Neplanuotas nėštumas

Kasmet įvairiose pasaulio šalyse atliekama apie 30-40 mln. legalių ir 10-20 mln. nelegalių abortų. Tai pats netinkamiausias ir pavojingiausias šeimos planavimo būdas, žalojantis moters fizinę, psichinę ir emocinę sveikatą. Kaip paveikia jaunos ar vyresnės moters psichiką neplanuotas nėštumas?
 

Kaip nugalėti baimę, įveikti stresą?


Nepageidaujamas nėštumas visada yra stresas, kuris paliečia tiek moterį, tiek vyrą. Tik ji sužino tai būdama viena, turi laiko apmąstyti, pabūti su savimi, o pranešusi apie nėštumą partneriui, laukia jo greito atsakymo ir teigiamos reakcijos. O juk vyras taip pat turėtų apie tai sužinoti anksčiau (telefonu ar žinute), kad iki susitikimo su savo moterimi turėti laiko apie tai pagalvoti. Gydytojas turi paruošti moterį psichologiškai, patarti, kaip tai pasakyti savo vyrui. Pacientei nereikėtų pirmosios vyro reakcijos priimti kaip galutinės. Praktika rodo, kad pasirinkusios abortą poros po 2 metų tokio sprendimo gailisi.
Kai gydytojas nustato nėštumą, reikia atidžiai stebėti, kokia yra pacientės reakcija. Per kelias savaites reikia nuspręsti, nutraukti nėštumą ar ne. Jokiu būdu nepriimkime greito neigiamo moters sprendimo. Jei pasimetimas didelis ir emocionalus, derėtų pacientę nusiųsti pas šeimos psichoterapeutą. Deja, kol kas moterų konsultacinėse poliklinikose psichoterapeuto nėra, o reiktų...
Natūraliai kyla klausimas: „Kodėl, jei tu nenori nėštumo, nepasirūpinai kontracepcija?“ Neretai vienas iš partnerių nesąmoningai jį planuoja, o gal kontracepcija neveiksminga, gal moteris pamiršo laiku išgerti tabletę.
Kai moteris nėščia ir lankosi pas gydytoją, arba ji pamažu adaptuojasi ir pradeda norėti kūdikio, arba blaškosi, nepriima sprendimo, ir tai ją stumia į depresinę būseną. Todėl labai svarbu sekti ne tik pacientės fizinę, bet ir psichikos būklę. Ginekologas ar bendrosios praktikos gydytojas ypač turėtų atkreipti dėmesį, kai nėštumo eiga nėra labai sklandi, t.y. ryškūs nuotaikų svyravimai, baimė dėl kūdikio vystymosi, netikrumas dėl ateities. Tuomet rekomenduotina kuo daugiau bendrauti, kalbėti su paciente. Klauskime: “Kaip jaučiatės psichologiškai būdama nėščia?“, “Ar nekyla problemų su vyru?“, “Ar gerai miegate?“.
Gresiantį persileidimą dažnai lemia psichologinės priežastys. Moteriai suteikiama fizinė globa – ji guldoma į ligoninę, atskiriama nuo namų aplinkos, vyro, šeimos. O jai šiuo metu labai reikalinga psichologinė globa, kuri naudinga moters emocinei ir psichikos būklei. Pravartu moterų konsultacijose organizuoti nėščiosioms savitarpio pagalbos užsiėmimus.
Jei pastojo nepilnametė...
Labiausiai pažeidžiama – pastojusi jauna netekėjusi mergina. Ji dažnai yra išlaikoma tėvų, kurių sprendimas dėl kūdikio likimo dažnai yra lemiamas. Gydytojas turėtų labai subtiliai įvertinti šeimos situaciją. Gal nepilnametė dukra pastojo ir savo nėštumą nuo tėvų slepia? Gydytojas turėtų neskubėti daryti aborto, pakalbėti, padrąsinti jauną pacientę. “Per savaitę pabandyk pasikalbėti su vyru, tėvais. Jie sureagavo priešingai? O gal po savaitės bus kitaip? Paskatinkime pacientę bendrauti su artimaisiais, su tais, kuriais ji pasitiki.


Neretai būsima mama taip kalba apie savo nėštumą: “Nesugebėsiu, neištversiu, nemokėsiu auginti, išlaikyti...“. Pažvelkime baimei tiesiai į akis. Užduokime jai realistinius klausimus: “O kodėl neįmanoma?“, “Ar neturi namų?“, “Ar nėra pinigų?“, “Gal bus sunkiau, bet juk padės tėvai?“ ieškant atsakymų baimė palaipsniui sumažėja. Baimės pabaisa nėra tokia didelė ir nenugalima, kaip ją įsivaizdavome...
Kaip nugalėti nėštumo baimę keturiasdešimtmetei?
Kai netikėtai pastoja vyresniojo amžiaus gimdžiusi ar negimdžiusi moteris, reakcija į šią situaciją yra panaši. Galvoja, ar sugebės išnešioti, ar ne per sena gimdyti. Planai, kurių nedrįsta garsiai išsakyti, lyg ir nepadoru kalbėti... Tokiai pacientei labai reikia padrąsinimo, palaikymo, suvokti, ko ji bijo. Aišku, apsigimimų grėsmė senstant šiek tiek didėja, bet mitas yra perdėtas: rizika nėra tokia didelė kaip pateikiama. Jei yra didelė gimdymo baimė, verta konsultuotis su genetikais, jie patars, gimdyti ar ne.
Neretai 37-45 metų moteris ryžtasi gimdyti, kad išlaikytų vyrą, nors šis būdas retai padeda. Gydytojas turėtų paklausti, kokios materialinės sąlygos, iš ko gyvens, kokia fizinė sveikata. “Jei kuo nors sergate, geriau negimdykite“, – dažnai sako gydytojai, bet vaikas ne visada pablogina sveikatą. Kita vertus, ar pacientė turi ką nors, kas galės prižiūrėti jos vaiką, jei ji susirgs?
Aš manau, kad šizofrenija ar depresija serganti moteris gali gimdyti. Aišku, yra tikimybė, kad vaikas gali susirgti šia liga, kitas klausimas, ar mama nori ir yra pasiruošusi vaiką auginti. Nepaisant amžiaus, socialinės ar materialinės padėties, netikėtai pastojusi moteris išgyvena stresą ir po 2-3 mėnesių ji, gydytojui padedant, turi pakeisti situaciją ar požiūrį (nutaria išnešioti kūdikį ar daryti abortą). Jei krizė neišsisprendžia, pacientei gresia pogimdyminė depresija. Kad jos išvengtume, subtiliai ir dėmesingai bendraukime su pacientėmis, drauge nugalėkime neplanuoto nėštumo baimę, įkvėpkime meilę, atsakomybę ir pasitikėjimą savimi.
 

Kaip išvengti neplanuoto nėštumo?


[em]KMUK Akušerijos ir ginekologijos klinikos gydytoja akušerė-ginekologė dr. Virginija Vanagienė[em]
Šiuolaikinė veiksminga ekstrinė ir įprasta kontracepcija – tai prezervatyvai, gimdos spiralės ir hormoninės tabletės. Pastarosios yra populiariausia kontracepcijos rūšis Vakarų Europos ir Šiaurės Amerikos šalyse, kur jas vartoja 30-60 proc. nėštumo besisaugančių moterų. Lietuvoje šių tablečių vartoja tik 15 proc. vaisingo amžiaus moterų. Pakalbėkime apie įprastinę kontracepciją.
Kaip hormoniniai preparatai veikia moters sveikatą?
Hormoninės tabletės teigiamai veikia bendrą moters sveikatos būklę: menstruacijų ciklas tampa reguliarus, mėnesinės – neskausmingos, trumpesnės ir negausios; dėl geležies trūkumo rečiau susergama mažakraujyste, nes menstruacijų metu mažiau netenkama kraujo. GK mažina osteoporozės riziką, rečiau susiformuoja kiaušidžių cistos, kurias reikia operuoti, moteris rečiau serga gerybinėmis krūties ligomis. Taip pat GK nemažina vaisingumo (per pirmuosius 3 mėnesius pastoja 50 proc. moterų), nedidina savaiminio persileidimo tikimybės.
Hormoniniai preparatai 99,9 proc. apsaugo moterį nuo nepageidaujamo nėštumo. Tačiau rezultatas priklauso nuo to, ar preparatas yra tinkamai vartojamas. Jeigu moteris pastojo, nors vartojo hormoninių preparatų, tikėtina, jog ji netinkamai vartojo šias tabletes ar pamiršo jų laiku išgerti. Atsižvelgiant į estrogeno dozę ir gestageną, hormoninės tabletės skirstomos į I, II ir III kartos geriamuosius kontraceptikus. Pirmosios kartos didelių hormonų dozių kontraceptinės tabletės jau net nebegaminamos. Antrosios kartos preparatai pasaulyje dar labai plačiai vartojami. Tačiau pačios moderniausios – trečiosios kartos kontraceptinės tabletės. Pastaruoju metu Lietuvoje jos yra populiariausios. Moterims iki 18 metų hormoninių tablečių skiriama ne tik kontracepcijai, bet ir mėnesinių ciklui reguliuoti, priešmenstruaciniam sindromui gydyti. Pagrindinės nevaisingumo priežastys, tokios kaip endometriozė, sunkūs mažojo dubens uždegimai, jaunoms moterims, vartojančioms kontracepcinių tablečių, pasitaiko rečiau. Įrodyta, jog kontracepcinės tabletės nėra pavojingos sveikatai, todėl mėnesinių ciklui sureguliuoti yra drąsiai skiriamos net lytinio gyvenimo dar nepradėjusioms paauglėms.
Ar įprasta kontracepcija didina vėžio tikimybę?
Moterų baimė susirgti vėžinėmis ligomis GK yra nepagrįsta. Kodėl? Geriamieji kontraceptikai ne tik nedidina šių ligų rizikos, bet priešingai – 40-50 proc. sumažina galimybę susirgti gimdos gleivinės vėžiu ir 50-80 proc. – kiaušidžių vėžiu. Vartojant kontraceptikų dvejus metus rizika susirgti gimdos ar kiaušidžių vėžiu sumažės du kartus. Apsauginis poveikis didėja ilgėjant vartojimo trukmei (ne mažiau kaip 6 mėn.) ir išlieka ilgiau kaip 10 metų, nutraukus GK vartojimą.
Tiriant nebuvo įrodyta, kad vartojusios kontarcepcinių tabletčių krūties vėžiu dažniau sirgtų už moteris, negėrusias šių vaistų. Tačiau yra ir duomenų, kad jaunesnėms nei 35 metų moterims ilgą laiką, t.y. 8-12 metų ir ilgiau, vartojančioms GK, rizika susirgti krūties vėžiu gali būti šiek tiek didesnė.
Kai moteris nebijo pastoti, gyvena aktyvų lytinį gyvenimą, dažniau keičia seksualinius partnerius, yra didesnė tikimybė, kad į lytinius organus pateks virusinė infekcija. Todėl moterims, vartojančioms GK, rekomenduojama reguliariai lankytis pas ginekologą.
Kada KGK vartoti nerekomenduojama?
Nereikėtų rekomenduoti vartoti GK, jei moteris serga (ar sirgo) kraujagyslių ligomis, ypač tromboflebitu, ūmine kepenų, tulžies pūslės liga, sunkia migrena, komplikuotu cukriniu diabetu, epilepsija. Mažai sveriančios moterys, vartodamos GK, dažniau jaučia pykinimą, vėmimą, krūtų pabrinkimą, raumenų “tempimą”, padidėjusį jautrumą. Joms reikėtų skirti kontracepcinių tablečių, turinčių mažą estrogeno dozę. Vyresnėms kaip 35 metų moterims geriant kontraceptines tabletes patartina nerūkyti. Tačiau, jeigu moteris niekaip nesugeba atsisakyti šio sveikatai žalingo įpročio, dažniausiai rekomenduojamos kitos kontracepcijos priemonės.
Ką turi žinoti kiekviena moteris, gerianti GK?
• Kontracepcinės tabletės geriamos kasdien tuo pačiu metu.
• Kartais geriant kontracepcines tabletes jaučiamas nuovargis, nuotaikų kaita, nes sumažėja organizmo atsparumas infekcijai. Dažniausiai taip būna dėl vitaminų C, B1, B2, B6, B12, folio rūgšties trūkumo. Todėl rekomenduojama gerti multivitaminų.
• Gerėja apetitas, todėl nenorėdama priaugti svorio, moteris turi racionaliai maitintis, mažinti angliavandenių, riebalų kiekį, daugiau judėti, sportuoti.
• Jei moteris viduriuoja ar išvemia kelias tabletes iš eilės, rekomenduojama GK gerti toliau, tačiau laikinai (7-10 dienų) reikia naudoti papildomą kontracepcijos priemonę (pvz. prezervatyvą).
• Jeigu moteris geria antibiotikų, vaistų nuo diabeto, migrenos, depresijos, gali laikinai sumažėti kontracepcinių tablečių efektyvumas, padidėti šalutinis jų poveikis arba pakisti kitų drauge vartojamų vaistų poveikis. Tokiais atvejais papildomos priemonės taip pat yra rekomenduotinos.
Gydytojas, atsižvelgdamas į kiekvienos moters būklę, gali nutraukti kitų vaistų vartojimą, pakeisti vaistų dozę, pasiūlyti kitą kontracepcijos būdą. Netikėtas kraujavimas ar negausios kraujingos išskyros informuoja apie kontraceptikų efektyvumo sumažėjimą. Šiuo metu Lietuvos vaistinėse galima nusipirkti įvairių kontracepcinių tablečių. Tik prieš perkant ir pradedant gerti vieno ar kito GK, būtina konsultuotis su gydytoju ginekologu. Tik specialistas, įvertinęs kontracepcijos metodo naudą ir riziką, patars ir nuspręs, kokias kontracepcines tabletes moteriai vartoti.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

jolantai
2013-01-26 20:46
jei mylejotes analiniu budu tai neturejo niekas kur kitur patekti, protingesnes merginos panasiai ir daro, bet jeigu dar buvo ir iprastiniu budu, nors kazkokiu momentu, tai galejo jus apvaisinti. Reikia labai kontroliuoti savo veksmus intimios sueities metu. Bet turbut si problema jau dabar vienaip ar kitaip isisprende :-)
jolanta
2012-02-01 14:52
ar galiu buti pastojusi labai noriu saldumynu ir viena wakara vos nenualpau ...ir labai irzli bunu miegas trauke daznai ...as su draugu dariau analiny ar galejo sperma patekt ten kur nereikia ?man 24metai ...labai aciu uz atsakyma laukiu ...
Inceptum
2010-04-29 11:49
Vaisingumo indikatorius - BIOSELF

BIOSELF - alternatyva kontraceptikams!
BIOSELF - tai kokybiškas, patikimas ir nekenksmingas prietaisas leidžiantis nustatyti vaisingą ir nevaisingą periodą ciklo eigoje. BIOSELF - tai naujovė padedanti natūraliai planuoti šeimą.
Kaina 499 litai.
Pristatome visoje Lietuvoje. www.inceptum.lt
inceptum.jonava@gmail.com arba 8-614-64811
ijkj
2009-11-04 08:47
Mielos paneles , noriu su jumis pasidalinti neitiketinu atradimu, kuris dabar vissikai pakeite mano problematiskos veido bei nusiurusiu plauku struktura.Tai gydomasis mociutes aliejus, kuri ji pati gamina, kaip as net nezinau, nes neisduoda paslapciu, bet turi ten visokiu misinuku labia geru prisigaminus,kuriu poveikis super..Skamba labia keistai, bet tik sis naturalus preparatelis man pagelbejo, nes, kad ir kiek bandziau tu priemoniu naudoti, tai atrasti tinkama prilygtu kaip kokioj loterijoj laimeti.Si alieju mano mociute vartoja jau labai ilgai ir tai puikiai matosi paziurejus I jos skaiscia oda bei standzius tvirtus blizgius plaukus.Pati ji vartoju tik menesi laiko ir negaliu patiketi, koki poveiki jis daro.Visu pirma labai patiko, kad ji uztepus pries einant gult ant veido jis nepalieka tokio riebalo poveikio, kuris uzkemsa poras.Ypac tinka sausai bei jautriai veido odai, aisku tinka ir riebesniai , tik tada jo maziau vartoti reikia.Kaip minejo mociute , tai jis regeneruoja lasteles, sutraukia visus odos itrukimus, naikina bakterijas, turi pries uzdegimini poveiki, o plaukams suteikia ypatinga tvirtuma bei blizguma, o imasazavus galvos oda puikiai tinka kaip augimo skatinimo priemone.Dar man asmeniskai labai patiko, kad per nakti ji laikant jis labai graziai susigeria, ryte oda kaip kudikelio, tada galima labai puikiai bei lygiai padengti veida pudra, odo issilaiko labia skaisti visa diena bei makiazas nenubega.O dar jis puikiai tinka kaip balzamas po galvos isplovimo, jei plaukai elektrinasi, tereikia issiplaunant pora lasu dregnus plaukus suvilgyti ir jie ramut ramuteliai bei nesulipe.Dar sis aliejus tinka ir visam kunui , tik reikia poros lasu besiprausiant ir oda labai sveika atrodo ;) isties labia dziaugiuosi gavusi si aliejuka .Rasau ne todel, kad pasigirt, koks jis super, bet tiesiog noriu pagelbeti jums, ypac kaip minejau jis tinka sausesnei tipo odai, bet plaukams naudojant tai visoms idealiai tinka , akivaizdus pokytis matyti iskart panaudojus ryte , tai vat , noriu ir galiu siek tiek jo parupinti ir jums , jei susidomejote;) Kaina tikrai nedidele, manau 100ml.-25 lt. cia mazdaug , o uztektu geram pusmeciui,aisku dar galetume tartis, jei didesni kieki imtumete ir panasiai… Taip pat dar turiu ir kitokiu kuno prieziuros priemoniu, tiesiog parasykite, kokios problemos kankina, o as paziuresiu, kuo galiu pagelbeti ;) Nenoriu jums pasirodyti kaip kokia pardavimu agente, bet tiesiog labai dziaugiuosi jo poveikiu, o uz dyka dalinant siek tiek pati I nuostoli nueisiu :D tad labai lauksiu susidomejusiu merginu laiskuciu, rasykit I gmail : lululu.edita@gmail.com ;)
Ciapakst
2009-11-02 00:26
Norejau paklausti gal kas pades . Ar nepilnametes nestuma ginekologas gali nuslepti ir nepranesti tevams apie tai?
mamyte3
2008-06-22 22:25
man 36 metai,turiu du vaikus,visiems sakydavau kad vaiku daugiau neturesiu, kad jau tingiu, kad metu daug ir t.t. bet slapta pasvajodavau apie pagranduka .Kai supratau kad pastojau patyriau stresa, bet po to apeme tooks dziaugsmas, kad sunku net apsakyti. Laukiu sio vaikelio kaip stebuklo
Gintare15m vln 860508947 (pade
2007-08-18 13:37
swejki, na mano istorija tokia-3d pries naujuosius 2007metus palikau wajkina, kuri pamilau ir nebegaliu jo susigrazint.7men negalejau zwelgt i joki wajkina, nes laukiau jo kol issiskirs su dabartine, bet paluzau.Nuolatinis stresas, asaros padare kad del manes zudes geras draugas,laukiau kol gris is ligonines ir susitikom. su juo turejau draugaut kad nesizudytu.Per ji gawos kad ARBA SU JUO PASIMYLESIU, ARBA NUSIZUDYS.po poros saw wiskas buwo bajgta.tada atsirado kitas wajkinas, net nzn kajp gawos, bet atrodo esu nescia, myliu ta, kuri senaj palikau, ir esu ant ribos-kasdien noriu ejt po traukiniu, nes man niekas nepasako kur daryt aborta,ir neturiu tam pinigu.Planuoju nuejt pas ta palikta,pabut pas ji, isejt ir wisus palikt, atsibodes stresas, skaudanti galwa, nepasitikejimas.Tai kad turi figura padidina sansus kad manim naudosis. artimo ir mylimo zmogaus nesigauna sutikt, naktim kuriu ejles, apkabinus dowanota zuiki werkiu, bet nepakeliau ir ji isnesiau.Dabar pradejau rukyt,wel ejsiu pirkt. man rejk to, kas parodytu del ko gywent, kad atsirastu zmogus salia, kad bajkciau werkt ir wis artet prie begiu, kad padaryt aborta ir gywent toliau.net taj rasydama werkiu, kajp ir pries wakar uzmingant, kajp ir wisus tuos 9men. esu atwira, romantike,ir taj tik wiska dar labiau paastrina.noriu susigrazint Min......., bet negaliu, nors dar tebemeginu, bet jej jis taj zinotu taj nemenau ar parupciau.jej jis apkabintu ir lajkytu, wiskas paskejstu, bet to nebus, jis myli kita.um atrodo kad cia hormonu audros, bet cia yra gywenimas,cia yra bewejk jo pabajga, kur nerandu kas galeu ji pratest.pdeirt, oparasyt i nr, tele2
Gintare15m vln 860508947 (pade
2007-08-18 13:35
swejki, na mano istorija tokia-3d pries naujuosius 2007metus palikau wajkina, kuri pamilau ir nebegaliu jo susigrazint.7men negalejau zwelgt i joki wajkina, nes laukiau jo kol issiskirs su dabartine, bet paluzau.Nuolatinis stresas, asaros padare kad del manes zudes geras draugas,laukiau kol gris is ligonines ir susitikom. su juo turejau draugaut kad nesizudytu.Per ji gawos kad ARBA SU JUO PASIMYLESIU, ARBA NUSIZUDYS.po poros saw wiskas buwo bajgta.tada atsirado kitas wajkinas, net nzn kajp gawos, bet atrodo esu nescia, myliu ta, kuri senaj palikau, ir esu ant ribos-kasdien noriu ejt po traukiniu, nes man niekas nepasako kur daryt aborta,ir neturiu tam pinigu.Planuoju nuejt pas ta palikta,pabut pas ji, isejt ir wisus palikt, atsibodes stresas, skaudanti galwa, nepasitikejimas.Tai kad turi figura padidina sansus kad manim naudosis. artimo ir mylimo zmogaus nesigauna sutikt, naktim kuriu ejles, apkabinus dowanota zuiki werkiu, bet nepakeliau ir ji isnesiau.Dabar pradejau rukyt,wel ejsiu pirkt. man rejk to, kas parodytu del ko gywent, kad atsirastu zmogus salia, kad bajkciau werkt ir wis artet prie begiu, kad padaryt aborta ir gywent toliau.net taj rasydama werkiu, kajp ir pries wakar uzmingant, kajp ir wisus tuos 9men. esu atwira, romantike,ir taj tik wiska dar labiau paastrina.noriu susigrazint Min......., bet negaliu, nors dar tebemeginu, bet jej jis taj zinotu taj nemenau ar parupciau.jej jis apkabintu ir lajkytu, wiskas paskejstu, bet to nebus, jis myli kita.um atrodo kad cia hormonu audros, bet cia yra gywenimas,cia yra bewejk jo pabajga, kur nerandu kas galeu ji pratest.pdeirt, oparasyt i nr, tele2
gabi
2007-07-22 20:20
as per 22 dienas mylejausi,ir suplyso prezerw. ar gali buti taip kad wistiek napastosiu?
Pink
2007-06-04 12:35
O mano situacija tokia...pries kelis menesius issiskyriau su vaikinu, su kuriuo kartu buvome 5 metus, o skyrybu prezastis tas, kad as jo nemyliu..as laukiuosi ir nebezinau ka daryti, grizti pas ji ir gyventi visa gyvenima su zmogum kurio nemyli? zinau, kad vienai auginti kudikio jis man neleis..o juk nesakyti negaliu...kaip jus elgtumetes?
aukse
2007-04-03 12:36
Mielos Alberta ir Smiler ,tai pats graziausias amzius tam stebuklui kuri nesiojat.Man dar toli iki jusu amziaus,bet as vyrui pasakiau ,kad ant 40-ies tikrai turesim pagranduka.Suteikit galimybe gyventi!.
Nekvaila, bet...
2007-02-10 14:02
Na taip, ”kodel nieko nevartojai jeigu nenorejai pastoti?” Va cia yra geras klausimas.Visi gydytojai pas kuriuos buvau, sutartinai linksejo galvomis: tau pastoti neimanoma, tik kai nuspresi tureti mazyli, pradesim medikamentini gydyma, galbut atliks operacija, tik tada bus imanoma pastoti.VISI taip sake, tiek kaimo poliklinikoj, tiek privaciuose centruose, tiek KAUNO KLNIKOSE!!!!!! 8 menesius nesisaugojau ir nieko neatsitiko. Tik staiga pajauciau kad negerai jauciuosi.... ogi as 5 savaite laukiuosi!!!!!!!!!!!!!!!!!
VA tau ir negaliu pastoti! ko jie tuo sieke? Brangaus nevaisingumo gydymo? ar as kazko nesupratau gal? Galutinis rezultatas toks: likau viena, nes draugas paliko pagalvojes, kad tycia taip padariau, is artimuju pagalbos nesulaukiau taip, liepe darytis aborta. Taip kad, esu viena ir galvoju, kokia kvaila as buvau, kad klausiau ka kalba kiti... Mielosios, susimastykit pries ka nors darydamos, apsvarstykit milijonus kartu ir tik tada darykit, o pas gydytoja reikalaukit to ka jie turi daryti:- suteikti tikslia informacija, o ne kliedesius .
neo 19 metu
2006-12-30 00:15
mano mergina pastojo budama nepilnamete jai 17 ir taip pat ji sako taip kaip cia rasoma kad bijo neislaikys vaiko neistengs jo islaikyt . Kaip reiktu tevam pasakyt apie nestuma ? kad nesupyktu ir kad butu kuo maziau moralu ir prikaisiojimu.
smiler
2006-12-05 00:17
Man 43 ir as siuo metu esu tokioje pacioje padetyje kaip Alberta.Esu pasimetusi, svarstau visus variantus,sunku apsispresti.Du vaikai jau suauge, turbut negimdysiu...
Alberta
2006-10-19 00:59
O gal galite man patarti, - man 48 metu - ir taip atsitiko, kad pastojau. Sunku isivaizduoti... Bijau, kad amzius jau nebetas, kad galeciau ryztis gimdyti. Tai ka ma daryti?
lila
2006-10-04 10:26
na tikrai idomu, nors paciai taip nebuvo, bet daznai pagalvoju - o jei netyciukas, net nezinau ka nuspresciau, juk visada atrodo, kad ir nepragyvensi ir kam vel tas vargas. Viena juk turiu. nezinau, gaila tu moteru, kurioms reikia spresti tokia problemas
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai