5 BŪDAI PASIRŪPINTI SAVIMI ŠĮ RUDENĮ

 

 

Rudenį daugelis pamažu grįžta prie įprastos darbo ir namų rutinos. Kaip nepamesti savęs tarp gausybės užduočių ir buities rūpesčių? Kodėl taip svarbu mokytis naujų dalykų ir kuo gali būti naudingas veido valymas? Dalijamės vienais svarbiausių priminimų, kuriuos verta įtraukti į savo darbotvarkę jau dabar!

 

 

SAULĖS VONIOS BAIGĖSI? LAIKAS PASITIKRINTI APGAMUS!

Apgamai – natūralus organizmo atsakas į ilgą buvimą saulėje, todėl vasarai pasibaigus galite pastebėti naujų apgamų. Apgamų dydžio, spalvos ar formos pasikeitimai – svarbūs požymiai, kurių svarbu nepražiūrėti. Ankstyvos stadijos odos vėžys (melanoma) gali būti sėkmingai gydomas, todėl labai svarbu laiku pasirodyti dermatovenerologui, kuris apžiūrės ir įvertins apgamus.

Reguliariai tikrinti apgamus būtina net tada, kai nėra poreikio juos šalinti. Tačiau jei turite apgamą, kuris kliūna šukuojantis, rengiantis, depiliacijos metu ar sportuojant, arba norite pašalinti jį dėl estetinių sumetimų, ruduo – ypač palankus metas kreiptis į dermatovenerologą dėl apgamo šalinimo lazeriu ar chirurginiu būdu.

 

ODOS GROŽIS LYGU GERESNIS PASITIKĖJIMAS SAVIMI?

Karšta vasaros saulė, sūrus jūros vanduo, nepakankamas skysčių trūkumas, prakaitas ir nereguliari veido priežiūros rutina – tai tik dalis veiksnių, lemiančių suprastėjusią odos būklę rudenį. Dabar pats laikas skirti dėmesio odai, kurios grožis toks svarbus tiek vyrų, tiek moterų pasitikėjimui savimi.

Viena esminių procedūrų – veido valymas. Jį galima atlikti namuose, tačiau esant galimybei rekomenduojama apsilankyti profesionalias paslaugas teikiančiame kosmetologijos kabinete. Tinkamai paruošta oda išvalytomis poromis geriau priims odos priežiūros priemonėse esančias veikliąsias medžiagas, o pašalinus negyvas odos ląsteles bus skatinami natūralūs atsinaujinimo procesai.

shutterstock_4639a

GRYNAS ORAS – GYVYBĖS ELIKSYRAS

Vėstant orams vis daugiau laiko praleidžiame uždarose patalpose. Atostogos baigėsi, o vakarais labiau traukia tingus poilsis ant sofos su knyga ar serialu. Tačiau tam, kad mūsų organizmas tinkamai funkcionuotų, būtina rasti laiko bent trumpiems pasivaikščiojimams gryname ore.

Nauji įpročiai nesusiformuos per porą dienų, tačiau įpratus išlipti keliomis stotelėmis anksčiau, apeiti ratą per pietų pertrauką, pasivaikščioti po vakarienės ir leistis į ilgesnius žygius savaitgaliais naudą tikrai pajusite. Sąmoningos pastangos atsipirks geresne nuotaika ir stipresniu imunitetu, kurio artėjant žiemos sezonui prireiks.

 

GUVUS PROTAS IR MOKYMASIS VISĄ GYVENIMĄ

Ruduo – itin palankus metas pradėti mokytis naujų dalykų ar išbandyti naujus laisvalaikio praleidimo būdus. Net jei mokyklos suolas ar universiteto auditorijos seniai liko praeityje, mokytis visą gyvenimą svarbu ne tik asmeniniam augimui, bet ir smegenų sveikatai.

Kaip nenaudojami raumenys ilgainiui linkę nykti, taip ir žmogaus smegenims būtina nuolat mokytis naujų dalykų, kad iki gilios senatvės protas išliktų guvus ir aštrus. Pasirinkite sritį, kuri jus nuoširdžiai domina. Užsienio kalbos, programavimo, tapybos, psichologijos, technikos remonto ar mezgimo mokymasis – tinka viskas, ką norisi išmokti.

 

JUDĖJIMAS NE TIK KŪNO, BET IR SIELOS SVEIKATAI

Tai, kad geriausias vaistas kūnui ir smegenims yra vaikščiojimas, Hipokratas suprato dar prieš 2500 metų. Deja, nuostabūs medicinos atradimai užgožė tai, kas buvo aišku gyvenusiems gerokai anksčiau už mus. Tiesa ta, kad daugelio rūpesčių galima atsikratyti paprasčiausiai judant. Jei kankina prasta nuotaika, nekokybiškas miegas, neaiškūs nugaros ar galvos skausmai, jei sunku susikaupti ar trūksta energijos, sąmoningai skirkite laiko judesiui – vaikščiojimui, bėgiojimui, plaukimui baseine ar treniruotėms sporto salėje.

 

„Didiesiems struktūriniams pokyčiams, tarkim, smegenų architektūrai perbraižyti, reikia laiko. Kartą pabėgiojus ar pasivaikščiojus į smegenis iš karto priteka daugiau kraujo, bet naujoms smegenų ląstelėms, kraujagyslėms ir stipresnėms jungtims tarp įvairių smegenų dalių reikia daugiau. Tai gali užtrukti kelis mėnesius ar net ilgiau. Didžiausius pokyčius pajus tie, kurie pusę metų ar dar ilgiau reguliariai treniruosis po porą kartų per savaitę,“ – knygoje „Treniruokite smegenis“ (išleido BALTO leidybos namai) teigia žinomas švedų psichiatras Andersas Hansenas.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai

Mūsų draugai