Trumpai ir aiškiai apie šiandienines erekcijos sutrikimų gydymo galimybes

Erekcijos sutrikimai gali apkartinti ne tik vyro, bet ir abiejų poros narių gyvenimą. Ar yra kokių nors sprendimų, padedančių įveikti šią problemą? Juk erekcijos sutrikimais skundžiasi ne tik vyresni vyrai. Vis daugiau jaunuolių mina gydytojo urologo kabinetą, teigdami, kad jiems nepavyksta pasiekti ir (arba) išlaikyti tokios erekcijos, kad būtų atliktas kokybiškas lytinis aktas. Taigi - trumpai ir aiškiai apie šiandienines erekcijos sutrikimų gydymo galimybes.

 

Pirmasis žingsnis – gyvenimo būdo korekcija

 

Tyrimais įrodyta, kad pradines erekcijos disfunkcijos stadijas gydyti padeda paprasčiausias gyvenimo būdo koregavimas. Reikėtų pradėti nuo:

 • Kūno svorio kontrolės, ypač jei yra antsvoris ir nutukimas;
 • Reguliaraus fizinio krūvio įvedimo į dienotvarkę;
 • Mitybos raciono subalansavimo ir mitybos režimo sureguliavimo;
 • Darbo ir poilsio režimo įvedimo ir nervinę įtampą keliančių situacijų vengimo;
 • Žalingų įpročių, tokių kaip rūkymas ir alkoholio vartojimas, atsisakymo.

Žinoma, norimų rezultatų per savaitę pasiekti tikrai nepavyks, bet tai neturėtų būti priežastis atsisakyti bet kokių pastangų gyventi sveikiau. Juk sveikas gyvenimo būdas svarbus ne tik lytinei sveikatai. Ne paslaptis, kad erekcijos sutrikimų ir širdies bei kraujagyslių ligų rizikos faktoriai labai panašūs. Erekcijos sutrikimai gali būti pats pirmasis ženklas, kad kažkas negerai su širdimi ir kraujagyslėmis. Tad į tokius organizmo siunčiamus signalus ranka numoti tikrai nereikėtų – mėginant susigrąžinti kokybiškesnę erekciją, tikėtina, pavyks susigrąžinti ir geresnę bendrąją fizinę bei emocinę sveikatą.

 

Jei gyvenimo būdo korekcijų nepakanka, tuomet galima pasitelkti medikamentinį erekcijos sutrikimų gydymą

 

Medikamentinis erekcijos sutrikimų gydymas šiandien yra gana patogus, saugus ir daugumai pacientų grąžinantis kokybiško lytinio gyvenimo galimybes. Lietuvoje registruoti bent  keturių rūšių 5 tipo fosfodiesterazės inhibitoriai.  Vienas iš jų yra naujausias antros kartos vaistas, veikiantis greitai (vos per 15-30 minučių), padedantis išsaugoti spontaniškumą ir sukeliantis mažiau nepageidaujamų reiškinių. Kitos rūšies 5 tipo fosfodiesterazės inhibitoriai dažniau gali sukelti tokius nepageidaujamus poveikius kaip veido raudonis, raumenų skausmas, galvos skausmas, greitas širdies plakimas ir kt.

 

Naujausias antros kartos vaistas veikia atpalaiduodamas varpoje esančias kraujagysles

 

Naujausias antros kartos vaistas - tai yra gydymo priemonė, skirta suaugusiems vyrams, kenčiantiems nuo erekcijos disfunkcijos (dar vadinamos impotencija, vis dėlto šis terminas naudojamas vis rečiau). Tai yra sutrikimas, kai vyras negali pasiekti erekcijos arba išlaikyti varpos standumo tiek, kad galėtų lytiškai santykiauti. Šis vaistas veikia padėdamas atpalaiduoti varpoje esančias kraujagysles. Dėl to padidėja kraujo srautas į varpą, o tai padeda seksualiai susijaudinus išlaikyti varpos standumą ir erekciją. Svarbu atkreipti dėmesį, kad šis vaistas neišgydo paciento ligos ir jis veikia tik esant seksualinei stimuliacijai. Kad vyras būtų pasirengęs lytiniams santykiams, jam ir jo partnerei (-iui) vis tiek reikės pradėti nuo glamonių – lygiai taip pat, kaip jie elgtųsi, net jei jis ir nevartotų šios veiksmingos gydymo priemonės.

 

Vieniems vyrams labiau tinka vieni vaistiniai preparatai, kitiems – kiti

 

 Reikia turėti omenyje, kad skiriasi vaistinių medžiagų veikimo pradžia, trukmė, galimų nepageidaujamų poveikių spektras ir t.t. Be to, būtina pabrėžti, kad vaistinio preparato efektyvumą gali riboti per didelis maisto kiekis ar kartu vartojamas alkoholis ar kitos medžiagos. Negana to, kai kuriems vyrams medikamentinis gydymas neveikia iš karto – prireikia kelių bandymų, todėl svarbu nenuleisti rankų po pirmo nepavykusio karto. Deja, bet kai kuriems vyriškosios lyties atstovams medikamentinis gydymas gali būti neveiksmingas dėl lėtinių ligų stadijos ir (arba) neigiamo naudos ir rizikos santykio. Dėl bet kokio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai.

 

Jei vaistiniai preparatai norimo efekto neduoda, tuomet gali pasiteisinti kitos priemonės

 

Vaistai gali neveikti taip, kaip to tikimasi. Vis dėlto sveikesnio gyvenimo būdo „numesti“ taip pat nereikėtų – tai labai svarbi kompleksinio erekcijos sutrikimų gydymo dalis. Kai kuriems vyrams prireikia ir psichoterapijos, ypač jei erekcijos sutrikimų priežastinis atspalvis yra psichologinės kilmės.

Kokių gi pasirinkimų yra, kai nei vienas šiuo metu esantis rinkoje vaistinis preparatas norimo efekto nesuteikė? Tuomet lytiškai aktyviems vyrams gali būti pasiūlomos kitos alternatyvos – varpos injekcijos, varpos implantai arba vakuuminės pompos. Bene paprasčiausias ir pigiausias gydymo būdas – tai vakuuminės pompos. Vakuuminės pompos padeda sukelti gausesnio kraujo kiekio į varpą pritekėjimą ir guminio žiedo pagalba erekcija gali būti išlaikoma iki 15-20 minučių. Paprastai tariant, pompa padeda sukelti kraujoplūdį į varpą, o guminis žiedas neleidžia šiam kraujui taip greitai ištekėti iš varpos akytkūnių. Kai kuriems vyrams siūlomos varpos injekcijos. Šių procedūrų metu į varpą ir šlaplę suleidžiami specialūs vaistiniai preparatai.

Jei jokie paminėti gydymo metodai vyrui nepadeda, tuomet gali likti tik viena išeitis – varpos implantai. Yra keletas varpų implantų rūšių. Vieni jų yra lankstūs, kiti gali būti užpildomi skysčiu, o paskutiniu metu kuriami dar pažangesni implantai, kurie turėtų pradėti veikti tik tuomet, kai to reikalauja vyro smegenys. Lankstūs implantai nėra tokie pažangūs kaip skysčiais užpildomi implantai, tačiau pastarųjų kaina kur kas didesnė ir veikimo mechanizmas – kur kas sudėtingesnis. Lietuvoje jau atliekamos ir lanksčių, ir skysčių užpildomų varpų implantų operacijos.

Tad pasirinkimų tikrai daug ir, tikėtina, kiekvienas lytiškai aktyvus vyras kartu su gydytoju urologu tikrai suras tinkamiausią gydymo metodą, padedantį susigrąžinti kokybišką lytinį gyvenimą.

 

Parengė vaistininkė Rūtelė Foktienė

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai

Mūsų draugai