Norite pagerinti savo imuninę sistemą? Atsisakykite šių dalykų

Sloga, kosulys, aukšta temperatūra – tai tie simptomai, kurių nei vienas iš mūsų nenorėtume turėti. Deja, tačiau būtent šaltuoju metų laiku – žiemą ir rudenį – peršalimas dažną iš mūsų aplanko... Jei norime išvengti peršalimo ligų ir jų nemalonių simptomų, privalome gerinti savo imuninę sistemą. Kaip? Visai paprastai – tereikia atsisakyti dalykų, kurie kenkia imuninei sistemai. Ir tuomet tikrai nereikės domėtis, kaip gydyti peršalimą?

Viršvalandžiai darbe. Šių dienų žmogus – tai nuolat dirbantis ir skubantis žmogus, kuris retai kada turi laisvą minutę atsikvėpti ir skirti dėmesio sau. Tačiau tą daryti yra privaloma, mat kai yra nepaisoma darbo ir poilsio rėžimo, tuomet gresia fizinis ir emocinis nuovargis.

Tad jei jaučia, jog viršvalandžiai darbe Jums kartais „padovanoja“ ne tik kelis šimtus šlamančių eurų, bet ir stresą, nuo kurio atsiranda galvos skausmas, dažnai kamuoja peršalimo ligos,  tuomet metas rimtai sunerimti ir pasistengti, jog dėl nesibaigiančių darbų nenukentėtų ir Jūsų  imuninė sistema. 

Nesveikas maistas. Šaltuoju metų laiku kaip niekad dažnai save norisi palepinti įvairiais saldėsiais: šokoladu, bandelėmis, saldainiais...Tačiau reikėtų save tramdyti, mat saldumynų perteklius neigiamai veikia mūsų imuninę sistemą – ją slopina. Didelis cukraus kiekis alina antinksčių, kurie reguliuoja streso balansą, veiklą. Kai antinksčiai nesugeba reguliuoti streso, tuomet yra apkraunama imuninė sistema.

Visgi, jei norite saldumynų, tuomet geriau juos valgykite pirmoje dienos pusėje. Vietoj saldaus šokolado geriau rinkitės saldų vaisių – bananą, vynuoges – nauda organizmui bus daug didesnė.

Užterštas oras. Išoriniai toksinai itin neigiamai veikia mūsų imuninę sistemą. Laimei, gyvename Lietuvoje, kur oras nėra toks užterštas kaip, pavyzdžiui, kituose didžiuosiuose Europos miestuose.

Popiečio metu išeikite iš tvankaus biuro į gryną orą, pabūkite šalimais esančiame parke, pasivaikščiokite, pakvėpuokite grynu oru. Tokiu būdų ne tik smegenis pripildysite deguonies, bet dar ir suteiksite priežastį išsiskirti endorfinams – laimės hormonams. Judėjimas mus daro laimingesniais.

Be to, nepamirškite net ir šaltuoju metų laiku vėdinti namų patalpų – tokiu būdu išvengsite teigiamų jonų, kurie dar kitaip yra vadinami „blogaisiais“ ir veikia panašiai kaip laisvieji radikalai.

 

Kosmetikos perteklius ir neteisingas jos laikymas. Kiekviena moteris, kuri renkasi kosmetiką, paskaito ir jos sudėtį. Tačiau labai dažnai kosmetikos sudėtis nedžiugina – joje būna gausu chemijos, konservantų, kurie yra dedami tiesiai ant mūsų odos. Be to, pelėsio sporos gali būti kosmetikoje dėl to, jog ji buvo nesandariai laikoma, tad visi tie grybeliai apsunkina imuninę sistemą.

Negatyvios mintys. Yra sakoma, jog dauguma ligų žmogui atsiranda dėl to, jog jis negatyviai mąsto. Tad jei esate pesimistai, pasistenkite save perauklėti ir tapkite optimistais. Žinoma, lengva nebus, bet tikrai įmanoma, o nauda – neabejotina. Kuomet būsite geriau psichologiškai nusiteikę, tuomet daug greičiau pastebėsite, kaip taps geresnė ir fizinė savijauta.

 

Pabaigai: klausimas pamąstymui - ar verta atsisakyti sriubų?

Kai kurie sporto treneriai, mitybos specialistai teigia, kad sriubos – tai tik bereikalingas skrandžio užpildymas mažai vertingu skysčiu. Tačiau šaltuoju metų laiku nereikėtų atsisakyti sriubų, mat jos yra ne tik kad maistingos, bet dar ir lengvai virškinamos bei naudingos mūsų imuninei sistemai. Pavyzdžiui, išgėrus sultinio yra aktyvuojama enzimų veikla, o šie padeda apsiginti nuo bakterijų, kurios į žmogaus organizmą patenka per gleivines. Sultinyje esantis kolagenas (yra tik gyvuliniame maiste) išnešioja tas maistines medžiagas į tokias kraujo nepasiekiamas vietas kaip kaulai ir sąnariai. Todėl nenuostabu, kodėl senovėje itin dažnai duodavo sultinio ligoniams, kuriems reikėdavo sveiko bei lengvai virškinamo ir organizmui naudingo maisto. Taigi, jokiu būdu neatsisakykite sriubų!

 

Parengė: L.Rimgailė

 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai