Ką pasako kraujo grupė?

Kraujo lašas. Ką jis gali pasakyti?

Daugiau kaip prieš 100 metų patologas austras Karlas Landsteineris mikroskopu  intensyviai tyrinėjo kraujo ląstelę. Jį neramino klausimas, kodėl operacijų metu perpylus kraują vieni pacientai sparčiai sveiksta, o kiti netrukus miršta. Kruopštus darbas nenuėjo veltui. 1901 metais patologas atranda kraujo grupes: 0, A, B, AB.

Moksliškai kalbant, kraujo grupė - tai toks kraujo tipas, kurį lemia eritrocitų membranose esantys antigenai. Kraujo grupę lemiantys antigenai yra baltymai, prie kurių gali būti prijungti polisacharidai.

Ar skirtingos kraujo grupės turi įtakos asmenybių psichologinėms savybėms? Taip, ir dar kaip. Pirmasis šias išvadas 1928 metais paskelbė japonų mokslininkas Takeji Furukawa. Kraujo grupės įtaka asmenybei ir dvasinei žmogaus sveikatai - įdomus klausimas ir mūsų dienomis. Juk grupė nesikeičia visą žmogaus gyvenimą, skirtingai nei plaukai, kaulai, hormonai, smegenų funkcijos.

0 kraujo grupė. Europoje 0 kraujo grupė užima antrą vietą po A grupės ir sudaro vidutiniškai 38 procentus. JAV 0 kraujo grupė pasitaiko dažniausiai, ji sudaro kiek daugiau nei 46 procentus. Anglijoje ši grupė užima pirmą vietą ir sudaro 47 procentus.

0 grupės kraujas nepriima A, B, AB kraujo. Šią grupę turintiems žmonėms galima perpilti tik tos grupės kraują. Tačiau šią kraujo grupę turintys žmonės yra universalūs donorai , nes jų kraujas tinka visoms grupėms.

0 kraujo grupės žmogus- mėsos valgytojas, turintis stiprų virškinamąjį traktą. Organizmas nenoriai pasisavina pieno ir javų produktus. Sveikata tvirta ir atspari. Turi stiprią imuninę sistemą. Gyvena ilgiausiai iš visų kitų kraujo grupių atstovų. Retai serga vėžiu ir širdies ligomis.  Silpnoji vieta – pakankamai didelis skrandžio rūgštingumas, kuris sukelia riziką susirgti skrandžio opa.

Yra protingi, stiprūs, energingai siekia tikslo, gerai prisitaiko prie aplinkybių. Juos ne taip lengva išmušti iš pusiausvyros, bet sunkoka su jais suartėti. Smalsūs, ambicingi, drąsūs, energingai vadovauja ir sprendžia. Siekia būti nepriklausomi.  „Nuliukai“ stengiasi „nuryti“ nuoskaudas, išoriškai atrodyti ramūs, visa esybe trokšta garbės, o meilės ir artumo poreikį slopina. Dėl to kyla vidinė įtampa ir skrandyje gaminasi daugiau rūgšties. Skrandžio rūgštingumo mažinimas - svarbus būdas užkirsti kelią skrandžio sienelių erozijai.

Charakteringi atstovai: Michaelis Schumacheris, karalienė Elisabeth II.

A kraujo grupė. Ją turi 40 procentų pasaulio gyventojų. Tai labiausiai paplitusi grupė vidurio Europoje (44 procentai) ir Japonijoje (38 procentai). Amerikoje ji sudaro 42 procentus ir yra antroje vietoje po 0 grupės. A ir B grupės kraujo negalima keisti vieno kitu. Dažnai šias grupes turintys žmonės dvasiškai negali sutarti.

Pagrindinė mityba turi susidaryti iš žuvies, ryžių, žalios arbatos. Netinka mėsa, pienas, bulvės. Būdingesnės ligos: kraujotakos sutrikimai, širdies problemos, raumenų patempimas, nugaros skausmas. Šios ligos kamuoja dėl karštligiško skubėjimo, sunkaus atsipalaidavimo, jautrumo, didelio rūpinimosi savimi ir kitais.

Šio kraujo grupės atstovai yra jausmingi, vertinantys saugumą ir bendrystę. Pyktis dažnai slepiamas, energija slopinama. Jie puikūs patarėjai, slaugytojai, išklausytojai, nes spinduliuoja šiluma. Be kitų žmonių, kaip be oro, jie negalėtų gyventi. Tačiau, norėdami išvengti minėtų ligų, privalo daugiau ilsėtis ir atsipalaiduoti.

B kraujo grupė. Ją turi 8 procentai viso pasaulio žmonių. Vidurio Europoje- 12 procentų. Pirmauja Indija- 41 procentas.

Atmeta A grupės kraują.

Stipri virškinimo sistema leidžia valgyti viską: mėsą, pieno ir javų produktus. Jie atsparūs ligoms. Silpna vieta: inkstų ir šlapimtakių infekcinės ligos. Dažnas šlapimo pūslės uždegimas.

Pagrindiniai jų siekiai- veikimo laisvė, pranašumas ir jokių jausmų. Daugiau individualistai. Optimistiški ir pasitiki savimi. Sėkmingai kopia karjeros laiptais.

AB kraujo grupė. Pati rečiausia. Ją turi 5 procentai viso pasaulio gyventojų. Vidurio Europoje- 6 procentai. Donorystei ji netinka, o jai tinka visos grupės.

Mitybos atžvilgiu mėsa nelabai priimtina, o pieno produktai toleruojami. Serga virškinamojo trakto, širdies ligomis. Dėl mažo skrandžio rūgšties kiekio galimas dažnas skrandžio uždegimas. Ypač pavojingas padidėjęs cholesterolis.

Kadangi šios grupės žmonių gyslomis teka A ir B kraujo grupių mišinys, charakteris nenuspėjamas ir prieštaringas. Jie žavūs, mįslingi, kūrybingi. Mėgsta tempą ir veiksmą. Jausmus slepia. A grupei būdingas artumas gali staiga virsti B grupės atkakliu siekiu būti nepriklausomam. Šio reto kraujo atstovai Marilyn Monroe, Jonas F. Kennedy.

O kokia jūsų kraujo grupė? O jūsų sutuoktinio ir vaikų? Žinodami ją ir besidomėdami charakteringais bruožais, geriau perprasite tarpusavio santykių subtilybes, mitybos pagrindus ir ligų grėsmę. Tai ypač svarbu šiandien, kai negyvename už uždarų šalies sienų, kai šeimose susijungia įvairių rasių ir tautų žmonės.

Parengė: L.Varanavičienė

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai