Laisvalaikiui

Į darbą – su dviračiu


Dviratis – paprasta, patogi ir šiandien Lietuvoje vis labiau „atgimstanti“ transporto priemonė. Tiek ekologijos aktyvistai, tiek gydytojai skatina važinėtis dviračiu kuo daugiau ir taip padėti ir aplinkai, ir savo sveikatai. O tokiose šalyse, kaip Nyderlandai ar Danija, dviratis ne tik laisvalaikio praleidimo būdas, bet ir pamėgtas būdas vykti į darbą. Abejojate? Išbandykite patys, juk dabartinis metų laikas yra pats palankiausias.
O,„Sveikas žmogus“, norėdamas paskatinti, pateikia 8 priežastis, kodėl važinėti dviračiu naudinga.
1. Dviratis – pigiau nei mašina. Esant tokiai ekonominei situacijai, įsigyti dviratį – daug paprasčiau ir pigiau nei automobilį. Be to automobilis reikalauja nemažai išlaidų. Pagalvokite apie įvairias detales, padangas, tepalus, technines apžiūras... Kiek pinigų tam išleidžiama kasmet!
2. Dviračiai neteršia aplinkos. Dviratis, priešingai nei automobilis, neturi išmetamojo vamzdžio, į atmosferą paleidžiančio didžiulius kiekius nuodingųjų medžiagų. Jie taip pat ant kelio nepalieka alyvos ar kuro atliekų, kurie nutekėję teršia miestų vandenį, vėliau patenkantį į gamtą.
3. Dviratį pagaminti kainuoja mažiau. Ekologijos specialistai nuolat kartoja, jog itin didelę neigiamą įtaką aplinkai daro gamyklos. Dviračiui pagaminti sunaudojama tik maža dalelė energijos ir kitų išteklių, kurių prireikia automobilių gamyboje. Taigi – dviratis aplinkai kenkia mažiau dar ir dėl šios priežasties.
4. Važinėjimas dviračiu – pagalba metant svorį bei gerinant sveikatą. Visi žino, jog nuolatinis fizinis aktyvumas norint išlaikyti gerą sveikatą yra būtinas. Važiuodami dviračiu (tai priklauso nuo greičio, pedalų mynimo būdo bei kelio kokybės), per valandą laisvai sudeginsite bent 600 kcal. Be to, per pirmuosius važinėjimo dviračiu metus žmogus praranda maždaug 7–9 kg, net nekeisdamas mitybos įpročių.
5. Dviratis – vietoj antro automobilio. Be abejo, ne visi turi galimybę dviratį paversti savo pagrindine ir vienintele transporto priemone. Tačiau labai dažnai jis gali pakeisti automobilį, ypač netolimais atstumais.
6. Dviračiams nereikia kuro. Net ir nevairuojantys pastebėjo, jog paskutiniaisiais metais kuras itin pabrango. Pasiskaičiuokite, kiek pinigų išleidžiate tik kelionei iki darbo ir atgal. Jei važinėtis dviračiu nemotyvuoja nauda sveikatai, galbūt galimybė sutaupyti suveiks?
7. Su dviračiu – greičiau. Mieste nuvykti nuo taško A iki taško B labai dažnai greičiau pavyks dviračiu nei automobiliu. Daugėjant mašinų, kamščiai miestuose taip pat didėja, o dviratis gali pravažiuoti ten, kur joks automobilis neturi galimybės. Tik būkite atsargūs.
8. Neiškokite stovėjimo vietos. Gerai, jeigu turite savo automobilio vietą, tačiau kiek kartų teko prarasti 10–15 min. ieškant stovėjimo vietos mieste, prie darbo ar kitur? Dviratį lengvai įvešite į pastato vidų arba prirakinsite bet kur. Žinoma, geriau palikite ten, kur yra sargas ir jokiais būdais netaupykite spynai.
 

Mergina gyva…tic-tac saldainiais


Septyniolikmetė Natalie Cooper serga itin paslaptinga liga. Merginai pasidaro bloga suvalgius bet kokio maisto. Vienintelis produktas, kurį ji gali valgyti nebijodama, yra mėtiniai tic-tac saldainiai.
Gydytojai kol kas negali paaiškinti, kokia tai liga ir kodėl tic-tac yra tokie išskirtiniai. Kol jie bando išspręsti mįslę, Natalie maitinama per specialų vamzdelį.
 

Alergiška moderniosioms technologijoms


Daugeliui žmonių kalbėtis mobiliuoju telefonu, pasišildyti vakarienę mikrobangų krosnelėje ar vairuoti automobilį yra tiesiog patogumai, kuriuos suteikia mokslas ir technologija. Tačiau Debbie Bird iš Didžiosios Britanijos negali jais džiaugtis – moteris alergiška mobiliesiems telefonams bei mikrobangoms.
39-erių Debbie tokia jautri elektromagnetiniam laukui ar kompiuterių, mikrobanginių krosnelių, mobiliųjų telefonų poveikiui, jog ją skausmingai išberia, o akių vokai ištinsta trigubai jai vos prisiartinus prie šių objektų.
Moteris stengiasi prisitaikyti prie kiek kitokio gyvenimo.
 

Anekdotai


Vyriausias psichiatrines ligonines gydytojas vedžioja po palatas naują kolegą. Jis atidaro vienas duris ir praneša:
- O čia pas mus vieni automėgėjai.
- O kodėl čia nieko nėra? – klausia šis.
- Jie visi guli po lovomis ir remontuoja.
Chirurgas, atlikdamas narkozę buhalteriui, liepia skaičiuoti iki šimto:
- ... 96, 97, 98, 99, litas...

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai