Jei nenorite „netyčiuko“

Ko svarbaus turėtų nepamiršti gydytojas ginekologas, konsultuodamas moteris? Jis turėtų parinkti patikimiausią kontracepciją metodą. Juk neplanuoti pastojimai, ypač jaunų merginų, dažniausiai baigiasi nėštumo nutraukimu. O tai yra žala ir sveikatai, ir psichologinei būsenai.
 

Negimdžiusias moteris nuo neplanuoto nėštumo patikimiausiai apsaugo hormoninė kontracepcija. Apie ją sklando visokių gandų, kurie dažniausiai nepagrįsti. Hormonai – tai biologiškai veiklios medžiagos – natūrali sudedamoji kiekvieno gyvo organizmo dalis. Tai tikrai nėra nuodai, tik reikia su jais mokėti tinkamai elgtis. Čia kaip ir su degtukais – jais galima ir jaukų židinį susikurti, ir gaisrą sukelti. Naudojančiosioms hormoninę kontracepciją tiesiog reikia daugiau specifinių žinių negu taikant kitus metodus.
 

Apie hormoninės kontracepcijos įvairovę


Iki šiol buvo žinomos tik kontraceptinės tabletės. Ne taip seniai atsirado hormoniniai pleistrai ir žiedai. Esminis skirtumas nuo tablečių tas, kad juose naudojama didesnė hormonų dozė, skirta ilgesniam laikui: pleistrai – savaitei, žiedai – trims. Patikrinti, kokiu greičiu ir kokiomis dozėmis tie hormonai patenka į organizmą, galimybių nėra. Šiemet IX Europos kontracentologų draugijos suvažiavimejau buvo pateikta duomenų, kad naudojant pleistrus organizmas gauna 60 proc. didesnę estrogenų dozę negu geriant pačių didžiausių estrogenų dozių kontraceptines tabletes. Tiksliausias hormoninės kontracepcijos dozavimo būdas yra klasikinės tabletės. Vienoje tabletėje hormonų yra tik vienai dienai, jų patekimo į organizmą būdas yra tradicinis, t.y. pro virškinamąjį traktą.
Tabletės gaminamos skirtingų dozių, todėl esant reikalui jas bet kada galima pakeisti vienas kitomis.


 

Nuvilia tik netinkamas pasirinkimas


Hormoninės kontracepcijos parinkimas turėtų būti patikėtas specialistui, o ne pačiai moteriai. Dažnai jos, prisiskaičiusios reklamų, pasikonsultavusios su draugėmis, ima vartoti tas pačias priemones. Ir neretai nusivilia. Mat tai, kas tinka vienai, nebūtinai tiks kitai. Kiekvienas organizmas kitoks. Todėl hormoninės kontracepcijos priemonės turi būti parenkamos individualiai.
 

Lytinio gyvenimo intensyvumas reikšmės neturi


Labai dažnai atsisakoma hormoninės kontracepcijos, jei lytinis gyvenimas nėra intensyvus ar santykiai nėra reguliarūs. Tuomet dažniausiai norima momentinių priemonių. Tačiau jų patikimumas niekada neprilygs nuolatinio vartojimo priemonių patikimumui.
Be to, reguliariai vartojama hormoninė kontracepcija ne tik patikimai saugo nuo neplanuoto nėštumo, bet turi ir kitų teigiamų savybių. Įvertinus visus privalumus kartu su teigiamu kontraceptiniu poveikiu, lytinio gyvenimo intensyvumas neturėtų būt esminis kriterijus renkantis hormoninę kontracepciją.
Nederėtų tikėtis, kad hormoninė kontracepcija dar padės išvengti ir lytiniu keliu plintančių ligų. Hormoninės kontracepcijos paskirtis – apsauga nuo neplanuoto nėštumo, o ne nuo lytiškai plintančių infekcijų. Tam yra kitų būdų.
 

Pertraukos nereikalingos


Dar yra moterų galvojančių, kad gėrus tabletes metus kitus, reikia padaryti pertrauką, kad organizmas neva „pailsės“ nuo hormonų. Jokio profilaktinio poilsio tikrai nereikia daryti – organizmas nuo hormonų tikrai nevargsta, jeigu jie yra parinkti specialisto. Organizmas hormonais nėra užteršiamas – tai natūrali sudedamoji organizmo dalis. Tabletėse esančius hormonus organizmas pats labai greitai panaudoja savo tikslams.
 

Kitos teigiamos hormoninės kontracepcijos savybės


• Tiksliai parinkta ji sureguliuoja mėnesinių ciklą: mėnesinės kartojasi tiksliai išanksto numatytomis dienomis, tad moteris apsaugota nuo netikėtos jų pradžios.
• Mėnesinių trukmė sutrumpėja viena dviem dienomis. Jų metu moteris mažiau kraujuoja.
• Šiuo metu tai pati veiksmingiausia priemonė mėnesinių skausmui slopinti: 94–95 proc. vartojančiųjų hormoninę kontracepciją mėnesinės būna visiškai neskausmingos.
• Ją vartojant tikimybė susirgti gimdos gleivinės ar kiaušidžių vėžiu sumažėja maždaug perpus. Šitas poveikis pradeda reikštis, jei hormoninis kontraceptikas vartojamas ne mažiau kaip pusę metų ir – kas įdomiausia – ta apsauga tęsiasi nustojus vartoti dar 5–10 metų.
• Yra duomenų, kad ją vartojant sumažėja tikimybė susirgti ginekologiniais uždegimais. Hormoniniai kontraceptikai sutirština gimdos kaklelio gleives, tai pagerina apsauginį barjerą nuo infekcijos ir sumažina tikimybę jai iš makšties patekti į gimdą.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

to mergina
2012-06-08 00:05
NŠP: nemokama, efektyvu ir nekenkia sveikatai ;)
Inceptum
2010-04-29 11:41
Vaisingumo indikatorius - BIOSELF

BIOSELF - alternatyva kontraceptikams!
BIOSELF - tai kokybiškas, patikimas ir nekenksmingas prietaisas leidžiantis nustatyti vaisingą ir nevaisingą periodą ciklo eigoje. BIOSELF - tai naujovė padedanti natūraliai planuoti šeimą.
Kaina 499 litai.
Pristatome visoje Lietuvoje. www.inceptum.lt
inceptum.jonava@gmail.com arba 8-614-64811
Elena
2009-08-20 15:36
Vaistų pramonė baisiai didelis ir galingas banginis, reklama - lapė snapė gudruolė. Gydytojai - labai glaudžiai (švelniai tariant) susiję su farmacija, neretai jie rekomenduoja tai, kas jiems (o ne mums) naudingiausia. Gal po 10-ties, ar 15-os metų perskaitysime straipsnį ”Mokslininkai atrado, kad ilgalaikis kontraceptinių tablečių vartojimas moters organizme sulelia negrįžtamus pakitimus...” Nebūkim kvailos vištos, galvokim savom galvom, domėkimės, skaitykim straipsnius, informacinius lapelius.
Lina
2009-08-20 15:25
Mano vaikai jau pilnamečiai. Kas penkis metus pakeičiu kontracepcinę spiralę į naują ir taip gyvenu be rūpesčių. Mėginau tabletes, netiko jokios. Gal dėl to, kad galvoju kaip ir daugelis, negalinčių pamiršti jų pašalinio poveikio. Suprantu, kad spiralė tiks ne kiekvienai ir bus sakančių, kad ir su jomis visko pasitaiko, netyčiukų irgi (kaip, beje, su visom kitom priemonėm). Man toks būdas - penkerius metus pamiršti, kad esu vaisinga. Manau, kad reikia ieškoti sau tinkamiausios priemonės.
lita
2009-02-21 01:59
o ka daryti tokiu atveju jei man netinka niekas nei tabletes,nei ziedai ,nei pleistrai,nes viska atmeta man.o prezervatyvas irgi nera toks labai saugus.
Ieva
2009-02-04 16:26
Oj jus moteriskes, kodel sakot,kad tai tik reklaminis triukas? Tiek neigiamos, tiek teigiamos savybes KT yra aprasytos, todel nereikia perdeti sakant, jog nera aprasyta. Prasimerkti reikia tiesiog. Siuolaikine hormonine kontracepcija ne visoms tinka, todel ir nevisoms budingi salutiniai poveikiai.

Ir beje tik davatkos tiki tokiom nesamonem ”jei galvosi apie vaika tai ir, gerdama kontraceptikus, pastosi” cia juokinga, nereikia sitaip juokint zmoniu.
A.
2009-01-27 16:55
asmeniskai as nemegstu jokiu tableciu.bet sutinku kad reikia pateikti ne tik tegiamas savybes bet ir galima neigiama poveiki.butu objektyvu.
karina
2008-10-22 22:50
nesupratau prie ko cia sitas straipsnis ir gejai bei lezbietes.....
panele
2008-10-13 18:18
Taip mergaites,jeigu nepastojate naturaliai ,vadinasi gamtai nereikia ....jeigu naudosite vaistus ir gydysites hormonais beveik 100 proc vaikas uzaugs GEJUS,ar lesbiete ...Pagalvokite ko norite ar sveiko ir normalaus vaiko ar gydytoju isprovokuoto chemijos pagalba ....Neliudekit ,jeigu neturit vaikuciu ,daug liudniau kada turite KITOKI
vida
2008-08-12 12:45
Man gydytojas po tyrimu buvo paskyres kontraceptines tabletes Logest. Jas vartodama pasireiske nepageidaujami pozymiai tokie kaip: virssvoris, pradejo plestis venos blogai gijo zaizdos koju niezejimas alergija. Atsisakiau ju ir dabar nieko nenaudoju. Atrodo juk gydytojas turejo zinot kokias tabletes skirt, jam buvau pasakius apie polinki i varikoze. Daugiau niekad nieko nenaudosiu. Pakako praktikos.
A
2008-06-08 16:57
Rizika susirgti ivariais veziais padideja harmonine kontracepcija vartojant daugiau nei 5 metus. Apie kokia cia jus ”nera rizikos” kalbate. Neklaidinkite zmoniu.
ruta
2007-01-18 11:46
manau kiekvienas renkasi pagal save ir tik jums spresti kas naudinga o kas ne
lijana
2007-01-16 10:51
nestumas priklauso nuo moters psichologines bukles. jei pasamoneje norima pastoti, nestumas neisvengiamas. be to vaikutis i si pasauli ateina tuomet, kai jam laikas ateiti. Kodel niekas nekalba apie tai, kad pastoja ir moterys, kurios vartoja kontraceptikus?
virginavi
2007-01-07 21:54
Na iš savo patirties galiu tik tiek pasakyti,kad pradėjus vartoti kontraceptines tabletes nepriaugau nei vieno kg, kaip svėriau 43 taip ir sveriu, taigi svoris tikrai bent jau man nepakito, be to seniau per mėnesines net į darbą negalėjau nueiti, kamavo:vėmimas, silpnumas, na o skausmo be vaistų tikrai nenumalšinsi, tada tabletes ryjau saujom, kad tik neskaudėtų.Jau per pirmąjį ciklą pradėjus naudoti kontraceptines tabletes susireguliavo mmm,bet svarbiausia net tomis dienomis esu netik darbinga bet ir super gerai jaučiuosi. Taigi aš tik už kontraceptines tabletes.
rEVIL
2006-12-28 01:08
xsiuke ir laime, Jus nepezekit...Tu nuodu visur gauname visi...kad ir einant judria miesto gatve, ten prisikvepuoji dar daugiau visokio sh...
Juk mokslininkai kuria tai zmonijos labui, o ne atvirksciai, visi isradimai gi turi siokiu tokiu minusu, bet nuo pagr beda visvien issprendzia.
Todel visos tos hormonines kotracepcijos yra geras variantas nuo ”neticiuku” ir dar ten nuo vissokiu biesu...
Vataip as manau
ruta
2006-12-22 22:19
Man labai patiko vieno gydytojo zodziai:”kai zmogus serga - geria vaistus, o kodel moteris turi gerti vaistus, jeigu ji yra sveika?”.
to mergina
2006-12-20 19:16
ne abortus ir chemijas naudot reik, o prezervatyvus...:)..
laimeda
2006-12-16 20:35
Visuose straipsniuose rašoma apie harmoninės kontracepcijos teigiamas savybe. O kur neigiamos? PAskaičius informacini lapeli išimta iš harmoninės kontraceptikos pamatai: kojų trombozė, vėžys ir kepenų ligos. Tai jau neigiamos savybės. Ir mes dar stebimės kobėl pas mus moterys serga krūties vėžių, vargsta su kojų problemomis.
mergina
2006-11-20 16:29
na nesamones jus abi rasot - o tai kas jums tinka - vaiku prisigimdyt?????? (ir paskui visa gyvenima vargti) ar be vyro is vis siulot gyventi.
O gal aborciukus darytis?
tipo taip geriau. Kiekvienas renkasi pagal save ir ner cia ko moralizuoti
xsiuke
2006-09-05 19:38
man idomu,kodel visuose straipsniuose apie hormonine kontracepcija minimos tik teigiamos sio budo savybes!? kodel garsiai nekalbama apie tai,jog panaudojus hormonines kontracepcines tabletes ilgesni laika,moteris gali tapti nevaisinga,nes jos organizmas pradeda gaminti chemines medziagas, kurios atmeta t.y.naikina spermatozoidus,patekusius i moters organizma...daugiau tiesos! bet kokia sintetika yra NUODAS!
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai