Krūtų padidinimas implantais

Sunku nusakyti, kur yra moters grožio centras. Antikos laikų nuogos moters skulptūroje, išskyrus veidą, kitos kūno dalys lieka tarsi nepastebimos. Urbanizacijos laikais šis grožio centras nuklysta į kojas, po truputį trumpinant aprėdus, kol jau nebelieka ką trumpinti. Ilgai klaidžiojęs nuo veido iki kojų, grožio centras susirado sau vietą ties krūtimis. Krūtys yra ne tik grožio, bet ir moteriškumo simbolis. Dar viduramžių dailininkų paveiksluose šalia tauraus ir šilto Madonos veido matome apvalią krūtį, teikiančią gyvybinių jėgų kūdikiui ir pasididžiavimą motinai.
 

Tokius emocinius pamąstymus patvirtina ir „sausi“ matematiniai skaičiai. Paskutiniais metais JAV kasmet atliekama daugiau 100 000 implantų įdėjimo operacijų, o iš viso šioje šalyje jau atlikta daugiau nei 2 mln. tokių chirurginių procedūrų. Savo dažnumu JAV ta operacija konkuruoja net su riebalų nusiurbimo procedūra.
 

Krūties anatomija


Planuodamas pataisyti krūties kontūrus, plastikos chirurgas turi įsivaizduoti idealų krūties modelį ir suvokti, kiek galima „pritempti“ realybę prie šio modelio kiekvienu konkrečiu atveju.
Žymus plastikos chirurgas Jh. Bostwick pateikia tokius klasikinius šio organo matavimus. Jo nuomone, patrauklios krūtys turi svyruoti tarp 300 ir 500 g.
Svarbus orientyras planuojant operaciją yra spenelio anatomija, kiekvienos moters ji yra skirtinga ir kinta metams bėgant. Patrauklus areolos diametras gali siekti 4–5 cm, spenelio – 5–8 mm, o priekinė jo projekcija – 4–6 mm. Normalus atstumas nuo raktikaulio iki spenelio priklauso nuo ūgio ir yra 19–21 cm, o nuo apatinės krūties raukšlės – 7–8 cm. Žiūrint į krūtį iš priekio, matomas jos šoninis nukrypimas 45º, o iš šono – ji pilnesnė žemiau spenelio.
Estetiniu požiūriu krūties tūris ir kontūrai turi harmoningai atitikti krūtinės, liemens ir sėdmenų proporcijas. Žinoma, plastikos chirurgų, o dar daugiau –pacienčių požiūris į tai gali skirtis. Menininkų, fotografų tvirtinimu, tokios idealios realybės nebūna, tad savo kūriniuose jiems taip pat tenka kai ką pakoreguoti.


 

Apie krūtų implantus


Krūtų implantai – tai pagrindiniai krūties statybiniai blokai. Tačiau šių pastatų dizainui keliami labai aukšti reikalavimai. Įprasta krūtų dydį nusakyti nešiojamų liemenėlių dydžiu, tai yra numeriais (1, 2, 3, 4 ...) arba atitinkamomis jiems raidėmis („A“; „B“, „C“, „D“). Priimta, kad krūties padidinimas vienu numeriu ar raide keičia implanto tūrį 100 ml. Teoriškai implanto diametras turi atitikti krūties diametrą. Paprastai pacientė pati nurodo pageidaujamą dydį, o kartais atvyksta jį pademonstruoti nėštumo metu arba atsineša nuotraukas, padarytas prieš laktaciją. Plastikos chirurgas gali užduoti pacientei „namų užduotį“. Pribėrus į plastikinį maišelį tam tikrą kiekį žirnių ar kruopų ir įdėjus šį maišelį į liemenėlę užsidėti ant krūtinės. Pasiekus pageidaujamą dydį, reikia išberti maišelio turinį į kalibruotą indą. Taip chirurgas tiksliai sužino, kokio tūrio mililitrais reikalingas implantas. Pastebėtas pacienčių noras padidinti krūtis daugiau nei tai derintųsi su viso kūno harmonija. Mažos krūtys ilgai psichologiškai slegia moteris, ir jų norai primena išalkusio žmogaus nesusilaikymą pamačius skanų patiekalą. Tiesa, retai įvyksta, kad pacientė grįžta pas plastikos chirurgą, skųsdamasi, jog implantai per dideli– dažniau ištinka priešingai.
Išsamiau implantų dydis, jų forma, paviršius, turinys, odos pjūvio vieta bei implantavimo gylis (po liauka ar po raumeniu) aptariami konsultuojantis su plastikos chirurgu.
Esant pogimdyminiam krūties suplokštėjimui ir didesniam jos pasmukimui (spenelis yra sulig apatiniu krūties kontūru, o pati krūtis – žemiau apatinės krūties raukšlės), vien implanto nepakanka. Nors implantas gražiai suformuoja krūties kontūrus, lieka gana didelė ir nyki tuštuma viršutinėje krūties dalyje, kuri netenkina pacientės. Tad tenka, be implanto įsodinimo, atlikti papildomą chirurginę procedūrą – pakelti krūtį, kad būtų galima išgauti tam tikrą pilnumą tradicinės dekoltė lygyje.

 

Apie krūties suvėžėjimo galimybę


Vienas iš daugiausiai neraminančių pacienčių klausimų yra silikoninio implanto karcinogenezės, t. y. galimo krūties suvėžėjimo po operacijos galimybė. Ši problema 1987 m. sukrėtė plastikos chirurgų ir silikoninių implantų gamybos firmų veiklą bei operuotų moterų psichologinę būklę.
Eksperimento būdu ištyrus žiurkes, kurioms buvo implantuotas silikono gelis, paaiškėjo, kad net 23 proc. jų išsivystė sarkoma. Tarsi Damoklo kardas pakilo virš moterų, kurioms buvo implantuoti silikoniniai implantai. Tačiau jau anksčiau buvo žinoma, kad tokie augliai išsivysto graužikams ir implantavus kitas medžiagas: nailoną, polisteraną, stiklą, metalą. Buvo prisiminta, kad silikonas žmonėms jau seniai naudojamas dirbtiniams sąnariams, kraujagyslių protezams, drenams, akių lęšiukams, implantuojamiems širdies stimuliatoriams, varpos ir sėklidės protezams gaminti kaip nealergiška, organizmo gerai ir ilgai toleruojama medžiaga. Silikonas plačiai naudojamas maisto ir vaistų gaminimo procese. Taip pat gaminant švirkštus, intraveninius kateterius ir netgi naujagimių priežiūros priemones. Į esminį klausimą buvo atsakyta taip: reakcija į silikoną žiurkėms nėra būdinga žmonėms. Tiesa, šia sumaištimi pasinaudojo firmos, gaminančios implantus, pripildytus ne silikonu, o izotopiniu NaCl tirpalu, – išplėtė savo veiklą ir gavo didesnį pelną. Beje, ir izotopiniu NaCl užpildyti implantai turi silikoninį apvalkalą.
 

Ištyrimas prieš operaciją


Be įprastinių tyrimų, atliekamų prieš kiekvieną operaciją bendrinio nuskausminimo sąlygomis, atliekami krūtų anatomijos matavimai, tarp jų asimetrijos įvertinimas, patikrinama, ar nėra uždegimų bei auglių, artimesnių bei pažasties ir kaklo limfmazgių būklė. Visoms vyresnėms nei 30 metų pacientėms, kurioms numatoma implantacija, atliekama mamografija, o, jei tarp jų giminių yra sergančiųjų vėžiu, mamografija atliekama ir jaunesnėms. Kilus neaiškumams, pacientė siunčiama pas onkologą.
 

Problemos, susijusios su nėštumu ir žindymu


Jei implantas įdėtas po raumeniu, jis visiškai netrukdo žindyti. Jei pacientė planuoja nėštumą, implantų nerekomenduojama dėti likus 6 mėn. iki pastojimo. Jei planuojama juos dėti po laktacijos periodo, reikia palaukti ne mažiau kaip 6 mėn., kol krūtys sukris iki stabilaus dydžio. Jei pacientė planuoja pastoti įdėjus implantus, vėlgi reikia palaukti 6 mėn., kol žaizda visiškai sugis. Žinoma, reikia įsitikinti, ar pacientė nėra nėščia planuojamos operacijos metu, nes narkozės preparatai gali pakenkti vaisiui.
 

Komplikacijos


Literatūroje aprašyta net 14 galimų komplikacijų po krūtų padidinimo implantais. Plastikos chirurgai jas žino ir supažindina su jomis pacientes prieš operaciją.
Dažniausia komplikacija po operacijos – hematoma. Saikingas pakraujavimas į implanto guolį neišvengiamas, tačiau kitą dieną jis paprastai nutrūksta, ir drenai pašalinami. Tačiau, jei kraujavimas tęsiasi, drenai dar palaikomi kelias dienas, nes likus implanto guolyje ir mažam kiekiui kraujo, yra didesnė galimybė ateityje susidaryti kapsulės kontraktūrai. Tik išimtiniais atvejais po operacijos žaizdą reikia pakartotinai patikrinti, ar nekraujuoja.
Pogrindinė vėlesnio periodo, t. y. praėjus 6–10 m. po operacijos, komplikacija yra implantą supančios kapsulės kontraktūra. Sukietėjus šiai kapsulei, implantas atsiduria kieto koloidinio apvalkalo gniaužtuose, ir krūtis tampa tarsi „medinė“. Yra žinoma, kad tokia komplikacija įdėjus lygaus paviršiaus implantus po 10 metų ištinka beveik pusę operuotų moterų. Tokiais atvejais operuojama, išpjaunama kapsulė ir implantai pakeičiami naujais. Tačiau žinoma atvejų, kai implantų nereikia keisti 30 metų ir daugiau.
Pacientės nepasitenkinimą gali sukelti ir nepakankamas estetinis operacijos rezultatas – tai implanto dispozicija, kontūrų deformacija, užsitęsęs pooperacinis skausmas. Esant didesnio laipsnio tokiems sutrikimams, taip pat gali būti atliekama pakartotinė operacija. Beje, jei krūtų asimetrija buvo prieš operaciją, ji dažnai išlieka ir po jos. Pakartotinė operacija atliekama ir tais atvejais, kai pacientė nori pakeisti implantą didesniu.

 

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

kiri
2011-12-09 10:30
pas koki gydytoja didinat krutine?
Zoro
2009-09-19 19:30
Nuostabus straipsnis, tiesiog jokiu problemu. Bekit ir dekit, aisku nepamirskit daktareliams sumoket. Pasiulyciau pasidomet kas atsitinka po keleriu metu, kai viskas pavaziuoja zemyn..
LINA
2009-09-03 20:51
ar butina daryti pakelimo operacija jai krutine didele e dydzio yr yra pieno liaukos..gal uztektu pakelt tiktais su implantais po krutines raumeniu? nelabai norisi tu horizontaliu randu krutyje.
Gyd. Martynas Norkus
2009-03-16 18:51
Nėra geriausių implantų, nes kitaip gydytojai naudotų tik vienos firmos. Iki 18 metų krūtų padidinimą implantais rekomenduoju retai. Beveik visos pacientės po mėnesio jau būna užmiršusios, kad joms buvo operuota krūtinė.
cheeta
2008-05-28 21:19
norejau paklausti nuo keliu metu dedami merginoms krutu implantai ,ar nuo 18 ar reik palaukti ilgiau?
kim
2008-03-28 23:51
aaaa.....moreciau jusu paklasiti apie operacija,kur ja darete?
aaaa
2008-01-17 19:06
atsiprasau, ne guleti 3 savaites, bet nakti miegoti tik ant nugaros 3 savaites :)
aaaa
2008-01-17 19:02
Prie 3 men pasididinau krutine. Puikus vaizdas ir puiki savijauta. Pradejau zydeti! Nerealus jausmas,kai uzsidedi bet koki ruba ir atrodai kaip nulieta.Smagu, kai papludimy nereikia nuolat pasiciupineti,ar neislydo is liemeneles pagalveles.. Nesuprantu tik tu, kurios didinasi krutine dar negimde..
Pooeraciniame laikotarpyje nemaloniausia tik tai, kad apie 3 savaites reikia guleti ant nugaros...tik ja ir skauda :)
sttella
2007-11-21 12:07
kaip padidinti krutine be operaciju :)
stella
2007-09-08 14:08
Kaip ir neblogai ,pastebejau truksta pagrindinio aprasymo kurie implantai yra patikimiausi ,kuriuos patartumete deti,kiekvienas plastikos chirurgas kalba skirtingai taip ir nesupratau kurie yra geraiusi.
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai