Sausų plaukų priežiūros ypatumai

Kai galvos oda būna riebi, o plaukai sausi, lūžinėjantys, ne visada sekasi gerai juos prižiūrėti. Nuo ko tai priklauso? Kokiomis priemonėmis galima tokius plaukus pamaitinti, suteikti gyvybingumo? Apie tai kalbamės su salono „Andrė“ stilistu Andriumi Mašausku.

 

Kas stiprina sausus plaukus? Kaip juos suvaldyti?

 

Pirmasis ir svarbiausias patarimas – neleiskite savo plaukams per daug išsausėti. Tai galima padaryti parinkus tinkamas sausų plaukų priežiūros priemones. Tinka visos, atkuriančios drėgmės balansą, – šampūnai, kondicionieriai, purškiamieji nenuplaunami kondicionieriai, kaukės, kosmetiniai aliejai, serumai. Ypač stiprų maitinamąjį poveikį sausiems besiveliantiems plaukams suteikia purškiamasis keratinas su rūgštiniu pH. Jis palygina plaukus, padaro juos klusnesnius.

 

Kokius šampūnus ir kondicionierius rekomenduojate savo klientams, kurių plaukai sausi?

 

Šampūnus sausiems plaukams geriausia rinktis iš stipriai drėkinančių produktų grupės. Į jų sudėtį įeinančios pagrindinės sudedamosios dalys – tai įvairūs specialiai apdirbti aliejai: argano, alyvuogių, kokoso, saulėgrąžų, makadamijos, medvilnės, taip pat alijošiaus ekstraktas, kakavos sviestas. Tik svarbu tokio šampūno nenaudoti per ilgai – pasikeitus plaukų būklei ir struktūrai, keiskite ir šampūną. Nepamirškite, kad pagrindinė šampūno užduotis – išplauti galvos odą ir plaukus nuo aplinkoje esančių dulkių, teršalų ir plaukų formavimo priemonių. Norint geresnio rezultato, reikėtų rinktis stipriau veikiančius drėkinamosios linijos kondicionierius, kaukes.

 

Kaip, tinkamai pasirinkus produktus, plauti galvą, jei galvos oda riebi, o visi plaukai sausi?

 

Patarimas būtų toks: pradėkite nuo šampūno, skirto riebiai galvos odai. Delne paskirstykite nedidelį kiekį šampūno ir juo švelniai išmasažuokite galvą ties plaukų šaknimis. Likusių plaukų ilgiui naudokite drėkinamąjį šampūną. Išplovę galvą ant plaukų užtepkite drėkinamąjį kondicionierių ar maitinamąją kaukę (pavyzdžiui, su sėmenų aliejumi), tačiau ją naudokite kiek toliau nuo plaukų šaknų, maždaug 5 cm atstumu.

 

Kokie dažai tinkami sausiems plaukams? 

 

Norint mažiausiai pakenkti sausiems plaukams, patartina naudoti dažus, kurių sudėtyje nėra amo­niako. Taip pat reikėtų vengti plaukų šviesinimo, netgi sruogelėmis.  

Tik sustiprinus pažeistų plaukų struktūrą, suteikus normalų pavidalą, galima atlikti švelnų (tik ne agresyvų) plaukų šviesinimą.

 

Koks kosmetinių aliejų poveikis sausiems plaukams?

 

Kosmetinių aliejų poveikis nėra ilgalaikis, nes jie veikia tik plauko paviršių ir sulygina pasišiaušusius plauko žvynelius. Kosmetinį aliejų (2–4 lašelius, tai priklauso nuo plaukų kiekio) paskirstykite tolygiai ant drėgnų plaukų (prieš džiovinimą), bet nepaliesdami plaukų šaknų. Tai suteiks papildomo žvilgesio ir sveikų plaukų efektą.

Ne mažiau svarbu yra teisingai džiovinti. Tai darykite laikydami plaukų džiovintuvą virš galvos apie 30 cm atstumu, nukreipę karštą oro srovę plaukų augimo kryptimi. Tuomet plaukai nepraras suteiktos formos, nesivels ir mažiau išsausės.

Norėčiau pridurti, kad svarbu ne tik tinkamai naudoti aliejuką, bet ir mokėti jį pasirinkti. Patarčiau atkreipti dėmesį, ar jis yra stikliniame buteliuke, ar ne. Jei kosmetinis aliejukas ar serumas yra plastikinėje pakuotėje (nesvarbu kiek ilgai jus įtikinės konsultantai), galite drąsiai abejoti produkto kokybe, nes plastike esantis aliejus praranda gerąsias savybes. Matėte, kad kokybiškas ispaniškas alyvuogių aliejus būtų plastikiniame butelyje?!

 

O ką patartumėte norintiems maksimalaus rezultato sausiems plaukams?

 

Norint greitai sudrėkinti ir pamaitinti, gali padėti rūgštinis purškiamasis keratinas. Jis stiprina pažeisto plauko struktūrą, padeda išlaikyti drėgmės balansą, o rūgštinis pH sugrąžina natūralų sveiko plauko blizgesį. Plaukai tampa paklusnūs ir švelnūs.

Ar dažnai reikėtų jį naudoti? Pakaks du kartus per mėnesį. Išplovę galvą su šampūnu, papurkškite šią priemonę ant plaukų ir palaikykite 10–15 min. užsidėję plastikinę kepuraitę (šiltoje aplinkoje veikliosios medžiagos geriau įsigeria į plaukus).

 

Kaip pamaitinti plaukus namų sąlygomis?

 

Namų sąlygomis naudojant paprastas priemones neįmanoma pasiekti labai gero rezultato. Minimalų – taip. Mat profesionalioje kosmetikoje naudojami aliejai yra apdorojami specialiu būdu, jie suskaidomi į mažesnes molekules, dėl to priemonė gali giliau prasiskverbti ir paveikti plauko struktūrą, suteikdama  patį geriausią rezultatą.

 

Kokios šukos tinka sausiems plaukams? Ar tiesa, kad naudojant metalines plaukai greičiau riebaluojasi?

 

Metalinių šukų apskritai reikėtų vengti, nes jų danteliai agresyviai pažeidžia, pešioja, net drasko plaukus. Sveikiausia sausiems plaukams naudoti plaukų šepečius mediniais dantukais ar natūraliais šeriais. Jeigu šukų dantukai yra plastikiniai, tai būtina, kad jų viršūnėlės būtų suapvalintos. Rinkoje yra šepečių plaukams mediniais danteliais, prisotintais aliejumi ar vašku, todėl jie šukuoja švelniai ir nekabina plaukų.

Na, ir tenka priminti, kad šukuokite tik sausus plaukus, nes drėgni yra jautrūs ir lengvai pažeidžiami.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai