Užklupus viduriavimui

Viduriavimas – virškinamosios sistemos sutrikimas, kurį gali sukelti daugelis priežasčių. Tačiau kaip atskirti viduriavimą nuo normalaus tuštinimosi? Normalus tuštinimosi dažnis yra nuo trijų kartų per dieną iki trijų kartų per savaitę, kiekvienam žmogui jis skiriasi ir priklauso nuo amžiaus. O viduriavimą galima apibūdinti taip: tai dažnas tuštinimasis skystos konsistencijos išmatomis, kurių kiekis didesnis negu 200–250 g per parą (jeigu viduriuojate tik, pvz., vieną kartą per savaitę, kai suvalgote „negero maisto“ – tai nėra viduriavimas). Jei viduriavimas nesiliauja keletą dienų iš eilės ir jo niekaip nepavyksta išgydyti, būtina susirūpinti ir kreiptis į gydytoją. Tai gali būti ne trumpalaikis žarnyno veiklos sutrikimas, o rimtos ligos simptomas. Viduriavimas pavojingas tuo, kad iš organizmo pasišalina per daug skysčių ir druskų, sutrinka normali žarnyno mikroorganizmų pusiausvyra, todėl būtinai reikėtų apsilankyti pas gydytoją.
 

Priežastys, dažniausiai sukeliančios viduriavimą, gali būti įvairios


· Dažniausiai viduriavimus sukelia žarnyno infekcijos. Tai gali būti bakterijomis užterštas maistas, taip pat virusai ir grybeliai.
· Apsinuodijimas maisto produktais. Apsinuodijus bakterijomis užterštais maisto produktais, beveik visada prasideda ūminis viduriavimas. Bakterijos gali daugintis nesilaikant higienos reikalavimų ruošiant maistą. Rečiau užkratas būna grybeliai, parazitai, pavyzdžiui, askaridės arba kaspinuočiai.
· Medikamentai. Tai gali būti įvairios tabletės, kurias vartoja moterys, norėdamos sumažinti svorį. Tai gali būti ir antibiotikai, kai kurie vaistai nuo vėžio.
· Baimė ir stresas jautriems žmonėms gali sukelti viduriavimą, ypač susidarius provokuojančioms situacijoms. Tačiau kiekvienu atveju gydytojas turėtų paieškoti ir organinių priežasčių.
· Fermentopatijos virškinimo fermentų trūkumas ar pokyčiai, dėl kurių sutrinka vienų ar kitų maisto medžiagų virškinimas. Nesuvirškintos maisto medžiagos gali sukelti viduriavimą.
Riebalai gali būti blogai virškinami ne tik dėl fermentų stygiaus, bet ir dėl tulžies pūslės patologijos.


 

Smecta – pirmoji ir greičiausiai pasiekiama pagalba


Užklupus viduriavimui, patartina išgerti Smecta miltelių suspensijos. Jei neturite šio preparato namuose, jo tikrai įsigysite kiekvienoje vaistinėje. Dar geriau, jei turėtumėte jo savo vaistinėlėje. Tai bus pirmoji „greitoji pagalba“ iki apsilankant pas gydytoją ir išsiaiškinant tikrąją viduriavimo priežastį.
Smecta drąsiai galima pavadinti „šeimos vaistu“, nes jis tinka ir suaugusiems, ir vaikams, ir besilaukiančioms mamoms. Todėl jo turėtų būti kiekvienų namų vaistinėlėje. Vaistas yra gamtinės kilmės, klinikinėje praktikoje vartojamas beveik 30 metų. Jis pasižymi labai stipriomis absorbuojamosiomis savybėmis (sugeria dujas), nesirezorbuoja iš virškinamojo trakto (nepatenka į kraują). Esant virškinamojo trakto gleivinės pažeidimui, kurį gali sukelti tiek ilgalaikis viduriavimas, tiek kitos ligos, Smecta padeda atsinaujinti suardytoms žarnyno taurinėms ląstelėms, išvengti vandens ir elektrolitų netekimo, išsaugoti fermentų aktyvumą ir žarnyno gleivinės rezorbcines savybes. O tai yra labai svarbu, ypač vaikams, nes viduriuojant iš organizmo pasišalina daug vandens ir elektrolitų, todėl prarastą jų kiekį būtinai reikia atnaujinti.
 

Kaip tinkamai vartoti vaistą?


Ūminiam viduriavimui gydyti suaugusiesiems reikia vartoti 6 paketėlius per parą. Kūdikiams ir vaikams iki 1 metų reikia išgerti 2 paketėlius per parą 3 dienas, po to – 1 paketėlį per parą; vyresniems nei 1 metų skiriami 4 paketėliai per parą 3 dienas, po to – 2 paketėliai per parą.
Pakelio turinį (baltus miltelius) reikia ištirpinti pusėje stiklinės vandens išmaišant, kol gausis baltas mišinys.
Labai dažnai vaikai nemėgsta vaistų ir nesileidžia jų sugirdyti dėl jiems neįprasto skonio. Tačiau vaistinėse jau parduodama apelsinų aromato Smecta, o apelsinų kvapą tikrai mėgsta dauguma vaikų. Šį vaistą saugu vartoti ir jauniems, ir vyresniems, jis yra gerai toleruojamas.

 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai