Sustabdžiusi laiką pilvo šokėja

Pilvo šokio mokytoja iš Rygos Tina Marinaki Aminos į savo užsiėmimus sutraukia nemažai moterų. Viena iš to priežasčių – Tinos amžius. Jai penkiasdešimt metų! Žinodamas šį faktą ir žiūrėdamas į šią moterį, neišvengiamai imi tikėti, kad pilvo šokis turi magiškų galių.
 

Kada pirmą kartą susidūrėte su pilvo šokiu?


Mano profesija – muzikantė, esu pianistė. Aš dirbau su vaikais, vadovavau pravoslavų bažnyčios chorui. O paskui pagimdžiau vaiką; kadangi man darė Cezario pjūvį, po gimdymo mano sveikata suprastėjo. Pilvo šokis prasidėjo nuo asmeninio noro pagerinti savo savijautą. Tada elgiausi šiek tiek nelegaliai (juokiasi), nes užsiėmimą vedusi mokytoja perspėjo, kad pilvo šokių negalima lankyti toms, kurioms buvo atlikta cezario pjūvio operacija. Mano draugės man papasakojo apie teigiamą pilvo šokio poveikį sveikatai ir aš nusprendžiau, kad blogiau, nei yra dabar, tikrai nebus.
Pilvo šokis turi savyje dvi puses: estetinę ir poveikio kūnui. Apie estetinę pusę daugelis žinome iš populiarių dainininkių, kurios demonstruoja pilvo šokio elementus savo pasirodymų metu. Pamenu, dar prieš apsilankymą pilvo šokio užsiėmime pamačiau gerai žinomą dainininkę Šakirą. Man labai patiko jos judesiai, pribėgau prie veidrodžio ir pabandžiau juos pakartoti, tačiau man nieko nepavyko…
Antroji pusė sunkiau apibrėžiama, vadinu ją kūnišku pojūčiu, kūno nuostaba ir pasitenkinimu šokiu.
Mano vedamuose užsiėmimuose visuomet yra šie du komponentai. Estetiškumo siekiame pasitelkusios atitinkamus rūbus, o apie kūno pojūčius kiekviena galėtų papasakoti asmeniškai. Savo pačios pojūčius galėčiau apibūdinti kaip susižavėjimą suvokus, kad „prisiliečiu“ prie tūkstantmečių senumo kūno praktikų. Kai savo kūnu pajutau šio metodo efektyvumą, įgijau teisę dėstyti pilvo šokį.
 

Kokia pilvo šokio paslaptis? Kodėl pastaruoju metu tiek daug moterų susidomi pilvo šokiu?


Apie pilvo šokio poveikį sveikatai kalbama nemažai, moterys viena kitai pasakoja nuostabias istorijas apie moteris, kurios ima jaustis geriau, jų akys užsidega, jos atranda savo moteriškumą, ima šypsotis, sulieknėja, tampa lankstesnės...
Suprasti „moteriškus dalykėlius“ gali tik moterys, mąstančios dešiniuoju pusrutuliu, kuris atsakingas už intuiciją, kuris jaučia nematomas aplinkos ir aplinkinių siunčiamas vibracijas. Kuo daugiau moterų yra vienoje vietoje, tuo stipriau šie dalykai išryškėja. Štai, pavyzdžiui, haremas: Fatima siuva, Zulfija vaikus prižiūri, Zukra dar kažką veikia. Kiekviena iš jų į bendrą reikalą įdeda kažką savo, kas jai geriausiai sekasi. Ir todėl nereikia pergyventi, kad aš kažko nemoku. Bet tai, ką moku darau nuoširdžiai ir su atsidavimu. Reikia ieškoti savo natos, savo garso… Gal kalbu kaip muzikė? (juokiasi) Bet aš visuomet jaučiu tas subtilias vidines vibracijas, kurias lyginu su muzikiniais garsais.


Kai mokiausi Egipte, mums buvo rodomi įvairūs rytietiški ritualai, pavyzdžiui, gimdymo. Visur girdėjau tas subtilias moterų skleidžiamas vidines vibracijas.
Pilvo šokis labai padeda išlaisvinti tikrąjį moteriškumą, kurį dažnai slepiame pačios nuo savęs. Ir ilgainiui imame gėdytis savo kūno, vyriškėjame...
 

Jus mokote grįžti prie moteriškumo ištakų. Tačiau šiuolaikinė moteris tiek stengėsi tapti lygiaverte vyriško pasaulio nare. Ji dažnai pamindavo savo moteriškumą, kad tik galėtų išlikti. Kaip dabar visą tą įdirbį pamiršti? Ir vėl užsidaryti virtuvėse?


Ne, jokiu būdu! Pastangos tapti vyriško pasaulio dalimi yra įrašytos į kiekvienos moters kūną. Ši patirtis yra mums svarbi ir reikalinga. Tačiau moteriška išmintis juk niekur nedingo. Jeigu perpratome vyriško pasaulio niuansus, vadinasi, žinome, kaip sugyventi su vyrais, kaip būti mylimoms, kaip juos mylėti...

Kiekviena moteris viduje yra karalienė, ji intuityviai žino, kaip sutarti su aplinka, jos viduje slypi tas šimtmečiais kauptas tikrasis moteriškumo grožis. Manau, kad kasdienis skubėjimas užgožia tą grožį, nes nustojame būti su savimi. O pilvo šokis – tai jau kelios valandos per dieną, kurios bus tik jūsų asmeniškos. Jūs kalbėsite su savo kūnu, judėsite pagal muziką, lengvai kvėpuosite, darysite tokius judesius, kurių gėdytumėtės viešumoje. Laikas užsiėmimų metu ima keisti savo įprastą tėkmę...
Ir šie užsiėmimai tampa vieša jūsų paslaptimi. Vyrams tai neprieinama, tai paprasčiausia ne jų. Manau, kad tai dar viena priežastis, kodėl lankančios pilvo šokius ima jaustis gerai, nes jų akyse atsispindi ta vidinė vyrams neprieinamo moteriško užsiėmimo paslaptis.
 

Reklaminiame skelbime skelbiama, kad jūsų užsiėmimų metu mokomasi išlikti gundančia bet kuriame amžiuje. Ar gundymas – tai neatsiejama moteriškumo dalis?


Gundymas glūdi kiekvienoje moteryje. Sakyčiau, kad tai ne tiek gundymas, kiek gebėjimas susitarti su savimi. Tik mylinti save, priimanti savo kūną, dvasiškai turtinga moteris sugeba gundyti ne banaliu skardžiu juoku ar kitais nesudėtingais būdais. Pilvo šokis pažadina kiekvienoje moteryje tą suvokimą, kaip būti gundančia, padeda suvokti, kas joje yra gražu, kad ji yra graži, kad ji turi didžiuotis būdama moteris. Šis suvokimas labai svarbus.
Daugybė žmonių lankosi pas psichologus ieškodami būdų, kaip atrasti vidinę dermę. Psichinė sveikata mums yra ne mažiau svarbi nei dvasinė. Ypač moterys linkusios analizuoti save, skaityti dvasinę literatūrą, siekti vidinės darnos. Sugyventi su savimi, su savo kūnu, nejausti jo svorio naštos – viso to kai kada tenka siekti ilgus metus. Pilvo šokis kartais padeda to pasiekti vos per kelis užsiėmimus.
Geriausia, aišku, tiesiog išdrįsti ir ateiti į užsiėmimą. Pačios paskui papasakosite man apie savo pojūčius, tiek fizinius, tiek ir vidinius (šypsosi).

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai