18 000 žingsnių - ne bėda mūsų kojoms

Dauguma mūsų per dieną nužingsniuoja vidutiniškai 18 tūkstančių žingsnių. Prasidėjus atostogoms, keliaujant, šis skaičius dar padidėja. Ilgi vaikščiojimai, karštis, nepatogi avalynė – tai tik keletas veiksnių, dėl kurių mūsų kojos pavargsta. Tačiau yra būdų sau padėti.
 

Sutinusios kojos kelia rūpesčių ne vienam. Visų pirma vertėtų atkreipti dėmesį į tai, ar patogi avalynė. Pėdos - nepaprastai sudėtingi mechanizmai, kiekvieną kartą joms pasiekiant žemę, pėdai tenka svoris, prilygstantis dvigubam kūno svoriui. Batai turi būti patogūs, tvirtais padais, neaukštomis pakulnėmis.

Jei tenka ilgai sėdėti, kojas reikėtų periodiškai palaikyti horizontalioje padėtyje, o kojų tinimo padės išvengti greitas pavaikščiojimas 4-5 minutes kas 1-1,5 valandos, reguliarus trumpas lipimas laiptais, pasistiebimo pratimai.

Po ilgos dienos parėjus namo, rekomenduojama 10-15 minučių pagulėti aukščiau pakeltomis kojomis, kad pagerėtų veninė kraujotaka.

Patartina vartoti venotoninių vaistų. Jie gerina veninio kraujo mikrocirkuliaciją, mažina skausmą, tinimą ir lėtina ligos eigą.

Vienas iš populiariausių preparatų ir pirmiausia pasirenkamas vaistas šiuo metu yra “Ginkor fort”. Tai trijų veiklių komponentų derinys, kurio veikimo mechanizmas - kompleksinis. Preparatas sumažina venų sienelės pažeidimą, slopina uždegimą, akimirksniu sumažina skausmą.

Taip pat naudokite specialius tepalus, saugančius nuo venų išsiplėtimo. Venų sieneles stiprina įvairus tepalai, pagaminti iš natūralių augalų.

Puikus pasirinkimas - “Ginkor gel”. Į jo sudėtį įeina ginkmedžio ekstraktas ir trokserutinas. Jei venos išsiplėtusios nesmarkiai, tokie preparatai vartojami porą kartų per metus. Sunkesniais atvejais kojas reikia tepti nuolat.

Tokio tipo tepalo labai tinka pasiimti į keliones. Jis lengvai įtrinamas ir lengvai šaldo.

Mūvėkite specialias profilaktinės kompresines kojines ar pėdkelnes, kurios pagerina kraujotaką, palengvina kraujo nutekėjimą kojų venomis.

Specialistų nuomone, profilaktines kompresines kojines turėtų nešioti kiekviena moteris, norinti ilgą laiką išsaugoti sveikas ir gražias kojas.



Kojų tinimą galima sumažinti pakoregavus mitybos įpročius. Stenkitės riboti suvartojamų skysčių ir druskų kiekį. Turint antsvorio, reikėtų stengtis normalizuoti kūno svorį, kad sumažėtų kojoms tenkamas krūvis. Po sunkios dienos pamirkykite kojas vaistingųjų augalų nuoviro ar jūros druskos vonelėje. Po tokios procedūros nusausintas kojas patepkite kremu ar tepalu su eteriniais aliejais.

Pavargusioms kojoms ypač naudingos hidromasažinės kojų vonelės. Hidrostatinis vandens slėgis skatina veninę kraujotaką, limfos tekėjimą, o tai ypač svarbu esant galūnių patinimams ir skausmams.

Pėdos turi ypač svarbią reikšmę kraujo apytakai. Esant galimybei, pavaikščiokite basomis po nupjautą žolę, smulkų gargždą - taip stipriausiai paveikiami pėdose išsidėstę aktyvieji taškai.

Kiekvieną dieną po 5-10 minučių pamasažuokite kojas - išnyks kojų sunkumas, juosmens srities skausmas, eisena taps lengvesnė ir grakštesnė - papildoma pėdų stimuliacija pagerina kraujo cirkuliaciją.

Neretai kojų skausmas gali būti kraujo apytakos kojų arterijose sutrikimo išraiška. Gydytojai šiuos negalavimus vadina periferiniais kraujotakos sutrikimais. Vaikštant ar bėgiojant, t.y. intensyviai dirbant raumenims, pajuntami stiprūs kojų skausmai ar net mėšlungis. Deguonies stygius ląstelėse sukelia apatinių kojų dalių mėšlungį, kojos greitai pavargsta ir apsunksta. Šiuo atveju pagelbėtų braidymas šaltame vandenyje iki pakinklių. Žingsniuokite vandenyje aukštai keldami kojas, taip, kad žengdami iškeltumėte koją iš vandens. Braidyti reikėtų apie dvi minutes. Jeigu procedūrą atliekate ryte, po braidymo gerai nušluostykite kojas ir apsimaukite vilnones kojines. Vakare toks braidymas puikiai veikia migdomai, tik reikia tuojau pat, dar drėgnomis kojomis, gultis į lovą.

Esant blauzdų kraujotakos sutrikimams, taip pat padės vandens procedūros. Į šilto vandens vonelę kojoms galima pridėti ramunėlių arba paprasčiausio šieno - ši procedūra neturėtų trukti ilgiau nei penkias minutes. Po jos vertėtų blauzdas apipilti šaltu vandeniu, stiprinant dirginimą, atlikti vandens procedūras pagal schemą “šalta - šilta - šalta”.

Vis dėlto jei kojų tinimas vargina dažnai ir be regimos priežasties, geriausia kreiptis į gydytoją, kad jis nustatytų, ar tai nėra rimtesnės ligos simptomas. Jauniems žmonėms kojų tinimus dažniausiai sukelia kraujagyslių ligos, ypač varikozinė venų liga, tuo tarpu vyresniems žmonėms dažnesnė kojų tinimo priežastis - širdies nepakankamumas, kai nusilpusi širdis nebepajėgia varinėti kraujo po visą organizmą, ir jis susilaiko apatinėje kūno dalyje.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai