Nepasiduokime žalingam streso poveikiui

Nūdienos gyvenimo tempas gana spartus, tad nenuostabu, kad daugelį žmonių vargina nuolatinė nervinė įtampa ir stresas. Tai sukelia depresiją, nerimą, sutrikdo miegą, didina arterinį kraujospūdį, skatina galvos ir kūno skausmus, virškinamosios sistemos bei kitus sutrikimus. Vis dėlto pats stresas yra natūrali fiziologinė reakcija, įprastas, tačiau tuo pat metu universalus organizmo atsakas į pačius įvairiausius nepalankius dirgiklius. Todėl stresas yra ne tik tai, ko reikia vengti, bet ir tai, ką galime priversti dirbti savo naudai.
 

Stresas gali būti ir naudingas?


Veikiant stresui, kraujyje padaugėja adrenalino, dažniau plaka širdis, pakyla arterinis kraujo spaudimas, padažnėja kvėpavimas, pagreitėja medžiagų apykaita, išpila prakaitas. Tokia organizmo reakcija visiškai natūrali, kai susiduriame su pavojumi ar situacija, kai būtina sukaupti visas fizines jėgas, kad galėtume akimirksniu pulti arba pabėgti. Deja, tokiu pat būdu mūsų organizmas reaguoja ir tada, kai grėsmė nėra tokia didelė, o žaibiška mobilizacija nėra būtina. Jei stresą keliančios situacijos tęsiasi visą dieną, mūsų kūnas nespėja atsipalaiduoti. Esant ilgalaikei įtampai, atsiranda įvairių sutrikimų: sutrinka galvos smegenų funkcija, vidaus organų veikla, susilpnėja imunitetas, pasireiškia psichosomatinės ligos.
Ilgalaikis stresas gali sutrikdyti organizmo veiklą, sukeldamas ar paūmindamas psichikos sutrikimus, – kaip nerimo, depresijos simptomus, miego sutrikimą ir pan.
Betgi kai kurie mokslininkai sako, kad stresas gali paskatinti mus keistis geresne linkme. Jų nuomone, ne tiek svarbu, koks įvykis sukelia stresą, bet kiek svarbos įvykiui suteikiame mes patys. Kitaip tariant, tai kas sukelia stresą mums, kitiems gali atrodyti laiminga atomazga. Jei ir taip, svarbu mokėti priimti stresą teisingai, kad jis nekenktų mūsų sveikatai, o tam mes dažnai nesame pasirengę.


 

Keletas paprastų padedančių įveikti stresą patarimų


Ne visuomet lengva susidoroti su stresu, betgi reikia stengtis save šito išmokyti. Svarbu žinoti, kaip išvengti stresą sukeliančių veiksnių bei kontroliuoti kenkiančias sveikatai savo reakcijas. Žemiau pateikiame 10 paprastų patarimų, kuriais verta pasinaudoti:
· Bent kartą per dieną valgykite karšto maisto. Gera mityba yra svarbi, nes aprūpina kūną reikalinga energija, kurios prireikia sprendžiant kylančias problemas.
· Pasidalykite savo rūpesčiais su kokiu nors patikimu jus dėmesingai išklausančiu draugu. Nepamirškite seno posakio: „Pasidalintas džiaugsmas dvigubai sustiprėja, o pasidalintas skausmas – dvigubai susilpnėja“
· Kasdienė mankšta – kad ir 20 minučių intensyvaus pasivaikščiojimo – pagerina savijautą ir sustiprina fiziškai
· Jei rūkote, pasistenkite mesti. Stresas ir rūkymas – pavojingas derinys. Kreipkitės pagalbos į savo šeimos gydytoją, kuris patars, kaip tai lengviau atlikti
· Nebandykite streso gydyti alkoholiu. Jo vartojimas sukels dar daugiau streso ir žalos
· Jei esate kavos mėgėjas, sumažinkite jos ir kitų kofeino turinčių gėrimų vartojimą
· Išmokite ir taikykite atpalaiduojamuosius pratimus (relaksaciją) ar meditaciją
· Visiems žinomas posakis: juokas – geriausias gydytojas. Tai tiesa. Juokiantis smegenyse išskiriamos atsipalaidavimą sukeliančios cheminės medžiagos. Išsinuomokite gerą vaizdajuostę – komediją; „išjuokite“ savo stresorius lauk
· Reguliariai tikrinkitės sveikatą pas savo gydytoją. Jis gali laiku pastebėti streso sukeliamus sveikatos pokyčius ir padėti juos pašalinti
· Patys nesigydykite raminamaisiais, migdomaisiais, dietomis, alkoholiu ar nežinia kokiais vaistais. Problemos maskavimas gali tik pabloginti būklę
· Galbūt verta vartoti streso poveikį mažinančių vitaminų ar kitų papildų, kadangi įtampos metu organizmas reikalauja daugiau tam tikrų medžiagų
· Jei dėl streso jums kyla rimtų sveikatos sutrikimų, trikdančių gyvenimą ir darbą, kuo greičiau kreipkitės į gydytoją
 

Kodėl gali prireikti maisto papildų streso metu


Stipraus ar ilgai trunkančio streso metu mūsų organizme vyksta intensyvūs medžiagų apykaitos procesai, tad pusiausvyrai atnaujinti reikia įvairių vitaminų, mineralų ar kitų papildų. Kadangi dauguma stresą patiriančių žmonių netinkamai maitinasi, atsiranda energijos trūkumas, kuris sukelia nuovargį, įvairius nervų sistemos negalavimus ir sumažina atsparumą persišaldymui, virusams ir kitoms ligoms.
Viena iš tokių priemonių galėtų būti StressPlex. Tai stiprus sudėtinis multivitaminų ir mineralų preparatas. Jo sudėtyje – didelis B grupės vitaminų, kurie yra labai svarbūs nervų sistemos sveikatai, o streso metu ypač išeikvojami. Papildomai gaunami B grupės vitaminai padeda įveikti streso simptomus ir priežastis.
Be B grupės vitaminų, StressPlex savo sudėtyje turi cinko. B grupės vitaminai reikalingi nervų sistemos, odos, vidaus sekrecijos liaukų, metabolizmo, virškinimo ir kitų organizmo sistemų biocheminių procesų vyksmui. Folio rūgštis padeda raudonųjų kraujo kūnelių gamybai bei yra svarbus nukleininių rūgščių sintezės bei kitų biocheminių reakcijų elementas. Ji dalyvauja ląstelių atsinaujinimo procesuose.
Svarbu tai, kad preparato sudėtyje yra medžiagų, pagerinančių vitaminų B komplekso pasisavinimą. Cinkas stiprina imuninę sistemą, taigi, ir atsparumą stresui, todėl yra labai svarbus nervų sistemos veiklai. Vitaminas C užtikrina normalų kaulų, kremzlių, dantų ir dantenų vystymąsi bei funkcijas. Tai pat jis yra svarbus žaizdų gijimo ir imuninės sistemos veiksnys.
 

Streso neišvengsime, bet neleiskime jam įveikti mūsų


Stresas visuomet išliks gyvenimo dalimi. Taigi svarbu suvokti, kas sukelia stresą ir kaip su tuo susitvarkyti. Ar mes pajuntame daugiau negalavimų ar skausmų po stresą sukėlusio įvykio? Tai yra raktas, padedantis suvokti mūsų kūno reakciją į stresą. Ar mes mėginame įveikti stresą rūkydami ar vartodami alkoholio? Šis nesveikas elgesys padidina streso sukeliamų ligų riziką. Ar mes kovojame su stresu bėgimu, mankšta, fiziniu darbu sode? Tik tokie ir panašūs metodai gali pagerinti mūsų fizinę sveikatą ir mūsų organizmo galimybes susidoroti su stresoriais.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Julyte
2010-03-03 14:03
Ar tikrai verta isbandyti tonussan ? man gydytoja paskyre eleuterokokų skystaji ekstrakta. ar tai tas pats ?
tante
2009-03-07 18:12
o taip, man taip pat teko susidruti su stresinėmis nuotaikomis darbe, bei pervargimu, sekusiu po nuolatiniu nervų įtemptumu. Tam spręsti pasirinkau Tonussan, jis augalinis, geriu kaip normalų maisto papildą, tačiau mėgaujuosi tuo, jog nebejaučiu streso, taip pat sumažėjo ir įtampa, mieguistumas, nuovargis - tfu tfu tfu, atrodo, jis tikrai veikia!
Kate
2009-03-01 15:19
”Nūdienos gyvenimo tempas gana spartus, tad nenuostabu, kad daugelį žmonių vargina nuolatinė nervinė įtampa ir stresas,” - pastaba, vargino. ;>
pradejau gerti augalines kilmes maisto papilda tonussan ir streso nesijaucia. o siaip tai visai kitu reikalu ji pirkau - mane kankinuo nuovargis ir nuolatinis mieguistumas rytais. tai dabar dingo ne tik sie du veiksniai, bet ir stresas kartu su jais.
Elektra
2009-03-01 14:58
mano mylimiausias dalykelis yra tonussan maisto papildas, nes ir energijos suteikia kasdienai, ir stresa panaikina, zymiai ramesne ir labiau susikaupusi bunu darbe

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai