Skausmingas noras šlapintis = prostatitas?

Vyresnio amžiaus vyrai kartais skundžiasi, jog juos itin vargina noras šlapintis, kuris dažnai užklumpa nakties metu.  Be to, atėjus į tualetą atlikti savo reikalų, paaiškėja, jog tas šlapinimasis dar ir skausmingas, sukelia didžiulį diskomforto jausmą.

Nekreipiant į tai dėmesio ir ignoruojant visus šiuos simptomus, galima sulaukti rimtų bėdų: priešlaikinės liaukos uždegimas (prostatitas) gali pereiti į lėtinį, kurio simptomai aštrės, o gydymo procesas bus ilgesnis bei sudėtingesnis...

 

Kodėl atsiranda priešlaikinės liaukos uždegimas?

 

Kaip ir kiekviena liga, taip ir priešlaikinės liaukos uždegimas (prostatitas) neatsiranda iš niekur: priešlaikinės liaukos uždegimas dažniausiai yra šlaplės uždegimo padarinys. Priešlaikinės liaukos uždegimą taip pat gali sukelti daug įvairių bakterijų. Dažniausiai bakterijos į priešinę liauką patenka pro šlapimo takus ir tokiu būdu pirminis uždegimo židinys dažniausiai būna šlaplėje.

Sergant ūminiu priešlaikinės liaukos uždegimu vyras jaučia, kaip labai skauda pilvo apačioje šlapinantis ir toks skausmas dažnai nebūna vienpusis ir gali išplisti po visą nugarą, tad kartais pradeda varginti ne tik skausmingas šlapinimasis, bet ir nugaros skausmas. Be to, negydomas ūminis priešlaikinės liaukos uždegimas gali pereiti į lėtinę formą.

Lėtinis priešlaikinės liaukos uždegimas nors ir yra nelabai pavojingas, tačiau itin nemalonus, nes dažnas ir skausmingas šlapinimasis ir net skausminga ejakuliacija vyrui sukelia didelį diskomforto jausmą.

Jei prasidėjo ūminis priešlaikinės liaukos uždegimas, tuomet galima pajausti, jog atsirado ir karščiavimas bei šaltkrėtis, kamuoja bendras silpnumas. Būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.

 

Priešlaikinės liaukos uždegimo gydymas – tiek antibiotikais, tiek augalinės kilmės vaistais

 

Jei pajautėte, jog atsirado minėtieji simptomai -  skausmas šlapinantis, dažnas šlapinimasis, karščiavimas, išskyros iš šlaplės, bendro pobūdžio negalavimai, tuomet reikėtų kreiptis į gydytoją.

Priešlaikinės liaukos uždegimas dažniausiai yra gydomas antibiotikais, o taip pat gali būti skiriami augalinės kilmės vaistai, pavyzdžiui, „Prostamol uno“.

„Prostamol uno“  veiklioji medžiaga yra palmių (Serenoa repens) vaisių ekstraktas. Vaistas vartojamas vyrų šlapinimosi sutrikimų (šlapimo pūslės išsituštinimo pasunkėjimo) dėl gerybinio priešinės liaukos padidėjimo, dar vadinamo gerybine priešinės liaukos hipertrofija (GPH), gydymui, kuomet pasireiškia tokie požymiai kaip šlapimo ištekėjimo pradžios vėlavimas, ilgiau trunkantis ir su pertraukomis šlapinimasis, silpna šlapimo srovė, dažnas šlapinimasis (ypač nakties metu), ne visiško šlapimo pūslės išsituštinimo pojūtis.

Dauguma šių simptomų atsiranda todėl, kad padidėjusi priešinė liauka susiaurina šlaplę (per kurią šlapimas išteka iš šlapimo pūslės). Sabalpalmių (Serenoa repens) vaisių ekstraktas, kuris yra randamas „Prostamol uno“ sudėtyje,  apsaugo nuo tolesnio priešinės liaukos audinio išvešėjimo, o taip pat sumažina šlapimo pūslės spaudimą bei sustiprina šlapimo srovę. Priešlaikinės liaukos gydymo trukmė labai skiriais: tiems, kuriems uždegimą diagnozavo anksti, gydymas bus greitesnis nei tiems, kurie delsė.

[banner-24]

 

Ką daryti tiems, kurie jau serga priešlaikinės liaukos uždegimu ir tie, kurie nori užkirsti kelią šiam nemaloniam uždegimui ?

 

Sergant lėtiniu priešlaikinės liaukos uždegimu reikia saugotis peršalimo, nes peršalimas gali dar labiau apsunkinti ligos eigą.

Tiems, kurie nori nežinoti, ką reiškia dažnas ir skausmingas šlapinimasis, nenori nemalonaus „draugo“ prostatito, patariama per dieną išgerti pakankamą kiekį vandens: tokiu būdu sumažės tikimybė, jog kartu su šlapimu į prostatą pateks bakterijos, kurios labai dažnai ir sukelia priešlaikinės liaukos uždegimą – prostatitą.

Be to, nepamirškite ir fizinio aktyvumo, karts nuo karto atlikite dubens raumenims stiprinti skirtus Kėgelio pratimus, kurie sumažins prostatito atsiradimo riziką, padės išvengti šlapimo nelaikymo.

Parengė: L.Rimgailė

 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai

Mūsų draugai