Saugios kelionės garantas

Vasara – kelionių, naujų įspūdžių metas, tačiau kiekvieną išvyką gali lydėti nedideli sveikatos sutrikimai, traumos. Kad išvengtume tokių nemalonumų ir galėtumėte laiku padėti sau ar kelionės draugams, būtina kruopščiai pasirūpinti kelionių vaistinėle, sveikatos draudimu ir pan. Tuomet keliaudami jausitės saugiai, o, bėdai ištikus, viską, kas reikalinga, turėsite po ranka.
 

Kol išvyksite


Apie ilgiau truksiančią kelionę reikia pagalvoti iš anksto.
Būtinai pasirūpinkite sveikatos draudimu užsienyje. Vadovaujantis Europos Sąjungos (ES) teisės aktais, vienoje ES ar EEE šalyje narėje apdraustieji valstybiniu sveikatos draudimu asmenys, laikinai nuvykę į bet kurią kitą ES ar EEE šalį narę, turi teisę gauti būtinosios medicinos pagalbos paslaugas, o šių paslaugų išlaidas kompensuos valstybinis sveikatos draudimas. Ši tvarka galioja ir Šveicarijoje.
Kad galėtumėte pasinaudoti tokia teise, laikinai vykdami į minėtas šalis, privalote turėti draustumą privalomuoju sveikatos draudimu patvirtinantį dokumentą – Europos sveikatos draudimo kortelę arba sertifikatą, laikinai pakeičiantį šią kortelę. Sunegalavus svečioje šalyje gydymo įstaigoje, kortelę reikia pateikti kartu su savo asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu. Europos sveikatos draudimo kortelę ar ją laikinai pakeičiantį sertifikatą Lietuvoje išduoda teritorinės ligonių kasos.
Net jei jaučiatės visiškai sveikas (a), prieš išvykdami būtinai apsilankykite pas savo šeimos gydytoją ir odontologą – profilaktinis vizitas užkirs kelią galimiems nemalonumams kelionėje.
O jei ketinate keliauti į egzotines šalis, nepamirškite pasiskiepyti nuo toje šalyje plintančių infekcinių ligų.
Jei sergate lėtine liga ir turite nuolat vartoti vaistus, pasirūpinkite, kad jų užtektų visam kelionės laikui ir kad grįžus nereiktų paknopstomis vėl bėgti pas gydytoją recepto. Tiesa, per valstybės sieną be gydytojo recepto negalima vežti vaistų, kurių sudėtyje yra narkotinių arba psichotropinių medžiagų. Patariame dėl viso pikto pasidaryti ir to recepto kopiją (jos tvirtinti nereikia). Be to, vaistų negalima vežti daugiau nei nurodyta recepte.
Jei nešiojate akinius ar lęšius, vykdami į tolimesnę kelionę įsidėkite atsarginę jų porą.
 

Svarbu gera komplektacija


Artėjant kelionei metas pagalvoti, ką dėsite į kelionių vaistinėlę. Gydytojai pastebi, kad kartais žmonės į keliones pasiima net per daug vaistų. Tad svarbu gerai pagalvoti, kokių, kiek ir kada vaistų gali prireikti. Vienaip vaistinėlę reikės komplektuoti, jei vykstate savaitgaliui prie ežero, kiek kitaip, jei išvažiuojate į turistinę kelionę po egzotiškas šalis. Ypač svarbu turėti gerą vaistinėlę keliaujant į atokias vietas. Žinoma, kokių ir kiek vaistų pasiimti, geriausia pasitarti su savo šeimos gydytoju.
Kelionės vaistinėlėje turėtų būti: vaistų nuo skausmo ir temperatūros, vaistų nuo virškinamojo trakto sutrikimų, antialerginių vaistų, priemonių nuo saulės nudegimo ir vabzdžių įkandimų, tvarsliavos, pleistrų, žaizdų gijimą skatinančių medikamentų. Tai svarbiausi dalykai, kurie privalo būti išvykos krepšyje. Prieš komplektuojant vaistinėlę, reikėtų atkreipti dėmesį į jau patikrintus vaistus ir į tuos, kurių gali netoleruoti jūsų organizmas.
Neimkite į kelionę kelių panašios rūšies vaistų – kad galėtumėte teisingai įvertinti vaisto veikimą, atidžiai perskaitykite informacinį lapelį.
Visus vaistus, tvarsliavą tinka susidėti į neperšlampantį sandarų maišelį ar specialiai tam skirtą dėklą.
 

Naudingi patarimai


Prieš dėdami vaistą į kelionių vaistinėlę, atkreipkite dėmesį į jo galiojimo laiką. Pasibaigusio galiojimo laiko vaistais galima apsinuodyti arba jie paprasčiausiai bus neveiksmingi. Ir dar – vaistų galiojimo laikas, esant karštam klimatui, gali sutrumpėti, skysti vaistai gali išdžiūti, veikliosios medžiagos – išgaruoti, žvakutės – ištižti. Tad kiekvienas buteliukas, pakuotė turi būti tvarkinga.
Į tolimesnę kelionę tinka pasiimti porą sterilių vienkartinių švirkštų, nes atokaus krašto ligoninėse jų gali trūkti arba jie gali būti nepakankamai sterilizuoti. Tik nepamirškite, kad muitinių pareigūnai, ypač Pietų Azijos, labai įtariai žiūri į europiečius, vežančius vienkartinius švirkštus, – jiems prisakyta griežtai kontroliuoti galimą narkomaniją.
Tad nepamirškite prieš kelionę pasirūpinti savo sveikata, ir gera nuotaika garantuota!

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai