Ne tik per kančias veda kelias į žvaigždes

Šis straipsnis ne apie astronomiją, ir ne apie pirmą pasivaikščiojimą mėnulyje. Kalbama apie kiek kitokias žvaigždes... Lietuvoje jų ne tiek ir daug, tačiau užsienyje „sužimba“ nuolat. Ir ne šiaip sužimba, o dar mums ir akyse šmėkščioja, savo tobulomis kūno linijomis akis badydamos. O kaip mums, paprastosioms mirtingosioms, neturinčioms tuzino asmeninių trenerių ir milijono banke įvairioms procedūroms, vasarą nusimesti drabužius ir lyg podiumu praeiti pajūrio paplūdimiu? Ką daryti su tuo nelemtu celiulitu?
 

Pažinkime priešą savo


Lietuviai – išmintingi žmonės. Jie visuomet žinojo, kad įveikti priešą geriausiai padeda išsamios ir naudingos žinios apie jį. Prisiminkime kad ir didįjį kunigaikštį Vytautą. Jis du kartus buvo pasiprašęs prieglobsčio pas kryžiuočius, o vėliau, gavęs pakankamai žinių, juos sumušė. Arba Herkų Mantą, kuris puikiai pasinaudojo savo mokytojo vokiečio jam suteiktais pamokymais. Kova su klastinguoju celiulitu – ne menkesnio gudrumo ir žinių reikalaujantis mūšis. „Celiulitas – tai liga, kuria visame pasaulyje serga devynios moterys iš dešimties – ir lieknos, ir stambios damos. Apkūnesnėms pasisekė labiau. Celiulitas „pasislepia“ po storu riebalų sluoksniu ir yra mažiau pastebimas“, – sako kosmetologė kūno specialistė Lilija LUKŠA. Atvirame mūšyje su šiuo pasalūnu gali padėti tik labai tiksli ir išsami informacija...
Celiulitas – tai poodinio riebalinio sluoksnio uždegimas, dėl kurio odos paviršiuje atsiranda smulkių kauburėlių, primenančių apelsino žievę. Celiulitas gali būti bet kurioje kūno vietoje, kur yra riebalinio audinio sluoksnis. Pažeidžiamiausios yra viršutinė šlaunies dalis, blauzda ir sėdmenys. Tačiau apelsino žievelės oda gali būti ir krūtų, juosmens srityje, viršutinėje rankų dalyje, ar net ant kaklo. „Celiulitą gali sukelti labai įvairios ir dažnai mūsų gyvenime pasitaikančios priežastys: stresas, kontraceptinės tabletės, alkoholis, rūkymas, netinkamas maistas, sėslus gyvenimo būdas, netinkamos dietos ir net per didelis fizinis krūvis“, – vardina kūno specialistė L. Lukša. – Dažnai ši liga yra paveldima. Jei jūsų mamai yra celiulitas – jis gali atsirasti ir jums“.
Pasak L. Lukšos, celiulitas pirmą kartą pasireiškia lytinio brendimo metu ar iš karto po jo, vėliau po gimdymo, dar vėliau – per menopauzę. Pirmiausia dėl riebalų kaupimosi poodyje, sutrikusios limfos veiklos ir kt. priežasčių riebalinio sluoksnio ląstelės sustorėja, išbrinksta ir pradeda spausti aukščiau esančius odos sluoksnius. Vėliau susiformuoja rausvi patinę mazgeliai, dar vėliau atsiranda apelsino žievelė. Iš pradžių nepastebima, vėliau ji tampa puikiai matoma.


 

Metas į mūšį...


Bjaurių odos nelygumų atsikratyti išties sunku. Tam reikia paskirti ne tik daug laiko, bet ir pastangų. „Jeigu moteris kaupia riebalus dešimt metų, tai per mėnesį jų atsikratyti negalės“, – teigia L. Lukša. Tačiau šiuolaikinė medicina ir moterims į pagalbą skubantys kosmetologai kovoti su apelsino oda siūlo kelis būdus. Pirmiausia, žinoma, reikia pradėti keistis nuo savęs. Labai svarbu pakeisti savo gyvenseną; daugiau judėti, atsisakyti žalingų įpročių, sveikai ir teisingai maitintis. Be to, į pagalbą galite pasitelkti ir kitas priemones:
Kosmetiniai produktai
Kovai su celiulitu sukurta įvairiausių želė, kremų ir kitų kosmetikos priemonių. Gerinantys kraujo apytaką ir lieknėjimą skatinantys produktai yra veiksmingi kartu su kompleksiniu gydymu. Jei vartosite vienus – nedidelį poveikį pastebėsite ne anksčiau kaip po dviejų trijų mėnesių ir tai tik jei produktai kasdien buvo kruopščiai įtrinami į odą.
Masažas
Tai viena veiksmingiausių kovos su celiulitu priemonių. Egzistuoja įvairios masažų rūšys: anticeliulitinis masažas, endomasažas, povandeninis vibracinis masažas, vakuuminis masažas ir t. t. Veiksmingo masažo trukmė – maždaug valanda. Dauguma anticeliulitinių masažų yra skausmingi. Tai natūralu, juk, jei celiulitas įsisenėjęs, odą ir taip nuolat skauda. Tačiau jei skausmas masažuojant nepakeliamas – vadinasi, kaip nekompetentinga masažuotoja ar bloga įranga.
Įvyniojimai
Šiai procedūrai bene dažniausiai naudojami jūros dumbliai bei gydomasis purvas (durpės). Pasitelkiant šiuos natūralius odos „valiklius“, pašalinami organizme susikaupę toksinai, šlakai, gerinama kraujotaka. Daugelio kosmetologų teigimu, karštieji įvyniojimai veiksmingesni už šaltuosius.
Mezoterapija
Gydant šiuo būdu, į problemines kūno vietas sušvirkščiama įvairių veikliųjų preparatų mišinių. Kosmetologų teigimu, ši procedūra tinkama esant visoms celiulito formavimosi stadijoms.
Vakuuminis masažas
Veiksmingas, kai gydymas kompleksinis ir ne vienkartinis. „Dažniausiai aš siūlau gydyti celiulitą aštuonias savaites“, – pasakoja L. Lukša. Mažiausia vakuuminio masažo komplekso trukmė turėtų būti dešimt procedūrų.
Jei vargina nuolatinis sąnarių skausmas ir išsiplėtusios kraujagyslės – vakuuminis masažas jums tikrai netiks.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai