Nenoriu garbanų

Taip jau yra, kad dažnai norime to, ko neturime. Tai tinka ir kalbant apie plaukus. Turinčios plonus plaukus įsivaizduoja, kad būtų daug laimingesnės, jei jų ant galvos būtų daugiau. Garbanės svajoja apie tiesius lygius plaukus. Šį kartą bandysime padėti pastarosioms ir su grožio salono „Salon +“ kirpėja-stiliste Neringa Išoriene pakalbėsime apie plaukų tiesinimo galimybes ir būdus.
 

Plaukų tiesinimas apvaliu šepečiu


Jei norite atsisakyti garbanų trumpam, jums gali pakakti feno ir apvalaus plaukų šepečio. Jei jūsų plaukai ploni, o garbanos nėra labai tvirtos ir tankios, vienai ar kelioms dienoms plaukus galite ištiesinti ir pačios namuose.
Kaip tai padaryti? Išplovusios galvą, iššukuokite plaukus ir ant drėgnų plaukų, juos padalindamos į atskiras sruogas (6–9, kuo tankesni plaukai, tuo daugiau sruogų), tepkite tiesinamąją priemonę. Ji padės plaukus ištiesinti, ir plaukai ilgiau išliks lygūs. Be to, tiesinimo priemonė džiovinimo metu saugo plaukus nuo karščio poveikio. Džiovinant plaukus fenu, plaukai tiesinami apvaliu šepečiu: braukite plaukus nuo viršaus į apačią (nuo šaknų link galiukų) ir šiek tiek patempkite, tuo pat metu (ta pačia kryptimi) nukreipkite fenu į plaukų sruogą karštą oro srovę. Kiekvieną plaukų sruogą perbraukite 6–8 kartus. Kai jūsų plaukai išdžius, jie bus tiesūs. Geriausia naudoti kuo didesnio skersmens plaukų šepetį, ne mažesnio kaip 5 cm. Kuo jis didesnis, tuo lengviau ištiesinsite plaukus.
Jei naudosite apsaugines priemones nuo karščio, plaukus galite tiesinti ir po kiekvieno plovimo. Bet tai reikia daryti atsargiai, kad karšta oro srovė nenudegintų plaukų.
Be to, dažniau palepinkite plaukus kaukėmis ar ilgiau palaikykite balzamą (kondicionierių).
 

Plaukų tiesinimas žnyplėmis


Kitas plaukų tiesinimo būdas – žnyplėmis. Jei jūsų plaukai yra stori, o garbanos – tvirtos ir tankios, ištiesinti plaukus šepečiu pačiai vargu ar pavyks. Šiuo atveju jums reikalingos tiesinimo žnyplės. „Jų yra įvairių, tačiau jeigu rūpinatės savo plaukais ir pageidaujate, kad plaukų tiesinimo procedūra jiems pakenktų kuo mažiau, rinkitės žnyples, turinčias keraminį paviršių. Jose karštis pasiskirsto tolygiau, ir plaukai mažiau deginami. Žnyplės dažniausiai turi termoreguliatorių, kuriuo galima nustatyti pageidaujamą temperatūrą, – pataria stilistė Neringa Išorienė. – Žnyplių metaliniu paviršiumi patartina vengti – labiau tausosite plaukus.“
Kuo plaukai yra labiau garbanoti ar banguoti, tuo trumpiau jie išliks po tiesinimo apvaliu šepečiu ar žnyplėmis. Pakaks išeiti į drėgną orą ar lietų, ir plaukai netrukus vėl susigarbiniuos. Minėtieji plaukų tiesinimo būdai yra trumpalaikiai – tiesūs plaukai išbūna 1–3 dienas.
„Tačiau dažnai tiesinti plaukus žnyplėmis tikrai nepatariu. Jei jas naudosite, bet nenaudosite apsaugos priemonių nuo karščio, plaukai gali greitai išsausėti ir tuomet greičiau pradės lūžinėti, trupėti plaukų galiukai. Rekomenduoju plaukus tiesinti tik ypatingais atvejais, retomis progomis. Plaukus tiesinant žnyplėms reikia nustatyti apie 160 laipsnių karštį. Įsivaizduokite, kiek ilgai plaukai galėtų atlaikyti tokį karštį? O jei bandysite tiesinti plaukus nustačiusios žemesnę temperatūrą, jūs paprasčiausiai negausite to vizualinio efekto, kurio tikitės“, – sako Neringa.
Reikėtų atsiminti, kad po plaukų tiesinimo procedūros plaukus būtina maitinti ir drėkinti įvairiais kondicionieriais ir kaukėmis. Taip pat nepamirškite naudoti maitinamąjį plaukų serumą, kurį galima tepti tiek ant šlapių, tiek ant jau ištiesintų sausų plaukų.
 

Plaukų tiesinimas cheminėmis priemonėmis


Daug tvaresnį ir stipresnį tiesinimo efektą suteikia ilgalaikis plaukų tiesinimas. Tai procedūra, kuri ištiesina plaukus keliems mėnesiams. Plaukai išliks tiesūs tol, kol neataugs naujos, cheminių medžiagų nepaveiktos garbanos. Plaukų tiesinimą cheminėmis medžiagomis atlikite tik grožio salone, pasirinkusios patyrusį profesionalų specialistą.
Gana populiaru plaukus tiesinti naudojant keratiną (tai pagrindinis plaukų, nagų ir odos baltymas). Ši praktika jau trejus metus yra žinoma Jungtinėse Amerikos Valstijose, antrus metus taikoma Europoje. Ilgalaikis plaukų tiesinimo metodas populiarus Anglijoje, Australijoje. Plaukų tiesinimo keratinu procedūra tinka toms, kurios dažo plaukus, kurių plaukai garbanoti ar chemiškai paveikti. Reikėtų nepamiršti, kad dažytiems plaukams šią procedūrą galima atlikti prieš (ar po) dažymo praėjus ne mažiau nei dviem savaitėms. Taip pat tinka nuolat šviesinantiems plaukams.
Kaip atliekamas ilgalaikis plaukų tiesinimas keratinu? Procedūra trunka apie 2–3 val., priklauso nuo plaukų ilgio ir storio. Plaukai išplaunami specialiu šampūnu, kuris pašalina susikaupusius nešvarumus, dulkes ir riebalus. Speciali priemonė su keratinu paskirstoma ant švarių drėgnų plaukų, centimetro atstumu nuo galvos odos. Tada plaukai šukuojami šepečiu ir džiovinami fenu. Sausi iššukuoti plaukai lyginami tiesinimo žnyplėmis. Rezultatas išlieka apie keturis mėnesius, tik tuomet preparatas pradeda po truputį nusiplauti. Aišku, patartina naudoti specialius šampūnus ir kondicionierius, kurių sudėtyje taip pat yra keratino, tada tiesių plaukų efektas išliks ilgiau.
 

Cheminis plaukų sušukavimas


Šis metodas yra jau kiek pasenęs. Dabartiniu metu nėra labai populiarus Lietuvoje, tačiau, klientui pageidaujant, dar atliekamas. Cheminio tiesinimo procedūra plaukus išpučia ir suminkština, todėl jie tampa lengviau pažeidžiami ir greičiau pradeda lūžinėti bei trupėti. Jei plaukai pučiasi ar banguojasi, vadinasi, jie yra sausi, o cheminis tiesinimas juos dar labiau išsausina. Todėl nemanau, kad rezultatas jus nudžiugins.
„Kokį tinkamą plaukų tiesinimo būdą pasirinkti, patars plaukų specialistas, atsižvelgdamas į jūsų plaukų struktūrą ir būklę“, – sako kirpėja Neringa Išorienė.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

vika
2015-06-11 12:34
kaip chemini garbanotu plauku panaikinti?:(
Renata
2014-09-26 18:59
Gal galėtumėte patarti kokių stipresnių priemonių, kuriomis būtų galima bent kžkiek paleisti garbanas po cheminio sušukavimo, nes šaknys labai jau per garbanotos

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai