Gražūs plaukai bet kokiame amžiuje

Kiekviena moteris žino, kad gražūs plaukai puošia labiau nei brangūs drabužiai. Deja, sulaukus tam tikro amžiaus, elementariausios priežiūros nebeužtenka. Jei būnant dvidešimties ar trisdešimties moteriai užtenka išsitrinkti plaukus tinkamu šampūnu bei kondicionieriumi ir nerūpestingai išdžiovinus džiovintuvu lėkti į lauką, tai, atėjus keturiasdešimtmečiui, derėtų šiuos įpročius kiek pakeisti, kadangi atsiranda nemažai veiksnių, kurie plaukams bei galvos odai nėra palankūs, o dažnai net ir labai kenkia.
 

Kuo susiję menopauzė ir plaukai?


Vienas iš sudėtingiausių moters gyvenimo laikotarpių – menopauzė, kuri ne tik paveikia psichologiškai, bet ir turi įtakos įvairiems fiziniams pokyčiams. Sumažėjus moteriškųjų hormonų estrogenų, saugančių plaukus ir jų šaknis, padidėja vyriškųjų kiekis, todėl, sutrikus pusiausvyrai, plaukų augimas bei sveikata taip pat sutrinka. Jie pradeda slinkti, lūžinėti, tampa silpni, veliasi.
Kad išvengtų ar kiek įmanoma daugiau sustabdytų šiuos nemalonius procesus, moteris turi imtis rimtų priemonių ir pamiršti lengvabūdiškumą.
Deja, kol kas nėra jokių stebuklingų preparatų, per naktį sugrąžinančių jaunystės kasas, tačiau mokslas vis labiau tobulėja, todėl vaistinėse jau galima įsigyti šampūnų, kaukių ir kitų priemonių, padedančių plaukams šiuo sunkiu metu.


 

Kasdieninės priemonės


Labai didelės įtakos plaukams, jų grožiui ir sveikatai turi kasdieninė jų priežiūra ir tai, kaip su jais elgiamės ištisus metus. Norint tikrai apsisaugoti nuo didelių problemų, derėtų vadovautis keliais jau daug kam žinomais, tačiau nepaneigiamais patarimais bei plaukų priežiūros žingsniais. Pabrėžti reikia tai, kad moterims, kurių plaukai yra silpni, šie, atrodytų, elementarūs dalykai, yra būtini, todėl pamirškite skepticizmą ir atidžiai perskaitykite.
Plonų ir silpnų plaukų priežiūra. Tai yra viena pagrindinų plaukų slinkimo ir lūžinėjimo priežasčių. Tokie plaukai dažniausiai tampa dėl per didelio išsausėjimo. O išsausėja plaukai dėl kelių priežasčių: per sausų patalpų, per mažo išgeriamo vandens kiekio, taip pat – per dažnai naudojamų plaukų formavimo priemonių – tiek kosmetikos, tiek džiovintuvų, garbanų suktuvo ar tiesintuvo.
Kad panaikintumėte ar bent jau sumažintumėte plaukų išsausėjimo sukeltą žalą, pasirinkite kuo tinkamesnius sausų plaukų šampūnus ir balzamus (patariama pasitarti su savo kirpėju), taip pat kiek įmanoma venkite naudoti karštas priemones ir alkoholio turinčią plaukų kosmetiką.
Plaukus šukuokite natūralių šerių šepečiu, o, jeigu labai elektrinasi, – įsigykite specialų purškiklį. Kaip ir visą mūsų kūną, taip ir plaukus reikia drėkinti iš vidaus, tad nepamirškite gerti kiek įmanoma daugiau vandens.
Jei jūsų plaukai yra linkę riebaluotis, balzamą ar kondicionierių naudokite tik jų galiukams, o ir pasirinkite turintį daug baltymų, kurie išlygins išsišakojusius galus.
Saugodami sausus plaukus, galite pasinaudoti ir namų medicinos patarimais. Pavyzdžiui, pasidarykite plaukų atnaujinimo priemonę: sumaišykite puodelį pieno, puodelį vandens bei džiovintų rožių vainiklapių, leiskite nusistovėti, tada įdėkite riekelę avokado bei arbatinį šaukštelį medaus ir šaukštelį migdolų aliejaus be alkoholio. Viską gerai sumaišykite, užtepkite ant plaukų, apvyniokite polietilenu ir, palaikę pusę valandos, išskalaukite.
Plaukų trinkimas. Trinkdami plaukus, galite jiems arba labai pagelbėti, arba stipriai pakenkti. Netgi pats šampūno bei kondicionieriaus naudojimas turi keletą paprastų principų, nulemiančių plaukų būklę.
Prieš trenkant plaukus būtina gerai iššukuoti retomis šukomis, kadangi kitu atveju susidarytų dar daugiau mazgų, kuriuos šlapius iššukuoti yra dar sunkiau, o neretai išpešamas ir didelis jų kiekis. Sušlapinę plaukus, švelniai įtrinkite šampūną ir pamasažuokite galvą. Ne per karštu vandeniu išskalaukite plaukus ir dar kartą pakartokite procedūrą – taip geriau pašalins riebalai. Po to, švelniai nusausinkite plaukus ir užtepkite nedidelį kiekį kondicinionieriaus. Vėlgi, jo nereikia daug, o tepti prie pat šaknų išvis nebūtina, kadangi taip plaukai dar labiau susiriebaluos. Kondicionierių palaikę kelias minutes, atidžiai išskalaukite ir nepalikite jokių likučių. Švelniai nusausinkite plaukus, jokiu būdu netrinkite rankšluosčiu ir iškart nešukuokite. Geriausia palikti juos išdžiūti natūraliai, jei tai neįmanoma, džiovintumą laikykite toli nuo plaukų ir pūskite silpniausia srove.
Dar kartą priminsime – trenkant plaukus svarbios tiek priemonės, tiek procesas. Tad pasirinkite jūsų plaukų tipui tinkamus šampūnus ir kondicionierius. Ir, kaip jau minėjome, jeigu turite rimtų problemų, – nedelsdami eikite į vaistinę ir pasitarę įsigykite gydomojo šampūno.
 

Keletas patarimų


• Eidamos į sauną, plaukus apsukite rankšluosčiu
• Vasarą bei žiemą nešiokite galvos apdangalus. Jie apsaugos tiek nuo saulės, tiek nuo šalčio
• Išsimaudę baseine ar jūroje, plaukus pamaitinkite kaukėmis ar balzamais
• Venkite per dažnai daryti įmantrias šukuosenas bei naudoti galybę segtukų, gumelių, lankelių ir t.t. Tai nėra sveika.

 

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

salele
2011-03-08 00:57
mano plaukai labai ploni,naudoju sampuna o kondicionieriu tepu ant galiuku,bet po dienos mano plaukai buna kaip neplauti riebaluoti ties saknim,o galai sausi,kokias kaukes patartumete namines? girdejau kad reikia plauku saknis istrinti svogunu ir palaikyti pusvalandi su salafanu ir ranksluosciu,sako kad neslenka ir sveikiau atrodo,ka jus i tai galite pasakyti?
Ingoshka
2009-09-07 01:26
Geri patarimai;)
profe
2009-02-18 21:33
viska taip ir darau bet vistiek sausi ir silpni
Agnyte
2008-02-05 17:27
Saunu

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai