Negailėkite manęs. Aš esu laiminga

Miriam Vudlands yra akla, nevaisinga, jai amputuotos abi kojos, Bet neskubėkite gailėti Miriam - ji pasakoja apie save tik norėdama pasidalinti savo džiaugsmu...
 

Kai buvau dvejų metų, man diagnozavo diabetą. O kai buvo penkeri, tėtis pirmą kartą parodė, kaip aš pati galėčiau susileisti insuliną. Man tai atrodė normalu. Aš dažnai tikrinausi sveikatą, laikiausi specialių dietų, o kartą per metus ligoninėje man atlikdavo išsamius tyrimus. Gydytojai sakė, kad aš galėsiu normaliai gyventi, jeigu laikysiuosi visų nurodymų. Kai baigiau mokyklą, pradėjau dirbti orouosto bilietų rezervavimo skyriuje. Tačiau palaipsniui pastebėjau, kad regėjimo lauke atsiranda juodų dėmių.
Gydytojas paaiškino, kad nepakankamą akių aprūpinimą krauju sukėlė diabetas. Beje, dėl diabeto gali išsivystyti aklumas. Bet aš tikėjausi, kad to išvengsiu, ir 18 mėnesių gydžiausi lazeriu. Man buvo tik 22 metai ir gyvenime aš norėjau dar tiek daug pasiekti… Niekaip negalėjau įsivaizduoti savęs aklos.
Bet juodos dėmės vis didėjo, kol vieną dieną gydytojas konstatavo faktą, jog po dvejų metų apaksiu. Sustingau. Ilgai dar negalėjau atsikratyti tų žiaurių žodžių skambesio… Koks bus mano gyvenimas? Tik tamsa ir nepilnavertis egzistavimas. Jaučiausi taip, tarsi iš manęs būtų atimta ateitis. Namuose puoliau į sesers Saros glėbį. Ilgai bandžiau susitaikyti su tuo, kas neišvengiamai turi įvykti, bet nuskendau į begalinį savęs gailėjimąsi.
Nežinau kada, bet susigriebiau, jog negaliu leisti sugriauti savo gyvenimo. Na, galbūt man liko tik dveji metai, kai galiu viską ryškiai matyti, tačiau aš juk galiu išnaudoti kiekvieną sekundę… Kiek galėjau, pakeičiau savo gyvenimą. Palikau namus ir su drauge apsigyvenau kitame name. Kiekvieną dieną daug vaikščiojau ir važinėjausi dviračiu. Niekaip negalėjau atsitraukti nuo knygų ir aplankiau daugybę teatro spektaklių. Man labai daug padėjo mano bendradarbiai ir viršininkai.
Praėjus ketveriems metams nuo būsimo aklumo diagnozavimo, aš dar šiek tiek mačiau. Tą vasarą ilsėjausi prie ežero ir sutikau Keviną. Greitai susižavėjau jo švelnumu ir humoro jausmu. Bet vieną vakarą išgirdau jį labai švelniai sakant telefonu: “Sveika, tai aš.” “Žmona”, - pamaniau.
Kitais metais atostogavau ten pat ir vėl sutikau Keviną. Vakarėlyje kažkas paklausė, kas niekada nebuvo vedęs, o Kevinas atsakė, kad jis. Kai priminiau jam, kad praėjusiais metais telefonu girdėjau jį kalbantis su žmona, jis nusijuokė - tai buvo jo motina.


Mes tapome artimais draugais. Kevinas suprato mano nerimą dėl sveikatos, nes jo sesuo taip pat sirgo diabetu ir, lygiai kaip ir aš, jau buvo pradėjusi akti.
Aš pamilau. Vis galvojau apie Keviną. Tik nedrįsau tikėtis, jog jis galėtų jausti man ką nors panašaus. Po atostogų Kevinas nuvežė mane į oro uostą, bet aš pavėlavau į lėktuvą. Tada jis pakvietė mane į savo namus ir mes turėjome galimybę išsiaiškinti, ką jaučiame vienas kitam. Atsisveikinimo bučinys kitą dieną buvo pirmasis mūsų gyvenime.
Po to mes vienas kitam skambindavome kasdien. Vieną kartą jis pasakė: “Aš myliu tave”. Aš neatsakiau. Bet dabar jis mėgsta pajuokauti, kad kai nemečiau ragelio, tai jis suprato, kad ir aš jį myliu.
Kai mes vėl susitikome, mūsų draugystė pagilėjo. Pasakiau Kevinui, kad turiu ginekologinių problemų, nesusijusių su diabetu, - reikėjo skubiai pašalinti gimdą. Kevino tas neišgąsdino. Troškau tapti Kevino žmona. Tačiau mane kankino dvejonės: aš labai norėjau būti laiminga, bet ar jis su manimi tikrai bus laimingas? Daugybę kartų aš klausiau savęs, ar jis tikrai susitaikys su mintimi, kad neturės vaikų, kad jo žmona - akla? Bet Kevinas mane apkabino ir pasakė, kad jis myli mane ir nieko daugiau netrokšta, tik kartu gyventi …
Mūsų vestuvės buvo labai gražios. Tai buvo pati laimingiausia mano gyvenimo diena ir aš dėkinga Dievui, kad mano regėjimas dar buvo pakankamai geras ir aš galėjau matyti, kaip Kevinas džiaugiasi.
Persikėliau į jo namus kaime. Virtuvėje mes įstatėme didelius langus, kad vidun patektų daugiau šviesos. Jaučiausi labai laiminga. Tik buvo gaila, kad niekada negalėsiu laikyti rankose Kevino kūdikio. Po keturių mėnesių man pašalino gimdą. Nors žinojau, kad operacija būtina, tačiau viduje raudojau.
Tuo metu jau nebegalėjau dirbti. Susvyravo mano pasitikėjimas savimi. Ilgėjausi pasivažinėjimų dviračiu, todėl Kevinas pasiūlė pirkti dvivietį dviratį. Sėdėdama už jo ir jausdama vėjo dvelksmą savo plaukuose, aš vėl jaučiausi gyvybinga. Be to, aš įsigijau vedlį šunį, su kuriuo be jokios baimės galėjau eiti pasivaikščioti. Išmokau skaityti Brailio raštą.
Praėjus trejiems metams po vestuvių, dešinėje kojoje atsirado diabeto sukeltų skaudulių. Žaizdos negijo, infekcija išplito į kaulus. Galiausiai man amputavo pirštą. Bet vis dar smarkiai skaudėjo ir penkis mėnesius praleidau ligoninėje. Man amputavo ir kitą pirštą, tačiau skausmas nesiliovė. Vienintelė išeitis buvo amputuoti visą koją. Labai to nenorėjau: kaip gi aš eisiu pasivaikščioti? Tik Kevinas man padėjo išlikti stipriai. Jis pažadėjo visą laiką būti su manimi, kad ir kas atsitiktų. Po mėnesio išvažiavau iš ligoninės invalido vežimėlyje ir pažadėjau sau, kad išmoksiu vaikščioti.
Praėjo daug dienų, kol man pritaisė kojos protezą, bet po mėnesio aš jau galėjau pasivaikščiodama nueiti vieną pusantro kilometro. Tada pajaučiau, kad ima skaudėti ir kairiąją koją, o gydytojas patvirtino mano baisiausius nuogąstavimus ir pasakė, kad reikia amputuoti kairiosios kojos pirštą.
Buvau labai pavargusi, nes mačiau kaip laisvė, už kurią aš taip smarkiai kovojau, dingsta. Bet Kevinas sakė, kad mes galime viską įveikti, kad mes tikrai dar galėsime važinėti dviračiu ir eiti pasivaikščioti. Galiausiai aš juo patikėjau.
Buvo tikrai sunku išmokti vaikščioti su abiejų kojų protezais: iš pradžių net metus dukart per savaitę man darė skausmingas fizioterapijos procedūras. Po to aš pradėjau vaikščioti: daugybę kartų griuvau, vėl kėliausi ir vėl griuvau, bet vaikščioti išmokau. Ir Kevinas buvo šalia manęs.
Dabar man 39 metai. Praėjo ketveri metai, kai nebeturiu abiejų kojų, tačiau jaučiuosi laisva ir ne bejėgė. Kasdien einu pasivaikščioti ir kartu su Kevinu važinėju dviviečiu dviračiu. Praėjusiais metais Prancūzijoje mes nuvažiavome apie 500 kilometrų.
Vis dar stebiuosi: “Kodėl aš?” Norėčiau turėti vaikų ir, manau, būtume tikrai geri tėvai. Bet, kaip sako Kevinas, mes turime vienas kitą - tai jau labai daug. Jo meilė mane palaiko. Mano kančios jam - kaip buvimas pragare, kaip pats baisiausias košmaras. Ir daugelis vyrų tikrai pabėgtų nuo manęs, bet jis pasilieka. Liga mūsų draugystę tik dar labiau sustiprino.
Praradusi regėjimą ir abi kojas, ėmiau iš tiesų vertinti viską, ką dar turiu ir ką galiu padaryti. Aš vis dar tikiuosi iš gyvenimo gauti kiek įmanoma daugiau.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai