Sveiki receptai – kiekvieną savaitgalį

Sekmadienis – ypatinga diena. Ji užbaigia savaitę, suteikia ramybės jausmą bei laiko apsvarstyti prabėgusias dienas. Sekmadieniais dažniausiai draugėn susieina šeima, artimi draugai, o suėję ne tik bendrauja, bet ir mėgaujasi gardžiais pietumis.
 
Turbūt ir jūsų šeima turi sekmadienio pietų tradiciją. Galbūt įprasta vykti pas senelius, tetas, dėdes? O gal geriausiai jaučiatės būdami šeimininko vietoje savo namuose? Be jokių abejonių, turite ir savus įpročius pietaudami: dalijatės įspūdžiais, karštai ginčijatės apie politiką, planuojate savaitę, aptariate šeimos bei giminaičių aktualijas? Kad ir kaip būtų – nėra abejonių, jog sekmadienio pietūs yra ypatingi ir laukiami.
O tam, kad jūs ir jūsų artimieji šių pietų lauktų ne tik norėdami susitikti, bet ir paragauti skanių, sveikų patiekalų, – jums į pagalbą skuba rubrika Sveiki receptai „Sveiko žmogaus“ interneto svetainėje www.sveikaszmogus.lt.
Čia kiekvieną penktadienį rubrikos redaktorė Milda siūlys trijų patiekalų receptų rinkinį sekmadienio pietums. Turėsite laiko produktams nusipirkti.
Visi receptai – išbandyti, patobulinti, adaptuoti, o kartais ir sukurti autorės virtuvėje. Taigi, nemalonių staigmenų patiekalus gaminant jums neturėtų kilti, o produktų visuomet lengvai rasite lietuviškose parduotuvėse bei turguose.
Kaip teigia Milda, ji negailės laiko ir stengsis, kad patiekalai būtų sveiki bei skanūs, nesunkūs pagaminti, tačiau nekasdieniški.
 

Pora Mildos receptų iš naujosios svetainės rubrikos.
Šiltos šviežių bulvių, gražgarstės (rukolos) ir vištienos salotos


Porcijos: 4
Paruošimo sudėtingumas: lengvas
Ruošimo laikas: apie 1,5 val.
Reikalingi produktai:
400 g pomidorų
400–500 g šviežių bulvyčių
400–500 g vištienos krūtinėlės arba filė
50–100 g gražgarstės (jei mėgstate, galite naudoti rūgštynes)
Susmulkintos petražolės šakelė
Sutrinta skiltelė česnako
Alyvuogių aliejaus
Citrinos sulčių
1 arbatinis šaukštelis rudo cukraus
Druskos, pipirų
Supjaustykite pomidorus skiltelėmis, sudėkite ant kepimo skardos, ištiestos kepimo popieriumi, pabarstykite druska ir cukrumi. Keptuvėje apkepkite pasūdytą ir pipirais pabarstytą vištieną, dėkite į tą pačią ar kitą skardą. Viską pašaukite į 180 laipsnių orkaitę ir kepkite apie 40 min.
Nuplautas gražgarstes (arba rūgštynes, perplėštas išilgai per pusę) sudėkite į didelį dubenį, apšlakstykite citrinos sultimis ir sumaišykite su atvėsusiais pomidorais, česnaku ir petražolėmis.
Bulvytes (geriausia mažas) gerai nuplaukite, tačiau nelupkite ir išvirkite (apie 20–25 min.), jokiu būdu nepervirkite. Nusunkę kiek atvėsinkite ir perpjaukite per pusę – jei jos mažos, arba ketvirčiais – jei didesnės.
Keptuvėje pakaitinkite alyvuogių aliejų ir jame pakepinkite bulves – užteks apie 10 min. Per tą laiką kubeliais arba juostelėmis supjaustykite vištieną.
Viską sudėkite į dubenį su gražgarstėmis ir pomidorais. Pabarstykite druska, pipirais, jei matote, jog trūksta, – pašlakstykite alyvuogių aliejumi.
Vištieną galite patiekti ir nepjaustę – kaip kepsnį, o bulvių bei gražgarstės salotas – garnyrui. O vegetarai puikiai išsivers ir be vištienos – salotos pakankamai sočios.
 

Jogurtiniai braškiniai ledai


Porcijos: 4
Paruošimo sudėtingumas: lengvas
Ruošimo laikas: Gaminti – 10 min., šaldyti – 2–4 val.
Reikalingi produktai:
2 indeliai riebesnio, natūralaus jogurto (apie 360 g)
¾ puodelio cukraus (50–60 g)
Puodelis braškių (galima ir daugiau)
100 g grietinėlės (mažiausiai 20 proc. riebumo)
Braškes susmulkinkite ir užbėrę cukrumi šaldytuve palaikykite apie pusvalandį, kol išleis šiek tiek skysčio. Tuomet trintuve trinkite tol, kol neliks gumulėlių.
Sumaišykite jogurtą ir grietinėlę, sudėkite braškių masę ir plaktuvu plakite apie porą minučių.
Masę supilkite į metalinį indą ir įdėkite į šaldiklį. Po valandos, arba kai pamatysite, jog masė kraštuose pradėjo stingti bei šerkšnoti, gerai išmaišykite.
Po to, bent 2–3 valandas ledų masę kas pusvaladį pamaišykite. Paskutinę valandą ledų nebemaišykite – jie turi sustingti. Geriausiai šį desertą pradėti gaminti iš ryto – iki pietų ledai bus kaip tik.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai