Odeta Rimkevičiūtė: kuo daugiau darai, tuo daugiau energijos turi

Prieš eidama susitikti su televizijos projekto „Lietuvos dainų dešimtukas. Iššūkis žvaigždėms“ dalyve avantiūriste Odeta Rimkevičiūte, apie ją žinojau labai nedaug – tai, kad ji mėgsta dainuoti, yra viešųjų ryšių specialistė ir – gali padaryti špagatą. Tuo įsitikino visa Lietuva. Sudalyvavusi viršelio fotosesijoje, o vėliau Užupyje (beje, tai – Odetos gyvenamoji vieta) kartu gerdama arbatą, supratau, kad poros valandų tikrai neužteks šiai energijos kupinai ir itin užimtai asmenybei pažinti. Vis dėlto pabandžiau sužinoti kiek įmanoma daugiau. Iš kur ta energija? Kaip pavyksta suderinti įtemptą darbotvarkę ir nepervargti gyvenant tokį intensyvų gyvenimą?
 

Dainuoja visą gyvenimą


Savaime suprantama, kad pokalbį pradėjome nuo klausimų apie dainavimą. Kiekvieną šeštadienį matome Odetą televizijos ekrane gyvai dainuojančią įvairaus stiliaus muziką. „Dainavimas visada buvo mano svajonė, – pasakojo moteris. – Visada norėjau išbandyti save ir dainuoti scenoje, su orkestru, publikai. Draugams prisidainuoju ir taip – vakarėliuose, kompanijoje“. Tai galbūt dainavimas turėjo tapti Odetos profesija? Kodėl tuomet dabar ji dirba viešųjų ryšių srityje, o ne stovi ant scenos?
„Vaikystėje dainavau būdama labai maža. Vos šešerių dainavau vaikų ansamblyje. Vėliau mokyklos choras, kuris, kaip ir daugeliui moksleivių nelabai patiko“. Vaikystėje Odeta taip pat mokės skambinti pianinu, vis dėlto, kadangi ir šis užsiėmimas buvo ne savanoriškas, jis taip pat nelabai patiko. Taigi galiausiai po mokyklos stoti mokytis dainuoti profesionaliai, paprasčiausiai nebuvo pagrindų.
Vis dėlto dėmesio troškimas ir menas Odetai nesvetimi. Sužinojus, kad moteris net aštuonerius metus yra šokusi kartu su Panevėžio pučiamųjų orkestru, o vėliau – įvairių Lietuvos krepšinio klubų „Lietkabelis“, „Žalgiris“, „Lietuvos rytas-Statyba“, „Lietuvos nacionalinė rinktinė“ ir t.t.) palaikymo komandose, paaiškėja ir iš kur tas garsusis Odetos lankstumas ir špagatas. Pati Odeta juokiasi, kad tuomet merginos buvo pirmosios Lietuvoje, šokdavo daug ir visur – ne taip, kaip dabar, kai kiekvienas klubas turi savo šokėjas.
 

Palaikymas – labai svarbu


Iš tiesų be galo įdomu – iš kur tiek energijos ne tik intensyviam darbui, bet ir koncertams kiekvieną savaitgalį? „Kuo daugiau veiki, tuo daugiau turi energijos ir noro“, – paprastai atsako Odeta. Kiekvieną dieną po darbo ji kartu su partneriu Almantu vyksta į televiziją ir repetuoja bent porą valandų – juk norisi pasirodyti kuo geriau. „Sekmadieniais būnu išsunkta ir „negyva“, kadangi koncertų metu atiduodu labai daug, patiriu daug jaudulio, gaunu daug adrenalino“. Tačiau pailsėjus ateina pirmadienis – vėl nauja savaitė ir mintys apie tai, ką padaryti, kad šeštadienį pasirodyčiau dar geriau.


„Tiek laiko galiu skirti sau ir dėl to, kad kol kas neturiu šeimos, gyvenu tik sau. Todėl grįžusi neturiu dar rūpintis kitais, užsiimti namų ruošos darbais ir pan.“.
O kaipgi į tokį moters užsiėmimą reaguoja aplinkiniai? Bendradarbiai, draugai? Vis dėlto ne visiems gali patikti toks dažnas rodymasis viešumoje. Odeta atsako tiesiai šviesiai – „jei nebūtų draugų, artimiausių žmonių bei kolegų palaikymo, nebūčiau atsiradusi šiame projekte. Kažkada esu minėjusi, kad norėčiau sudainuoti gyvai, tad, kai pasitaikė proga, manęs ir paklausė, kodėl nedalyvauju projekte.“
Kiti labai svarbūs žmonės, tiek Odetos gyvenime, tiek ir dainuojant, – draugai. Kaip sakė ji pati – jie labai daug padeda, palaiko, paskatina ir suteikia energijos.
„Draugai yra mano pats didžiausias užgyventas turtas, jų turiu labai daug ir tikrų. Daugelis ateina į koncertus sirgti, tad kai dainuodamas matai savus žmones – jauti didžiulį palaikymą“.
 

Dėmesys sau – natūralu


Vis dėlto tik palaikymo ar geros energijos neužtenka gerai savijautai palaikyti. Pasiteirauvus, ką gi moteris daro, kad jaustųsi ir atrodytų gerai, kažko ypatingo neišgirsti. „Labai svarbus yra poilsis. Nors miego dažniausiai trūksta, taupydama energiją stengiuosi laiku atsigulti. Rytą pradedu didele stikline virinto vandens. Taip pat geriu daug mažiau kavos nei anksčiau – tik puodelį per dieną, o ant darbo stalo bei automobilyje visada turiu geriamojo vandens. Nevartoju jokio alkoholio savaitės eigoje, nes jis labai kenkia balsui. Dabar kur kas daugiau save palepinu grožio procedūromis, o tai neabejotinai prisideda ir prie geros savijautos.“
Be abejo, gerai savijautai svarbi ir mityba, netgi kiek apribota, juk persivalgyti yra nesveika, be to, – sukelia mieguistumą. „Galvoju, ką valgau, ką veikiu, kada einu miegoti“, – apibendrino Odeta.
Ar užsiima kokiu nors sportu? „Kol dainuoju, nesportuoju, pats dainavimas ir šio meto gyvenimo ritmas yra labai geras sportas. Tiesą sakant, ne vienas kilogramas buvo „pamestas“ nuo projekto.
Šiaip mėgstu plaukioti baseine, pasivaikščioti“.
 

Į liūdesį – filosofišku žvilgsniu


Paklausta, ar nebūna akimirkų, kai toks tempas, nuolatinis užimtumas pradėtų varginti, Odeta iškart suprato, kur linksta pokalbis. „Ne vienas draugas ar draugė yra paklausę, ar man dar nenusibodo. Ne – dar nebuvo nė karto, kad taip pagalvočiau, ypač dabar, kai projekte tikrai neblogai sekasi. Nebuvo jokio nebenoriu, nebegaliu, nebeįdomu. Kaip tik atsirado daug naujų jėgų ir užsispyrimo eiti toliau. Noriu išbūti kuo ilgiau. Aš kartais net pagalvoju, kad labai nelaukiu projekto pabaigos. Labai jau artimi ir brangūs pasidarė žmonės iš projekto – visa laidos kūrybinė grupė, nuostabieji muzinaktai, mokytojai ir kiti“.
O kaip gyvenime? Juk ir šiaip būna momentų, kai aplink ne tik džiaugsmas ir juokas.
„Liūdesį vertinu natūraliai, juk dažnai būna, kai po linksmų ir gerų dalykų reikia ir paliūdėti“. Iš tiesų, kaip kalbėjo Odeta, būna ir skaudžių situacijų, ir praradimų ir atradimų. „Nesu toks žmogus, kuris puola į neviltį ir atsiriboja nuo visų. Jei liūdna, stengiuosi veikti ką nors aktyvaus arba tiesiog pagalvoti, „pasikalbėti su savimi“, ar tikrai taip labai blogai. Iš prigimties esu užkietėjusi optimistė. Nuoširdžiai tikiu, kad gera nuotaika ir šypsena gali labai daug. Nors esu šimtaprocentinė didelių miestų, nuolatinio judėjimo ir veiksmo gerbėja, būtent šiuo gyvenimo laikotarpiu kartais labai norisi gamtos, šiek tiek ramybės. Be galo myliu Druskininkus, kur su draugėmis dažnai nulekiame savaitgaliais tiesiog pabūti, pasidaryti procedūrų, pasidžiaugti gamta ir ramybe. Netir dalyvaudama projekte atradau šiam malonumui laiko.“
Ar nebus liūdna, kai koncertai kiekvieną šeštadienį pasibaigs? Juk dabar – tai nemaža gyvenimo dalis, atimanti daug laiko. Tačiau Odeta ir čia optimistiška: „keisiu aplinką, viskas jau suplanuota: 5 darbinės ir asmeninės kelionės. Kitu atveju iš tiesų, pasibaigus projektui, būtų šioks toks pasimetimas, ką gi daryti su savo laiku“.
 

Kelionės ir iššūkiai nesibaigia


Kaip paaiškėjo, Odeta labai mėgsta keliauti. Praėjusiais metais buvo itin daug tiek darbinių, tiek asmeninių kelionių – pati suskaičiavo, kad per visus metus Lietuvoje ji nebuvusi net 138 dienas, o aplankyta net 18 šalių, tarp jų ir įspūdingoji Argentina! „Ilgaisiais savaitgaliais stengiausi taip pat išvykti į kokią nors Europos sostinę, aplankyti draugus arr tiesiog pabūti kitoje aplinkoje. Šiaip mėgstu tik aktyvųkeliavimą, jokiu būdu ne gulėjimą paplūdimyje ar laiko leidimą viešbutyje „viskas įskaičiuota“.
Kelionės kelionėmis, o kas toliau? Nesinori tikėti, kad tokia aktyvi Odeta nurims. „Pasvarstau apie tolesnį mokymąsi dainuoti pas profesionalų pedagogą tiesiog sau. Muzika – neatsiejama mano gyvenimo dalis. Be galo žaviuosi gerai dainuojančiais ir šokančiais žmonėmis. Taip pat šmėsteli mintis, kad gal norėtųsi grįžti ir prie pianino, nors tai dabar būtų kaip mokytis naują kalbą – juk net skaityti natas reiktų mokytis iš naujo. Pasibaigus projektui būtinai pratęsiu ispanų kalbos studijas. O toliau viskas tekės savo vaga. Gyvenu labai dinamiškai, todėl tikrai žinau, kad vėl įsisuksiu į sau malonią veiklą. Jau dabar žinau, kad dalyvavimas projekte neliko be pėdsako. Šis gyvenimo etapas – vienas smagiausių ir įdomiausių, kupinas naujų patyrimų, naujų, be galo svarbių man žmonių pažinimo ir naujų atradimų. Ir visai nesvarbu, kaip baigsis šis projektas, drąsiai galiu pasakyti, kad savo didįjį prizą aš jau laimėjau!“
Nelieka nieko kito, kaip palinkėti Odetai sėkmės tiek projekte, tiek ir siekiant naujų tikslų.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai