Natūrali gyvybės versmė

Vanduo – labiausiai paplitęs junginys: Žemės vandeninis apvalkalas – hidrosfera – sudaro 71 proc. mūsų planetos paviršiaus. Jis atlieka lemiamą vaidmenį geologijos istorijoje, gyvybės fiziologinėje ir biologinėje sferoje. Vanduo sudaro ir apie 70 proc. žmogaus organizmo, užtikrina pagrindines jo funkcijas. Taigi akivaizdu, kad mums jis yra būtinas. Troškulį malšina paprastas geriamasis vanduo, sultys, kiti gaivieji gėrimai, tačiau aukščiausios kategorijos vandeniu laikomasnatūralus mineralinis vanduo.
 

Geriausia – lietuviškas


Kaip rodo apklausos, mūsų šalies gyventojai pirmybę teikia natūraliam mineraliniam vandeniui, o ne vandeniui iš čiaupo, šulinio ar vaisvandeniams, nes jis gerina organizmo fiziologinę būklę, gaivina, turi daug mineralinių medžiagų, mikroelementų.
„Mineralinis vanduo išgaunamas iš žemės gelmių laikantis griežtų saugos ir kokybės reikalavimų. Kiekviena natūralaus mineralinio vandens rūšis pasižymi savita cheminių medžiagų sandara, priklauso nuo to, iš kokios vietovės jis išgautas, – aiškina Nacionalinės dietetikos federacijos prezidentė med. dr. doc. Laisvūnė Petkevičienė. – Jie skiriasi savo chemine sudėtimi, mineralų skaičiumi ir kiekiu.“
Beje, apklausų duomenimis, daugiau nei pusė mūsų šalies gyventojų renkasi natūralų mineralinį vandenį, kuris išgaunamas Lietuvoje. Ir, pasirodo, yra teisūs.
„Mes, gydytojai dietologai, visada rekomenduojame šviežią maistą – tą, kuris auga aplinkui. Taip yra ir su mineraliniu vandeniu. Taigi geriausia rinktis lietuvišką, – mes čia gimę čia augę, čia mūsų aplinka, čia mūsų oras. Reikėjo milijonų metų, kad susiformuotų tam tikri fermentai ir virškintų tokį maistą, o ne kitokį, – sako doc. L. Petkevičienė.
„Lietuvoje pilstomi natūralūs mineraliniai vandenys yra oficialiai pripažinti Europos Sąjungos kaip visi kiti Europos Sąjungos pilstomi vandenys, kainų skirtumai tarp įvežtinio ir lietuviško mineralinio vandens daugiausia susidaro dėl transportavimo ir tarpininkų kaštų, o ne dėl produkto kokybės,“ – priduria dietologė.

 

Ne tik atgaivina


Jau seniausiais žmonijos gyvavimo laikais pastebėta, kad mineralinis vanduo padeda negaluojant. Jo patariama gerti žmonėms, kenčiantiems nuo elektrolitų balanso sutrikimų, nes jis padeda jį atkurti ir išlaikyti. Prakaituojant netenkama daug skysčių, druskų, todėl tokiais atvejais reiktų gerti natūralaus mineralinio vandens, turinčio daugiau mineralinių druskų.
Mineraliniame vandenyje yra visas spektras mineralinių medžiagų. Kalcis svarbus kaulų tankiui, magnis stiprina imuninę sistemą ir padeda veiksmingai kovoti su infekcijomis. Sulfatai padeda pašalinti toksinus ir išvalyti organizmą ir t.t
Žmonėms, mėgstantiems daug ir skaniai pavalgyti, rekomenduojama mineralinio vandens gerti prieš valgį – jis padės virškinimo procesui. Tai ypač aktualu bus ir per artėjančias šventes, kai skrandį neišvengiamai apkrausime gausiu ir įvairiu maistu.
 

Kiekvienam pagal poreikį


Maždaug 80 proc. mūsų šalyje parduodamo mineralinio vandens yra lietuviškas.
Tyrimai rodo, kad vartotojai ypač vertina Birštono šaltinių vandenį. Vienas jų – legendinis mineralinis vanduo „Vytautas“. Jis unikalus, visiškai natūralus, jau beveik 90 metų išgaunamas iš švariųjų Birštono gręžinių, kurie apsaugoti nuo bet kokios taršos. Iš visų Baltijos šalyse iš gaunamų vandenų „Vytautas“ turi daugiausia naudingųjų mineralų – jame gausu visko, kas būtina sveikam organizmui – kalio magnio, kalcio, sulfatų. Tai išsamiausiai moksliškai ištirtas lietuviškas mineralinis vanduo. „Vytautas“ gali būti nepakeičiamas mineralų šaltinis sportuojantiems, patiriantiems daug streso žmonėms.
Norint šiek tiek mažiau mineralinių medžiagų turinčio vandens, puikiai tiks „Birutė“. Ji skirta mėgstantiems ne tokį ryškų skonį, tačiau tai taip pat daug mineralinių medžiagų turintis natūralus mineralinis vanduo. Tiems, kurie mėgsta mineralinį be skonio, galima rekomenduoti „Akvilę“. Tai mažos mineralizacijos vanduo, skiriamas daugiau skysčių balansui atkurti, troškuliui numalšinti.
Be to, visi šie vandenys ne tik malšina troškulį bet ir pačiu natūraliausiu būdu papildo organizmą būtinomis mineralinėmis medžiagomis.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai

Mūsų draugai