Regėjimą stiprinanti gyvensena

Vis daugiau žmonių kreipiasi į gydytojus dėl regėjimo sutrikimų. Vis daugiau žmonių priversti koreguoti regėjimą akiniais ar kontaktiniais lęšiais. Ši problema tampa vis aktualesnė, todėl būtina, kad žmonės žinotų priemones, padedančias išvengti ar nutolinti regėjimo sutrikimus.
 

Visiems žmonėms, besiskundžiantiems akių nuovargiu, nusilpusiu regėjimu, pirmiausia patartina labiau tausoti savo akis: kuo mažiau dirbti su kompiuteriu, daryti pertraukėles darbo metu, mažiau žiūrėti televizorių, sekti, kad būtų pakankamas apšvietimas skaitant ar rašant.
Ne mažiau svarbu ir taisyklinga mityba bei pakankamas fizinis aktyvumas (reikėtų daugiau judėti, vaikščioti pėsčiomis, būti lauke), kitaip tariant, – sveika gyvensena. Kartą per metus patartina apsilankyti gydytojo oftalmologo kabinete. Jis patikrins jūsų regėjimą ir patars, kaip toliau rūpintis akimis.
Naudinga valgyti maistą, kuriame yra regėjimui naudingų medžiagų. Kadangi niekada negalime būti tikri, kad mūsų mityba leidžia užtikrinti akims reikalingą vitaminų ir mikroelementų poreikį, rekomenduotina papildomai vartoti specialių akims stiprinti skirtų papildų.
 

Maisto racionas norintiesiems sustiprinti regėjimą


Norint, kad akys būtų sveikos, reikia gauti pakankamai vitamino A. Kai jo trūksta, akys tampa jautresnės aplinkos veiksniams, blogėja matomumas tamsoje. Vitamino A gausu mėlynėse, morkose, braškėse, juoduosiuose serbentuose. Šių vaisių ir daržovių patariama valgyti kuo daugiau.
Akims naudingų medžiagų turi tokie maisto produktai, kaip raudonieji pipirai, avokadai, persikai ir mėlynės, špinatai.
Paskutiniai tyrimai parodė, kad regėjimui labai naudinga žuvis: valgant ją rizika susirgti su senėjimu susijusia makulos degeneracija sumažėja daugiau nei 40 proc.


 

Apie mėlynes – atskira kalba


Mėlynių uogas galima būtų pavadinti akių „maistu“ ar netgi „desertu“, nes jų ekstrakte esantys antocianozidai gerina regėjimą tamsiu paros metu, stiprina kapiliarus ir gerina akių aprūpinimą krauju. Mėlynių ekstraktas veiksmingai šalina akių nuovargį, perštėjimą ir sudirginimą. Beta karotinas, organizme virstantis vitaminu A, svarbus rodopsino, nuo kurio priklauso mūsų regėjimas blogo apšvietimo sąlygomis, gamybai. Mėlynėse taip pat yra nemažai antioksidantų. Antioksidantai (vitaminai C, E, cinkas, beta karotinas) saugo nuo kenksmingų saulės ultravioletinių spindulių poveikio, stabdo laisvųjų radikalų oksidacinius procesus. Vitaminas B gerina akies nervų funkciją. Regėjimas būtų puikus, būtina kasdien gauti minėtų vitaminų.
 

Kam mėlynės rekomenduojamos daugiau nei kitiems?


Mėlynės rekomenduojamos žmonėms, kurie daug dirba kompiuteriu, kasdien turi vairuoti (kartais tamsiuoju paros metu), daug skaito ir rašo. Jų akys kasdien turi daug dirbti, tad galiausiai regėjimas ima silpti.
Taip pat mėlynes naudinga vartoti žmonėms, sergantiems cukriniu diabetu. Penktadaliui segančiųjų išsivysto diabetinė retinopatija. Tai akies tinklainės pažeidimas, kurio metu sutrinka smulkiųjų tinklainės kraujagyslių sienelės pralaidumas. Sužinojus diagnozę, būtina kuo greičiau pradėti rūpintis akimis.
 

Maisto papildai


Kad ir kaip ten būtų, žmogus negali kasdien suvalgyti tiek reikalingų maisto produktų, kad jo poveikis būtų akivaizdžiai juntamas, nes tai paprasčiausiai neįmanoma. Norint gauti reikalingą kiekį akims naudingų medžiagų, reikėtų suvartoti tikrai nemažus naudingojo maisto kiekius. Pavyzdžiui, kelias saujas šviežių ar džiovintų mėlynių uogų kasdien.. Todėl maisto papildai akims stiprinti – dar viena veiksminga priemonė.
Antrojo pasaulinio karo metu Didžiosios Britanijos lakūnai prieš išskrisdami į naktinius Berlyno bombardavimus gaudavo saują šviežių uogų. Tai buvo mėlynės, padėdavusios geriau matyti naktį. Tokį šių uogų poveikį regėjimui žmonės žino jau seniai. Tačiau, kad gautume reikalingą kiekį vitamino A per dieną, mėlynių reikėtų suvalgyti labai daug, be to, šių šviežių vaisių galima gauti tik vasarą. Todėl vietoj jų reikėtų nusipirkti ir vartoti vaistinėje parduodamus mėlynių preparatus. Mėlynių uogų ekstraktais papildyti maisto papildai ypač teigiamai veikia akių funkcijas, gerėja regėjimas tamsoje, profilaktiškai apsaugo nuo glaukomos ir kataraktos.
Nepamirškite, kad preparatų akims stiprinti rekomenduojama vartoti kelis mėnesius ir profilaktinius kursus kartoti kelis kartus per metus. Kad džiaugtumės puikiu regėjimu, būtina kasdien gauti minėtų vitaminų.

 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai