Kontracepcinis pleistras

Hormoninė kontracepcija šiandien nėra naujiena. Beveik šimtaprocentinis patikimumas lenkia visų kitų kontracepcijos priemonių patikimumą, o prie naujosios kartos kontraceptikų moters organizmas prisitaiko gana greitai ir sklandžiai – šiuolaikinės hormoninės kontracepcijos priemonės nedidina svorio, nesukelia sunkių negalavimų ar ligų. Moteriai lieka tik pasirinkti patogiausią saugojimosi būdą.
 

Matoma kontracepcija


Populiarus hormoninis kontraceptikas vis dar išlieka tabletės. Norint pasiekti didžiausią jų patikimumą, būtina jas gerti kasdien ir vis tuo pačiu paros metu. Tačiau čia ir atsiranda didžiausia baimė: „O kas, jei pamiršiu išgerti vieną dieną?“; „Ar tikrai šiandien išgėriau savąją piliulę?“; „Ar ji tikrai suveiks?“.
Tokias moterų baimes patvirtina ir Vilniaus miesto Šeškinės poliklinikos moterų konsultacijos gydytoja ginekologė Inga RUDZIKIENĖ. Anot jos, moterys ne tik domisi sukeliamu šalutiniu hormoninių kontraceptikų sukeliamu pašaliniu poveikiu, nerimą joms kelia ir tai, ar pasirinkta kontracepcinė priemonė jas patikimai apsaugo nuo neplanuoto nestumo.
Iš tiesų negalima matyti, kaip veikia ir ar veikia išgerta tabletė, todėl vis daugiau moterų susidomi kontracepciniu pleistru. Užklijuotą ant kūno pleistrą moteris visuomet mato, todėl žino, kad yra saugi.
Statistika rodo, kad Lietuvoje iki šiol populiariausia priemonė – prezervatyvas. Viena iš galimų prezervatyvų populiarumo priežasčių yra tai, kad jis matomas. Pora – ir vyras, ir moteris – ne tik yra, bet ir jaučiasi daug saugesni, kai mato juos saugančią priemonę.
Toks pat yra ir kontracepcinis pleistras – matomas. Tačiau pleistro patikimumas gerokai didesnis nei prezervatyvo.


 

Sunku pamiršti


25 metų projektų vadove dirbanti Vilija hormoninius kontraceptikus vartoja jau keletą metų. Šiandien ji ant peties užsiklijavusi kontracepcinį pleistrą. Ir juo, sako, esanti labai patenkinta.
„Iš pradžių vartojau tabletes, bet buvo nelengva prisiminti išgerti jas kiekvieną dieną tuo pačiu laiku. Kasdien reikia padaryti tiek daug svarbių darbo reikalų, nepamiršti jų baigimo terminų, o čia dar kiekvieną dieną kala mintis: „Kad tik nepamirščiau tabletės“. Nenorėjau užimti galvos tokiais rūpesčiais, tad, pasitarusi su gydytoja, pasirinkau kontracepcinį pleistrą“, – pasakojo mergina.
Baimė pamiršti išgerti tabletę yra išties rimta problema. Ir ne tik baimė – JAV atlikta moterų apklausa parodė, kad daugiau kaip pusė moterų pamiršta išgerti tabletę kasdien, o net septynios moterys iš dešimties geria kontracepcines tabletes ne tuo pačiu paros metu.
 

Kontracepcinį pleistrą reikia keisti tik kas savaitę


„Tikrai daug lengviau prisiminti, kad šiandien, tarkime, trečiadienis – savaitės diena, kai turiu užsiklijuoti pleistrą, negu prisiminti kasdien išgerti tabletę. Be to, kai matau pleistrą ant savo kūno, užklijuoti naujo tikrai nepamirštu“, – sakė Vilija.
Vilijos nuomonę palaiko ir kitas JAV mokslininkų atliktas tyrimas, parodęs, kad moterys, naudojančios kartą per savaitę keičiamą kontracepcinį pleistrą, daug atidžiau laikosi medikamentų vartojimo rekomendacijų nei kontracepcinių tablečių vartotojos. „Mūsų tyrimas liudija, kad kontracepcinį pleistrą patogiau ir paprasčiau naudoti“, – teigė dr. Vanessa Cullins, savo žodžius iliustruodama skaičiais: 88,7 proc. „teisingo dozavimo“ ciklų tarp kontracepcinio pleistro naudotojų ir 79,2 proc. tarp vartojančiųjų kontracepcines tabletes.
Vilija, kalbinta sporto klube, pasidžiaugė ir tuo, kad kontracepcinis pleistras laikosi itin tvirtai, tad su juo galima maudytis, plaukioti baseine, kaitintis pirtyje, sportuoti – pleistras liks savo vietoje, o jo poveikis nesumažės.
 

Paprasta ir patogu


Vilijai pritaria ir du sūnus auginanti 35 metų Rasa, taip pat tabletes iškeitusi į pleistrą.
„Gimus antram sūneliui, ėmiau vartoti kontracepcines tabletes, tačiau prie mažo vaiko reikėdavo dažnai keltis, diena su naktimi maišėsi, tad problemų, kada išgerti tą tabletę, kilo. Nenuostabu, kad labai susidomėjau, kai draugė papasakojo apie kontracepcinį pleistrą. Pasitariau su savo gydytoja ir pradėjau jį naudoti“, – pasakojo Rasa.
Anot jos, labai patogu, kad pleistrą reikia keisti tik kas savaitę, o naudoti jį itin paprasta – užklijuoji ant pilvo, peties, sėdmenų ar menčių, ir viskas.
„Tai nesukelia jokių nepatogumų, nemalonių pojūčių“, – sakė Rasa.
 

Slėpti ar neslėpti


Paklaustos, ar jų netrikdo tai, kad pleistras yra matoma kontracepcinė priemonė, abi moterys atsako skirtingai, tačiau abiejų nuomonės sutampa – tai, jog pleistras matomas, suteikia jam dar daugiau privalumų.
Vilija tikina, kad jokio diskomforto dėl to nejaučia. Netgi priešingai – yra patenkinta, kad jis matosi. O aplinkiniai reaguoja labai normaliai. Tiksliau, jie visai nereaguoja.
„Gal aš susiduriu tik su protingais žmonėmis, bet jokių pastabų ar replikų nesulaukiu. Tiesą sakant, nelabai dėl jų ir jaudinčiausi. Aš gyvenu, tvarkau savo gyvenimą taip, kaip man patinka. O man pačiai ramiau, kai matau pleistrą – yra, gerai prilipęs, vadinasi, galiu juo pasitikėti“, – sako Vilija.
Tuo tarpu Rasa nedemonstruoja kontracepcinio pleistro. Nors ši priemonė ir yra matoma, ją labai lengvai galima paslėpti nuo aplinkinių akių.
„Kontracepcinį pleistrą galiu matyti tik aš ir mano vyras. Pavyzdžiui, dabar, kai nešioju drabužius ilgomis rankovėmis, pleistrą klijuoju ant peties. Vasarą – ant sėdmenų, tad pleistro niekas nematydavo net tada, kai būdavau su maudymosi kostiumėliu. O man pačiai atrodo, kad matoma kontracepcinė priemonė – patikimesnė. Kaip sakoma, labiausiai tiki tuo, ką matai“, – įsitikinusi Rasa.
 

Pamirškite baimę – atsipalaiduokite


Kontracepcinis pleistras turi dar vieną pranašumą. Veiklioji medžiaga yra pasisavinama pro odą, todėl aplenkia virškinamąjį traktą. O tai reiškia, kad, pavyzdžiui, apsinuodijimo maistu ar pykinimo sukelto vėmimo ar viduriavimo metu kontraceptikas nebus pašalintas iš organizmo.
Savo žodį galėtų tarti ir seksologai, tvirtinantys, jog sekso metu didžiausia palaima pajuntama tik visiškai atsipalaidavus. Apie atsipalaidavimą lovoje, nuolat baiminantis pastoti arba mintyse skaičiuojant, kada paskutinį kartą gerta tabletė, net kalbėti neverta.
Net ir naudojant kitas kontracepcines priemones (prezervatyvą, tabletes ir kt.), baimė, jog kontraceptikas nesuveiks, jog prezervatyvas plyš, neretai išlieka.
Kontracepcinis pleistras pranašesnis už kitus kontraceptikus tuo, jog lengviau pastebėti iš anksto, jeigu kas nors netikėto atsitiktų. Vien todėl, kad kontracepcinis pleistras matomas – visuomet matysite, kad jūsų kontracepcinė priemonė yra vietoje, vadinasi, ji veikia.
Matysite, todėl ne tik būsite, bet ir jausitės saugi.
Ką ten daug kalbėti – užteks perfrazuoti vieną seną posakį: geriau vieną kartą užsiklijuoti, pamatyti ir pasijusti saugiai, negu šimtą kartą išgirsti apie kontracepcinio pleistro poveikį.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Inga
2011-03-20 00:02
Vartoju KP jau daugiau kaip du metus, ir esu labai patenkinta. prieš pradedant vartoti mėnesinės būdavo nežmoniškai skausmingos, naktimis nemiegodavau. pradėjus vartoti nebereikia kentėti tokių skausmų, patogu, kad užsiklijuoti reikia tik kartą per savaitę. Ir nesutinku su kitų pasakymais, kad jis atlimpa. Asmeniškai man to nėra buvę.
ema
2011-03-13 22:02
o man tas pleistras,tai kai koks siaubas,nes as ji naudodama pastojau,ir tikrai nerekomenduoju jo naudoti
salele
2011-03-08 01:14
naudojau diana 35 tabletes,tai jausdavau nesmaguma pilvo apacioj o dar po sirgimo tepliodavo,bet pabandziau EVRA pleistra,ir ne uzka nekeisiu i jokias tabletes,galima maugytis eiti i soliariuma,o kad gerai priliptu reikia teip.oda toj vietoj neturi buti plaukuota,turi buti svari,issimam pleistra is pakuotes ir nueme viena puse lipduko priklijuojam tos vietos kur limpa negalima liesti visiskai,paskui priklijuojam ir kita puse pleistro nueme ta permatoma lipduka,ir kaip pleistras jau priklijuotas tada ranka prispaude dar 10-20sekundziu pasildome kad geriau priliptu.man niekad neatsiklijuoja net krastai.pirkit EVRA pleistra ir nesigailesit.
KRISTE
2011-02-09 18:21
Parasykit kokios pasekmes naudojant pleistra pasibaigus jo galiojimo laikui,- ar jis tampa nebeveiksmingas, ar pavojingas sveikatai ar tai tik farmacininku triukas, kad nustato tokia trumpa galiojimo data?.. (buvau prisipirkus 6 pakuotes kontrc. Evra pleistru, buvau nustojus vartoti metus laiko, o dabar vel noreciau pradet naudot tuos pacius kur turiu,- gaila ismest, o ir galiojimo data pasibaigus pora men.) Buciau dekinga jei kas apsviestu, aciu.
simute
2011-02-07 14:54
aš taip pat bandžiau pleistrą,bet man labai nepatiko, nes krūtys labai išdidėjo ir nuolat jas skaudėjo,todėl ir atsisakiau šio pleistro.
karolina
2011-01-05 02:19
jei pries prasidedant menesinem (likus 3dienom) pradeda teplioti, taip kaip paskutinem menesiniu dienom, tai reiskia, kad as nescia?
Inceptum
2010-04-29 11:27
Vaisingumo indikatorius - BIOSELF

BIOSELF - alternatyva kontraceptikams!
BIOSELF - tai kokybiškas, patikimas ir nekenksmingas prietaisas leidžiantis nustatyti vaisingą ir nevaisingą periodą ciklo eigoje. BIOSELF - tai naujovė padedanti natūraliai planuoti šeimą. Kaina 499 litai.
Pristatome visoje Lietuvoje. www.inceptum.lt
inceptum.jonava@gmail.com arba 8-614-64811
Ka
2010-01-20 16:50
norejau paklaust, as vartojau pleistrus ir nutraukiau juos vartoti nevartojau mazdaug 3 savaites, ar galiu pradet klijuot juos vel bet ne menstruaciju diena, o anksciau?
praktike
2009-12-08 16:28
as pleistra naudoju jau 5 metus.pirmuosius metus naudojui taip kaip instrukcijoj parasyta,bet man pasirode,kad jie turi labai didele koncentracija ir pradejau naudoti i menesi viena pleistra,t.y.3savaites vaikstau su tuo paciu pleistru,4 sav. nenaudoju. jokiu problemu neturiu:)
dddd
2009-11-04 08:44
Mielos paneles , noriu su jumis pasidalinti neitiketinu atradimu, kuris dabar vissikai pakeite mano problematiskos veido bei nusiurusiu plauku struktura.Tai gydomasis mociutes aliejus, kuri ji pati gamina, kaip as net nezinau, nes neisduoda paslapciu, bet turi ten visokiu misinuku labia geru prisigaminus,kuriu poveikis super..Skamba labia keistai, bet tik sis naturalus preparatelis man pagelbejo, nes, kad ir kiek bandziau tu priemoniu naudoti, tai atrasti tinkama prilygtu kaip kokioj loterijoj laimeti.Si alieju mano mociute vartoja jau labai ilgai ir tai puikiai matosi paziurejus I jos skaiscia oda bei standzius tvirtus blizgius plaukus.Pati ji vartoju tik menesi laiko ir negaliu patiketi, koki poveiki jis daro.Visu pirma labai patiko, kad ji uztepus pries einant gult ant veido jis nepalieka tokio riebalo poveikio, kuris uzkemsa poras.Ypac tinka sausai bei jautriai veido odai, aisku tinka ir riebesniai , tik tada jo maziau vartoti reikia.Kaip minejo mociute , tai jis regeneruoja lasteles, sutraukia visus odos itrukimus, naikina bakterijas, turi pries uzdegimini poveiki, o plaukams suteikia ypatinga tvirtuma bei blizguma, o imasazavus galvos oda puikiai tinka kaip augimo skatinimo priemone.Dar man asmeniskai labai patiko, kad per nakti ji laikant jis labai graziai susigeria, ryte oda kaip kudikelio, tada galima labai puikiai bei lygiai padengti veida pudra, odo issilaiko labia skaisti visa diena bei makiazas nenubega.O dar jis puikiai tinka kaip balzamas po galvos isplovimo, jei plaukai elektrinasi, tereikia issiplaunant pora lasu dregnus plaukus suvilgyti ir jie ramut ramuteliai bei nesulipe.Dar sis aliejus tinka ir visam kunui , tik reikia poros lasu besiprausiant ir oda labai sveika atrodo ;) isties labia dziaugiuosi gavusi si aliejuka .Rasau ne todel, kad pasigirt, koks jis super, bet tiesiog noriu pagelbeti jums, ypac kaip minejau jis tinka sausesnei tipo odai, bet plaukams naudojant tai visoms idealiai tinka , akivaizdus pokytis matyti iskart panaudojus ryte , tai vat , noriu ir galiu siek tiek jo parupinti ir jums , jei susidomejote;) Kaina tikrai nedidele, manau 100ml.-25 lt. cia mazdaug , o uztektu geram pusmeciui,aisku dar galetume tartis, jei didesni kieki imtumete ir panasiai… Taip pat dar turiu ir kitokiu kuno prieziuros priemoniu, tiesiog parasykite, kokios problemos kankina, o as paziuresiu, kuo galiu pagelbeti ;) Nenoriu jums pasirodyti kaip kokia pardavimu agente, bet tiesiog labai dziaugiuosi jo poveikiu, o uz dyka dalinant siek tiek pati I nuostoli nueisiu :D tad labai lauksiu susidomejusiu merginu laiskuciu, rasykit I gmail : lululu.edita@gmail.com ;)
ingulka
2009-06-04 16:12
Sveikos. Dabar naudoju K pleistrą, nes norėjau per žiemą truputį pailsėti nuo K žiedo, nes nuo to laiko, kai jį vartojau ėmė pulti uždegimai, grybeliai, perštėjimai ir pan. ko prieš tai nebuvo, todėl ir nusprendžiau pailsinti tą terpę kur žiedas dedamas ir pasigydyti savo uždegimus, nes jie nuolat kartodavosi. Vasarą vėl ketinu pradėti naudoti K žiedą. Pas mane taip: žiemą-pleistras, vasarą-žiedas:) ginekologė sakė, kad galima taip kaitaliot. Man asmeniškai patinka ir žiedas ir pleistras, kiekvienas turi savo minusų ir pliusų. Abu yra patogūs, su pleistru jautiesi laisviau, nes niekas iš niekur neiškrenta ir nejaučiamas, nors odą peršti ir matomas vasarą, žiedo aš nejausdavau, neiškrisdavo, buvo patogus, (išskyrus puolamus uždegimus) bet maniškis kartais jį jausdavo(priklauso nuo pozos), tai tuo metu išimdavom trumpam. O dėl naudojimo mano nuomone iš tikrūjų kiekvienai kontracepcija veikia skirtingai, nes kiekvienos organizmas skirtingas ir skirtingai priima viską, todėl nesuprantu ko čia pyktis. Kam tinka ir patinka, tai labai šaunu, o kam kelia diskomfortą ir netinka, reikia bandyti kitas priemones. Negali visoms viskas būti vienodai. Sėkmės:)
naujoke
2009-04-01 21:06
o man gydytoja net neisrase sito pleistro ,kad ir prasiau,nes taip pat pamirstu isgerti tebletes laiku.gydytoja sake kad juose labai daug harmonu
Eglute
2009-03-05 18:58
gal kas galit pasakyi ar reikia recepto kad nusipirkti ta pleistra
wilma
2009-02-13 20:47
na,as EVRA pleista naudoju,dar tik metai,taciau negaliu pasakyt jog jis geresnis nei tabletes.Nebent tuo jog ji reikia keist kas savaite,o tabletes gert reik kas dien.siaip nemalonus pojuciai tokie patys:pykinimas,skaudancios krutys,nuotaiku kaita su vyravimais i depresija,sumazejes lytinis potraukis,galvos skausmas.Zinau,jog tai sukelia hormonai,nes buvo laikas ,kai ju nenaudojau,jauciausi sveiku zmogum.Bet....kas met gimdyt po pametinuka irgi nesinori....
zaneta
2008-11-27 20:50
as pleisra naudoju jau daugiau kaip metus.maudasi ir jam nieko blogo,tik lipimu jy ant nugaros keiciu kekviena savaite jo vieta,bet vistiek ta vieta niešti, ir dar toks vaizdas kad jam netinka ilga šiluma nes gali lengvai atlipti y soleriuma galima eiti. jo kaina panašei 56lt.
panele
2008-10-13 17:56
Mielos mergaites,kada mangydytoja pasake,kad po 20 metu pajausi salutinius pozymius kontr priemoniu ,galvojau ,kad tai labai toli ...Deja ,laikas greitai prabego,auga barzda ,kraujopludziai ,ir daug kitu salutiniu pozymiu ...pagalbos jokios tik uzuojauta ...Diane35,pleistrai ir t,t,Patariu,nebukit reklamos ir gydytoju,kurie uz vaistu reklamavima ir pardavima gauna honorarus ir niekuo neatsako,AUKOM...Naturalu gyvenima gyvenkit ir Zydekit,matuokit temperatura ,netingekit...O jau apie svorio priaugima nuo vaistu ,tai baisu ir prisiminti.Seniau nebuvo interneto...20 metu atgal
naudojanti
2008-08-20 21:02
Zivile, tas straipsnis netikras, tai antireklama, girdejau per televizija. Nuo pleistro nieks dar nemire :)
O, kad patogi ir saugi kontracepcija tai tikrai, naudoju jau 4 metus.
Irena
2008-08-19 11:46
Tikrai labai gerai net ir menesines pasidaro reguliarios tikrai nekeisiu i tabletes
ilona
2008-08-17 20:58
pradejau naudoti antra savaite pleistra ir pradejo teplioti,ar sexsas islieka saugus?
Zivile
2008-08-16 03:13
Kaip neseniai pranešė New York Post kontraceptinis pleistras nuo 2002m. atsakingas jau už 17 moterų mirtis, kurių amžius buvo nuo 17 iki 30 m. Pleistras buvo reklamuotas su supermodelėmis ir olimpinėmis atletėmis kaip kontraceptinių tablečių alternatyva. Ortho Evra pleistro gamintojas Ortho-McNeil, sakė, kad pleistras patogesnis, nes jį reikia kartą savaitėje pakeisti, o tabletes reikia ryti kasdien. NYU Medical Center ginekologas ir profesorius Dr. John Quagliarello sako, kad tokie faktai verčia susirūpinti. Nes labai didelis mirčių skaičius. Ortho Evra pleistras išskiria kontraceptinius hormonus į moters kraują per odą. Šie hormonai gali sukelti lemtingą širdies infarktą, priepuolius ar kraujo trombus. NEW YORK, September 21, 2004 (LifeSiteNews.com)
Lifeissues.net Newsletter 251 Populiaraus kontraceptinio pleistro Ortho Evra gamintojas Johnson and Johnson padalinys Ortho McNeil 2005 11 10 perspėjo milijonus moterų, kad pleistre yra žymiai didesnės hormono dozės ir susidaryti kraujo krešuliams rizika yra žymiai didesnė. Taip pat neigiamų pašalinių pasekmių tikimybė yra daug didesnė, nei buvo teigta anksčiau. Dirbtinio hormono estrogeno kiekis yra didesnis 60%, nei tipinėse kontraceptinėse piliulėse, nes chemikalai patenka į kraują ir iš organizmo pašalinami skirtingai, nei vartojant piliules. MSNBC: http://www.msnbc.msn.com/id/9997382/
A.K.
2008-04-16 14:16
Man plečiasi kojų vėnos,Tai labai pasijautė,kai kelėtą mėnesių geriau tablėtes.Ar pleistras kenkia vėnoms?
Lauryte
2008-04-12 22:54
Ar reikia recepto norint ji isigyti?
lyra
2007-09-22 16:07
man tas pleistras atsilipina mazdaug kampai 3mm.ar keisti i kita?
migle
2007-08-03 14:49
nesuprantu..juk pleistras neatsparus vandeniui ane??tai ka daryt kiekviena diena keist pleistra ar i dusa eit reciau m...o jei dar megsti gera vonia su visokiom druskom tai ka ir atsisakyt;((((
Grazina
2007-07-01 12:10
Sveikutes,kodel nieks nesusimasto apie neigiama hormonu poveiki organizmui? Juk musu sveikata pirmoj eilej. Ir be to ar zinot ,kad horm. kontr. priemones isranda vyrai? Tai kodel gi jie patys sau neisranda tokiu?
NEAISKU
2007-06-29 00:56
Arpleistras neatlimpa maudantis?
v.k.pan
2007-06-12 11:25
pleistrą naudoju vieną savaitę.ar jau galių nebijodama mylėtis???
migle
2007-05-08 14:21
mane baisiai pykina nuo kontraceptiniu tableciu, tad turiu klijuoti pleistrą...bet DIDZIAUSIAS jo minusas toks, kad juo negalima paankstinti ar pavelinti menesiniu dienas!
AGA
2007-03-31 12:11
GAL ZINOTE,AR SU KONTRACEPTINIU PLEISTRU GALIU EITI SOLERIUMA?
linutta
2007-02-25 12:28
pleistras kainuoja apie 52lt menesiui. bet man tai jis nepatiko ir netiko ilgokai tepliojo:(
d.m.
2007-02-13 13:39
o kiek daugmaz kainuoja kontraceptiniai pleistrai?
slapuke
2007-01-28 13:43
Pleistrus naudoju jau metus ir esu jais labai patenkinta .Tik va pradejau eit i pirti daznokai ir labai patinka karstis ,o pleistrams itariu nepatinka,pirties negaliu atsisakyt man karta i savaite mazai norisi pora o pleistrai pora kartu neatlaiko manau teks keist kontraceptinius pleistrus tik nesugalvoju i kokia kita apsisaugojimo priemone?
Ieva
2007-01-15 14:49
K.P. naudoju jau daugiau kaip 2 metus, kol kas nesiruosiu keisti. As ji klijuoju viena savaite vienoj pilvo pusej, kita kitoj. Tik dabar jau nuo ilgo vartojimo kas antra menesi ”teplioti” pradeda prisiklijavus dar tik trecia pleistra. Buvau pas ginekologe eiliniam pasitikrinimui, pasakojau jai kad man vis pasikartoja pienlige, sako cia nuo kontraceptiku.. ir sitam tinklalapyje skaiciau gydytojos straipsni, kad bakterine vaginoze ir pienlige yra kontraceptiku drauges.. k.p. man yra labai patogi kontraceptine priemone, bet kaip ir visa kas sitame gyvenime yra savi pliusai ir minusai...
laurita
2007-01-03 15:50
sveiki,as naudojau kontraceptini pleistra mazdaug metus.Is pradziu buvau juo labai patenkinta,prisiklijuoju ji matomoje man vietoje ir as rami kad jis yra nes ji matau,bet yra ir minusu jame.Nes kai pradejau lankyti baseina jame ilgiau pabuvus jis truputi atsiklijuodavo,todel ji visada stebedavau,arba saunoj,nuo karscio.Dar pastebejau kad nuo jo priaugau labai daug svorio :( dabar as jo nenaudoju,darau pertrauka,jauciuosi puikiai,sportuoju ir svoris tirpsta :) ne taip greit kaip noreciau bet....:) P.S.as nezinau,kitoms jis gal ir tinka bet man netiko.
as
2006-12-18 20:48
uzsakomasis straipsnis, o kadangi nenurodyta jog uz toki tendencinga str sumoketa, tai gaunasi vartotoju kliadinimas. o uz tai jau baudzia istatymai.
zolynė
2006-11-23 21:19
o kokia to pleistro kainA ???
IEVA
2006-11-13 18:36
o KAIP DEL SUSLAPINIMO? AR JIS NEATLIMPA BESIMAUDANT?
wela
2006-10-09 10:41
klaustukei - taigi pleistras pirma karta klijuojamas pirma menesiniu diena,o patikimumas jo toks pats kaip ir tableciu:)
Laura
2006-09-07 14:55
patikimuma ir kada klijuoti ir kaip apskritai naudoti galite suzinoti is gydytojo ar vaistininko. o siaip jau pleistro naudojimo instrukcijoje viskas laaaaaaaaabai aiskiai aprasyta.
MINUSAI:
1. vasara kai labai karsta ir zinoma smarkesnis prakaitavimas....jis nesilaiko taip jau tvirtai. kartais atlimpa koks ketvirtadalis kuriame nors sone, kol oda dregnesne. paskui vel prilimpa.. na zodziu nzn...kartais nervina. vesesniu metu laiku super.
2. nesiojant pleistra savaite, jo krasteliai vistiek patamseja, kad ir kokia ideali bebutu jusu asmenine higiena. na o jau toks vaizdelis tikrai negraziai atrodytu ant rankos devint palaidinuke be rankoviu. taigi siek tiek tenka derinti pleistra su apranga. na bet tai aktualu dazniausiai tik vasara.
PLIUSAS: kai jau organizmas prisitaikes, nejauciu jokio salutinio poveikio. tpfu tpfu tpfu :)
v.
2006-08-31 20:26
Naudojau kontraceptini pleistra kelis menesius ir tikrai nenusivyliau.Labai patogu, kad nereikia kiekviena diena sukti del jo galvos.Tiktai nekeisciau jo i tabletes!
Klaustuke
2006-07-29 13:44
Tarkim jeigu kontr.pleistra panaudoti vienam kartui, tai reikia ji uzklijuoti nuo pirmos menesiniu dienos ir keisti kas savaite ar kaip?
d.r.p.
2006-07-04 00:54
koks jo patikimumas
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai