Natūralios priemonės apsaugo nuo infekcijos ir padeda ją įveikti

Maisto papildai - tai produktai, vartojami kaip priedas prie įprastinės arba specialios dietos. Tai vitaminai, mineralinės medžiagos, vaistažolės ir kitos iš augalų gaunamos medžiagos, amino rūgštys bei visų paminėtų medžiagų koncentratai, sudedamosios dalys ir ekstraktai.
 

Maisto papildai padeda išvengti kai kurių lėtinių ligų (širdies kraujagyslių, vėžio, osteoporozės, šlapimo takų infekcijos, sąnarių ligų ir kitų) ir/arba gali būti vartojami minėtoms ligoms gydyti. Maisto papildų pagrindą dažniausiai sudaro česnakas, ženšenis, ginkmedis, omega-3 riebalų rūgštys, kapsaicinas, žaliosios arbatos ir vynuogių kauliukų ekstraktai ir kiti. Kad būtų gautas maksimalus teigiamas maisto papildų poveikis ir išvengta nepageidaujamų poveikių, būtina tinkamai juos vartoti. Pirmiausia reikia atidžiai perskaityti maisto papildų pakuotės etiketę, laikytis rekomenduojamų dozių, perskaityti galimus nepageidaujamus poveikius ir pasitarti su gydytoju, jei vartojama kokių nors medikamentų.
Antra, tuo pat metu nevartoti kelių maisto papildų, kad būtų išvengta maisto papildų tarpusavio sąveikos.
Trečia, maisto papildų negalima vartoti kaip alternatyvos dietai arba sveikai gyvensenai, nes kai kurios maisto medžiagos gaunamos tik su maistu ir negali būti pakeistos maisto papildais. Taip pat svarbu prisiminti, kad maisto papildai nepakeičia vaistų.
 

Kad nebevargintų pasikartojanti šlapimo takų infekcija


Šlapimo takų infekcija yra viena dažniausių infekcijų. Nustatyta, kad viena moteris iš penkių kartą per savo gyvenimą ja suserga. Maždaug 20 proc. moterų, kartą susirgusių šlapimo takų infekcija, suserga dar kartą, o apie 30 proc. iš jų infekcija vėl pasikartoja. Vyrai šlapimo takų infekcija serga rečiau.
Šlapimo takų infekciją dažniausiai sukelia žarnyno lazdelė. Rečiau infekciją sukelia kitos bakterijos.
Kartojantis šlapimo takų infekcijai, be medikamentinio gydymo, rekomenduojama vartoti ir natūralias gydymo priemones, kurios apsaugo nuo infekcijos bei padeda greičiau ją įveikti.
Paskutinių metų tyrimai rodo, kad spanguolės gali padėti išvengti šios ligos. Vieno tyrimo metu nustatyta, kad vyresnio amžiaus moterims, kurios sirgo pasikartojančia šlapimo takų infekcija ir kasdien gėrė po 300 ml spanguolių sulčių, bakterijų skaičius šlapime smarkiai sumažėjo, palyginti su nevartojusiomis sulčių moterimis. Kito tyrimo rezultatai rodo, kad vyresnio amžiaus žmonėms, kurie gėrė po 120 ml sulčių arba vartojo kapsules su spanguolių ekstraktu, po 13 mėnesių bakterijų kiekis šlapime sumažėjo 25 proc.
Spanguolės turi bakteriostatinį (neleidžia bakterijoms daugintis) poveikį. Manoma, kad dvi spanguolėse esančios medžiagos - fruktozė ir proantocianidinas - neleidžia žarnyno lazdelėms, kurios dažniausiai ir sukelia šlapimo takų uždegimus, tvirtintis prie šlapimo pūslės ir šlaplės sienelių. Bakterijos nebegali daugintis, o neprisitvirtinusios pašalinamos iš organizmo su šlapimu. Spanguolėse taip pat yra ir resveratrolio, kuris turi antioksidacinių ir uždegimą mažinančių savybių.


Šlapimo takų infekcijos prevencijai rekomenduojama kasdien išgerti apie 300-500 ml spanguolių sulčių arba vartoti kapsules su spanguolių sulčių ekstraktu.
Nenustatytas nepageidaujamas spanguolių poveikis, tačiau dideli jų kiekiai gali sukelti viduriavimą ir kitus virškinamojo trakto sutrikimo simptomus. Asmenys, turintys polinkį sirgti inkstų akmenlige (kai susidaro kalcio oksalato akmenys), turi pasitarti su gydytoju prieš ilgalaikį (ilgiau negu vieną savaitę) spanguolių vartojimą. Esant ūminei šlapimo takų infekcijai, spanguolės nepakeičia gydymo antibiotikais. Jos neapsaugo nuo pasikartojančių infekcijų esant “neurogeninei šlapimo pūslei”, kai šlapimo pūslė nuolat kateterizuojama. Taip pat nežinoma, ar spanguolės apsaugo nuo kitų bakterijų sukeltos šlapimo takų infekcijos.
Mėlynėse taip pat yra panašių veikliųjų medžiagų, kurios neleidžia bakterijoms tvirtintis prie šlapimo takų sienelių, todėl manoma, kad ir jos gali apsaugoti nuo pasikartojančios šlapimo takų infekcijos.
Šlapimo takų infekcijai gydyti bei profilaktikai rekomenduojama ir vaistažolių terapija. Kai kurios vaistažolės turi antiseptinį poveikį. Viena iš jų yra meškauogė. Jos veiklioji medžiaga arbutinas šarminėje šlapimo terpėje virsta hidrochinonu, kuris naikina bakterijas. Meškauogės lapų arbata veiksminga gydant įvairių bakterijų sukeltą šlapimo takų infekciją.
Kitos šlapimo takų infekcijai gydyti vartojamos vaistažolės yra asiūklis, petražolė, dilgėlė ir kt. Jos skatina šlapimo išsiskyrimą, todėl padeda išplauti bakterijas iš šlapimo takų.
Sergant pasikartojančiomis šlapimo takų infekcijomis rekomenduojama vartoti ir vitamino C. Manoma, kad vitaminas C slopina žarnyno lazdelių dauginimąsi šlapimo takuose.
Šlapimo takų infekcijos prevencijai taip pat rekomenduojama vartoti maisto papildų su cinku, selenu, vitaminu E, nes jie turi imuninę sistemą stimuliuojantį poveikį ir taip padeda išvengti infekcijų.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai