Sveika moteris

Paklausus mūsų senolį, kokia moteris yra sveika, išgirstume, kad tai vaikų susilaukianti, sugebanti reikalingus darbus nudirbti rausvažandė moteris. Mano vaizduotė, išgirdus šį apibūdinimą, nupiešė drūtą ūkininkę, sugebančią ir traukinį šakėmis sustabdyti. Kad ir kaip būtų, šiandienos „paliegėlės“ neatitinka to apibūdinimo, bet dažna jų tikina esanti sveika. Kas gi yra sveika moteris ir kokie svarbiausi moters sveikatos požymiai.
 

Sveikatą bylojantys skaičiai


Turbūt visos moterys bent retkarčiais kritiškai įvertina savo kūno masę. Didžioji dauguma moterų mano, kad atrodytų geriau ir būtų laimingesnės, jei svertų bent pora kilogramų mažiau. Taip veikia moterų psichologija, tačiau tai ne visuomet teisinga. Sveikatos požiūriu, moteris turėtų „tilpti“ į kūno masės indekso (KMI) rėmus. KMI = Kūno masė (kg) / Ūgis (m2). Optimali kūno masė yra tuomet, kai šis indeksas yra tarp 18,5 ir 24,9. Beje, yra dar vienas centimetrais išreiškiamas, bet itin svarbus sveikatos požymis – liemens apimtis. Tuomet, kai moters liemens apimtis didesnė nei 88 cm, – reikia susirūpinti, nes padidėja širdies ir kraujagyslių ligų rizika.

 

Ar „moteriškieji“ matmenys svarbūs?


Krūtinės ir klubų apimtis dažniausiai sureikšminame mes patys. Svarbu, kad kūnas būtų proporcingas – atsakytų daugelis vyrų. Tačiau tai ne visuomet tiesa. Pradėkime nuo viršaus. Krūtinės apimtis išties nėra svarbi. Ar krūtys yra visiškai mažos, ar didesnės – jų tiesioginei funkcijai (žindyti kūdikį) tai įtakos neturi, nors mitas, kad stambiakrūtės turi daugiau pieno, gajus iki šių dienų. Įsiminkite, tai ne daugiau negu mitas. Kita vertus, piktybinių ligų pakitimus stambiose krūtyse apčiuopti sudėtingiau. Tačiau kiekviena save gerbianti moteris turi „pažinti“ savo krūtis. Plačiau apie krūtų savikontrolę galite paskaityti čia:
Apie liemens apimtį kalbėjome ankstesniame skyrelyje, tad pereikime iškart prie klubų apimties. Moterys dažniausiai skundžiasi, kad riebalai kaupiasi klubų bei šlaunų srityse. Ar išties šios sritys yra probleminės, galite įvertinti paskaičiavę liemens ir klubų koeficientą. Padalinkite liemens apimtį iš klubų apimties, moterims šis santykis turi neviršyti 0,8.


Akušerijoje svarbūs kaulinio dubens matmenys, juos kiekvienai nėščiajai įvertina nėštumą prižiūrintis gydytojas. Esant kliniškai ar anatomiškai siauram dubeniui, gali būti parenkama kitokia gimdymo taktika, t.y. atliekant cezario pjūvį.
 

Nevalia pamiršti


Tik savimi ir savo sveikata besirūpinanti moteris gali būti sveika. Todėl kiekviena mūsų turėtume prisiminti ir apie vykdomas prevencines programas.
 

* Gimdos kaklelio piktybinių navikų prevencinių priemonių programa


Programa skirta 25–60 metų amžiaus moterims gimdos kaklelio piktybinių navikų prevencijai. Vieną kartą per trejus metus moterims taikomos programos priemonės, t.y. informuojama apie šią programą, imamas onkocitologinis gimdos kaklelio tepinėlis, jis ištiriamas, komentuojami rezultatai, esant poreikiui, imama gimdos kaklelio biopsija.
 

* Atrankinės mamografinės krūties vėžio patikros programa


Programa skirta 50–69 metų amžiaus moterims, programos priemonės (informavimas apie piktybinius krūtų ligas, mamografijos atlikimas ir vertinimas) atliekamos kartą per dvejus metus. Bendras klinikinių tyrimų metu nustatytas mirštamumas nuo krūties vėžio (atliekant šią programą) sumažėjo net 25 procentais.
 

Ką dar rekomenduoja šiuolaikinė medicina?


Europos kovos su vėžiu kodeksas, be šių programų, kiekvienam 50 metų amžiaus sulaukusiam asmeniui rekomenduoja dalyvauti storosios žarnos patologijos patikrose bei pasiskiepyti nuo hepatito B viruso.
Visose Europos Sąjungos šalyse ikivėžinių gimdos kaklelio ligų ir gimdos kaklelio vėžio, kurio atsiradimo priežastis – užsikrėtimas tam tikro tipo žmogaus papilomos virusas (ŽPV), profilaktikai rekomenduojami skiepai. Vakcinuoti patartina paaugles mergaites (nuo 10 metų amžiaus) bei moteris (joms prieš vakcinavimą rekomenduojama atlikti tam tikrus tyrimus, kad būtų nustatyta, ar moteris buvo užsikrėtusi ŽPV).
 

Ypatumai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį


Moterų kojos – viena iš tų kūno dalių, į kurias taip dažnai atkreipiamas dėmesys. Nereta moteris norėtų, kad kojos prasidėtų ten, kur baigiasi kaklas, tad stveriasi gudrybės ir jas pailgina (bent jau vizualiai) bei padaro grakštesnėmis avėdamos aukštakulnius. Deja, turėčiau jus perspėti, nuolat tai daryti beprasmiška, nes, visąlaik nešiojant aukštakulnius, pradeda trumpėti blauzdos užpakalinės dalies raumenys. Jei raumens netreniruoji, jis traukiasi. Su aukštakulniais labiau įsitempia priekinė blauzdos dalis, o nugarinė ilsisi. Taigi, nusiavusios savo gražiuosius batelius, galite imti kęsti nemalonius blauzdos skausmus. Kita batelių auka – pėdos forma. Mes įspraudžiame kojas į siaurus batelius ir šį kankinimo įrankį avime visą darbo dieną, išėjusios vakaroti ir t.t. Avint aukštakulnius, pasikeičia eisena. Užuot didžiausią krūvį skirdami kulnui, jį užkrauname pėdos pirštams. Taigi ilgainiui pėda deformuojasi: jos priekinė dalis platėja, spaudžiami nervai, gali iškrypti didieji kojų pirštai (tiesa, pastarasis dalykas paveldimas, bet aukštakulniai jį neabejotinai provokuoja).
 

Tai įdomu


· Antroje menstruacinio ciklo dalyje ir nėštumo metu moterų bazinė temperatūra aukštesnė nei pirmojoje, t.y. iki ovuliacijos.
· Ilgesnes kojas turinčių moterų kepenų funkcija geresnė.
· Moterys 10 kartų dažniau nei vyrai serga mitybos sutrikimais.
· Moterys šešis kartus dažniau nei vyrai laikosi dietų.
· Apie 80 procentų pasaulyje maisto produktų įsigyja moterys (įskaitant šeimai perkamus maisto produktus).
· Depresija moterys serga du kartus dažniau nei vyrai.
· Du trečdaliai gyvenančių ŽIV/AIDS sergančiųjų yra moterys.
· Apie 80 procentų dėl osteoporozės įvykstančių kaulų lūžių diagnozuojama moterims.
· Moterys serga dažniau, tačiau gyvena vidutiniškai 3-9 metais ilgiau nei vyrai.

 

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Jolanta
2010-04-05 18:15
As manau sveika moteris ,tai blizgancim akim,turinti gera intymu gyvenima.Nes nuo jo priklauso ir jos gyvenimo kokybe.
Alura padeda sužydėti.....

Kodėl vienos moterys gražios, o kitos patrauklios? Kodėl pro vienas moteris vyrai praeina abejingai, o kitas nulydi susižavėjusiu žvilgsniu? Tai priklauso nuo moters vidinės šviesos ir harmonijos. Šviesą skleidžia laiminga moteris, kurios santykiai šeimoje pilnaverčiai, kuri sėkminga ir džiaugiasi gyvenimu. Moterims i pagalbą ateina naujas produktas ALURA. Naujas ne tik todėl, kad pasaulinėje rinkoje dar tik ketveri metai, bet ir naujas savo socialine bei psichologine prasme, naujas mūsų suvokimui.
Alura - intymios higienos gelis, išorinio vartojimo, padedantis moterims (taip pat ir vyrams) atkurti visavertę seksualinio gyvenimo funkciją. Alura išradėjas - amerikiečių mokslininkas akušeris ginekologas Ronoldas Džeimsas Tompsonas. Alura - natūralus produktas, kurio pagrindinė veiklioji medžiaga amino rūgštis L- argininas. Pastaruoju metu ši amino rūgštis sukėlė pasaulyje mokslininkų ir gydytojų ypač didelį susidomėjimą. Neveltui už L-arginino skilimo produkto-azoto monoksido analizę ir poveikio žmogaus organizmui ištyrimą 1998 metais buvo paskirta Nobelio premija. Azoto monoksidas turi didelę reikšmę ir žmogaus seksualumui.
Daugelis moterų tyliai kenčia dėl nepilnaverčių lytinių santykių, dėl nepatiriamo orgazmo, nežinodamos kaltinti save ar vyrą (statistiniais duomenimis pilnavertį orgazmą patiria tik 25%). Lieka tylūs priekaištai, įtampa viduje, skausmas apatinėje pilvo dalyje, bloga nuotaika, noras savo pyktį išlieti į aplinką. Vieni vyrai nesupranta tokių moters nuotaikų, kiti, dar blogiau, ima kaltinti save. Dėl tokio diskomforto moterys dažnai serga ginekologinėmis ligomis, sutrinka mėnesinių ciklas, nervinė pusiausvyra, sumažėja imunitetas, greičiau susergama kitomis ligomis. Šiandien orgazmas traktuojamas ir kaip viena iš sveikatos sąlygų, kaip gydomoji profilaktinė procedūra (žinoma, tokios” procedūros” pilnavertės tik su pastoviu ir mylimu partneriu). Lytinio susijaudinimo metu į mažąjį dubenį priplūsta daug kraujo, kuris po kulminacijos vėl tolygiai pasiskirsto į kitus organus. Taip orgazmas padeda normalizuoti mažojo dubens kraujotaką. Orgazmas padeda palaikyti moters psichinę pusiausvyrą ir gerą sveikatą. Nauji tyrimai įrodo gydomąsias jo savybes. Orgazmas numalšina nugaros skausmus, menstruacijų, artrito sukeliamas kančias, stiprina organizmo imuninę sistemą. Ypač Alura vertina klimakterinio amžiaus moterys, nes ji sumažina nemalonius reiškinius, susijusius su klimaksu (prakaitavimą, nervingumą, karščio bangas, makšties sausumą), mažina osteoporozės riziką.
“Mes sukūrėme Alura moters seksualiniam jautrumui padidinti, bet rezultatai peraugo visus lūkesčius. Šiandien jos populiarumas auga kosminiu greičiu dėl didžiulio terapinio poveikio, gaunamo vartojant Alura, taip vadinamoms, moteriškoms problemoms spręsti” - sako gydytojas Ronaldas Džeimsas Tompsonas. Šiandien jau žinomi teigami rezultatai vartojant Alura ne tik ginekologinių ligų atvejais, bet ir hipertoninės ligos, sąnarių, hemarojaus, kepenų, inkstų, kasos ligų atvejais. Alura neleidžia kraujagyslėse susidaryti trombams, gerina visų organų mikrocirkuliaciją, mažina cholesterolio kiekį kraujyje, vartojama aterosklerozės profilaktikai. Alura sureguliuoja endokrininių liaukų veiklą ( skydliaukės, kasos, lytinių ir kt.) t. y. jų hormoninę pusiausvyrą. Aluroje esantis L - argininas stimuliuoja augimo hormono gamybą. Pastarasis dar vadinamas “jaunystės hormonu”, dėl to padidėja energija, pagerėja nuotaika, iniciatyvumas. Azoto monoksidas dalyvauja riebalinio audinio skaidyme ir raumeninio statyboje, šlakų iš organizmo šalinime, imuninės sistemos stiprinime, vėžinių ląstelių augimo stabdyme, žaizdų, randų ir nudegimų gijime. Patepus sumuštą vietą nesusidaro “ mėlynė”.

Alura vyrams sustiprina lytinės funkcijos galią, prailgina lytinio akto laiką. Vartojama prostatos ligoms gydyti, padidina spermatozoidų kiekį ir aktyvumą, dėl ko naudojama vyru nevaisingumui gydyti.

Dėl unikalaus poveikio Alura taip pat rekomenduojama moterims, normaliai patiriančioms orgazmą, ji suteiks šeimyniniam gyvenimui naujų pojūčių ir spalvų.
O ką daryti moterims, kurios gyvena be vyro? Atsakymas vienareikšmis - joms Alura ypač reikalinga. Ji suaktyvins kraujotaką mažajame dubenyje, padės išvengti įvairių ligų. Alura moterį pavers princese. Moteris įgis pasitikėjimą savimi, atsiras žaismingumas, gera nuotaika, o praeinantys vyrai nulydės ją žvilgsniu, nes pajus spinduliuojančią šviesą.
Palinkėčiau visiems vidinės laisvės, tikėjimo savimi, savo vertės jausmo ir moralės, pagrįstos meile.
Visa tai turiu savo patirtim ir ja dalinuos.telef.867236423raimonda
2010-03-25 18:56
ANION PRODUKCIJA (HIGIENINIAI PAKETAI, IKLOTAI)."BIOMAGNETINIAI ANIJONINIAI"


BIOMAGNETINIAI ANIONINIAI ĮKLOTAI

Biomagnetines anionines higienines serveteles su aniono juotele yra pagamintos iš biomagnetinio pluošto ir aniono baktereostatines medžiagos.Jos netik naikina įvairiausias bakterijas,ber ir,savo magnetinio lauko dėka,puikiai palaiko organizmo mikro cirkuliacija.Susiformaves mikromagnetinis laukas žymiai padidina sterilizacija,malšina skausma,naikina kvapa bei daugelį ginekologinių ligų židinius.Menstuaciniu periodu susilpnėja,tampa labiau pažeidžiama organizmo apsauginės sistemos,tampa jautresnė oda.Šie įklotai palengvins daugelį Jūsų negalavimųir suteiks Jums fizinį pasitikėjimą.Kinijos kokybės priežiūros centro bandymo ataiskaita rodo,kad anionu koncentracija 1cm2 yra nuo 5900 iki 6520.Sterilizacijos norma biomagnetinės Nano anioninės higieninės servetėlės siekia iki 99,99%.Jos t.p reguliuoja kraujo spaudimą ir mažina kraujo klampumą.Subalansuota pH vertė atitinka organizmo reprodukcinius sveikatos poreikius.Atitinka aukščiausią kokybės standartą pagal ISO 9000 kokybės kontrolės sistemą.


Kiekvieno unikalaus sluoksnio funkcionalumo apibūdinimas:
1.Geriausios kokybės minkštas medvilnės sluoksnis. 2 .Biomagnetinis sluoksnis su aniono juostele. 3.Labai minkštas medvilninis sluoksnis.Suteikia švelnumo,patogumo jausmą
4.Geriausios kokybės sugeriamasis sluoksnis.Sulaiko savyje drėgmę,todėl paviršiu sausas 5.Minkštas medvilninis sluoksnis. 6.Orui pralaidus sluoksnis.Greitai praleidžia drėgmę ir šilumą.Todėl visada jaučiatės gaiviai.
7.Unikali lipni juosta, atitinkanti žmogaus ergonomikai.

Biomagnetinių anioninių higieninių iklotu apibudinimas:

1.Antibakterinės ir priešuždegiminės .
2.Pašalina kvapą ir nuovargį
3.Skatina mikrocirkuliacija.
4.Gerina medžiagų apykaitą ir sekreciją
5.Didina įmuniteta
6.Mažina psihologinę įtampą
7.Pralaidžios orui
8.Labai gerai sulaiko skystį savyje

Kiekviename pakelyje yra testas pH lygiui nustatyti.
Iklotu ir paketu kaina- žymiai mažesnė nei rinkoje!!!!Taikomos įvairios nuolaidos.el.p
anionpaketai@gmail.com
http://public.fotki.com/kajraj/

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai