Gyvenk savo gyvenimą taip, kaip tu nori

Pasaulio lyderė invitro diagnostikoje kompanija „Roche Diagnostics “, vienintelė Europoje gaminanti insulino pompas, spalio mėnesį Lietuvos žmonėms pristatė nujausią savo gaminį – Accu-Chek® Spirit insulino pompą. Pompa skirta visiems insuliną vartojantiems pacientams, labiausiai ji reikalinga sergantiesiems1 tipo cukriniu diabetu.
 

„Insulino pompos yra viena iš tobuliausių priemonių. Jas naudojantiems geriau reguliuojama glikemija, būna daug mažiau komplikacijų, – teigia Kauno medicinos universiteto Endokrinologijos klinikos profesorius Gintautas Kazanavičius. Mūsų tikslas – kad jomis galėtų naudotis visi Lietuvos pacientai. Tai garantuotų jiems puikią gyvenimo kokybę. Labai džiugu, kad nėščiosios lietuvoje pompas nemokamai gauna visą nėštumo laikotarpį.“
 

Tai, apie ką tiek ilgai svajota


Olandijoje buvo apklausti 475 pacientai, naudojantys insulino pompas trejus ir daugiau metų. Jie visi atsakė į klausimą, kokios pompos norėtų. Trys nurodyti svarbiausi sergančiųjų pageidavimai - kad pompa būtų patikima, tvirta, lengvai valdoma. Po apklausos visiems respondentams buvo duota naudotis naująja pompa tris mėnesius. Tada vėl apklausti pacientai pasisakė, kad šita pompa turi visas tas savybes, kurių jie labiausiai norėtų.
Įdomiausia tai, kad 9 iš 10 tyrime dalyvavusių pacientų norėjo pompą naudoti toliau.


 

Funkcijos – kiekvienam pagal poreikį


Naujojoji Accu-Chek Spirit insulino pompa turi tris valdymo programas.
Standard – apima tik pagrindines funkcijas, advanced valdomos visos Accu-Chek Spirit siūlomos funkcijos ir custom – programa, kurią pacientas susidaro pagal savo poreikius.
Galimi ir skirtingi bolusų variantai. Pirmasis – standartinis, kai bolusas suleidžiamas visas iš karto keletos sekundžių bėgyje. Skirta žmogui, kuris tik pradeda naudotis pompa: tai labai paprasta, lengva išmokti ir įgauti pirmuosius įgūdžius.
Galima pasirinkti išplėstąjį bolusą (angl. extended). Žmogui normaliai gyvenant – valgant, geriant, sportuojant, insulino poreikis per dieną kinta. Pagal šią bolusas suleidžiamas per paciento pasirinktą laiko tarpą. Pavyzdžiui, vaikas eina į kiną ir valgo spragėsius – ilgą laiką po truputį gauna papildomą gliukozės kiekį. Jam valdyti reikalingas papildomas insulino kiekis per tam tikrą laiką. Naujoje pompoje yra tokia galimybė: pacientas nustato, kiek vienetų insulino per kokį laiką turi būti suleista, ir naujoji pompa tai padaro.
Pagal banguojantį (angl. waved) bolusą galima užprogramuoti skirtingą insulino kiekį per laiko tarpą. Pavyzdžiui, žmogus dalyvauja vakarėlyje. Pradžioje jis pavalgo gausiau, paskui visą vakarą kramsnoja ir geria po truputį. Jis gali užprogramuoti taip, kad pradžioje bus suleista didesnioji dalis reikalingo insulino kiekio, o kita dalis bus leidžiama po truputį per nustatytą laiką. Jo gliukozės kiekis bus valdomas pagal nustatytą programą.
Šitokių galimybių nesuteikia jokia kita insulino pompa, tik Accu-Chek Spirit.
 

Penki profiliai – įvairiems gyvenimo atvejams


Naujoji pompa suteikia ir daugiau galimybių - galima užprogramuoti penkis bazinio insulino kiekio profilius. Užtenka tik pasirinkti reikalingąjį, ir pompa nuo tos minutės jį vykdo.
Galima pasirinkti profilį normaliai dienai. Arba galima, žinant, kad tą dieną kažką veiksi ir tuo metu reikės mažiau insulino, susiformuoti specialų profilį, kuris bus pradėtas vykdyti iš pat ryto, ir nebereikės atskirai apie tai galvoti.
 

Prietaisas, išlaisvinantis žmogų


Pirmasis ligonis Lietuvoje, naudojantis insulino pompą daugiau kaip dvejus metus, Aivaras Kriaučiūnas sako: “pompa yra prietaisas, kuris žmogų išlaisvina. Ir ne tik jį patį, bet ir jo šeimos narius (ypač, jei ligonis – vaikas), kuriems kartu su sergančiuoju, kai nėra tokio kompiuterio (taip Aivaras vadina naująją pompą), reikia dirbti 24 valandas per parą. Tai supaprastina gyvenimą“.
Aivaras labai vaizdžiai palygina naująjį pompos modelį su ankstesniuoju: „kartais sakoma: „Kaip būtų gerai, kad mašina ne tik važiuotų, bet ir skraidytų“. Kalbant apie naująją pompą galima sakyti, kad „mašina jau padėjo skraidyti“. Beveik viskas, ką galima įsivaizduoti, joje yra. Tuo pat metu išliko labai svarbus dalykas – paprastumas. Prietaisą valdyti lengviau nei mobilųjį telefoną, nors pats prietaisas kur kas sudėtingesnis“.
Aivaras – turizmo specialistas, todėl jam tenka labai daug keliauti, tad jis geriausiai gali patvirtinti, jog naujoji pompa leidžia gyventi „daug daugiau to gyvenimo, kurio “neapkartina“ rūpesčiai dėl diabeto”.
Beje, Aivarui su aparatu teko netgi nardyti ir būti 60 laipsnių karštyje Egipte. Tai gal ir nebuvo veiksmai „pagal taisykles“, bet galima sakyti, kad produktas buvo išbandytas ekstremaliomis sąlygomis. Aukšta šveicariška kokybė nepavedė.
21 metų patirtį kuriant ir tobulinant insulino pompas bei 80 tūkst. vartotojų pasaulyje turinti kompanija „Roche Diagnostics”, kaip ir dera lyderei, dar kartą pristatė naują aukščiausio standarto produktą. Ja, kaip buvo ne kartą, po kelerių metų paseks ir kiti gamintojai. Kaip dera lyderei, “Roche Diagnostics” siūlo daug profesionalių papildomų paslaugų: didžiausią insulino pompos priedų pasirinkimą ir konsultacijas 7 dienas per savaitę visas 24 valandas.
Išsamesnės informacijos galima rasti internete
www.accu-chek.com, kreiptis į savo gydytoją ar kompanijos atstovybę Vilniuje,
tel.: (8 ~ 5) 254 6777.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai