Purvo ir mineralinių vonių rojus

Greičiausiai visi esate patyrę tą malonų jausmą, kuris apima šildantis nekaitrios saulės spinduliuose - kas gali būti maloniau? Tačiau ar visi jautėtės panašiai kaip ta bandelė, pašauta į nekarštą krosnį? Panašus jausmas patiriamas purvo voniose, kai visas kūnas kaip tešla “apklijuojamas” šiltu purvu. Maudantis karštoje vonioje galima atsipalaiduoti ir sumažinti kasdienį stresą, tačiau mineralinio vandens vonios gydo kur kas rimtesnes ligas. Apie šių ligų gydymą purvu, mineralinėmis voniomis bei šaunų Druskininkų miestą ir pasakosime šiame straipsnyje.
 

Druskininkai anksčiau


Dar daug kam Druskininkai asocijuojasi su muselėmis, kurios skaudžiai kanda. Tačiau neapsirikite - muselės jau praeitis, kurią kurorto gyventojai ir svečiai prisimena nelabai maloniai. Ar žinote, kad Druskininkų kurortui - jau 200 metų? Pirmosiose miesto gydyklose XVIII a. mineralinio vandens procedūroms naudotos ne vonios, o kubilai, o tarpukariu čia gydėsi ne Lietuvos, o Lenkijos “grietinėlė” (kraštas priklausė Lenkijai). Sovietų laikais į Druskininkus sveikatos pataisyti atvažiuodavo partinės nomenklatūros atstovai.
 

Unikali vietovė


Druskininkai - palankaus klimato, balneologijos (mineralinių vandenų) ir peloidoterapijos (purvo terapijos) kurortas. Žiemą čia šilčiau nei vidutiniškai respublikoje, vasarą - vėsiau. Druskininkų vietovėje trykšta 9 unikalūs chloridiniai natrio ir kalio mineralinių vandenų šaltiniai.
 

Gydomosios šaltinių savybės


Druskininkų šaltiniai gydo virškinamojo trakto ligas,
normalizuoja sekrecinę ir motorinę skrandžio funkciją, gerina kepenų veiklą, tulžies išsiskyrimą, reguliuoja žarnyno veiklą. Gydomosioms vonioms Druskininkuose naudojamas mažos, vidutinės ir didelės mineralizacijos mineralinis vanduo (mineralizacijos stiprumas nustatomas pagal mineralinių medžiagų kiekį viename litre).


 

Durpinio purvo procedūros


Durpinio purvo procedūros gydo ginekologines, distrofines ir degeneracines, sąnarių, stuburo, medžiagų apykaitos, periferinės ir funkcinės nervų sistemos ligas. Druskininkuose jis “gaminamas” iš Mašnyčių durpyno durpžemio - skiedžiamas mineraliniu vandeniu ir pašildomas iki +40-42oC temperatūros. Taip paruoštas juodos spalvos purvas dedamas tiesiai ant nuogo žmogaus kūno arba ruošiami specialūs tamponai su purvu.
 

Viena gydykla ir devynios sanatorijos


Ištisus metus Druskininkuose veikia devynios sanatorijos ir Druskininkų fizioterapinė gydykla, aptarnaujanti šešetą sanatorijų. Gydykloje atliekamos balneoterapijos, peloidoterapijos ir hidroterapijos (vandens terapijos) procedūros.
 

Gydymas kompensuojamas


100 proc. Į kurorto sanatorijas su kelialapiais vykstama sveikatos grąžinamajam gydymui, reabilitacijai arba palaikomajai reabilitacijai. Vykstant gydytis su tokiais kelialapiais, gydymo išlaidos 100 proc. kompensuojamos teritorinių ligonių kasų.
50 ir 80 proc. Antirecidyvinis gydymas (taip pat vykstama su kelialapiu), anksčiau vadintas sanatoriniu-kurortiniu gydymu, skiriamas sergantiesiems lėtinėmis ligomis, kai paūmėjimų nėra. Šiuo atveju dirbantiesiems kompensuojama 50 proc., pensininkams - 80 proc. gydymo išlaidų. Dėl lėšų stygiaus teritorinės ligonių kasos yra laikinai pristabdžiusios pažymų antirecidyviniam gydymui išdavimą, todėl tokio kelialapio šiemet galite ir negauti.
Reikia atsivežti. Kiekvienu atveju vykstantysis į sanatoriją asmuo turi turėti teritorinės ligonių kasos pažymą, patvirtinančią teisę į kompensaciją, ir gydytojo siuntimą (forma Nr. 27A).
 

Galima pirkti kompleksinius kelialapius


Druskininkų sanatorijose siūloma pirkti procedūras, arba vadinamuosius kompleksinius kelialapius. Pavyzdžiui, “Sūručio” sanatorijoje vienos dienos kompleksinio kelialapio kaina -55 Lt. Į šią kainą įeina visas gydymas - pradedant režimu, dieta, gydomąja gimnastika, masažais, fizioterapija, baigiant gydomosiomis voniomis ir maistpinigiais. Į kelialapio kainą įeina ir mokestis už miesto gydyklose atliekamas procedūras. Kad pasijaustų gydymo poveikis, kelialapį rekomenduojama pirkti ne mažiau kaip 10-12 dienų.
 

Ne visos sanatorijos vienodos


Pravartu žinoti, kad tikras mineralinio vandens gydyklas turi tik Druskininkų fizioterapijos gydykla ir “Lietuvos” bei “Eglės” sanatorijos.
“Lietuvos” sanatorijoje atliekamos beveik visos balneologijos, peloidoterapijos ir hidroterapijos procedūros, kaip ir bendrosiose miesto gydyklose. Čia taip pat yra terpentino, jodo ir bromo, pušų ekstrakto vonios, vadinamieji “vaistažolių kokteiliai”. Sunkesniems širdies ir kraujagyslių ligomis sergantiems ligoniams skiriama deguonies palapinė. Teigiama, kad “Lietuvos” sanatorijoje stipri kineziterapeutų bazė. Sveikatos grąžinamajam gydymui gali atvykti sergantieji širdies ligomis, artritu, po ortopedinių traumų, neurologinių pažeidimų, taip pat sergantieji ausų, nosies ir gerklės ligomis. Reabilitacijai - sergantieji nervų ligomis, artritu, po traumų. Vienos dienos kelialapis čia kainuoja nuo 56 iki 80 Lt. Kaina priklauso nuo pasirinktų gyvenimo sąlygų. Į tokio kelialapio kainą įeina purvo procedūros ir perlinės vonios. Už daugelį kitų vonių, procedūrų bei gydytojų konsultacijas teks mokėti atskirai.
 

Jei domitės vien procedūromis


Jei kelialapis į norimą sanatoriją per brangus, galima pirkti vien procedūras Druskininkų fizioterapijos gydykloje (tuomet gyvenamuoju plotu ir maistu teks pasirūpinti patiems). Gydyklos gydytojas paskirs procedūras, kurių kaina - nuo 6 iki 15 Lt. Į gydymo kursą įeina 8-10 procedūrų. Tokiu atveju atvykstant į gydyklas, kaip ir perkant komercinį kelialapį sanatorijose, reikia, kad gydytojas nurodytų ligą, kurią norite gydytis, taip pat reikia turėti tyrimus (tinka atšviesta poliklinikos kortelė).
 

Jūs visiškai sveikas? Puiku! Tuomet važiuokite pailsėti.


Į sanatorijas ir į miesto gydyklą gali atvykti ir visiškai sveiki asmenys - tokiu atveju parenkamos atpalaiduojančios, gerą fizinę savijautą skatinančios procedūros. Jei procedūros teisingai parinktos, jų poveikis turėtų jaustis pusę metų ar net metus.
 

Ne tik Druskininkai


Be Druskininkų, mineralinio vandens ir purvo gydyklos veikia dar trijuose respublikos kurortuose - Palangoje, Birštone ir Likėnuose (prie Biržų). Šių kurortų sanatorijose atliekamos visos pagrindinės balneoterapijos ir peloidoterapijos procedūros.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai