Kiekviena moteris nori būti tobula, apgauti gamtą ir nugalėti amžių. Šiame grožio kelyje neretai koją pakiša celiulitas. Beje, apelsino žievę primenanti oda kankina ne tik vyresnio amžiaus mažai judančias ar apkūnesnes moteris. Grublėta oda gali neraminti ir jaunas merginas. Taigi siekiančios nepriekaištingai atrodyti moterys įnirtingai kovoja su celiulitu. Deja, neretai kovą laimi celiulitas.
Kokie naujausi kovos su celiulitu būdai? Ar būtinos brangios priemonės ir procedūros? Ką namų sąlygomis galėtų padaryti pati moteris? Konsultuoja Kauno Dainavos poliklinikos, „Jaunatvės namų“ gydytoja dermatologė-kosmetologė Audronė Majerienė.
Kas nėra celiulitas?
Celiulitas – nėra paprasti riebalai, kurių galima atsikratyti vien sulieknėjus. Tai nėra ir vien skysčių susilaikymas riebaliniuose odos audiniuose. „Apelsino žievė“ nėra ir tik kosmetinis odos defektas. Celiulitas – tai struktūriniai pasikeitimai poodiniame riebaliniame sluoksnyje, kurie sutrikdo mikrocirkuliaciją ir limfos cirkuliaciją, dėl ko jame kaupiasi skysčiai ir nuodingos medžiagos. Pastaruoju metu kalbama, kad celiulitas – tai uždegimo procesas. Dažniausia celiulitas pažeidžia šlaunų ir sėdmenų sritis, tačiau gali atsirasti ir bet kurioje kitoje vietoje, kurioje yra riebalinio audinio sluoksnis.
Būtina veikti kompleksiškai
Pagerinti ir pagražinti odos būklę padės tik priemonių nuo celiulito kompleksas. Naujo būdo ar vieno stebuklingo kremo arba procedūros, kuri visiems laikams išvaduotų nuo celiulito, nėra. Tačiau tai nereiškia, kad nereikia jomis naudotis ir kad jos neturi jokio poveikio. Be abejo, turi. Tačiau, norint pasiekti akivaizdžių rezultatų, kartu būtina sveikai maitintis, kuo daugiau judėti, sportuoti, mesti rūkyti. Tik gydydamos celiulitą kompleksiškai, galėsime džiaugtis lygia ir glotnia oda. Kitas svarbus dalykas – norėdamos išlaikyti pasiektą rezultatą, dirbti turėsime nuolat.
Svarbiausia – judėjimas ir mityba
Kovojant su celiulitu svarbiausia pakeisti gyvenimo būdą, atsisakyti rafinuoto ir greito maisto, saldumynų, riebių ir rūkytų produktų. Būtina normalizuoti svorį, bet palaipsniui, kitaip oda taps silpna ir neelastinga.Deja, bet be pastangų nuo negalavimo neišsivaduosime. Taigi pagerinti probleminių vietų kraujotaką, suaktyvinti skysčių pasišalinimą, palaikyti raumenų tonusą padės fizinis krūvis, pratimai. Tinka vaikščiojimas, bėgimas, plaukimas, slidinėjimas, tenisas, aerobika, joga, pilatesas ar kita jums maloni fizinė veikla.
Jeigu darbe nuolat sėdite, celiulitui tai tiesiog dovana. Todėl kas 45 min. rekomenduojama atsikelti ir truputį pavaikščioti. Be to, kai kuriuos pratimus sėdmenims galima atlikti ir sėdint: pvz., stipriai įtempti sėdmenų raumenis, po to atpalaiduoti. Pratimą kartoti 10–20 kartų. Šis pratimas pagerins probleminių vietų kraujotaką.
Veiksmingiausia kremo sudėtis – kokia?
Pirmiausia tai augalai, kurie skatina medžiagų apykaitą: kaštonas, gebenė, asiūklis, gudobelė, jonažolė, kt. Gerai, jei kremo sudėtyje bus rusvųjų jūros dumblių (laminarijos ar fukuso), kurie aktyviai kovoja su celiulito pažeistoje odoje esančiais toksinais. Eteriniai aliejai giliai prasiskverbia į odą ir skatina perteklinių skysčių pasišalinimą. Dėl to oda pasitempia ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus. Tinka levandų, kipariso, kadagio, citrusiniai, kt. Anticeliulitinių priemonių sudėtyje būtini ir vitaminai A, B, C, E, kurie aktyvina audinių atsinaujinimą, kolageno gamybą.
Daugeliui moterų įtarimą kelia, jei kremo sudėtyje yra druskos. Mat jos įsitikinusios, kad druska yra viena celiulito atsiradimo priežasčių. Viena vertus, taip, jei druska į mūsų organizmą patenka su maistu, nes ji sulaiko skysčius. Tačiau kremo sudėtyje poveikis priešingas. Juk būtent druska, siekiant atsikratyti kenksmingų medžiagų, masažuojamos probleminės vietos pirtyje. Panaši situacija ir su kava. Gerti kavos esant celiulitui rekomenduojama kuo mažiau, bet kremų sudėtyje esantis kofeinas celiulitą veikia teigiamai: šalina riebalus, aktyvina kraujotaką.
Kaip taisyklingai tepti? Kremą reikia tepti ant švarios odos, galima iš karto po dušo. Po to odą reikia gana stipriai masažuoti apie 10 min., galima naudoti ir specialias masažines pirštines ar masažuoklius.
Ką siūlo grožio salonai?
Anticeliulitinis masažas – viena plačiausiai atliekamų procedūrų. Masažai gali būti įvairūs, skirtis jų metu naudojamos medžiagos, technika, tačiau visų jų tikslas – išjudinti raumenis, audinius ir paspartinti medžiagų apykaitą. Viena masažo rūšių – masažas taurėmis. Jį, įsigijus specialių taurių, galima atlikti ir namie. Grožio salone šis masažas gali būti atliekamas aparatu. Masažas pagrįstas vakuumo principu, kai prispaudus taurę išsiurbiamas oras, ir tai išjudina visus odos sluoksnius, suardomos riebalinės ląstelės. Nusprendusios masažą atlikti savarankiškai turėtų nepamiršti svarbiausio gydymo principo – nepakenk. O pakenkti galima, jei, per stipriai suspaudusios taurę, sudarysime didelį slėgį, dėl ko atsiras mėlynių ar kraujosruvų. Be to, toks masažas nerekomenduojamas moterims, kurių odoje jau matomas paviršinių kapiliarų tinklas, sergančioms venų varikoze, taip pat jo nereikėtų daryti vietose, kur yra didesnių apgamų.
Kita maloni procedūra – presoterapija, arba limfinis drenažas. Jai atlikti ant probleminių vietų (kojų, liemens) užmaunami specialūs aplikatoriai. Aparatas sudaro tam tikra slėgį, kuris imituoja pulsuojantį masažą, dėl ko gerėja kraujo ir limfos nutekėjimas, šalinami skysčiai ir šlakai.
Labai populiarūs įvairūs įvyniojimai. Jų metu taip pat skatinama probleminių vietų kraujotaka. Įvyniojimai gali būti karšti ir šalti. Karštas įvyniojimas – kai prieš procedūrą žmogus sušyla vonioje. Taip pat karšti įvyniojimai gali būti atliekami naudojant specialias priemones, kurių sudėtyje yra medžiagų (garstyčių, aitriųjų pipirų, kt.), dar labiau suaktyvinančių apykaitą, stimuliuojančių riebalų skaidymą.
Tinginėms gali patikti elektrostimuliacijos procedūra. Jos metu nieko daryti nereikia, o raumenų veiklą stimuliuoja elektros impulsas, ir taip riebalai skaidomi.
Mezoterapija – labiau gydomoji procedūra. Jos metu probleminę vietą veikia įvairūs veikliųjų preparatų mišiniai, kurie po odą įvedami specialiu voleliu. Gali būti atliekamos ir gilesnės injekcijos į riebalinį audinį specialiomis adatomis.
Ozono terapija irgi padeda kovoti su celiulitu. Metodikos gali būti įvairios – poodinės ozono injekcijos, specialus masažas ar įvyniojimas panaudojant preparatus, kurių sudėtyje yra ozono, arba intraveninės ozono injekcijos. Ozono terapija skatina limfos apytaką, neleidžia audiniuose kauptis toksinams.
Ką galima padaryti namuose?
Masažas. Praustis rekomenduojama šiurkščia kempine, o problemines vietas nuolat masažuoti. Jeigu tai darysite reguliariai, rezultatai tikrai bus pastebimi. Taigi pasiryžusios nugalėti celiulitą kiekvieną rytą apie pusvalandį turėtų skirti masažui. Ši procedūra itin naudinga ryte todėl, kad aktyvumas dieną tik sustiprins rytinio masažo poveikį. Masažuoti reikia tik švarią odą, ją sutepus drėkinamuoju kremu ar eteriniais aliejais. Svarbu: stipresni masažo judesiai turi būti atliekami laikrodžio rodyklės kryptimi, prieš ją – tik švelnus glostymas. Anticeliulitinių priemonių galima nusipirkti, o galima ir pasigaminti pačioms, pvz., iš maltos kavos, medaus ir citrinių sulčių. Kava ir medus – vienos veiksmingiausių priemonių namų sąlygomis.
Įvyniojimai. Pačių pagamintas ar pirktas anticeliulitines priemones užtepti ant odos, apvynioti maistine plėvele, šiltai apkloti ir laikyti 30–40 min. Sportas įvyniojimo procedūros metu dar labiau sustiprins poveikį.
Kontrastinis dušas. Paprasčiausias karšto ir šalto vandens kaitaliojimas suaktyvina visus biologinius procesus, pagerina kraujotaką, medžiagų apykaitą, skatina ląstelių atsinaujinimą. Šis poveikis pagrįstas tuo, kad pradžioje karštas vanduo kraujagysles išplečia, po to šaltas – sutraukia. Dėl to kraujas intensyviau cirkuliuoja, išjudinamos visos, o svarbiausia – skysčius ir riebalus sulaikančios vietos, t.y. celiulito zonos.
Šokdynė. Įrodyta, kad šokdynė itin veiksmingai degina riebalus. Svarbu: šokinėti reikia ne mažiau nei 15 min.
Lanko sukimas ne tik lieknina liemenį, bet ir gerina odos būklę, naikina riebalus, mažina celiulitą. Pratimą irgi reikėtų atlikti ne trumpiau nei 15 min.
Lipimas laiptas tokia pati veiksminga procedūra, kaip ir bėgimo takelis sporto klube, tik nemokama. Nesinaudokite liftu. Namuose laiptus gali pakeisti suoliukas, ant kurio, imituodamos lipimą, kelsite vis kitą koją.
Molio kaukės veiksmingai degina riebalus. Labiau tinka mėlynasis molis. Kad ir kokį molį pasirinktumėte, geriau ne patiems kasti, o nusipirkti.
Vanduo labai svarbus gydant celiulitą, todėl jo rekomenduojama gerti ne mažiau kaip 1,5 l. Jokios sultys ar vaisvandeniai vandens nepakeičia.
Pirtis pagreitina medžiagų apykaitą, detoksikuoja. Vanojimasis taip pat skatina medžiagų apykaitos procesus, skysčių pasišalinimą.
Plaukų struktūros pakeisti negalima, ji yra paveldima, tačiau plaukų kokybė priklauso ir nuo mūsų pačių požiūrio į juos....
Skaityti daugiauGausus prakaitavimas, atrodo, vargina daugelį. Ir ne tik karštą vasarą, kaip būtų galima tikėtis. Ir dabar sulaukiame nerimastingų skaitytojų klausimų – kodėl aš taip gausiai prakaituoju? gal tai kokios nors ligos požymis? kaip sumažinti prakaitavimą? kokia turėtų būti kasdieninė higiena? kokias kosmetikos priemones pasirinkti? Norėdami atsakyti į visus šiuos ir panašius klausimus, kalbėjome su Kauno 2-osios klinikinės ligoninės Odos ir veneros ligų poliklinikos vedėja Daiva STANIENE ir Kauno Dainavos poliklinikos gydytoja endokrinologe Lina RADZEVIČIENE. ...
Skaityti daugiauKalbiname profesionalią kirpėją-modeliuotoją Sigitą BILINSKIENĘ, kad primintų, ką būtina žinoti norint, kad plaukų dažymas būtų sėkmingas....
Skaityti daugiau„Kuo tik negydome spuogų: vaistažolėmis, jūros druskomis, kvapais, akupunktūra, tačiau svarbiausias dalykas buvo ir bus – kruopšti kasdieninė odos priežiūra, kuri užkerta kelią bakterijų plitimui“, – sako kosmetologė Loreta JOVARAUSKIENĖ....
Skaityti daugiauJie turi neįtikėtiną sugebėjimą sugadinti nuotaiką iš pat ryto ir išdygsta visada prieš svarbų susitikimą ir prieš šventes. Be to – jaunatviniai spuogai dažniausiai pradeda pulti pačiu problemiškiausiu periodu – paauglystėje. Bus ir tokių, kurie pasakys, kad su jaunatviniais spuogais nereikia kovoti: savaime atsiradę, po kelerių metų jie savaime ir apleis, tačiau tokia nuomonė neteisinga. Būna atvejų, kai spuogai savaime ir neišnyksta, be to, didėja randų tikimybė. Spuogų liesti negalima (tiesiogine prasme), bet padėti sau ir savo odai – būtina. ...
Skaityti daugiauDauguma žmonių kenčia kojų skausmą bei tirpimą ir mano, kad jį sukelia normalus senėjimas. Tačiau dėl tokių neteisingų įsitikinimų pavėluotai kreipiantis į gydytoją tik sunkiau pašalinti nemalonią ligą. Apie šios ligos gydymą bei profilaktiką kalbamės su Kauno medicinos universiteto Kardiochirurgijos klinikos profesoriumi Rimantu Puteliu....
Skaityti daugiauDrįsčiau nesuabejoti, kad jūs ir jūsų artimieji norite turėti sveiką ir gražią odą. Daugiau ar mažiau, bet vis dėlto stengiatės pasirūpinti tuo, kad į veidrodį pasižiūrėti būtų malonu. Taigi, kaip žarnyno būklė gali paveikti odos sveikatą ir kokios paprastos priemonės gali padėti?...
Skaityti daugiauĮsipjovėte, patekote į avariją, susižeidėte krisdami, nusideginote ar esate po operacijos – dažniausiai visais šiais atvejais apie traumą primena ne tik atmintyje išlikusi nelaimė, bet ir likęs randas. Ant kūno jis ne visada matomas, slepiame po drabužiais, ant veido jis pastebimas kasdien ir yra didelė kosmetinė problema. Ką daryti? Kaip panaikinti ar bent kiek sumažinti šį odos darinį? Tam yra keletas būdų. ...
Skaityti daugiauKūdikių oda – švelni ir neatspari infekcijoms, labai greitai atsiranda įvairių jos pažeidimų. Todėl labai svarbu nuo pat pirmųjų gyvenimo dienų ją tinkamai prižiūrėti. Apžvelgsime, kokie kūdikių odos pažeidimai dažniausi ir kaip elgtis kiekvienu atveju....
Skaityti daugiauSveiki ir normalūs nagai leidžia rankoms bei kojoms atlikti daugybę funkcijų. Nagai apsaugo pirštus, svarbūs mūsų pojūčiams. Egzistuoja įvairiausios nagų pakitimų formos. Ką rodo nagų pokyčiai klausiame gydytojos dermatovenerologės Eglės AUKŠTUOLIENĖS....
Skaityti daugiauŽmonės dažnai nustemba, sužinoję, kad pūsleles, atsirandančias įvairiose veido vietose persišaldžius, sukelia virusinė infekcija. Nors daugelis yra girdėję žodį herpes, vis dėlto dažniausiai yra manoma, kad tai lyties organų infekcija, kuri neturi nieko bendro su pūslelėmis ant lūpų ir kitų veido dalių....
Skaityti daugiauArtėjant vasarai, paplūdimių sezonui, prisiminkime, kaip galime šalinti nepageidaujamus plaukelius bikinio srityje namuose. O gal verčiau apsilankyti kosmetikos salone? Kodėl vis populiarėja depiliacija karštu vašku? Kaip apsaugoti odą nuo paraudimo ir sudirginimo po procedūros? Apie tai kalbamės su Grožio instituto “Femina Bona” kosmetike Gerda Gedžiūte....
Skaityti daugiauDauguma išleidžiame krūvas pinigų pirkdami aukščiausios kokybės šampūnus bei kondicionierius. Tačiau mažai kas rimtai pagalvoja, jog reikia pasirūpinti ir galvos oda. Kadangi ji nesimato po mūsų plaukais, mes apie ją pamąstome tik tuomet, kai iškyla problemos. Pagal statistiką, beveik 50 proc. žmonių yra ar buvo pažeista galvos oda. Tačiau yra daug būdų, kaip šiuos pažeidimus galima gydyti....
Skaityti daugiauSostinėje gyvenanti Vitalija pastarųjų kelių metų laikotarpį prisimena nenoriai. Jis buvo sunkus, nes dėl savo išvaizdos ji dažnai jautėsi nejaukiai. Jos veido oda nuolat buvo paraudusi ir nusėta spuogeliais. Labiausiai ji dabar gailisi, kad tiesiog nepasidomėjo ir nepasikonsultavo su išmanančiu mediku. Vizitas pas dermatologę galėjo apsaugoti ją nuo komplikacijų ir didelių išlaidų. ...
Skaityti daugiau„Akys – sielos veidrodis“ – tai sena ir paplitusi patarlė visame pasaulyje. „The eye is the mirror of the soul“, – sako anglai, „Oculus animi index“, – sakoma lotyniškai. „Šis vienas sudėtingiausių ir paslaptingiausių žmogaus jutimo organų atspindi ne tik jausmus, bet ir mūsų fizinę sveikatą“, – tvirtina gydytoja oftalmologė Dalia Milukaitė-Buragienė....
Skaityti daugiauAuskarai įvairiose kūno vietose – mados klausimas. Vienu metu jie tampa itin populiarūs, vėliau populiarumas kiek apslopsta ir vėlei laukia naujos bangos. Pasirinkimo galimybės, kur galima verti auskarus, kur kas platesnės nei mūsų močiučių jaunystėje. Šiandien neapsiribojama vien ausimis, nosimi, antakiais, bamba ir t.t.. Sąrašą, kur auskarų vėrimo meistrai ir gerbėjai gali sugalvoti vertis auskarus, be galo ilgas, verčiau sakyti – kur tik fantazija leidžia....
Skaityti daugiau
Lankytojų komentarai
Parašykite savo nuomonę