Venera ir Marsas: susitikimo vieta – miegamasis

Vyrų ir moterų seksualumo panašumai ir skirtumai – vienas labiausiai nagrinėjamų ir vienas sudėtingiausių seksologijos klausimų. Ne visi ir ne visada apie tai kalba atvirai, todėl sklando daugybė mitų, o mitai savo ruožtu gimdo baimes. Be to, vyrai ir moterys akivaizdžiai skiriasi. Norite geriau suprasti savo partnerį? Skaitykite toliau.
 

Seksualumas priklauso nuo… bioritmų


Mokslininkai sukūrė vyrų ir moterų seksualumo pokyčių per parą grafiką.
Pasirodo, žmogaus seksualumas besąlygiškai klausosi vidinių organizmo ritmų. Ir nieko čia nepakeisi. Belieka tik prisiderinti, tuomet atsisakymų iš savo antrosios pusės girdėsite kur kas mažiau.
Sakoma, kad nėra geresnio laiko intymiems santykiams kaip tarp 4 ir 6 valandų ryto. Bet vargu, ar kas nors keltųsi tokiu metu net ir dėl malonių pojūčių.
6 val. – labai dėkingas metas vyrams, seksualinis potraukis išties nemenkas, bet… moters lytinės liaukos šiuo metu vis dar miega.
9 val. – idealus laikas intymumui. Ji pradeda jausti potraukį, tuo tarpu vyro potraukis dar nenuslūgo.
13–15 val. – šiuo metu ir vyrų, ir moterų seksualinis potraukis pats mažiausias.
18–20 val. – toks pat libido pakilimas, kaip ir 9 valandą ryto, tik moterys šiuo metu jausmingesnės, nei vyrai.
Liūdna pripažinti, bet moterų seksualumo piku laikoma 22 valanda, o vyrų – 7–9 valanda ryto… Nors seksologai nepataria pernelyg rimtai žiūrėti į šiuos ritmus, juk kiekvienas esam individualus, o geras seksas būna ne tik tuomet kai mylimasi „piko“ valandomis.

 

Metų laikas taip pat svarbus


Tačiau patariama atsižvelgti ne tik į tai, ką rodo laikrodis, bet ir į tai, koks metų laikas už lango. Sakoma, kad vyrai rugpjūtį ir vasarį panašūs į kovo katinus. Moterys savo ruožtu aistringiausios rudens ir žiemos pradžioje. Beje, moterys, matyt, neprastai moka vyrams galvas apsukti, nes žiemą nėštumo testas dažniausiai parodo dvi juosteles. Kita vertus, sakoma, kad toks moterų seksualumas nulemtas genetiškai: šiltuoju metu laiku gimę vaikai turėdavo daugiau galimybių išgyventi.
 

Moters specifika


Neabejotinos reikšmės turi moters menstruacinis ciklas. Čia viską galima apskaičiuoti matematiškai ir paaiškinti moksliškai:
1–5 dienos – mažiausia estrogeno ir progesterono koncentracija. Net ir pačioms aistringiausioms natūroms šiuo metu vyrai nerūpi.
6–13 dienos – estrogenų lygis auga, gyventi vis lengviau.
14–21 dienos – pikas. Tai ovuliacijos metas, tuo metu moterys ne tik aistringiausios, bet ir rengiasi seksualiau. Žiūrėk, ir sijonėlį trumpesnį apsirengia, ir lūpytes ryškiau pasidažo. Mokslininkai pastebėjo, kad net ir labiausiai užkietėjusios griežto stiliaus gerbėjos numatomos ovuliacijos metu pasipuošia. Tiesa, tegul ir subtiliau, pavyzdžiui, įsisega puošnesnius auskarus arba pasirenka minkštesnio, gražiau priglundančio audinio rūbus. Maža to, mes, vadinantys save žmonėmis, dar ne visai esame nutolę nuo gyvūnų pasaulio. Ovuliacijos metu moterys išskiria feromonus, tam tikras medžiagas, kurias vyrai, tarsi drugeliai, jaučia nesąmoningai. „Užuodę“ ovuliacijos kvapą, vyrai „užsidega“, o po to gimsta jei ne vaikai, tai bent gandai apie meilę iš pirmo žvilgsnio.


22–27 dienos – aistros blėsta. Neišnaudoti šansai laukia kito mėnesio.
Vyrų ciklai ne tokie akivaizdūs, bet ir jie gyvena pagal 22 dienų trukmės testosterono (vyriško hormono) ciklą. Kita vertus, pastebėta, jei vyras pasidarė vangus, prastos nuotaikos ir t.t., luktelkit 10–11 dienelių, ir jis vėl atgaus buvusį aistringumą.
 

Šeimyninio gyvenimo ypatumai


Žurnalas „Men’s health“ atliko apklausą, kaip vaikai pakeitė intymų gyvenimą.
Atsakymai buvo tokie:
• pakeitė intymių santykių vietą ir laiką – 88 proc.;
• mes pernelyg pavargstame, kad galėtume mylėtis – 34 proc.;
• seksas pasidarė mažiau romantiškas – 30 proc.;
• intymus gyvenimas nepasikeitė – 9 proc.;
• intymus gyvenimas pagerėjo – 3 proc.
28 metų karatė instruktorius pasakoja: kartą mudu su žmona plikome vaikus žiūrėti filmukų, o patys netverdami užsidarėme miegamajame. Staiga atsidarė durys, o mūsų penkiametis sūnus paprašė mamos nulipti nuo manęs, nes nori pasėdėti man ant kelių. Neliko nieko kito kaip tik pasakyti sūnui, kad tai – mamos vieta. Kad ir kaip būtų, nejauki situacija padarė savo. Nuo to laiko laukiam, kol vaikai užmigs, arba mylimės tuomet, kai vaikų nėra namuose.
Hamburgo universiteto mokslininkai paskelbė nelinksmas žinias. Pasirodo, sukūrus patikimus ilgalaikius santykius moterų seksualinis poreikis ima mažėti. Po 4 bendro gyvenimo metų daugiau kaip 50 procentų trisdešimtmečių moterų nebejaučia poreikio turėti reguliarius intymius santykius. Po 20 metų bendro gyvenimo reguliaraus intymumo norėjo tik 20 procentų moterų. O štai vyrų libido, tų pačių mokslinių tyrėju duomenimis, praktiškai nesikeičia, neatsižvelgiant į kartu pragyventų metų skaičių.
 

Kokią įtaką seksualumui turi gimdymas?


Ingrida: Galbūt nuolatinis nuovargis, galbūt gimdymo komplikacijos šiuo klausimu mane „atšaldė“. Apie tai nenorėjau nieko net girdėti. Kita vertus, negaliu mylėtis, jei kažkas gali užtikti. Nesvarbu, kad kūdikis nieko nesupranta, aš net katę uždarydavau vonioje, kad mūsų su vyru nestebėtų. Ką jau kalbėti, kai prie šono miega vaikas: jis vos sukruta ir reikia sustingti, kol įsitikinam, kad jis neprabudo.
Marius: Teko girdėti, kad dalyvavimas gimdyme atšaldo aistrą. Nežinau, gal neišsipildžiusi svajonė būti ginekologu leidžia žiūrėti į viską šalčiau. Mano požiūris į žmonos kūną į blogąją pusę tikrai nepasikeitė. Po gimdymo dar geriau ją pažįstu, dar labiau suartėjom ir susigyvenom. Nesvarbu nei randas, nei atsiradusios strijos. Sunku buvo iškęsti tabu laikotarpį, bet „į kairę“ netraukė. Vyrai, nepulkite savo moterų kaip per medaus mėnesį, pirmi kartai jai gali būti skausmingi, reikia būti atsargiam.
 

Vyrų seksualumas nuo… iki…


17–25 metai. Viskas labai paprasta. Šie metai – vyrų seksualumo pikas. Hormonai padaro savo darbą. Peržengus šią amžiaus ribą, viskas, anot ekspertų, priklauso nuo individualios asmens dinamikos arba nuo fantazijos.
25–40 metai. Vyras daugiau ar mažiau subrendo, siekia karjeros. Be visa ko, yra sportas – formai palaikyti ir žmona – visiems kitiems reikalams. O visa kita dažniausiai tėra mitai.
Mitas 1. Vyrai poligamiški. Psichologai teigia, kad poligamija – socialinis reiškinys. Santuokoje kiekvienas sąmoningai ar nesąmoningai ieško ramybės ir saugumo.
Mitas 2. Vidutinio amžiaus krizė. Krizė gali būti bet kokiame amžiuje, tik vidutiniame amžiuje kitaip permąstomas gyvenimas, o, be to, neretai daug kas būna pabodę.
40–50 metai. Išvaizda nebe ta, o ir jėgos taip pat. JAV sociologai mano, kad tokio amžiaus vyras skutimuisi skiria daugiau laiko nei seksui. Kita vertus, šiame amžiuje hormonai vėl „kyla į paviršių“. Kaip sakoma: žilė galvon, velnias – uodegon.
Variantas 1. Jei vyras nebuvo sėkmingas karjeros, finansiniu ar kokiu kitu panašiu atžvilgiu, visa energija gali būti panaudojama būtent per hormonų prizmę. Garsiai kalbėdamas apie savo stiprumą, vyras puola kartoti jaunystės žygdarbius ir klaidas.
(Atsitikimas iš gyvenimo: ligoninėje gulintis vyras domisi šalutinių vaistų poveikiu. Deja, jam paskirti vaistai potencijos tikrai negerina. Vyras atsisako vartoti vaistus, motyvuodamas tuo, kad moteris nesupras, ar jis šnopuoja iš aistros, ar dėl ligos. Ir iš viso, kaip senovės Romos laikais: mirti meilės metu – garbė.)
Variantas 2. Vyras gyvenimą nugyveno sėkmingai. Jis linkęs tarsi savaime hiperbolizuoti savo pasiekimus. Nepiktybiškai, tiesiog taip gaunasi. Kita vertus, gyvenime pasitaiko ir tokių situacijų: besišlapinantis vyras nedrąsiai priekaištauja: „Kai tau reikia, aš juk stoviu…“
50+… Lytinis potraukis – dalykas išskirtinai psichologinis. Viršutinių amžiaus ribų tikrai nėra. Viskas priklauso nuo paties vyro, o gal daugiau nuo sveikatos, t.y. ligų, kuriomis garbusis vyras serga. Tikriausiai ne kartą teko girdėti ir apie garbaus amžiaus vyrus, tapusius tokiame amžiuje naujagimių tėvais. Taip kad, vyrai, jei norite būti pajėgūs, verčiau pasaugokite savo sveikatą. Jauni būdami neužsikrėskite meilės ligomis, nerūkykite ir visais įmanomais būdais saugokite kraujagysles.
 

Moterų seksualumas nuo… iki…


Dvidešimtmetės. Daugelio dvidešimtmečių merginų jau yra reguliarus menstruacinis ciklas. Ir apytikriai tokio amžiaus merginą ne visada nesulaikomai traukia intymūs santykiai. Neištekėjusios tokio amžiaus merginos du kartus dažniau nerimauja dėl savo intymių santykių nei ištekėjusios. Be to, ištekėjusios reiškia didesnį susidomėjimą seksu nei vienišės. Intymių santykių poreikį labai sumažina ir užsikrėtimas lytiškai plintančiomis ligomis. O juk 2/3 užsikrėtusių šiomis ligomis – jaunesni nei 25 metų amžiaus. Moterys, kaip žinoma, užsikrečia lengviau nei vyrai. Be to, šio amžiaus moterys neretai vartoja kontracepcines tabletes, kurių poveikis libido – dvejopas. Vienom jos dėl savo hormoninės sudėties mažina potraukį mylėtis, o kitoms (dėl saugumo jausmo) – kaip tik libido padidėja.
Trisdešimtmetės. Tokio amžiaus moterys dažniausiai gerai žino, ko ji nori iš savo intymaus gyvenimo. Didžioji tokio amžiaus moterų dalis ištekėjusios arba turi nuolatinį lytinį partnerį, o tai lemia libido pakilimą. Nebent moteris būtų neseniai pagimdžiusi ar turėtų rūpesčių dėl karjeros. Trisdešimtmetės moterys lengviau patiria orgazmą, o tai savaime skatina lytinį potraukį. Daugelis moterų pastoja būtent šiuo metu. Antrojo nėštumo trimestro metu jos neretai pastebi padidėjusį lytinį potraukį. Kalti jau daug kartų minėti hormonai, jų šiuo metu moters organizme daug, makšties drėkinimas galima sakyti idealus. Kita vertus, po gimdymo pirmuosius 6 mėnesius libido dažniausiai staigiai sumažėja. Žindančios moterys patiria kažką panašaus į menopauzę. Bet tai laikina.
Keturiasdešimtmetės. Ir vėl pasakiškas amžius. Daugelis keturiasdešimtmečių nebepatiria tokio streso kaip jaunystėje: karjera padaryta, vaikai – paaugę, finansinis stabilumas taip pat pasiektas, todėl, nežiūrint hormonų kiekio mažėjimo, jų seksualumas išauga. Maždaug 45–46 metų amžiuje moterys pradeda jausti pirmuosius artėjančios menopauzės simptomus. Jie nėra malonūs, tačiau moters gebėjimas jausti santykių teikiamą malonumą bei orgazmą – nemažėja. Tereikia koreguoti tai, kas pasikeitė dėl hormonų įtakos. Pavyzdžiui, esant makšties sausumui, tikslinga naudoti lubrikantus.
50+… Lytinis potraukis – dalykas išskirtinai psichologinis. Viršutinių amžiaus ribų tikrai nėra. Viskas priklauso nuo individualių moters savybių. Psichoemocinis veiksnys šiuo metu moteriai svarbiausias. Vyrai, būkite švelnūs ir dėmesingi.

 

Vietoj epilogo


Seksualumą lemia be galo daug veiksnių, visų jų aptarti tiesiog neįmanoma. Tačiau pabaigoje pateiksiu dar vieną nediduką pastebėjimą: sociologinės apklausos parodė – kuo moterys labiau patenkintos namų ruošos darbų pasiskirstymu, tuo vyrai, o kartu ir jų žmonos, labiau patenkinti intymiu gyvenimu šeimoje. Gal vis dėlto verta pasistengti?

 

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Tomas
2014-12-15 18:26
Jei tai nulemta genetiškai, jokia psichoterapija neveiksminga mėginant pailginti tokių asmenų lytinį aktą.Man padėjo tik vaistai.
Augis
2014-12-15 13:57
o ar psichoterapija galėtų padėti prailginti lytinį aktą?
Virgis
2014-12-07 14:04
be abejo Priligy skiriamas abiem atvejais, kai sutrikimas pasireiškia nuo pat pirmų lytinių santykių ir kai jis atsiranda vėliau.
Augis
2014-11-28 10:28
turiu bėdą su priešlaikine ejakuliacija, nuo pat lytinio gyvenimo pradžios. Turiu pastovius lytinius santykius. Noriu paklaust ar padėtų gydymas Priligy, jei tai įgimta.Santykiai trunka iki 1 minutės, neilgiau, nepriklausomai nuo to ar gerai pailsėjęs ar dėl kažko sunerimęs.
Ingrida
2014-11-20 16:11
kasdien vaisto nereikia vartot tai priklauso nuo jūsų poreikių. Mano vyras vartoja į savaitę 2-3 kartus.
Milda
2014-11-20 12:04
gal plačiau apie vaistą galėtum parašyt? ar jį vyras turi vartoti kasdien?
Ingrida
2014-11-13 10:55
pabandykit naudot kremus, purškalus, storesnius prezervatyvus ar įvairias technikas.Nepadės šios priemonės, jau ir Lietuvoje galima įsigyti vaistą Priligy, kuris skirtas būtent per greito baigimo problemai spręsti.(happy)
Milda
2014-11-08 11:56
mylėčiausi, kad ir kasdien, bet vyras pradėjo vengti artumo, kai pradėjo baigt per greit.O dar ir kompleksuoja dėl savo problemos.:)
jnEJuruy
2012-07-22 08:35
ijahyup
sypsenele
2010-04-17 12:19
O kad ta darna poroje butu dar geriau subalansuota - pasiskaitykite cia - http://alura.blogas.lt
jurgita
2008-03-18 02:58
Taigi ponas Tomai, jus lyg ir sutinkate su ta nuomone jog vyrai ne kas kitas tik besmegeniai instinktu valdomi gyvyliai
Tomas
2008-03-14 00:26
.. o moteryse uzprogramuota - rasti patikimiausia savo vaiku gbobeja kuris uztikrins vaiku islikima.... tad jos iesko piniguotu, protingu..nes joms ramu su tokiais.. tas yra ju genuose..ieskoti uztikritumo ateiciai..savo palikuonims...
Tomas
2008-03-14 00:24
Dalis neteisinga... Vyras buvo, yra ir bus poligamiskas. Gal gali prisiversti kankindamasis buti su viena..bet su menkiausia progra -gali pasiduoti..o moteris nesupranta vyru prigimties ir isvis kam buvo sukurta patinu rusys...patinai - apvaisina pateles - va pagrindinis ju instinkas - garantuoti palikti palikuonys.... tad vyrui 100x sunkiau buti istikimam nei moteriai, nes jo genuose, cheminese reakcijose - hormonuose yra uzprogramuota daugintis.
Poligamas
2007-05-10 08:29
Šiame straipsnyje pripažįstama, kad vyrams sekso reikia daugiau nei žmonoms. Būtų normalu, jei žmonos, negalėdamos tiek, kiek reikia vyrams, netrukdytų trūkstamus dalykus pasiimti šeimos išorėje. Dabar žmona kaip šuo ant šieno. Pati negali valgyti ir kitam neduoda. Tikiuosi vyrai per keletą šimtmečių atgaus savo prarastas teises.
Nesamone
2007-05-06 02:00
Nesamone.. viskas individualu, keista tipologija... nors gal kai kas atitinka, bet visai nevykes
ssss
2007-01-15 11:55
labai geras ir dauk ka pasakantis:)
Rekomenduociau
Lina
2007-01-14 09:56
lia lia jusu laida nesamone
Milda
2007-01-05 12:48
Pritariu:)
Anastasija
2007-01-01 16:24
Idomus straipsnis!!!
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai