Dažniausiai pasitaikantys kandidos simptomai
Dažniausiai tai viduriavimas arba vidurių užkietėjimas, ištinimas, dujų perteklius žarnyne bei išeinamosios angos niežėjimas. Kandida mėgsta "įsikurti" ten, kur yra gleivėtų membranų. Jai ypač "patinka" makštis, plaučiai bei sinusai, kur ji paruošia maisto bakterijoms bei virusams. Ji taip pat sugeba trikdyti endokrininės sistemos funkcionavimą, sukeldama tokius simptomus kaip svorio padidėjimas arba sumažėjimas, premenstruacinis sindromas, nereguliarios mėnesinės, bendri kūno skausmai, astma, šienligė, raumenų bei lėtinis nuovargis. Atlikus testus paprastai paaiškėja, kad organizmui trūksta vitaminų, mineralų bei enzimų, kad mažas cukraus kiekis kraujyje. Skydliaukės tyrimai dažnai rodo, kad skydliaukė funkcionuoja normaliai, tačiau kūno temperatūra yra žema. Vieni iš pačių aiškiausių simptomų, rodančių patologiškai padidėjusį kandidos kiekį, yra pienligė, cistos, grybelinės nagų bei odos infekcijos, pvz., kojų grybelis.
Čia išvardinti tik pagrindiniai simptomai, jų yra ir daugiau.
Pagrindinė kandidos išplitimo priežastis
Naujausių publikacijų autoriai mano, jog didelio kandidos išplitimo priežastis yra pernelyg dažnas plataus veikimo spektro antibiotikų vartojimas. Kandida mieliagrybis, gamindamas toksinus, kurie slopina T-limfocitus - pagrindines imuninės sistemos antikūnų paieškos ir sunaikinimo ląsteles, įveikia imuninę sistemą.
Tai daug paprastesnis aiškinimas nei tas, kurį pateikdavo ankstesni autoriai. Gal todėl sunku priimti naują paprastesnę hipotezę. Juk iš tiesų nelengva patikėti, kad mikroskopinis organizmas, kuris gyvena mūsų organizmuose jau tūkstančius metų, gali ilgam laikui įveikti sveiką imuninę sistemą ir padaryti tokią didelę žalą.
Kas dažniausiai serga kandidamikoze?
Tai moterų liga - ja serga apie 60 proc. moterų iš visų sergančiųjų. 20 proc. sudaro vyrai, 20 proc. - vaikai.
Vyrų ligos priežastys. Be antibiotikų, vyrų kandidamikozę gali sukelti:
Moterų ligos priežastys.Manoma, kad kontracepcinės piliulės arba pakaitinė hormonų terapija yra vienas iš svarbiausių veiksnių, sudarantis sąlygas kandidamikozei atsirasti. Kiti faktoriai:
Vaikų ligos priežastys.
Pastebėta, kad dauguma jaunųjų ligonių vartojo antibiotikų arba kortikosteroidų.
Kas yra endokrininė organizmo sistema?
Jei imuninė sistema yra mūsų gynybinė sistema - "armija, - tai endokrininė sistema yra mūsų "vidaus policija", kuri neleidžia vietiniam sutrikimui išplisti bei kontroliuoja, kad viskas funkcionuotų sklandžiai.
Endokrininei (vidaus sekrecijos liaukų) sistemai priklauso daugybė liaukų (pvz., kiaušidės, sėklidės, antinksčiai, skydliaukė), kurios yra kontroliuojamos hipofizės liaukos (vadovaujanti liauka) bei hipotalamo (pogumburio) smegenyse. Smegenims davus komandą, kiekviena liauka į kraujotaką išskiria cheminę medžiagą - signalą (hormoną), kuri joje cirkuliuoja tol, kol suranda savo paskyrimo vietą - ant įvairių organų esantį specialiai jai pritaikytos formos receptorių. Hormonas "įsistato" į receptorių ir priverčia jį veikti - tarsi raktas, atrakinantis spyną. Visi mūsų organai (įskaitant ir smegenis) turi receptorius, o organo veiklą valdo atsiųstas hormonas-signalas - tai suaktyvindamas organo veiklą, tai pristabdydamas, tai "įjungdamas", tai "išjungdamas".
Šis mechanizmas paaiškina, kaip organizme veikia dauguma vaistų, nes jie yra pagaminti mėgdžiojant hormonus. Smegenys nuolat stebi ir reguliuoja visų cirkuliuojančių hormonų kiekį. Tai sudėtinga sistema, kadangi kai kurie hormonai atlieka ne vieną funkciją, be to, hormonai veikia kartu su kitais arba vieni prieš kitus.
Endokrininė organizmo sistema ir kandidamikozė
Endokrininė sistema reguliuoja ir rūgščių bei šarmų pusiausvyrą makštyje. Paprastai ji būna šiek tiek rūgšti, tačiau jei endokrininė sistema "nusprendžia" padidinti pH lygį (padarydama jį šarminį), makšties sienelės tampa ne tokios svetingos bakterijoms, kurios ten gyvena. Jos žūva, o likusi tuščia erdvė yra užpildoma organizmų, kuriems patinka šarminė aplinka, t.y. pienligės sukėlėjų. Štai kodėl norint atsikratyti pienligės visam laikui, reikia atnaujinti makšties natūralų rūgštingumą. Veikti reikia švelniai - drastiškas gydymas, aišku, pienligę išgydys, bet staiga atsiradusį vakuumą greitai užpildys kitos oportunistinės pakraipos bakterijos, kurios sukels lygiai tiek pat problemų kiek ir pienligė. Taigi reikia išsiaiškinti, kodėl endokrininė sistema keičia rūgščių ir šarmų pusiausvyrą (pvz., gal vartojamos pakaitinės hormonų terapijos tabletės arba kiti kortikosteroidai) ir leisti organizmui grįžti prie rūgščių ir šarmų pusiausvyros.
Kandida endokrininei organizmo sistemai pavojinga tuo, kad gali prisitvirtinti prie hormonų, pakeisdama jų "raktinę" formą. Tokiu atveju jie jau nebegali "įtilpti" į savo receptoriaus "spyną". Cirkuliuojantis hormonas tampa neveiklus, o tai dar labiau pagilina atsiradusius endokrininius sutrikimus.
Norint atsikratyti kandidos visam laikui, svarbiausia sureguliuoti endokrininę sistemą. Kaip tai padaryti?
Pirmas žingsnis
Visų pirma reikia sumažinti kandidos kiekio padidėjimą. Yra keturi klasikinio kandidos gydymo metodai:
Antras žingsnis
Reikia išsiaiškinti, kaip buvo išbalansuota endokrininė sistema. Vargiai pavyks pasveikti, jei ji ir toliau bus išderinta, pvz., jei ir toliau bus geriama kontracepcinių piliulių ar naudojamas pakaitinės hormonų terapijos metodas.
Trečias žingsnis
Jei nepavyksta išsiaiškinti, kas galėjo sukelti kandidamikozę, rekomenduojama kreiptis į ekspertus.
Ketvirtas žingsnis
Gydytojas, pas kurį teks apsilankyti, lieps atlikti tyrimus. Jaudintis neverta, jie nesudėtingi. Be to, ir rezultatai pateikiami lengvai suprantama forma.
Penktas žingsnis
Jei bus ištirta, kad endokrininę sistemą nuodija dantų plombų gyvsidabris, iš organizmo teks pašalinti visą gyvsidabrį. Jei bus pakeistos tik dantų plombos, sveikata, kaip dažniausiai tokiais atvejais tikimasi, nepagerės. Pakeitus dantų plombas, gyvsidabris turi būti pašalintas iš kraujo, o tada - iš receptorių zonų. Tam atlikti esama įvairių būdų.
Šeštas žingsnis
Pusiausvyrą atnaujinti padės maisto papildai, sukurti žolių pagrindu. Jie, atblokuodami receptorius, gali pašalinti estrogenų perteklių arba suaktyvinti estrogenų veiklą. Nors patys jie ir nėra hormonai, tačiau - hormonų prototipai. Iš tokių vaistažolių reikėtų paminėti raudonuosius dobilus (Trifolium pratense L.), kaukazines dioskorėjas (Dioscorea caucasica Lipsky), paprastojo saldymedžio šaknis (Glycyrrhiza glabra L.). Jei aukštas kraujo spaudimas, paprastojo saldymedžio šaknies vartoti negalima.
Kiek turėtų trukti lytinis aktas, geriausiai žino moteris, todėl jos ir reikia pasiklausti. Bet ar verta patikėti, kai ji meilikaujančiai sako, jog jai užtenka ir tų 30 sekundžių? Greičiausiai protinga ir mylinti moteris labai nenusimins dėl kelių per greitai išsiveržusios sėklos kartų, bet jeigu taip atsitinka visada? Paguodžiant galima pasakyti, kad priešlaikinė ejakuliacija - lengviausiai išsprendžiama seksualinė problema....
Skaityti daugiauKiekvienai porai moters nėštumo metu lytiniai santykiai sukelia tam tikrų dvejonių. Vienoms poroms nėštumas seksualiniam gyvenimui teikia tik privalumų, kitoms – tai susirūpinimas ir problemos. Iškyla begalės klausimų, į kuriuos atsakymus gali pateikti tik moterį nėštumo metu prižiūrintis gydytojas. Kas atsitiks, jeigu moteris patirs orgazmą? Ar galima mylintis sužaloti kūdikį? Ar gali seksas sukelti persileidimą? Kokia yra infekcijos patekimo rizika? Į šiuos klausimus atsako Vilniaus gimdymo namų akušerė-ginekologė ALINA KITOVIENĖ....
Skaityti daugiauMoksliniai tyrimai nustatė, kad natūrali kontracepcija ne tik įmanoma, bet ir gali būti efektyvi (toms, kurių ciklas reguliarus, patikimumas – daugiau nei 90 proc.). Kiekviena moteris turi tam tikrą ciklo ritmą, todėl reikia tik išmokti stebėti savo pojūčius. Dažniausiai rekomenduojama naudotis keliomis vaisingų ir nevaisingų dienų nustatymo metodikomis. Apie kalendorinį, temperatūros ir gleivių stebėjimo metodus konsultuoja gydytojas ginekologas med.dr. Genadijus KRAVČENKA....
Skaityti daugiauKiekvienam labai svarbu turėti palikuonių, pratęsti savo giminę. Tam reikalinga sveika sėkla (sperma – skystis, susidedantis iš spermatozoidų ir pridėtinių lytinių liaukų sekreto)....
Skaityti daugiauKai kuriose kultūros oralinis seksas yra uždraustas. Draudimai dažniausiai remiasi tuo, jog po tokių santykių vaikų nebus – todėl tai beprasmiška, nuodėminga, tai nusikaltimas gamtai. Kunilingas didelio nepalankumo susilaukdavo dar ir todėl, kad ilgą laiką jis buvo laikomas išimtinai tik lesbiečių meilės forma. Negana to, netgi dabar kai kuriose JAV valstijose teisiškai uždraustas burnos ir lytinių organų kontaktas. Tačiau dažniausiai šis draudimas taip ir lieka dulkėti knygų lentynose… ...
Skaityti daugiauPasaulyje vis nesiliauja diskusijos dėl varpos didinimo operacijų. Nors tai nėra pigus malonumas, tačiau į plastikos centrus kreipiasi vis daugiau vyrų, norinčių atsikratyti savo „gėdos“. Niekas taip nenuginkluoja ir nepažemina „stipriosios“ lyties atstovų, kaip juokelis apie mažą varpą. Nefridos klinikos ir radijo stoties „Vox Maris“ laidos „Apie tai...“ vedėjas dermatovenerologas-seksologas Pragiedrulis VELIČKA skuba nuraminti tokius nusivylusius vyrus: legendinis Kazanova irgi nepasižymėjo dideliais gabaritais, tačiau jam tai netrukdė būti puikiu meilužiu....
Skaityti daugiau1. burokėlis neišvaizdi, bet naudinga daržovė. kodėl sveika? burokėlis – ...
Skaityti daugiauGyvenimas lieka gyvenimu, ir norime to ar ne, kartais atsiduriame meilės trikampyje. Gana dažnai moterys draugauja su vedusiais vyrais. Kartais tai tęsiasi ne metus ar dvejus, o dešimtmečius. Kodėl tai vyksta? Mūsų pašnekovė gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė sako: „Esu moteris, sukaupusi nemažą gyvenimo patirtį. Bėgant metams jaunatvišką maksimalizmą iškeičiau į maksimalią toleranciją.“ Taigi laisvos moters ir vedusio vyro santykių peripetijos ir perspektyvos moterų gydytojos akimis....
Skaityti daugiauVienas iš didžiausią atgarsį sukėlusių TV laidos siužetų paskutiniuoju metu buvo pasakojimas apie pirmąjį ir kol kas vienintelį kontraceptinį pleistrą. Akivaizdu, kad šia veiksminga, saugia ir turinčia daug kitų praktiškų privalumų apsisaugojimo nuo nepageidaujamo nėštumo priemone moterys domisi. Sulaukėme prašymų apie šį būdą papasakoti žurnale. Į dažniausius mūsų žiūrovių ir skaitytojų klausimus paprašėme atsakyti dr. Lolitos JAKUBAUSKIENĖS....
Skaityti daugiauPagaliau po sunkios darbo savaitės atėjo ilgai lauktas savaitgalis. Visą dieną praleidote drauge, pasilepinote puikia vakariene, o ir intymus vakaras prie žvakių šviesos ir liepsnojančio židinio turėjo būti kaip niekada malonus, tačiau... Deja, neretai moteriai romantiška nuotaika dingsta vos tik pagalvojus apie skausmingus intymius santykius. Dažna to priežastis - makšties sausumas. Plačiau apie šią problemą papasakoti paprašėme Kauno Medicinos universiteto Klinikų akušerijos ir ginekologijos klinikos gydytoją rezidentą GEORGE HAROUN....
Skaityti daugiauVidutinio amžiaus krizė – problema, su kuria tam tikru amžiaus tarpsniu neišvengiamai susiduria kiekvienas vyras. Tačiau ne kiekvienas, pametęs šeimą, lekia į jaunesnės moters glėbį. Nuo ko priklauso šis pasirinkimas ir apskritai, ar valia tokius vyrus teisti, klausiame Kauno medicinos universiteto klinikų psichologės-psichoterapeutės dr. Viktorijos GRIGALIŪNIENĖS. ...
Skaityti daugiauSekso biologinė paskirtis, kaip visi žinome, yra giminės pratęsimas, vaikų atsiradimas. Poreikį turėti palikuonių jaučia daugelis žmonių, tačiau ne visi vienodai. Kai kas tariasi visai nenorintys turėti vaikų. Mat lytinį instinktą didžia dalimi lemia galvos smegenų žievės veikla, t.y. žmogaus protas. Be jo žmogus, kaip ir visi gyvūnai, rūpintųsi vaikų atsiradimu tik instinktyviai. Tačiau sekso funkcija vaikais neapsiriboja. Žmonės, kaip ir dalis laukinių gyvūnų (pvz., liūtai) lytiškai santykiauja daug dažniau nei reikia giminei pratęsti. Tokį elgesį lemia lytinio instinkto savybės: periodiškai kyla specifinė fiziologinė įtampa, kai instinktas patenkinamas, įtampa atslūgsta, atsiranda malonumo pojūtis, po tam tikro laiko įtampa vėl atsiranda... Šis "užburtas ratas", jei nėra sutrikimų ar nukrypimų, sukasi beveik visą gyvenimą. Intelektas, išgyvenimai, seksualinės nesėkmės gali visiškai ar ilgesniam laikui "užblokuoti" lytinį potraukį. Pasitaiko ir kitų lytinių santykių nukrypimų, pvz., keršto tikslais, siekiant patirti ypatingų pojūčių, imami "kolekcionuoti" priešingos lyties atstovai ir kt. Tuomet žmogus sąmoningai suaktyvina savo seksualinę veiklą ir padidina patį lytinį potraukį....
Skaityti daugiauProf. Balys Dainys, paklaustas, kiek kartų reikėtų „mylėtis dėl sveikatos“, atsako vienos liaudies dainos žodžiais: „Tris kartus per savaitę, 160 kartų per metus“. Pasak urologo, reguliarus seksualinis gyvenimas – tai puikios prostatos būklės užtikrinimas....
Skaityti daugiauPastaruoju metu medicinos pasaulyje vis dažniau imama kalbėti apie šalutinį kontraceptinių tablečių poveikį – libido slopinimą. Vartojančios kontraceptines priemones moterys, nelaukdamos medikų išvadų ir ilgalaikių tyrimų rezultatų, uždaruose vakarėliuose, internete ir mažose kavinukėse drąsiai kalba apie mažėjantį seksualumą. Moterys įsitikinusios, kad jų nenorą mylėtis nulemia kasdien geriamos kontraceptinės tabletės. ...
Skaityti daugiauŠiaulių apskrities visuomenės sveikatos ugdymo centro direktorė ginekologė lektorė Asta DAMKUVIENĖ, remdamasi savo dirbo su paaugliais praktika, pastebi tendencijas, verčiančias labiau pritarti pirmajam teiginiui. ...
Skaityti daugiauSkirtingai nei vyrams, moterims, kad įvyktų lytinis aktas, nebūtina susijaudinti, šiaip ar taip makštis bus atvira kontaktui. Tačiau pasitaiko, kad visavertis lytinis aktas tampa neįmanomas dėl makšties būklės, vadinamos vaginizmu....
Skaityti daugiau
Lankytojų komentarai
Parašykite savo nuomonę