Stebėkite krentančius lapus, o ne plaukus

Kiekviena moteris nori turėti gražius ir vešlius plaukus. Kiekviena moteris taip pat žino, kad, siekiant turėti išpuoselėtą šukuoseną, reikia skiri nemažai laiko, pastangų ir dėmesio. Viena iš problemų, galinčių apkartinti šį procesą, – plaukų slinkimas. Juolab kad rudenį, atšalus orams, nusilpsta visas organizmas. Tad ką daryti, kad laisvą savo laiką galėtume skirti mėgavimuisi gamta, o ne nerimavimu dėl iškritusių plaukų kuokštų? Apie tai pasakoja „Cutrin“ kosmetikos specialistė Aušra JUČINSKAITĖ.
 

Ar verta sunerimti?


Prieš pradedant panikuoti ir nustatant, kokių priemonių imtis, reikia išsiaiškinti, ar iš tiesų prarandate per daug plaukų. Kiekvienas plaukas praeina tris gyvenimo etapus: anageno (augimo), katageno (vystymosi), telogeno (poilsio) ir galiausiai iškrenta. Tad plaukų slinkimas – natūralus procesas. Visiškai normalu, kai per dieną iškrenta apie 100 plaukų. Šis kiekis taip pat gali svyruoti, tai priklauso ir nuo jūsų bendro plaukų skaičiaus: dažniausiai jis 50–150 tūkst. plaukų.
Ne kiekviena turime laiko ir noro skaičiuoti iškritusius plaukus ir rankioti juos po visus namus. Vis dėlto, jeigu vien besišukuodamos prarandate prarandame apie 100 plaukų, derėtų susimąstyti.
 

Kodėl tai vyksta?


Jei plaukai ploni, jokios priemonės nepadės juos paversti storais karčiais – struktūros pakeisti neįmanoma. Tačiau tokias problemas kaip plaukų slinkimas išspręsti įmanoma.
Prieš imdamosi priemonių, išsiaiškinkite, kodėl jūsų plaukai slenka. Pagrindinės tai sukeliančios priežastys dažniausiai yra sveikatos sutrikimai, netinkamas gyvenimo būdas bei prastos plaukų priežiūros priemonės.
Kalbant apie sveikatos sutrikimus galėtume išskirti šiuos: tai įvairios infekcinės bei endokrinologinės, ginekologinės ir inkstų ligos, taip pat – menopauzė ar gimdymas (hormonų pakitimai). Be to, moterys, kaip ir vyrai, kenčia nuo androgeninio plikimo. Androgeniniam plikimui dažnai būdinga riebioji seborėja, kurią moterys pastebi prieš pastebėdamos plikimą.
Be šių rimtų ligų gali būti, kad jums sutriko medžiagų apykaita, trūksta vitaminų, jūs dažnai patiriate stresą, rūkote, dažnai vartojate alkoholį.
Nepamirškite ir to, kad plaukams kenkia ir įvairūs išorės veiksniai: itin karštas oras, netinkamos ar per stiprios priežiūros priemonės (pvz., cheminiai plaukų dažai). Pagalvokite, ar pačios tiesiogiai neprisidedate prie to, kad prarandate nemažai plaukų. Galbūt labai dažnai džiovinate karštu džiovintuvu, sukate ar tiesinate plaukus, buvote pasidariusios cheminį sušukavimą?


 

Ką daryti?


Jeigu sergate kokia nors liga, – gydymą paskirs daktaras.
Tačiau, jei plaukai slenka dėl netinkamo gyvenimo būdo, stenkitės jį pakeisti.
Stiprinkite organizmą, subalansuokite mitybą, nepamirškite pavartoti vitaminų bei mikroelementų, atsikratykite žalingų įpročių.
Be to, apribokite plaukų džiovinimą karštu oru, tiesinimą ar sukimą žnyplėmis, dažymą.
Galiausiai išsirinkite tokias plaukų priežiūros priemones, kurios yra subalansuotos specialiai tokiems probleminiams plaukams. Labai patartina naudoti ne tik šampūną ar balzamą, bet ir specialias papildomas priemones.
 

Cutrin plaukų priežiūros priemonių linija


Siekdama padėti kovoti su plaukų slinkimu, kompanija Cutrin sukūrė ypatingą BIO+ specializuotų produktų liniją. Šią liniją sudaro produktai, skirti ir moterims, ir vyrams. Moterims siūlomi Energen Shampoo (energizuojamasis šampūnas) bei Energen Serum (energizuojamasis serumas).
Gražiosios lyties atstovėms skirti produktai kovoja su priešlaikiniu plaukų slinkimu ir plonėjimu. Šios priežiūros priemonės stabdo ir mažina plaukų slinkimą, stiprina ir skatina naujų plaukų ataugimą, maloniai veikia galvos odą. Taip pat atgaivina plaukus, tad jie atrodo sveiki ir gyvybingi.
Cutrin BIO + priemonių sudėtyje yra septyni skirtingi vitaminai, būtini plaukų augimui ir gerai būklei. Jos taip pat turi biotino ir H grupės vitaminų, kurie saugo nuo priešlaikinio plaukų slinkimo plaukų žilimo ir galvos odos ligų.
Na, o specialiai parinktas kaštonų ekstraktas stimuliuoja galvos odos medžiagų apykaitos ir kraujotakos cirkuliaciją. Šalia viso to, naudodami priemones galėsite mėgautis švelnios žalumos kvapu.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai