Kovą su vėžiu galima laimėti tik pasitelkus visus įmanomus būdus

 Vėžio gydymas – išbandymas organizmui


Dažnai girdima, kad vėžio gydymą atlaikyti nėra lengva. Taip yra todėl, kad visą organizmo būklę nepaprastai įtakoja pats navikas, o dėl pačio gydymo blogėja ligonio kraujo parametrai, bendra organizmo būklė, kas dažnai ir komplikuoja gydymą.


60% onkologine liga sergančiųjų susiduria su mažakraujyste, ji sukelia intensyvų silpnumą, kuris ženkliai įtakoja paciento gyvenimo kokybę. Dėl didelio bendro silpnumo dažnai reikia atidėti gydymą, didinti intervalus tarp kursų ar sumažinti dozę. Taip pat sergantieji vėžiu susiduria su daugybe fiziologinių ir psichologinių negalavimų (jiems slenka plaukai, jie neturi apetito, jaučia silpnumą, naudoja nuskausminamuosius vaistus ir t.t.).
Štai keletas pacientų, susidūrusių su vėžiu patirčių.


Pacientė Z. Mačiulienė:


„Laiką po intensyvaus chemoterapijos kurso nemalonu net prisiminti, kadangi po tris dienas trunkančio intensyvaus gydymo, dar kelias dienas negalima būti arti kitų žmonių, dvi savaites laikytis atokiau nuo mažų vaikų, nes žmogus vis dar skleidžia radiaciją. Po gydymo praėjo ne viena diena, kol vėl galėjau bendrauti su artimaisiais, bet dar daugiau laiko praėjo, kol atgavau jėgas – juk agresyvus vėžio gydymas sunaikina ir piktybines, ir sveikas ląsteles“.


Pacientė V. Krivickaja:


„Prieš devynerius metus man buvo nustatytas vėlyvosios stadijos storosios žarnos vėžys. Metastazių buvo daug, tad onkologai nieko nežadėjo. Chirurgai pašalino auglį, bet po operacijos sunkiai sveikau. O blogiausia, kad beveik nieko negalėjau valgyti, nes organizmas nieko nepriimdavo, moteris viduriavo. Pagrindiniu maistu tapo bananai ir bandelės. Tad nusilpau, svoris krito, drabužiai pradėjo „kaboti“. Per keletą metų taip sublogau, kad aplinkiniai mane pradėjo laidoti.“

 

Sergančiųjų vėžiu gyvenimo kokybės palaikymas – itin svarbus uždavinys gydant vėžį

 

Šalia medicininio gydymo (kurio pagrindinis tikslas yra slopinti angiogenezę, taip stabdant naviko augimą, progresavimą, metastazių plitimą, invaziją į sveikus audinius) svarbūs tampa ir onkologinių ligonių gyvenimo kokybės palaikymo tikslai: sulėtinti svorio kritimą, sumažinti vaistų nuo skausmo poreikį, anemijos korekcija ir gerų kraujo parametrų išlaikymas, kitų šalutinių gydymo poveikių valdymas. Visi šie tikslai padeda prailginti sergančiųjų vėžiu gyvenimo trukmę ir išgyvenamumą.


Ieškant alternatyvių priemonių, mokslininkų akys vis dažniau krypsta į gamtos produktus, kuriuose yra natūralių medžiagų, padedančių palaikyti gerą sergančiojo vėžiu savijautą.


Po daugybės tyrinėjimų metų Kanados kompanija „Atrium Innovations” surado metodą, kaip iš ryklių kremzlių atskirti aktyviąsias molekules, ir sukūrė skystąjį ryklių kremzlių ekstraktą.


Kremzlės – tai audinys be kraujagyslių. Jos sudaro 6 – 8% ryklio kūno masės, tuo tarpu pas žinduolius 0.6% kūno masės. Be to, ryklio kremzlių veiksmingumas yra 100 000 kartų didesnis nei žinduolių.
Daugelis išbandžiusiųjų skystąjį ryklio kremzlių ekstraktą nenusivilia ir laikas nuo laiko papildo savo mitybą šiuo inovatyviu produktu.


Vėžio gydymo galimybės nuolat plečiasi, todėl tampa itin svarbu, kad sergantieji šia sunkia liga gautų ne tik naujausias žinias, bet ir visą įmanomą pagalbą. Kovojant su šia liga svarbu pasitelkti visus įmanomus ginklus: mokslo ir medicinos naujoves, pažangiausias gydymo technologijas, sveikatą kovoje su liga padedančias palaikyti sveikatos priemones ir tinkamus maisto papildus, taip pat nepamiršti pozityvaus mąstymo, teigiamo nusiteikimo ir sveiko gyvenimo būdo.


Prisijunkite prie socialinės iniciatyvos Facebook „VĖŽIUI NE“.
Daugiau informacijos www.veziuine.lt

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai