Aušra Kilkuvienė: Svarbiausia – įsiklausyti į save

Šio mėnesio žurnalo numerio viršelį papuošė TV3 laidos „TV pagalba“ vedėjos Aušros Kilkuvienės nuotrauka. Veidas, kurį nuolat matome televizoriaus ekrane, – besišypsanti, kartu nuoširdžiai susirūpinusi mūsų bėdomis ir energingai siekianti padėti. A.Kilkuvienė tiesiog trykšta energija, guvus žvilgsnis skatina pasidomėti, koks gi yra jos gyvenimo džiaugsmo receptas.
 

Koks yra Jūsų sveikatos, energijos ir jaunystės receptas?


Energijos ir dvasinės sveikatos, vidinių jėgų visi galime rasti bet kokiuose darbuose ir kasdieniuose dalykuose. Svarbu atrasti momentų, kurie tave džiugina, yra mieli ir malonūs, suteikia žmogui gyvenimui prasmės ir laimės.
Pastebėjau, kad mano kasdienybėje bet kokia pozityvi veikla teikia džiaugsmo. Gal todėl, kad savo darbus stengiuosi įprasminti taip, kad juos daryti būtų pačiai malonu, jie netaptų monotoniški ir nuobodūs. Vien ko vertas yra teigiamos energijos užtaisas visai dienai! Iš tiesų reikia įžvelgti džiaugsmų paprastuose dalykuose.
 

Ar turite susikūrusi kokią nors sveikatos programą?


Šiokią tokią sveikatos programą, kurią pritaikau kasdienybėje, be abejo, turiu. Mano rytas dažniausiai prasideda nuo sveikų pusryčių – lieso jogurto su avižiniais dribsniais. Ir skanu, ir sveika, nes, avižiniai dribsniai yra puiki organizmo šluota. Ypač rekomenduočiau dieną nuo tokių pusryčių pradėti virškinimo negalavimų varginamiems žmonėms. Po tokio valgio energijos ir žvalumo pakanka ilgam. Beje, kai jaučiuosi nusilpusi, nevengiu organizmo resursų papildyti reikalingais maisto papildais.
Neįsivaizduoju savo gyvenimo be fizinės veiklos, aerobikos užsiėmimų sporto salėje. Juo labiau kad sportuojant ar dirbant fizinį darbą smegenys ilsisi nuo aktyvios protinės veiklos, kurios mano gyvenime tikrai netrūksta. Pastebėjau, kad, derinant intelektualų darbą ir fizinį aktyvumą, galima ilgai išlaikyti puikų organizmo tonusą. Ne mažiau svarbu yra sveikas geras miegas.


 

Kaip kovojate su stresais ir nuovargiu?


Supratau paprastą gyvenimo tiesą – žmonės, kurie dirba įtemptą protinį darbą, stresą ir įtampą gali pašalinti kibdami į kokius nors fizinės veiklos reikalaujančius darbus. Tam puikiausiai gali pasitarnauti ir tikslas siekiant svajonės, pavyzdžiui, darbas statybų aikštelėje statant nuosavą namą. Ir pati dirbu tokiose statybose. Apsirengiu storą striukę, įšoku į aulinius ir kimbu į darbus. Galiu nešioti plytas ar dirbti kitus reikalingus darbus. Tai ir prasminga, ir sveika. Kai taip dirbu, pamirštu visus rūpesčius, jiems tiesiog nebelieka vietos galvoje.
O su nuovargiu specialiai nekovoju. Žmogaus kūnas yra genialus kūrinys. Organizmo resursai nuolat pasipildo. Tik reikia leisti tiems procesams vykti. Kai būnu pavargusi, neplaunu indų, nedirbu, leidžiu sau atsipalaiduoti. Mėgstu pagulėti karštoje aromatinėje vonioje, vyras palepina masažais. Gera prisėsti su gera knyga ar tiesiog imti į rankas mezginį ir, išjungus telefoną, numegzti savo svajonę. Kitą kartą labai šaunu pakeisti aplinką, išvykti kur nors prasiblaškyti. Pradžiuginti vienas kitą staigmenomis.
Svarbiausia įsiklausyti į save. Supratau, kad gyvenime stebuklų nėra. Stebuklai esam mes patys. Tai ir reikėtų įvertinti.
 

Ar teko susidurti su depresine būsena? Kaip ją įveikėte?


Tikros depresijos gyvenime neteko patirti. Tačiau, kaip ir visiems žmonėms, ir man užeina melancholijos ir liūdesio periodai. Blogai nuotaikai leidžiu praeiti savaime. Tiksliau, leidžiu sau ramiai išgyventi tuos jausmus, kurie tuo metu aplanko. Nesistengiu jų slopinti.
Dar neteko vartoti kokių nors vaistų liūdesiui įveikti. Tačiau padedu sau natūraliomis priemonėmis. Nuotaiką praskaidrina romantiška vakarienė, apsilankymas kine drauge su vaiku, išvyka savaitgaliui, susitikimas su draugais. Kartais tiesiog reikia pabūti vienai, moteriškai išsiverkti, ir tai padeda.
 

Ko palinkėtumėte sergantiems ir sveikiems žmonėms?


Yra žmonių, kuriuos liga palaužia. Kiti gi lieka ištikimi sau ir kovoja su negalia iki pergalingos pabaigos. Tai tvirtos valios ir dvasinės stiprybės sklidini žmonės. Todėl norėčiau palinkėti sergantiems netapti niūriais gyvenimu ir savo būkle nepatenkintais niurzgliais. Verčiau būkite tyri, atviri kitiems, nepykite, nepriekaištaukite ir daugiau šypsokitės. Ir visai nesvarbu, kokia liga. Juk kiekvienas turime tuos kertinius akmenis, dėl kurių verta džiaugtis gyvenimu, net ir sergant. Vilties ir tikėjimo, kurių neregime, linkiu jums, mielieji. Atraskite kažką naujo savyje, mokykitės gyvenimo pamokų, žinodami, kad stipriems padeda likimas.
O sveikiesiems linkiu dažniau susimąstyti, kas būtų, jeigu... Ką aš daryčiau, jei man būtų likusi gyventi tik savaitė... Taip įvertinsite tai, ką turite brangiausia.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai