Saulės akmens dovana sveikatai

Praėjusiame „Sveiko žmogaus“ numeryje pradėjome straipsnių apie gintarą ciklą. Šį kartą rašome apie gintaro rūgštį, jos gavybą, neįtikėtinas savybes ir poveikį žmogaus sveikatai.
 
Pirmiausia – kas gi yra gintaro rūgštis? Tai produktas, gautas perdirbus natūralų gintarą. Mūsų organizmas taip pat gamina gintaro rūgštį ir ją naudoja energijos apykaitoje. Sveikam organizmui pakanka natūraliai organizmo pagamintos ar su maistu gautos gintaro rūgšties. Sergančiam žmogui jos tenka gauti papildomai.
 

Gavyba ir perdirbimas


Kaip gintaro rūgštį iš gintaro „ištraukiama“? Viskas prasideda nuo paties gintaro ir jo gavybos.
Pirmiausias ir seniausias gintaro rinkimo būdas ir buvo... įvairaus dydžio gabalėlių, išmestų jūros, rinkimas smėlėtame paplūdimyje. Vėliau žmonės nebesitenkino tuo, ką atiduodavo bangos, ir nusprendė patys pasiimti trokštamus saulės akmenėlius. Žvejai sėdo į valtis, prie jų dugno prikabino aštrius kablius, tinklus ir išplaukė į jūrą „šukuoti“ jos dugno.
18–19 a. tiek dėl to, kad pastarasis būdas buvo gana pavojingas, tiek dėl to, kad gintaro reikėjo vis daugiau, jį graibstyti pradėta nardant.
Dabar gintaras ir iš jūros dugno, ir iš žemės kasamas specialiomis mašinomis. Naudojami laivai, paprastai skirti uostų ir upių vagoms gilinti. Jais trupina ir plauna uolienas, dengiančias mėlynąją žemę – gintaro buvimo vietą, iš ten ją semia ir siunčia į filtravimo sistemas, kurios išgauna geltonąjį akmenį.
Nors, kai galvojame apie gintarą, visuomet įsivaizduojame paplūdimį, jūrą, iš tiesų daugiausia jo išgaunama kasant iš žemės. Didžiausios jo atsargos ir kasyklos yra Jantarno miestelyje ir jo apylinkėse Kaliningrade (Rusija). Čia pat veikia ir gintaro kombinatas.
Taigi turime gintarą, bet norime gintaro rūgšties. Ką daryti? Atsakymas –gintarą lydyti. Jis 300 laipsnių temperatūroje išsilydo, užverda ir garinant išskiria gintaro aliejų, gintaro kanifoliją ir gintaro rūgštį (jos gali būti 3–8 proc.). Ši atrodo tarsi balti kristaliniai milteliai.
 

Daugialypis poveikis sveikatai


Ne vienas šiandien stebisi, kodėl apie daugialypį gintaro poveikį sveikatai iki šiol žinota ir girdėta tiek nedaug? Pagrindinė priežastis yra tai, kad gintaro rūgšties poveikį daugiausiai tyrinėjo Sovietų sąjungos mokslininkai. Bet rezultatai buvo įslaptinti. Tik dabar, juos paviešinus, paslapties šydas buvo nutrauktas.
Gintaro rūgštis turi tiek sveikatą gerinančių, tiek kosmetinių savybių. Skeptikai tikriausiai jau spėjo pagalvoti, kad turi būti ir blogoji gintaro rūgšties pusė. Tačiau taip nėra – rūgštis nekenksminga ir organizme nesikaupianti medžiaga.
Kviečiame susipažinti su gintaro rūgšties poveikiu sveikatai iš arčiau.
 

Kepenims, inkstams, sergant diabetu


Gintaro rūgštis pasižymi uždegimą slopinančiu poveikiu, o tyrimai parodė, kad ji teigiamai veikia hepatito ir kepenų cirozės atvejais, naudinga ir sergant kepenų akmenlige, teigiamai veikia inkstus. Gintaro rūgštis naudinga ir sergantiesiems diabetu.
 

Kraujotakai


Gintaro rūgštis gali būti naudojama vietinei kraujotakai gerinti, aterosklerozės progresavimui mažinti, uždegimams slopinti. Rūgšties preparatai naudingi gydant varikozinį venų išsiplėtimą. Svarbus jos teigiamas poveikis gydant aterosklerozę, hipertoniją, širdies išeminę ligą, aritmiją. Gintaro rūgšties preparatai gali būti vartojami kompleksinėje kraujotakos sutrikimų terapijoje po insulto, infarkto. Jie padeda gerinti kapiliarinę kraujotaką, sumažinti ląstelių deguonies poreikį hipoksijos atveju.
 

Moterims


Moterys, kenčiančios nuo įvairių „moteriškų ligų“, taip pat turėtų nepamiršti gintaro rūgšties. Ji naudinga gydant moterų lyties organų uždegimines ligas, kolpitą (infekcijos sukeltą vaginos gleivinės uždegimą), esant medžiagų apykaitos sutrikimams, hormonų nepakankamumui, gimdos kaklelio erozijai. Gintaro rūgštis gali būti vartojama gydant mastopatiją, cistas, miomas.
 

„Stop“ senėjimui


Dauguma organizmo pasikeitimų vyresniame amžiuje – užmaršumas, nuovargis yra susiję su energijos aprūpinimo procesų intensyvumo sulėtėjimu aprūpinant gyvybiškai svarbias organizmo funkcijas. Gintaro rūgštis gali būti pagalbininkė užkertant kelią lipidų oksidacijai, gerinant atmintį ir fizinį pajėgumą, optimizuojant organizmo reguliacinius mechanizmus ir medžiagų apykaitos procesus.
 

Vaikams


Gintaro rūgštis gali padėti ir vaikams. Ji naudingai veikia gydant plaučių uždegimus, bronchinę astmą, įvairias alergines reakcijas. Gintaro rūgštis rekomenduojama stiprinant imunitetą, taip pat gydant vaikų eksudacinę diatezę.
 

Kosmetikoje


Gintaro rūgštis naudojama ir gaminant kosmetikos priemones. Čia gintaras taip pat pasižymi išskirtiniu poveikiu, kadangi ne tik veikia odos paviršių, bet gydo esančią problemą iš vidaus. Dėl to šių priemonių poveikis yra ilgalaikis.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai