Tinkamiausias maistas kūdikiams (ir ko reikėtų vengti)

 


 

Etapas, kai kūdikis pradeda valgyti tirštą maistą – labai svarbus. Tačiau kuo reikėtų maitinti kūdikį pirmaisiais jo gyvenimo metais? Pasirinkimų daugybė, tačiau remdamiesi šiais sveikos mitybos patarimais tikrai nesuklysite.

 

Motinos pienas

Pasaulio sveikatos organizacija pataria kūdikius pirmuosius šešis gyvenimo mėnesius maitinti tik motinos pienu, o tirštą maistą į mitybos racioną įtraukti po truputį, kai vaikai tam jau būna pasirengę. Papildomas žindymas rekomenduojamas, iki vaikui sukanka dveji metai arba ilgiau, jeigu motina ir vaikas to nori. Žindymas naudingas ir motinai, ir vaikui (net po to, kai vaikas pradeda vaikščioti). Nauda: 73 % mažesnė staigios kūdikio mirties sindromo rizika, didesnis vaiko intelektas, mažesnė tikimybė susirgti vidurinės ausies uždegimu, atsparumas šalčiui ir gripui, šiek tiek mažesnė rizika susirgti leukemija ar diabetu vaikystėje, mažesnė astmos ir egzemos, nutukimo vėlesniais metais, psichologinių sutrikimų rizika bei mažesnės dantų problemos.

Geriausias amžius maitinti motinos pienu – 0–24 mėnesiai.

 

Geležies turintys dribsniai

„Kūdikiai gimsta turėdami natūralias geležies atsargas, kurios sunaudojamos, iki mažyliui sukanka šeši mėnesiai“, – teigia Stern. Todėl labai svarbu vaikui duoti geležies turinčio maisto. Vienas tinkamiausių maisto produktų – dribsniai, kuriuose gausu geležies. Pirmasis kūdikio maistas nebūtinai turi būti tradiciniai ryžių dribsniai, puikiai tinka ir avižiniai ar miežiniai. Tik įsitikinkite, kad vaiką maitinti pradedate vieno grūdo dribsniais.

-          Geriausias amžius maitinti geležies turinčiais dribsniais – 4–6 mėnesiai.

 

Avokadai

Avokadas – puikus pirmasis vaisius, kurio galite pasiūlyti savo vaikui. Avokaduose gausu mononesočiųjų riebalų rūgščių. Jie yra švelnaus skonio ir konsistencijos. Juos ypač lengva paruošti: iki purumo sutrinkite gerai prinokusį avokadą su trupučiu motinos pieno.

-          Geriausias amžius maitinti avokadais – 6 mėnesiai ir vėliau.

 

Saldžiosios bulvės

Saldžiosios bulvės turi ypatingą maistinę vertę ir yra nepakartojamo skonio, todėl tai puikus produktas pirmajam kūdikio maistui. Saldžiosiose bulvėse gausu vitamino A, beta karoteno ir kalio. Taip pat jos puikus vitamino E, kalcio ir folio rūgšties šaltinis.

-          Geriausias amžius maitinti saldžiosiomis bulvėmis – 6 mėnesiai ir vėliau.

 

Jogurtas

Jogurtas – gardus produktas iš pieno, gautas bakterijų fermentacijos būdu. Populiariausi jogurtai gaminami iš karvių pieno, tačiau jogurtui taip pat naudojamas buivolių, ožkų, avių ar net kupranugarių pienas. Jogurtas – gardus ir sveikas pirmasis kūdikių maistas, jame gausu kalcio, reikalingo kaulams stiprinti!

-          Geriausias amžius maitinti jogurtu – 9 mėnesiai ir vėliau.

 

Burokėliai

Burokėliuose gausu kalcio, kalio ir net vitamino A. Vitaminas A ir kalcis – labai svarbūs sveikam jūsų vaiko vystymuisi. Neįtikėtina, kiek daug skaidulų yra burokėliuose – vos 2 vidutinio dydžio burokėliuose yra net 2 gramai skaidulų! Suvalgius burokėlių, jūsų vaiko išmatos gali būti rausvos spalvos, bet dėl to nereikia nerimauti. Jeigu išmatose būtų kraujo, jį matytumėte kaip raudonus ruoželius.

Geriausias amžius maitinti burokėliais – 11 mėnesių ir vėliau.

 

KO REIKĖTŲ VENGTI

 

Medus

Jaučiate pagundą pasaldinti savo mažylio kriaušių tyrelę šaukšteliu medaus? Nedarykite to. Anot mitybos specialistų, medus susijęs su kūdikių botulizmu – liga, kuri gali būti mirtina. „Kūdikių iki vienerių metų pilvukai tiesiog nepajėgūs įveikti botulizmo sporų, kurių gali būti meduje“, – teigia Stern. Taigi venkite šio produkto, iki jūsų vaikui sukaks vieneri.

 

Riešutai

Kai jūsų vaikui jau vieneri, galite jam duoti šiek tiek kreminio (ne traškaus) riešutų sviesto (užtepkite ant krekerio), bet neduokite pačių riešutų, iki vaikui sukaks ketveri, nes gali užspringti.

 

Karvių pienas

Kūdikiams sunku virškinti karvių pieną, todėl ekspertai rekomenduoja jo duoti tik tada, kai vaikui sukanka vieneri.

 

 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai