Švelni lyg šilkas oda

Šiuolaikinis grožio etalonas neatsiejamas nuo glotnios, švelnios, išpuoselėtos odos. Depiliacija – nepageidaujamų plaukelių šalinimas nuo odos paviršiaus – tampa šiuolaikinės moters kasdienybe. Specialistai išskiria dvi grupes plaukus depiliuojančių moterų. Pirmai grupei priklausytų moterys, turinčios psichologinių bei estetinių problemų dėl nepageidaujamose ir neįprastose kūno vietose (pvz., ant veido, pilvo vidurio linijos, krūtų) augančių plaukelių. Antrą grupę sudaro moterys, šalinančios plaukus nuo tų kūno vietų, kur jie auga natūraliai. Juk plaukuotos blauzdos ar pažastys, ypač šiltuoju metų laiku, tikrai neatrodo estetiškai. Plaukų šalinimo būdų yra įvairių, ir kiekviena moteris pasirenka priimtiniausią metodą. Iš tikrųjų visi plaukų šalinimo metodai turi ir savo privalumų, ir trūkumų.
 

Trumpalaikiai plaukų šalinimo metodai


Pats paprasčiausias plaukų šalinimo metodas yra jų skutimas. Šiuolaikinė pramonė siūlo specialių, moterims sukurtų plaukų skutimo priemonių, mažiau dirginančių jautrią odą. Šio metodo pagrindinis privalumas yra tas, kad pati moteris, be didelių finansinių sąnaudų ir greitai gali atlikti šią procedūrą. Tačiau ne visoms moterims plaukų skutimas tinka, nes kartais jautresnė oda sudirginama, gali atsirasti įvairių bėrimų. Dar vienas šio metodo trūkumas yra tas, kad skusti plaukus reikia kas kelias dienas, nes ties odos paviršiumi nuskustas plaukas labai greitai vėl atauga. Be to, nuolat skutant plaukus, keičiasi pačio plauko struktūra, jis storėja, šiurkštėja. Tai nėra malonu ir priimtina, ypač jei keičiasi plaukai veido srityje. Kartais girdime nuomonę, kad nuolat skutantis padidėja odos plaukuotumas. Iš tikrųjų odos plaukuotumas nepadidėja, nes nei vienas depiliacijos metodas neskatina naujų plaukų augimo. Odos plaukuotumas priklauso nuo hormonų kiekio organizme.
Plaukų šalinimas depiliaciniais kremais yra plauko stiebo, t.y. tos plauko dalies, kuri yra iškilusi virš odos paviršiaus, pašalinimas. Šiuo atveju plaukas šalinamas ne mechaniniu būdu, o jį ištirpdo cheminės medžiagos. Kadangi plauko šaknis išlieka, plaukai labai greitai vėl atauga. Jeigu moters oda nėra labai jautri, šis metodas geras. Kitu atveju gali atsirasti odos sudirginimas bei alergija.


Siekiant ilgalaikio rezultato
Siekiant ilgalaikio depiliacijos rezultato plaukas šalinamas kartu su šaknimi. Šį rezultatą galima pasiekti naudojant keletą metodų, tokių kaip depiliacija vašku, elektriniu epiliatoriumi, elektroepiliacija adata ar depiliacija lazeriu.
Plaukų šalinimas vašku dažniausiai atliekamas kosmetikos kabinetuose ar centruose. Namuose plaukus galima šalinti įvairiomis juostelėmis, pleistrais. Pagrindinis šio metodo privalumas yra tas, kad plaukas neatauga gana ilgą laiką, maždaug 3-4 savaites. Tačiau procedūra turi ir trūkumų. Visų pirma, toks plaukų šalinimo būdas yra pakankamai skausmingas. Be to, po tokių procedūrų plaukeliai linkę įaugti ir tada įaugimo vietose atsiranda nemalonių bėrimų, pūlinukų.
Plaukų šalinimas elektriniu epiliatoriumi yra namuose atliekama procedūra. Jos trūkumai bei privalumai panašūs kaip plaukų šalinimo vašku. Procedūra gana skausminga, plaukeliai linkę įaugti. Tačiau jei metodas moteriai tinka, tai plaukų šalinimas elektriniu epiliatoriumi yra patogi, vieną kartą per mėnesį atliekama procedūra.
Elektra plaukai gali būti šalinami ir kosmetikos kabinetuose. Elektroepiliacija adata - metodas, kurio tikslas yra pašalinti plauką suardant plauko svogūnėlį. Procedūra atliekama naudojant elektros srovę, kuri virsta šiluma ir suardo plauko svogūnėlį. Kadangi procedūros metu reikia pataikyti į svogūnėlį, pasiekti kiekvieną plaukelį, šis metodas yra lėtas. Elektroepiliacijos adata metu negalima pašalinti plaukų nuo didelio odos ploto, todėl ši procedūra dažniausiai atliekama veido srityje (nuo viršutinės lūpos, smakro). Tai metodas, priklausomas nuo atliekančio specialisto patirties, nes svarbu pataikyti į svogūnėlį. Šis plaukų šalinimo metodas gana skausmingas, nes jo metu traumuojama oda, nors ir negiliai, bet įterpiant į ją adatėlę. Tačiau būdas patyrusio specialisto rankose tai vienas iš metodų, sumažinančių plaukų skaičių, nes pašalinama dalis svogūnėlių.
Pažangiausias, naujausias ir, ko gero, efektyviausias plaukų šalinimo metodas yra depiliacija lazeriu. Ši procedūra turi daug privalumų. Visų pirma, lazeriu galima greitai pašalinti plaukus net nuo didelių odos plotų. Antra, tai labai tikslus metodas, nes lazeris yra elektromagnetinės bangos, pagal bangos ilgį susigeriančios į skirtingas medžiagas. Kadangi šiuo atveju taikinys yra kiekvienoje plauko šaknies ląstelėje esantis pigmentas melaninas, lazerio spindulys, susigėręs į plauką, tampa šiluma, kuri suardo plauko svogūnėlį. Skirtingai nuo elektroepiliacijos adata, nereikia taikyti į plauką, lazerio spindulys pats suranda savo taikinį - pigmentą melaniną. Plaukų šalinimas lazeriu yra ne tik greitas bei tikslus, bet ir veiksmingas. Depiliacija lazeriu laikoma ilgalaike depiliacija, tačiau vienos procedūros nepakanka norimam rezultatui pasiekti. Paprastai atliekamos kelios procedūros, jų skaičius priklauso nuo plaukų šalinimo vietos ir kitų faktorių, tačiau vidutiniškai reikia 4 procedūrų. Žinoma, procedūrų skaičius yra labai individualus dalykas ir jis gali labai skirtis. Plaukuotumas po depiliacijos lazeriu nedidėja 1-1,5 metų, kai kurioms moterims - net 2 metus. Praėjus šiam laiko periodui, gali vėl padaugėti plaukelių. Lazeris yra universalus, juo plaukus galima šalinti greitai tiek nuo didelių, tiek ir nuo mažų odos plotų. Tam tikrų kūno vietų depiliacija lazeriu gali būti skausminga, tačiau, palyginti su depiliacija vašku ar elektroepiliacija adata, šis būdas yra mažiau skausmingas. Po lazerio procedūrų oda sudirgsta mažai, labai retai atsiranda odos bėrimų. Vienintelis šio metodo trūkumas yra jo kaina, nes, palyginti su kitais metodais, depiliacija lazeriu yra brangus plaukų šalinimo būdas.
Kiekviena moteris, pažindama savo odą, pasirenka sau priimtiniausią priemonę, juk graži oda yra ne tik sveikatos veidrodis, bet ir socialinės padėties bei sėkmės žymuo.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai