Nosies plovimas sergant alerginiu rinitu

Kai alerginio rinito atvejų nuolat daugėja ne tik tarp suaugusiųjų, bet ir tarp vaikų, kyla natūralus klausimas – ką būtų galima padaryti, kad ši liga kuo mažiau menkintų gyvenimo kokybę? Ne vienas mokslinis tyrimas rodo, kad reguliarus nosies plovimas jūros vandeniu gali būti labai naudingas tuomet, kai kovojama su varginančiais alerginio rinito simptomais.

Kokį poveikį turi jūros vanduo, kuo jis pranašesnis už dažnai nesaikingai vartojamus dekongestantus ir kokią medicinos priemonę naudinga turėti kiekvienų namų vaistinėlėje?

 

Jūros vandens nauda sergant alerginiu rinitu

 

Jūros vanduo turi keturias pagrindines naudingas savybes, pastebimas tuomet, kai sergama alerginiu rinitu:

  • Švelnina alerginio rinito simptomus – sumažina nosies niežulį, čiaudulį ir sekreto tekėjimą;
  • Gerina nosies mukociliarinį klirensą – išvalytų nosies ertmių virpinamasis epitelis gali veiksmingiau funkcionuoti;
  • Mažina vaistų vartojimo poreikį – įrodyta, kad reguliarus nosies plovimas izotoniniu jūros vandeniu gali reikšmingai sumažinti tokių vaistų kaip vietiškai vartojami steroidai dozes;
  • Gerina gyvenimo kokybę – vienos atliktos sisteminės apžvalgos rezultatai rodo, kad gyvenimo kokybė daugumai pacientų po 7 savaites trukusio reguliaraus nosies plovimo izotoniniu vandeniu pagerėjo bent 30 proc. .

 

Jūros vanduo paprastai nesukelia nepageidaujamų reiškinių

 

Atliktas vienas mokslinis tyrimas, kuriame pacientams, sergantiems alerginiu rinitu, kartu su vietinio poveikio steroidais buvo skirtas ir reguliarus nosies plovimas izotoniniu jūros vandeniu. Šiame tyrime dalyvavo 40 pacientų, o tyrimas truko beveik du mėnesius. Pokyčių vertinimai buvo atlikti po  4 ir 8 savaičių. Tyrimo rezultatams vertinti buvo naudojamas specialius klausimynas, skirtas nustatyti gyvenimo kokybės pagerėjimą alerginiu rinokonjunktyvitu sergantiems pacientams. Klausimyno balas reikšmingai sumažėjo ir po 4, ir po 8 savaičių – tai reiškia, kad buvo stebėti teigiami nosies plovimo rezultatai. Be to, nosies plovimas izotoniniu jūros vandeniu nesukėlė nepageidaujamų reiškinių, kaip dažnai nutinka su vietiškai vartojamais dekongestantais. Jūros vanduo geriau nei dekongestantai malšino nosies gleivinės niežulį, čiaudulį ir nosies sekreto tekėjimą. Tuo tarpu per ilgai ir nesaikingomis dozėmis vartojami nosies gleivinės kraujagysles sutraukiantys vaistai gali sukelti daug nepageidaujamų reiškinių, tarp jų – ir nosies gleivinės kraujavimą, sausumą, lėtinę slogą. Be to, daugybė pacientų kitame tyrime atsakė, kad dekongestantai dažniausiai turi tik trumpalaikį poveikį.

 

Kokią medicinos priemonę naudinga turėti kiekvienų namų vaistinėlėje?

 

Quixx soft nosies purškalas – medicinos priemonė, kurią naudinga turėti kiekvienų namų vaistinėlėje. Tai natūralus izotoninis nosies purškalas, kurio sudėtyje yra Atlanto vandenyno vandens, turinčio vertingų mineralų ir mikroelementų, ir alavijų ekstrakto. Šio ekstrakto naudingos savybės žinomos jau nuo seno. Alavijų ekstraktas padeda slopinti uždegimą, skatina jautrios gleivinės regeneraciją ir drėkina nosies gleivinę.

 

Šį nosies purškalą naudoti paprasta ir patogu. Jis švelniai valo nosies ertmes ir drėkina nosies gleivinę, nesukelia pripratimo ir veiksmingiau nei dekongestantai gali malšinti niežulį, čiaudulį ir sekreto tekėjimą.

 

Parengė vaistininkė Rūtelė Foktienė

Susiję straipsniai

Mūsų draugai

Mūsų draugai