Kaip pažaboti moteris kankinančią infekciją?

Kandida - tai medicinos terminas, apibūdinantis Candida genties mieliagrybių kiekio patologišką padidėjimą. Tai būklė, gydytojų dar vadinama "virškinamojo trakto kandidoze" (žarnose) arba "sistemine kandidoze" (kitose organizmo vietose). Pirmą kartą kandidamikozę diagnozavo Amerikos gydytojai XX a. 7-ajame dešimtmetyje. Kai mes esame sveiki, kandida gyvena (mielių pavidalu) mūsų žarnyne, kur ji varžosi dėl erdvės su kitomis bakterijomis. Ji nėra labai pavojinga. Tačiau jei ji labai išplitusi, žmogaus imuninė sistema, kad galėtų ją kontroliuoti, turi nuolat kovoti. Ši nuolatinė kova sveikatai kainuoja labai daug…
 

Dažniausiai pasitaikantys kandidos simptomai
Dažniausiai tai viduriavimas arba vidurių užkietėjimas, ištinimas, dujų perteklius žarnyne bei išeinamosios angos niežėjimas. Kandida mėgsta "įsikurti" ten, kur yra gleivėtų membranų. Jai ypač "patinka" makštis, plaučiai bei sinusai, kur ji paruošia maisto bakterijoms bei virusams. Ji taip pat sugeba trikdyti endokrininės sistemos funkcionavimą, sukeldama tokius simptomus kaip svorio padidėjimas arba sumažėjimas, premenstruacinis sindromas, nereguliarios mėnesinės, bendri kūno skausmai, astma, šienligė, raumenų bei lėtinis nuovargis. Atlikus testus paprastai paaiškėja, kad organizmui trūksta vitaminų, mineralų bei enzimų, kad mažas cukraus kiekis kraujyje. Skydliaukės tyrimai dažnai rodo, kad skydliaukė funkcionuoja normaliai, tačiau kūno temperatūra yra žema. Vieni iš pačių aiškiausių simptomų, rodančių patologiškai padidėjusį kandidos kiekį, yra pienligė, cistos, grybelinės nagų bei odos infekcijos, pvz., kojų grybelis.

Čia išvardinti tik pagrindiniai simptomai, jų yra ir daugiau.
Pagrindinė kandidos išplitimo priežastis
Naujausių publikacijų autoriai mano, jog didelio kandidos išplitimo priežastis yra pernelyg dažnas plataus veikimo spektro antibiotikų vartojimas. Kandida mieliagrybis, gamindamas toksinus, kurie slopina T-limfocitus - pagrindines imuninės sistemos antikūnų paieškos ir sunaikinimo ląsteles, įveikia imuninę sistemą.
Tai daug paprastesnis aiškinimas nei tas, kurį pateikdavo ankstesni autoriai. Gal todėl sunku priimti naują paprastesnę hipotezę. Juk iš tiesų nelengva patikėti, kad mikroskopinis organizmas, kuris gyvena mūsų organizmuose jau tūkstančius metų, gali ilgam laikui įveikti sveiką imuninę sistemą ir padaryti tokią didelę žalą.



Kas dažniausiai serga kandidamikoze?
Tai moterų liga - ja serga apie 60 proc. moterų iš visų sergančiųjų. 20 proc. sudaro vyrai, 20 proc. - vaikai.
Vyrų ligos priežastys. Be antibiotikų, vyrų kandidamikozę gali sukelti:


  • darbas su chemikalais (farmacijos darbuotojams, ūkininkams);
  • apsinuodijimas dantų plomboms naudojamu gyvsidabriu;
  • alkoholio, narkotikų vartojimas;
  • šalutinis medikamentų, ypač kortikosteroidų, poveikis;
  • stresas (prisidedantis ligos faktorius).


Moterų ligos priežastys.Manoma, kad kontracepcinės piliulės arba pakaitinė hormonų terapija yra vienas iš svarbiausių veiksnių, sudarantis sąlygas kandidamikozei atsirasti. Kiti faktoriai:


  • kortikosteroidai (hidrokortizonas, bekonazė, prednizolonas ir kt.);
  • hormoniniai pokyčiai, pvz., lytinis brendimas, seksualinis subrendimas, nėštumas, sterilizacija, menopauzė;
  • plataus veikimo spektro antibiotikai;
  • apsinuodijimas dantų plomboms naudojamu gyvsidabriu;
  • stresas (prisidedantis ligos faktorius).


Vaikų ligos priežastys.
Pastebėta, kad dauguma jaunųjų ligonių vartojo antibiotikų arba kortikosteroidų.
Kas yra endokrininė organizmo sistema?
Jei imuninė sistema yra mūsų gynybinė sistema - "armija, - tai endokrininė sistema yra mūsų "vidaus policija", kuri neleidžia vietiniam sutrikimui išplisti bei kontroliuoja, kad viskas funkcionuotų sklandžiai.
Endokrininei (vidaus sekrecijos liaukų) sistemai priklauso daugybė liaukų (pvz., kiaušidės, sėklidės, antinksčiai, skydliaukė), kurios yra kontroliuojamos hipofizės liaukos (vadovaujanti liauka) bei hipotalamo (pogumburio) smegenyse. Smegenims davus komandą, kiekviena liauka į kraujotaką išskiria cheminę medžiagą - signalą (hormoną), kuri joje cirkuliuoja tol, kol suranda savo paskyrimo vietą - ant įvairių organų esantį specialiai jai pritaikytos formos receptorių. Hormonas "įsistato" į receptorių ir priverčia jį veikti - tarsi raktas, atrakinantis spyną. Visi mūsų organai (įskaitant ir smegenis) turi receptorius, o organo veiklą valdo atsiųstas hormonas-signalas - tai suaktyvindamas organo veiklą, tai pristabdydamas, tai "įjungdamas", tai "išjungdamas".
Šis mechanizmas paaiškina, kaip organizme veikia dauguma vaistų, nes jie yra pagaminti mėgdžiojant hormonus. Smegenys nuolat stebi ir reguliuoja visų cirkuliuojančių hormonų kiekį. Tai sudėtinga sistema, kadangi kai kurie hormonai atlieka ne vieną funkciją, be to, hormonai veikia kartu su kitais arba vieni prieš kitus.
Endokrininė organizmo sistema ir kandidamikozė
Endokrininė sistema reguliuoja ir rūgščių bei šarmų pusiausvyrą makštyje. Paprastai ji būna šiek tiek rūgšti, tačiau jei endokrininė sistema "nusprendžia" padidinti pH lygį (padarydama jį šarminį), makšties sienelės tampa ne tokios svetingos bakterijoms, kurios ten gyvena. Jos žūva, o likusi tuščia erdvė yra užpildoma organizmų, kuriems patinka šarminė aplinka, t.y. pienligės sukėlėjų. Štai kodėl norint atsikratyti pienligės visam laikui, reikia atnaujinti makšties natūralų rūgštingumą. Veikti reikia švelniai - drastiškas gydymas, aišku, pienligę išgydys, bet staiga atsiradusį vakuumą greitai užpildys kitos oportunistinės pakraipos bakterijos, kurios sukels lygiai tiek pat problemų kiek ir pienligė. Taigi reikia išsiaiškinti, kodėl endokrininė sistema keičia rūgščių ir šarmų pusiausvyrą (pvz., gal vartojamos pakaitinės hormonų terapijos tabletės arba kiti kortikosteroidai) ir leisti organizmui grįžti prie rūgščių ir šarmų pusiausvyros.
Kandida endokrininei organizmo sistemai pavojinga tuo, kad gali prisitvirtinti prie hormonų, pakeisdama jų "raktinę" formą. Tokiu atveju jie jau nebegali "įtilpti" į savo receptoriaus "spyną". Cirkuliuojantis hormonas tampa neveiklus, o tai dar labiau pagilina atsiradusius endokrininius sutrikimus.
Norint atsikratyti kandidos visam laikui, svarbiausia sureguliuoti endokrininę sistemą. Kaip tai padaryti?
Pirmas žingsnis
Visų pirma reikia sumažinti kandidos kiekio padidėjimą. Yra keturi klasikinio kandidos gydymo metodai:


  • Dieta, ribojanti tam tikrus maisto produktus, taip pat ir alergenus.
  • Gydymas vietiniais medikamentais ne visiškai pasiteisina, todėl kandidai sunaikinti reikia skirti vaistų nuo grybelio.
  • Pakartotinis virškinamojo trakto užsėjimas "gerosiomis" bakterijomis, pvz., lactobacillus acidophilus.
  • Jei reikia, dietiniai maisto papildai, skirti imuninei sistemai sustiprinti ir virškinimui palengvinti.


Antras žingsnis
Reikia išsiaiškinti, kaip buvo išbalansuota endokrininė sistema. Vargiai pavyks pasveikti, jei ji ir toliau bus išderinta, pvz., jei ir toliau bus geriama kontracepcinių piliulių ar naudojamas pakaitinės hormonų terapijos metodas.

Trečias žingsnis
Jei nepavyksta išsiaiškinti, kas galėjo sukelti kandidamikozę, rekomenduojama kreiptis į ekspertus.

Ketvirtas žingsnis
Gydytojas, pas kurį teks apsilankyti, lieps atlikti tyrimus. Jaudintis neverta, jie nesudėtingi. Be to, ir rezultatai pateikiami lengvai suprantama forma.

Penktas žingsnis
Jei bus ištirta, kad endokrininę sistemą nuodija dantų plombų gyvsidabris, iš organizmo teks pašalinti visą gyvsidabrį. Jei bus pakeistos tik dantų plombos, sveikata, kaip dažniausiai tokiais atvejais tikimasi, nepagerės. Pakeitus dantų plombas, gyvsidabris turi būti pašalintas iš kraujo, o tada - iš receptorių zonų. Tam atlikti esama įvairių būdų.
Šeštas žingsnis
Pusiausvyrą atnaujinti padės maisto papildai, sukurti žolių pagrindu. Jie, atblokuodami receptorius, gali pašalinti estrogenų perteklių arba suaktyvinti estrogenų veiklą. Nors patys jie ir nėra hormonai, tačiau - hormonų prototipai. Iš tokių vaistažolių reikėtų paminėti raudonuosius dobilus (Trifolium pratense L.), kaukazines dioskorėjas (Dioscorea caucasica Lipsky), paprastojo saldymedžio šaknis (Glycyrrhiza glabra L.). Jei aukštas kraujo spaudimas, paprastojo saldymedžio šaknies vartoti negalima.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

as
2014-05-08 20:23
(hooray):(:P(weird)(bad)(think)8|(ok)(fool)(fu)(red)(hi):)(happy):D(super)
laimyte
2012-09-11 09:10
jau antri metai,as taikau tai ,problemos sumazejo -inkste nebeauga akmenukai,pienlige kaip ir apsiramino tik tas nesaldus gyvenimas yravisam gyvenimui ,nes tik paragauji kaska saldaus laseli ar tai kki dunos kasni ir vel tas pats ,turi tada vel badauti gerti sultis darzoviu kad vel pasijustu sveiku normaliu zmogum as tikrai daug antibijotiku vartojau ,dabar reikia bartis su gydytojais ,nes jiems lengviausia yra gyditi su antibiotikais,del musu visu ligu manau kalti antibiotikai,turetu juos keisti kaskuom kitu,kai mano dukra buvo maza sirgo daznai angina tai gydytoja rase tuos antibiotikus ,tai dabar jaunute o pienlige ,kyla skrandzio rugstys -beria veida spuogais ypac kai pavalgo saldumynu,o jaunam visko norisi
Dominika
2011-06-06 17:51
Ačiū už gerus patarimus ,informacija labai naudinga.
as
2011-01-08 00:22
o as ir galvoju, kodel toks baisus nuovargis, nors dirbu mazai ir miegu daugiau nei normaliai. Tiesa man dar kaip simtomas prisideda pusles iverzimas, daznai norisi i tualeta, toks sunkumas pusleje, taciau iki pusles uzdegimo ir skausmo noprieina net per kelis menesius. Padeda antigrybeliens zvakutes i maksti, bet ne ilgam.
mama2lai
2008-12-10 15:59
Laba diena. Jau pažabojome ponas Artamonai. Su šiuolaikinėmis priemonėmis ši liga išgydoma maksimum per mėnesį. Jeigu ką domina parašykite į elektroninį paštą <mama2lai@gmail.com. Pasidalinsiu patyrimu.
artamonas
2008-11-26 16:30
nieko jus nepazabosite-tai kiekvieno zmogaus gyvenimo paSEKMES -REIKIA PRIES ELGIANTIS KAZKAIP SUSIMASTYTI APIE PASEKMES
serganti
2008-07-10 00:23
puikus straipsnis.
virginus
2007-10-26 10:05
nuostabu, daug suzinojau.
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai