Nėštumas: mylėtis ar ne?

Apie seksą nėštumo metu tai yra įvairiausių nuomonių. Ar yra išties yra kažkokių draudimų, kokios specialistų rekomendacijos? Apie tai kalbamės su Dr. G. Kravčenkos ginekologijos klinikos gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkiene.
 
Mylėtis ar nesimylėti nėštumo metu? Ką pataria gydytojai?
Kaip žinoma, seksas yra normali žmogaus gyvenimo dalis, o nėštumas – ne liga, o natūralus moters gyvenimo tarpsnis. Iki šiol ginekologai diskutuoja ir nesutaria, nes nuomonės dėl lytinių santykių yra skirtingos. Nors dauguma gydytojų teigia, kad mylėtis nėštumo metu yra sveika ir naudinga.
Tačiau atsigręžkite į moterį ir paklauskite, ko nori ji. Tiksliausią atsakymą žino ne gyvenimo aplinkybės, ne mylimas vyras, o besilaukianti moteris. Jeigu jos organizmas reikalauja lytinių santykių, vadinasi, ji nori ir gali mylėtis. Ginekologai sutaria vienu atveju: jeigu nėštumo eiga probleminė (moteris dažnai vemia, sunkiai pastoja, neišnešioja vaisiaus ir pan.), nuo lytinių santykių reikėtų susilaikyti. Tačiau kada, kiek laiko jų atsisakyti, – tai priklauso nuo moters ir jos sveikatos būklės.
Kuo naudingas seksas nėščiajai ir būsimam kūdikiui?
Visų pirma, seksas leidžia moteriai jaustis geidžiamai ir patraukliai. Kartais, besikeičiant kūno formoms, moteris suabejoja: „ar esu patraukli savo vyrui?“ Todėl geras seksas sugrąžina pasitikėjimą savimi, gerina nuotaiką.
Nėštumo metu seksas yra vienareikšmiškai naudingas: mankštinami raumenys, į lytinius organus priplūsta daugiau kraujo, dažnėja širdies ritmas. Tai savotiška gimdymo repeticija, kuri ypač naudinga, likus kelioms savaitėms iki gimdymo.
Ko vis dėlto bijo nėščios moterys ir jų vyrai?
Nėštumo periodas yra gan atsakingas abiem partneriams, nes jie laukia į pasaulį ateisiančio sveiko kūdikio. Todėl visiškai natūralu, kai vyras nori rūpintis moters saugumu. Neretai jis trokšta, bet kartu ir vengia lytinių santykių, nes bijo mylimajai sukelti persileidimą, skausmą ar panašų diskomfortą.
Tačiau šios baimės dažniausiai yra visiškai nereikalingos, nes lytiniai santykiai nėštumo metu nesukelia moteriai nei ankstyvojo persileidimo, nei priešlaikinio gimdymo ar vaisiaus vandenų nutekėjimo. Juolab lytiniai santykiai netraumuoja vaisiaus galvutės ar kitų jo kūno dalių.
Tačiau pasigirsta nuomonių, kad seksas gali išprovokuoti ankstyvus sąrėmius. Ką reikėtų daryti, kad to neatsitiktų?
Taip, ši diskusija yra pakankamai populiari tiek tarp ginekologų, tiek tarp lytinių partnerių. Tam tikra prasme tai tiesa, nes orgazmo metu gimda susitraukinėja kur kas aktyviau. Tačiau lytiškai santykiauti yra pavojinga tik tuomet, kai gresia priešlaikinis gimdymas, yra sutrumpėjęs gimdos kaklelis, netaisyklinga placentos padėtis ar gali atsirasti kitų komplikacijų.
Mano patarimas būtų toks: apsilankę pas gydytoją ginekologą, nesidrovėkite drauge aptarti lytinio gyvenimo subtilybių. Jeigu jaučiatės normaliai ir gydytojas nepatarė susilaikyti nuo lytinių santykių, galite drąsiai mylėtis visą nėštumo periodą.
Kokį lytinių santykių dažnumą rekomenduojate skirtingais nėštumo mėnesiais? Ar yra kokie ypatumai, apie ką reikėtų žinoti?
Lytinių santykių dažnumas, visų pirma, priklauso nuo abiejų partnerių norų ir fizinių galimybių. Kaip sakoma, kiek porų, tiek nuomonių. Daugiausia problemų lytiniame gyvenime pasitaiko nėštumo pradžioje. Tuomet vargina nuolatiniai nuotaikų svyravimai, pykinimai, todėl, grįžus po darbų namo, visų pirma, galvojama apie poilsį, o ne apie seksą.
Jei nėštumo pradžioje pastebimi gresiančio persileidimo reiškiniai, lytinių santykių reikėtų atsisakyti, nes tai gali sukelti kraujavimą iš gimdos.
Jei nėščioji po lytinių santykių kraujuoja, ginekologas uždraus vaginalinius lytinius santykius.
Palankiausias metas mylėtis – ketvirtas penktas nėštumo mėnuo, kai pirmųjų nėštumo mėnesių nemalonumai jau praeityje, o kiek padidėjęs pilvukas dar netrukdo mėgautis seksu.
Kokias pozas rekomenduotumėte?
Nėščiajai patogiausia yra šaukšto pozicija, kai vyras švelniai priglunda už mylimosios nugaros, gulint ant šono. Bet jeigu kam smagu šuniuko ar jojikės poza, prašom.
Nuo penktojo nėštumo mėnesio nerekomenduojama misionieriaus poza, nes vyras gali netyčia stipriau užgulti pilvuką. Nuo aštuntojo mėnesio būsimai mamai nepatogu gulėti ir ant nugaros, nes gimda ima spausti didžiąsias kraujagysles. Taigi daugiau ilsėkitės ir mylėkitės gulėdama ant šono. Paskutinėmis savaitėmis iki gimdymo gimdos kaklelis kiek patrumpėja, bet vis dėlto rizikos sužeisti vaisių nėra, todėl jeigu jūsų gydytojas nerekomenduoja susilaikyti nuo lytinių santykių, galite saugiai jais mėgautis.
Tačiau meilę moteriai juk galima išreikšti ne tik seksu
Visiškai teisingai. Meilę savo moteriai galima išreikšti prisilietimais, dėmesiu, mielais žodeliais ir pan. Labai svarbus kūno kontaktas, todėl vyras turėtų kuo daugiau moterį liesti, apsikabinti, priglausti; švelniai masažuoti nugarą, kojas, stebėti vaisiaus judesius, glostant pūpsantį pilvuką ir daug kalbėtis su nėščiąja. Platoniška meilė ne mažiau svarbi nei kūniškoji.
Gėlės, šokoladas, romantiška vakarienė dviese ar kitas malonus dėmesio ženklas, aišku, nepakeis sekso, bet pagerins jūsų nuotaiką ir tarpusavio santykius.
O kaip apsisaugoti nuo galimos (tarkim) neištikimybės pasekmių?
Praktiškai vienintelis pavojus vaisiui kyla tik tuomet, jeigu vyras (ar moteris) turi atsitiktinių lytinių santykių. Labai nepageidautina ir pavojinga nėštumo metu užsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis. Tuomet užkrėsite ir vaiką, kai kurios ligos gali sukelti vaisiui nepataisomus sveikatos sutrikimus. Todėl jei nesate visiškai tikri dėl savo arba partnerio sveikatos ir atsakomybės jausmo, būtinai kiekvieno sekso metu naudokite prezervatyvus.
Apibendrinant mūsų pokalbį, kokie jūsų patarimai kūdikio belaukiančiai porai, kad jų seksualinis gyvenimas išliktų patrauklus?
Norėčiau vyrams patarti visuomet su savo moterimi lankytis pas gydytoją ir nepamiršti kiekvieno vizito metu pasitikslinti, ar nėra kokių apribojimų dėl seksualaus gyvenimo.
Visą nėštumo laikotarpį nėščioji turėtų griežtai laikytis sveikos mitybos reikalavimų ir jokiu būdu nepriaugti daugiau nei 15 kg svorio. Pageidautinas optimalus svorio prieaugis 9–12 kg. Per didelis svoris gali gerokai sumažinti seksualinį potraukį, be to, tai kelia realų pavojų dėl nėštumo komplikacijų.
Besilaukiančiai moteriai visą neštumo laikotarpį rekomenduočiau sportuoti (pagal savo fizines galimybes), nes gera fizinė forma tampriai siejasi su maloniu ir patraukliu seksu.
Pasistenkite, kad jūsų tarpusavio santykiai būtų atviri ir nuoširdūs. Jeigu nesinori sekso, taip ir sakykite partneriui, – tai visiškai normalu, kai vieną dieną mylėtis nesinori, o kitą norisi net labai. Nepamirškite, kad seksas – tai kūrybinis procesas, todėl ir nėštumo metu išlikite patraukli ir paslaptinga. Dėvėkite seksualius apatinius, kojines ir t.t. Suteikite sau ir partneriui kuo daugiau malonumo, glamonių, švelnumo. Jeigu ne kiekvieną kartą gausis taip, kaip tikėjotės, nenusiminkite.
Eksperimentuokite, tačiau protingai ir saikingai.
Įsiklausykite į savo kūno pojūčius, nesistebėkite, kad pavargote greičiau nei ankščiau, juk jūs laukiatės. Linkiu sėkmės!

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai