Jei galvos oda sveika, ji yra rausvos spalvos, nepleiskanoja. Plaunant arba šukuojant plaukus netenkama negyvų ląstelių ir tuo pačiu metu odoje yra gaminamos naujos ląstelės. Kad galvos oda būtų geriau apsaugota, riebalinės odos liaukos išskiria natūralias riebalines medžiagas, kurios drėkina galvos odą ir plaukus. Paprastai ląstelių ir riebalų gamyba subalansuota, bet natūrali pusiausvyra gali būti labai lengvai pažeista - tuomet pasirodo nemalonūs nesveikos galvos odos simptomai.
Šampūnas yra vienas iš didžiausių niežtinčios galvos odos kaltininkų. Plaukite plaukus tik tada, kai reikia, nes dažnas plovimas gali sumažinti labai svarbių natūralių riebalų kiekį, kurie saugo galvos odą ir suteikia plaukams žvilgesį.
Jei jūsų plaukai riebūs, naudokite specialios sudėties šampūnus, skirtus dažnam plovimui. Kondicionierius drėkina galvos odą ir plaukus, bet geriau kondicionierių naudoti atskirai, o ne kartu su šampūnu viename buteliuke. Kai kurie šampūnai su kondicionieriumi dar labiau dirgina galvos odą.
Patartina išsirinkti kelis savo plaukams tinkamus šampūnus ir juos keisti. Be to, plaukus reikia plauti labai švelniai, kad nepažeistumėme plaukų folikulų. Nusausinti išplautą galvą reikia švariu, pašildytu rankšluosčiu ir leisti jiems išdžiūti natūraliai.
Pasirodžius galvos odos suerzinimo požymiams, būtina kreiptis į dermatologą ar kosmetologą. Gydantis savarankiškai galima sukelti alergiją, kurią po to sunku pagydyti. Galvos odos pažeidimai - tai ne tik kosmetinė problema - plaukai atspindi viso mūsų kūno būklę. Pažeista galvos oda suteikia diskomfortą, o kai kuriems tokios nesuvaldomos problemos sukelia depresiją.
Kas niekaip negali rasti tinkamo šampūno, turėtų kreiptis į dermatologą ar kosmetologą, kurie padėtų išsiaiškinti, kokį šampūną geriausia naudoti.
Iki 40 proc. žmonių kenčia nuo pleiskanų. Pleiskanojimas paprastai prasideda paauglystėje, kai pagausėja riebalų gamyba ir plaukai tampa riebūs. Vyresniems žmonėms pleiskanos atsiranda daug rečiau, nes jų plaukai sausesni.
SIMPTOMAI. Mažos, baltos odos atplaišos dengia didžiąją galvos odos dalį.
PRIEŽASTYS. Dar nėra galutinai ištirta, bet tikima, kad pleiskanos atsiranda dėl per didelio jautrumo mikroskopinėms grybelinėms bakterijoms, vadinamoms Pityrosporum ovale. Jos atsiranda ten, kur gaminamos natūralios galvos odos riebalinės medžiagos.
Visų galvos odoje yra šių bakterijų, bet žmonėms, kurie turi pleiskanų, jų yra 25 proc. daugiau. Šių bakterijų perteklius erzina galvos odą, todėl per daug gaminasi galvos odos ląstelių. Mirusios galvos odos ląstelės pasišiaušia, suauga į grupes ir pasidaro panašios į pilkšvai baltas atplaišas - tai pleiskanos, kurios dažnai matyti ant plaukų ir byra ant drabužių.
PRIEŽIŪRA. Įvairūs medicininiai šampūnai, kurių sudėtyje yra tam tikrų medžiagų, gali padėti sumažinti pleiskanų kiekį. Pleiskanų gali padėti atsikratyti cinko preparatai (“Head & Shoulders”), selenijaus sulfidas (“Selsun” arba “Lenium”) arba pasižyminčios antiseptinėmis savybėmis (“Capitol”, “Ceanel” ar “Synogist”). Šampūnai, kuriuose yra dervų arba salicilo rūgšties, yra stipresni ir efektyvesni. Stipresniuose šampūnuose taip pat yra antibakterinių preparatų, tokių kaip ketokonazolis (“Nizoral” arba “Neutrogena” - ilgai veikiantis šampūnas nuo pleiskanų).
Kad gydymas būtų efektyvus, pirmiausiai perskaitykite naudojimo instrukcijas - kai kurias priemones nuo pleiskanų ištepus reikia keletą minučių palaikyti, ir tik po to nuplauti. Tik per stipriai nemasažuokite galvos odos - tai gali tik pabloginti padėtį. Plaukus visada labai gerai išskalaukite.
Vienas šampūnas gali būti efektyvesnis už kitą, todėl verta eksperimentuoti, kol atrasite tinkamiausią. Plaunant medicininiais šampūnais, patartina nenaudoti per daug vandens, nes jis atskies chemines medžiagas ir susilpnins jų poveikį.
Sergant šia liga pleiskanoja ir niežti labiau.
Tai sunkesnė pleiskanojimo forma ir yra pirminė niežtinčios gavos odos priežastis. Daugeliu atvejų pleiskanos atsiranda dėl seborėjinio dermatito.
SIMPTOMAI. Seborėjinis dermatitas gali būti įvairaus stiprumo. Nuo to priklauso niežėjimo ir pleiskanojimo stiprumas. Kartais susidaro pleiskanų luobas. Galvos oda raudona, sudirginta, skauda čiuopiant.
PRIEŽASTYS. Šios ligos priežastis yra seborėja. (Seborėja - riebalų liaukų uždegimas.) Sergant seborėjiniu dermatitu Pityrosporum ovale bakterijų daug daugiau.
PRIEŽIŪRA. Kad mažiau riebaluotųsi galvos oda ir ne taip gausiai daugintųsi grybelinės bakterijos, plaukus reikia plauti mažiausiai du kartus per savaitę, kartais net kasdien. Pirmiausia pabandykite plauti plaukus šampūnu nuo grybelio, kurio sudėtyje yra selenijaus sulfido. Toks šampūnas, kaip Nizoralis, kuriame yra ketokonazolio, taip pat yra labai efektyvus. Seborėjinis dermatitas paprastai pasikartoja, todėl jį tenka laikas nuo laiko gydyti.
Šia liga serga mažiausiai 2 proc. žmonių. Psoriaze galima susirgti bet kokiame amžiuje.
SIMPTOMAI. Raudonos dėmės, padengtos spindinčiomis pleiskanomis. Gali niežėti.
PRIEŽASTYS. Naujos odos ląstelės išsivysto dešimt kartų greičiau nei turėtų, ir tai sukelia į dribsnius panašių darinių lopus. Galvojama, kad psoriazė paveldima.
PRIEŽIŪRA. Šampūnai, turintys anglies dervos ekstrakto, salicilo rūgšties ar kokoso aliejaus, gali palengvinti ligos eigą, todėl jie turi būti išbandyti pirmiausia. Gydymą skiria tik gydytojas, nes ši liga pažeidžia ne tik odą.
Kad medicininiai šampūnai ir gydomieji kremai būtų veiksmingi, juos reikia naudoti nuo keturių iki šešių savaičių, todėl nesinervinkite, jei iš pradžių atrodys, kad niekas nepadeda. Gydytojas paskirs vieną iš daugelio ar putų su steroidais. Saikinga saulės šviesa taip pat gali būti naudinga, tačiau kartais ultravioletiniai spinduliai gali sukelti ligos paūmėjimą.
Tai dažna reakcija į chemines medžiagas darant ilgalaikį sušukavimą ar dažant plaukus.
SIMPTOMAI. Odos paraudimas, perštėjimas, mažos pūslelės ant galvos odos paprastai atsiranda išbandžius naują priemonę.
PRIEŽASTYS. Alergiška reakcija gali būti sukelta daugybės dalykų, tačiau stiprūs chemikalai, kurių yra plaukų dažuose, ilgalaikio sušukavimo ir standinančiose priemonėse, yra dažniausi kaltininkai.
PRIEŽIŪRA. Jei simptomai labai švelnūs, per keletą dienų jie turėtų pranykti, žinoma, jei toliau nenaudojama dirginanti priemonė. Jei simptomai išlieka ar dar labiau paaštrėja, apsilankykite pas gydytoją, kuris paskirs gydymą. Kartais dermatitas išsivysto nuo per dažno stipraus šampūno naudojimo. Jei galvos oda išsausėja, yra suerzinama, reikia pasirinkti švelnesnę plovimo priemonę.
Aromaterapiniai aliejai kartais gali susilpninti galvos odos niežėjimą. Pabandykite į bekvapį šampūną įdėti vieną iš šių priedų:
Citrina - tai natūralus antiseptikas, padedantis išplauti riebaluotus plaukus ir sumažinti pleiskanojimą.
Levanda - ji turi bakterijų dauginimąsi stabdančių savybių ir padeda nusiraminti po streso, padeda išplauti pleiskanas, gydo spuogus.
Arbatmedis - tai puikus ploviklis ir antiseptikas, kuris taip pat gali padėti tapšnojant pažeistą vietą.
Pelargonija - jos nuo grybelio apsaugančios savybės gali padėti išvalyti pleiskanas, spuogus ir fermentus.
Ajero šaknys, beržo pumpurai, dilgėlės, jonažolės ir daugelis kitų augalų pasižymi gydomosiomis savybėmis ir plačiai naudojamos gydant galvos odos ligas.
• galvos odos niežėjimas gali sustiprėti nuo streso, rūkymo, karšto oro ir centrinio šildymo
• pleiskanojanti galvos oda nebūtinai yra blogos plaukų priežiūros pasekmė.
• naudojant plaukus standinančias priemones pleiskanų neatsiranda
• kūdikių seborėjinis dermatitas dar vadinamas “lopšio kepuraite”
Miegas užima trečdalį mūsų gyvenimo, tačiau atnaujina jėgas ir padeda pasiruošti kitai dienai. Žinoma, tik ne tada, kai vartaisi lovoje negalėdamas užmigti. Apie tai, kaip žinoti, ar kelios bemiegės naktys – tik laikina, ar tai jau nemiga, ir kaip pagerinti miego kokybę, kalbėjomės su Vilniaus Sapiegos ligoninės miego sutrikimų laboratorijos konsultantu gydytoju neurologu Olegu ROUDA. ...
Skaityti daugiauPrižiūrėti ausis ne mažiau svarbu nei reguliariai valyti dantis, plauti plaukus ar karpyti nagus. Daugiausia ausų priežiūros sunkumų sukelia joje besikaupiančios tąsios, geltonos išskyros - ausies siera. Šių išskyrų kiekis yra individualus: vieniems jos gaminasi tiek mažai, kad ji niekada nesikaupia, tuo tarpu kitų ausyse kamščiai susidaro kas du trys mėnesiai. Nepamanykite, jog ausies siera tik teikia rūpesčių - ji yra labai svarbi bei naudinga, nes apsaugo ausų landas (nuo būgnelio iki išorinės ausies) nuo dulkių, bakterijų ir kitų nešvarumų. Taigi jos ausyje turi būti, tik, žinoma, ne per daug....
Skaityti daugiauPlaukų struktūros pakeisti negalima, ji yra paveldima, tačiau plaukų kokybė priklauso ir nuo mūsų pačių požiūrio į juos....
Skaityti daugiauGausus prakaitavimas, atrodo, vargina daugelį. Ir ne tik karštą vasarą, kaip būtų galima tikėtis. Ir dabar sulaukiame nerimastingų skaitytojų klausimų – kodėl aš taip gausiai prakaituoju? gal tai kokios nors ligos požymis? kaip sumažinti prakaitavimą? kokia turėtų būti kasdieninė higiena? kokias kosmetikos priemones pasirinkti? Norėdami atsakyti į visus šiuos ir panašius klausimus, kalbėjome su Kauno 2-osios klinikinės ligoninės Odos ir veneros ligų poliklinikos vedėja Daiva STANIENE ir Kauno Dainavos poliklinikos gydytoja endokrinologe Lina RADZEVIČIENE. ...
Skaityti daugiauKalbiname profesionalią kirpėją-modeliuotoją Sigitą BILINSKIENĘ, kad primintų, ką būtina žinoti norint, kad plaukų dažymas būtų sėkmingas....
Skaityti daugiau„Kuo tik negydome spuogų: vaistažolėmis, jūros druskomis, kvapais, akupunktūra, tačiau svarbiausias dalykas buvo ir bus – kruopšti kasdieninė odos priežiūra, kuri užkerta kelią bakterijų plitimui“, – sako kosmetologė Loreta JOVARAUSKIENĖ....
Skaityti daugiauJie turi neįtikėtiną sugebėjimą sugadinti nuotaiką iš pat ryto ir išdygsta visada prieš svarbų susitikimą ir prieš šventes. Be to – jaunatviniai spuogai dažniausiai pradeda pulti pačiu problemiškiausiu periodu – paauglystėje. Bus ir tokių, kurie pasakys, kad su jaunatviniais spuogais nereikia kovoti: savaime atsiradę, po kelerių metų jie savaime ir apleis, tačiau tokia nuomonė neteisinga. Būna atvejų, kai spuogai savaime ir neišnyksta, be to, didėja randų tikimybė. Spuogų liesti negalima (tiesiogine prasme), bet padėti sau ir savo odai – būtina. ...
Skaityti daugiauDidysis keliautojas kapitonas Kukas arbatmedį pirmą kartą pastebėjo 1770 metais, kai išsilaipinęs Botaniko paplūdimyje iš jo kvapnių lapelių išvirė arbatos savo jūreiviams. Pastarieji, išvarginti ilgos kelionės bei ligų, išgėrę arbatos, pajuto, kad sveikata labai pagerėjo. Botanikas J.Bankas tyrė šio augalo gydomąsias savybes. O 1920 metais Australijos chemikas dr. Penfordas, atlikęs klinikinius tyrimus su žmonėmis, įrodė unikalias arbatmedžio aliejaus profilaktines bei gydomąsias savybes. 1930 m. Australijoje arbatmedis pradėtas vartoti klinikinėje praktikoje kaip antiseptinė priemonė. 1937 m. buvo aprašyta nemažai ligų, kurios sėkmingai gydomos arbatmedžio aliejumi....
Skaityti daugiauMūsų šalyje iš šimto tūkstančio gyventojų net 9 proc. nustatomas augimo hormono trūkumas. Kas daro įtaką vaiko augimui? Koks ūgis yra normalus? Kada mažas ūgis informuoja apie ligos priežastį? Daugiau nei trisdešimt metų šiai problemai - žmogaus augimo hormono ištyrimui, gamybai, gydymo metodams paskyrė Kauno medicinos universiteto Endokrinologijos instituto Vaikų endokrinologijos laboratorijos vadovė, profesorė, habilituota daktarė Danutė Lašienė ir Kauno medicinos universiteto Endokrinologijos instituto bei Respublikinio endokrinologijos centro direktorius, Hormonologijos laboratorijos vadovas, profesorius, habilituotas daktaras Liudvikas Lašas. Tad žodis specialistams. ...
Skaityti daugiauDrįsčiau nesuabejoti, kad jūs ir jūsų artimieji norite turėti sveiką ir gražią odą. Daugiau ar mažiau, bet vis dėlto stengiatės pasirūpinti tuo, kad į veidrodį pasižiūrėti būtų malonu. Taigi, kaip žarnyno būklė gali paveikti odos sveikatą ir kokios paprastos priemonės gali padėti?...
Skaityti daugiauĮsipjovėte, patekote į avariją, susižeidėte krisdami, nusideginote ar esate po operacijos – dažniausiai visais šiais atvejais apie traumą primena ne tik atmintyje išlikusi nelaimė, bet ir likęs randas. Ant kūno jis ne visada matomas, slepiame po drabužiais, ant veido jis pastebimas kasdien ir yra didelė kosmetinė problema. Ką daryti? Kaip panaikinti ar bent kiek sumažinti šį odos darinį? Tam yra keletas būdų. ...
Skaityti daugiauKūdikių oda – švelni ir neatspari infekcijoms, labai greitai atsiranda įvairių jos pažeidimų. Todėl labai svarbu nuo pat pirmųjų gyvenimo dienų ją tinkamai prižiūrėti. Apžvelgsime, kokie kūdikių odos pažeidimai dažniausi ir kaip elgtis kiekvienu atveju....
Skaityti daugiauSveiki ir normalūs nagai leidžia rankoms bei kojoms atlikti daugybę funkcijų. Nagai apsaugo pirštus, svarbūs mūsų pojūčiams. Egzistuoja įvairiausios nagų pakitimų formos. Ką rodo nagų pokyčiai klausiame gydytojos dermatovenerologės Eglės AUKŠTUOLIENĖS....
Skaityti daugiauApipjaustymas, arba cirkumcizija (lot. Circumcisio – apskritas pjūvis), – apyvarpės pašalinimas chirurginiu būdu. Išgirdę šį žodį, didžioji dalis vyrų nusipurto, susiraukia, o kartais netgi pradeda tyliai mintyse keiksnoti. Na, šiuo atveju jų storžieviškumu kaltinti nereikėtų, kadangi – sutikime – procedūra ne iš maloniausiųjų. Tačiau, nepaisant jos atgrasumo, apipjaustymas vykdomas visame pasaulyje. Dažniausiai – dėl religinių sumetimų, tačiau yra nemažai atvejų, kai jis grindžiamas higienos ar estetikos sumetimais. Dar visai neseniai JAV apipjaustomi buvo net apie 90 proc. vyrų, kadangi didžiojoje šalyje buvo manoma, kada tai – būtina higienos priemonė. ...
Skaityti daugiauNet jei moteris nesiskundžia stipriais klimakso nulemtais negalavimais ir atlikus tyrimus nenustatyta jokių rimtesnių organizmo sutrikimų, gydytojas gali rekomenduoti išbandyti balneoterapiją, fizioterapiją, nurodyti tam tikrus maisto papildus bei vitaminus. Beje, šios gydymo formos puikiai papildo medikamentinį gydymą. Daugumą jų galima pasirinkti savo nuožiūra, tačiau visuomet pravartu pasitarti su specialistu. Todėl kalbiname gydytoją akušerę-ginekologę Violetą JONAITIENĘ....
Skaityti daugiauArtėjant vasarai, paplūdimių sezonui, prisiminkime, kaip galime šalinti nepageidaujamus plaukelius bikinio srityje namuose. O gal verčiau apsilankyti kosmetikos salone? Kodėl vis populiarėja depiliacija karštu vašku? Kaip apsaugoti odą nuo paraudimo ir sudirginimo po procedūros? Apie tai kalbamės su Grožio instituto “Femina Bona” kosmetike Gerda Gedžiūte....
Skaityti daugiau
Visiems patariu pabandyti K05 KAARAL sampuna.
Aprasymas:
Tirštas koncentruotas antibakterinis šampūnas puikiai plauna ir atkuria galvos odos būklę. Padeda išvengti sudirgintos bei jautrios odos pleiskanojimo ir niežėjimo, apsaugo nuo šių reiškinių atsiradimo. Sėkmingai šalina įvairios kilmės dermatitų, psoriazės požymius, padeda prižiūrėti parazitų pakenktą odą. Drėkina sausą odą.
Naudojimo būdas. Naudoti 1-2 kartus per savaitę. Šampūną lengvais masaţuojamaisiais judesiais įtrinti į drėgnus plaukus, kol susiformuos putos. Palaukti 5-10 minučių ir kruopščiai nuplauti vandeniu.