Prižiūrėkime galvos odą

Dauguma išleidžiame krūvas pinigų pirkdami aukščiausios kokybės šampūnus bei kondicionierius. Tačiau mažai kas rimtai pagalvoja, jog reikia pasirūpinti ir galvos oda. Kadangi ji nesimato po mūsų plaukais, mes apie ją pamąstome tik tuomet, kai iškyla problemos. Pagal statistiką, beveik 50 proc. žmonių yra ar buvo pažeista galvos oda. Tačiau yra daug būdų, kaip šiuos pažeidimus galima gydyti.
 

Prižiūrėkite galvos odą


Jei galvos oda sveika, ji yra rausvos spalvos, nepleiskanoja. Plaunant arba šukuojant plaukus netenkama negyvų ląstelių ir tuo pačiu metu odoje yra gaminamos naujos ląstelės. Kad galvos oda būtų geriau apsaugota, riebalinės odos liaukos išskiria natūralias riebalines medžiagas, kurios drėkina galvos odą ir plaukus. Paprastai ląstelių ir riebalų gamyba subalansuota, bet natūrali pusiausvyra gali būti labai lengvai pažeista - tuomet pasirodo nemalonūs nesveikos galvos odos simptomai.
 

Tinkamas šampūnas


Šampūnas yra vienas iš didžiausių niežtinčios galvos odos kaltininkų. Plaukite plaukus tik tada, kai reikia, nes dažnas plovimas gali sumažinti labai svarbių natūralių riebalų kiekį, kurie saugo galvos odą ir suteikia plaukams žvilgesį.
Jei jūsų plaukai riebūs, naudokite specialios sudėties šampūnus, skirtus dažnam plovimui. Kondicionierius drėkina galvos odą ir plaukus, bet geriau kondicionierių naudoti atskirai, o ne kartu su šampūnu viename buteliuke. Kai kurie šampūnai su kondicionieriumi dar labiau dirgina galvos odą.
Patartina išsirinkti kelis savo plaukams tinkamus šampūnus ir juos keisti. Be to, plaukus reikia plauti labai švelniai, kad nepažeistumėme plaukų folikulų. Nusausinti išplautą galvą reikia švariu, pašildytu rankšluosčiu ir leisti jiems išdžiūti natūraliai.
 

Nesuerzinkime galvos odos


Pasirodžius galvos odos suerzinimo požymiams, būtina kreiptis į dermatologą ar kosmetologą. Gydantis savarankiškai galima sukelti alergiją, kurią po to sunku pagydyti. Galvos odos pažeidimai - tai ne tik kosmetinė problema - plaukai atspindi viso mūsų kūno būklę. Pažeista galvos oda suteikia diskomfortą, o kai kuriems tokios nesuvaldomos problemos sukelia depresiją.
Kas niekaip negali rasti tinkamo šampūno, turėtų kreiptis į dermatologą ar kosmetologą, kurie padėtų išsiaiškinti, kokį šampūną geriausia naudoti.
 

Pleiskanos


Iki 40 proc. žmonių kenčia nuo pleiskanų. Pleiskanojimas paprastai prasideda paauglystėje, kai pagausėja riebalų gamyba ir plaukai tampa riebūs. Vyresniems žmonėms pleiskanos atsiranda daug rečiau, nes jų plaukai sausesni.
SIMPTOMAI. Mažos, baltos odos atplaišos dengia didžiąją galvos odos dalį.
PRIEŽASTYS. Dar nėra galutinai ištirta, bet tikima, kad pleiskanos atsiranda dėl per didelio jautrumo mikroskopinėms grybelinėms bakterijoms, vadinamoms Pityrosporum ovale. Jos atsiranda ten, kur gaminamos natūralios galvos odos riebalinės medžiagos.
Visų galvos odoje yra šių bakterijų, bet žmonėms, kurie turi pleiskanų, jų yra 25 proc. daugiau. Šių bakterijų perteklius erzina galvos odą, todėl per daug gaminasi galvos odos ląstelių. Mirusios galvos odos ląstelės pasišiaušia, suauga į grupes ir pasidaro panašios į pilkšvai baltas atplaišas - tai pleiskanos, kurios dažnai matyti ant plaukų ir byra ant drabužių.
PRIEŽIŪRA. Įvairūs medicininiai šampūnai, kurių sudėtyje yra tam tikrų medžiagų, gali padėti sumažinti pleiskanų kiekį. Pleiskanų gali padėti atsikratyti cinko preparatai (“Head & Shoulders”), selenijaus sulfidas (“Selsun” arba “Lenium”) arba pasižyminčios antiseptinėmis savybėmis (“Capitol”, “Ceanel” ar “Synogist”). Šampūnai, kuriuose yra dervų arba salicilo rūgšties, yra stipresni ir efektyvesni. Stipresniuose šampūnuose taip pat yra antibakterinių preparatų, tokių kaip ketokonazolis (“Nizoral” arba “Neutrogena” - ilgai veikiantis šampūnas nuo pleiskanų).
Kad gydymas būtų efektyvus, pirmiausiai perskaitykite naudojimo instrukcijas - kai kurias priemones nuo pleiskanų ištepus reikia keletą minučių palaikyti, ir tik po to nuplauti. Tik per stipriai nemasažuokite galvos odos - tai gali tik pabloginti padėtį. Plaukus visada labai gerai išskalaukite.
Vienas šampūnas gali būti efektyvesnis už kitą, todėl verta eksperimentuoti, kol atrasite tinkamiausią. Plaunant medicininiais šampūnais, patartina nenaudoti per daug vandens, nes jis atskies chemines medžiagas ir susilpnins jų poveikį.


 

Seborėjinis dermatitas


Sergant šia liga pleiskanoja ir niežti labiau.
Tai sunkesnė pleiskanojimo forma ir yra pirminė niežtinčios gavos odos priežastis. Daugeliu atvejų pleiskanos atsiranda dėl seborėjinio dermatito.
SIMPTOMAI. Seborėjinis dermatitas gali būti įvairaus stiprumo. Nuo to priklauso niežėjimo ir pleiskanojimo stiprumas. Kartais susidaro pleiskanų luobas. Galvos oda raudona, sudirginta, skauda čiuopiant.
PRIEŽASTYS. Šios ligos priežastis yra seborėja. (Seborėja - riebalų liaukų uždegimas.) Sergant seborėjiniu dermatitu Pityrosporum ovale bakterijų daug daugiau.
PRIEŽIŪRA. Kad mažiau riebaluotųsi galvos oda ir ne taip gausiai daugintųsi grybelinės bakterijos, plaukus reikia plauti mažiausiai du kartus per savaitę, kartais net kasdien. Pirmiausia pabandykite plauti plaukus šampūnu nuo grybelio, kurio sudėtyje yra selenijaus sulfido. Toks šampūnas, kaip Nizoralis, kuriame yra ketokonazolio, taip pat yra labai efektyvus. Seborėjinis dermatitas paprastai pasikartoja, todėl jį tenka laikas nuo laiko gydyti.
 

Psoriazė


Šia liga serga mažiausiai 2 proc. žmonių. Psoriaze galima susirgti bet kokiame amžiuje.
SIMPTOMAI. Raudonos dėmės, padengtos spindinčiomis pleiskanomis. Gali niežėti.
PRIEŽASTYS. Naujos odos ląstelės išsivysto dešimt kartų greičiau nei turėtų, ir tai sukelia į dribsnius panašių darinių lopus. Galvojama, kad psoriazė paveldima.
PRIEŽIŪRA. Šampūnai, turintys anglies dervos ekstrakto, salicilo rūgšties ar kokoso aliejaus, gali palengvinti ligos eigą, todėl jie turi būti išbandyti pirmiausia. Gydymą skiria tik gydytojas, nes ši liga pažeidžia ne tik odą.
Kad medicininiai šampūnai ir gydomieji kremai būtų veiksmingi, juos reikia naudoti nuo keturių iki šešių savaičių, todėl nesinervinkite, jei iš pradžių atrodys, kad niekas nepadeda. Gydytojas paskirs vieną iš daugelio ar putų su steroidais. Saikinga saulės šviesa taip pat gali būti naudinga, tačiau kartais ultravioletiniai spinduliai gali sukelti ligos paūmėjimą.
 

Plaukuotosios galvos dalies kontaktinis odos dermatitas


Tai dažna reakcija į chemines medžiagas darant ilgalaikį sušukavimą ar dažant plaukus.
SIMPTOMAI. Odos paraudimas, perštėjimas, mažos pūslelės ant galvos odos paprastai atsiranda išbandžius naują priemonę.
PRIEŽASTYS. Alergiška reakcija gali būti sukelta daugybės dalykų, tačiau stiprūs chemikalai, kurių yra plaukų dažuose, ilgalaikio sušukavimo ir standinančiose priemonėse, yra dažniausi kaltininkai.
PRIEŽIŪRA. Jei simptomai labai švelnūs, per keletą dienų jie turėtų pranykti, žinoma, jei toliau nenaudojama dirginanti priemonė. Jei simptomai išlieka ar dar labiau paaštrėja, apsilankykite pas gydytoją, kuris paskirs gydymą. Kartais dermatitas išsivysto nuo per dažno stipraus šampūno naudojimo. Jei galvos oda išsausėja, yra suerzinama, reikia pasirinkti švelnesnę plovimo priemonę.
 

Natūralios priemonės


Aromaterapiniai aliejai kartais gali susilpninti galvos odos niežėjimą. Pabandykite į bekvapį šampūną įdėti vieną iš šių priedų:
Citrina - tai natūralus antiseptikas, padedantis išplauti riebaluotus plaukus ir sumažinti pleiskanojimą.
Levanda - ji turi bakterijų dauginimąsi stabdančių savybių ir padeda nusiraminti po streso, padeda išplauti pleiskanas, gydo spuogus.
Arbatmedis - tai puikus ploviklis ir antiseptikas, kuris taip pat gali padėti tapšnojant pažeistą vietą.
Pelargonija - jos nuo grybelio apsaugančios savybės gali padėti išvalyti pleiskanas, spuogus ir fermentus.
Ajero šaknys, beržo pumpurai, dilgėlės, jonažolės ir daugelis kitų augalų pasižymi gydomosiomis savybėmis ir plačiai naudojamos gydant galvos odos ligas.
 

Ar žinote, kad• galvos odos niežėjimas gali sustiprėti nuo streso, rūkymo, karšto oro ir centrinio šildymo
• pleiskanojanti galvos oda nebūtinai yra blogos plaukų priežiūros pasekmė.
• naudojant plaukus standinančias priemones pleiskanų neatsiranda
• kūdikių seborėjinis dermatitas dar vadinamas “lopšio kepuraite”

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Alexa
2010-01-10 22:36
Man KAARAL priemones padejo nuo slinkimo :)
Mama
2009-12-21 22:26
14 metu mane kamuoja seboreja!!!
Visiems patariu pabandyti K05 KAARAL sampuna.

Aprasymas:

Tirštas koncentruotas antibakterinis šampūnas puikiai plauna ir atkuria galvos odos būklę. Padeda išvengti sudirgintos bei jautrios odos pleiskanojimo ir niežėjimo, apsaugo nuo šių reiškinių atsiradimo. Sėkmingai šalina įvairios kilmės dermatitų, psoriazės požymius, padeda prižiūrėti parazitų pakenktą odą. Drėkina sausą odą.
Naudojimo būdas. Naudoti 1-2 kartus per savaitę. Šampūną lengvais masaţuojamaisiais judesiais įtrinti į drėgnus plaukus, kol susiformuos putos. Palaukti 5-10 minučių ir kruopščiai nuplauti vandeniu.
KEVIN
2007-10-23 01:36
PONIOS IR PONAI! MEDIKAI IR KOSMETOLOGAI,GAL PATARTUMETE,KUR ISIGYTI KAMIWAZA(losjona plaukams)? ACIU!
B.
2007-08-23 14:26
privertei susimastyti... :) galbut ir esi teisus
A.
2006-12-10 14:40
Įtariu, kad šampūnų gamintojai sąmoningai deda į šampūnus medžiagų, kurios praėjus 2 dienoms po galvos plovimo sukelia niežėjimą. Taip daroma tam, kad šampūnas būtų naudojamas dažniau. Ar aš neteisus?

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai