Ar valgant tešlą užaugs didesnės krūtys?

Dauguma moterų, nesvarbu kokio amžiaus, rūpinasi savo krūtų grožiu ir sveikata. Be to, didelės ar mažos krūtys visuomet buvo moteriškumo simbolis. Tačiau apie krūtų dydį sklando mitai.
 

Įžanga apie krūtis


Krūtys ima augti maždaug nuo 8 –13 metų iki 17 –18 metų. Dažniausiai pirmesnė ima augti kairioji krūtis. Ilgainiui krūtų dydis supanašėja, nors daugelio moterų viena krūtis yra šiek tiek didesnė už kitą. Krūtys formuojasi veikiamos moteriškųjų lytinių hormonų (estrogenų). Kiekvienos moters krūtys šiek tiek skiriasi savo išvaizda, tačiau krūtų paskirtis ta pati. Šiek tiek daugiau žinodamos apie savo krūtis, moterys paprastai išvengia nemalonių problemų. Tarkime, speneliai būna plokšti, kūgio formos arba apvalūs. Spenelius supa laukelis, kuriame yra labai jautrūs raumenys, reaguojantys į šaltį, čiulpimo dirgiklį. Pačią krūtį sudaro jungiamasis audinys. Iš šio audinio suformuoti palaikomieji raiščiai, neleidžiantys krūtims nukarti. Metams bėgant raiščiai „dėvėsi“, neprižiūrint krūtų, jos greičiau praranda stangrumą, nukąra. Krūties pieno latakai, kurie didžiausią darbą atlieka maitinant kūdikį, jungia liaukinį audinį su speneliu. Krūtų formą ir dydį lemia jose esantys riebalai, kurie saugo liaukas. Krūtys sudaro maždaug 1 proc. kūno svorio ir 4–5 proc. riebalų masės.
Kadangi krūtyse vyrauja riebalinis audinys, todėl, moteriai liesėjant arba tunkant, krūtys reaguoja į šiuos pokyčius – jos arba sumažėja, arba padidėja. Ypač krūtys padidėja nėštumo metu, kai moters organizmas ruošiasi laktacijai (pieno gamybai). Krūtų dydžiui įtakos taip pat gali turėti ovuliacija, kūno temperatūra, lytinis susijaudinimas, paveldėjimas, amžius, rasė, odos storis ir tamprumas, hormonai, menopauzė. Tai yra svarbiausi veiksniai, nuo kurių priklauso krūtinės išvaizda.

 

Ko reikia valgyti, kad krūtinė užaugtų?


Kaip minėjome, krūtinė padidėja tada, kai mergina ar moteris priauga riebalinio audinio, nes krūtį sudaro liaukinis ir riebalinis audiniai. Todėl, riebiau ir gausiau valgant bei padidėjus bendram riebalų kiekiui organizme, krūtinė bent šiek tiek tikrai padidėja. Bet nereikėtų užmiršti, kad yra moterų, kurių krūtinė išsivysčiusi mažiau ir genetiškai yra mažesnė, todėl kad ir kiek priaugtų svorio, krūtys daug nepadidės, o yra tokių moterų, kurių krūtinė, palyginti su visuma, labai didelė. Todėl gali būti taip, kad moteris ar mergina valgys bandeles, mielinę tešlą ir panašiai, tačiau jai užaugs pilvas ar padidės sėdmenys, bet ne krūtinė, nes jos krūtų dydis yra nulemtas genetiškai. Tad teiginys, jog valgant mielinę tešlą užauga didesnės krūtys, yra tik visuomenėje paplitęs mitas.
Nors konkrečių produktų, kuriuos reikėtų valgyti, kad užaugtų krūtinė, nėra, tačiau atkreipti dėmesį į tai, kas yra lėkštėje, reikėtų. Juk svarbu ne tik krūtų dydis, bet ir jų bei odos dailumas. Štai kas rekomenduojama, jei norite, kad krūtys būtų dailios:
▪ Žuvis, natūralus alyvuogių aliejus. Mažiau vartokite maisto, turinčio gyvulinės kilmės riebalų.
▪ Vitaminai C, E, beta karotinas ir selenas – geriausi odos draugai. Taip pat tinka daug antioksidantų turintys vaisiai ir daržovės, tokie kaip svogūnai, česnakai, morkos, pomidorai, brokoliai, kopūstai, žiediniai kopūstai.


▪ Valgykite daugiau skaidulinio maisto, ypač avižų, sorų, rugių, rudųjų ryžių ir pupelių. Skaidulos padeda maistui judėti žarnynu ir gali padėti sureguliuoti moteriško hormono estrogeno kiekį.
▪ Neužmirškite vartoti ir baltymų, kurie yra svarbūs raumenų tonusui palaikyti.
▪ Mažiau vartokite šokolado, kavos, stiprios arbatos, ribokite alkoholio vartojimą. Alkoholis gali sumažinti odos elastingumą ir išbalansuoti hormoninę pusiausvyrą.
 

Aktyvus sportas turi įtakos krūtinės dydžiui?


Aktyvus sportas turi įtakos krūtinės formai, bet ne dydžiui. Tie pokyčiai įvyksta dėl krūtinės didžiojo raumens, kuris yra po krūtimi kaip pamatas, treniravimo ir jo vystymosi. Tikriausiai pastebėjote, kad sportuojant ir netenkant svorio mažėja ir jūsų krūtinė. Todėl sportas tik padailina krūtinės formą. Todėl galite rinktis tokį mankštinimosi būdą, kad nelietumėte daug prakaito ir jaustumėte malonumą, pavyzdžiui, jogą, Pilateso mankštą ar plaukiojimą baseine. Juk bendras, nors ir minimalus, fizinis aktyvumas gerina savijauta, nuotaiką, darbingumą, stiprina imunitetą. Štai keletas rekomenduojamų krūtų priežiūros pratimų, tik juos atlikdamos stenkitės įtempti krūtinės raumenis.
▪ Atsistokite tarpduryje, kojos truputį pražergtos. Lėtai spauskite rankomis staktą, pečiai tuo metu horizontalioje padėtyje, delnus pasukite į šalis. Sustinkite 10 sekundžių. Atpalaiduokite krūtinės ir rankų raumenis. Pakartokite 8–10 kartų.
▪ Atsisėskite turkiškai. Nugarą ištieskite. Rankas sulenkite, alkūnes prispauskite prie liemens, plaštakas uždėkite ant pečių. Pakelkite pečius, paskui nuleiskite, lenkite atgal ir į priekį.
▪ Stovėkite tiesiai, delnus suglaudusios prieš save. Alkūnės – ties krūtine. Spauskite delnus 10 sekundžių. Pakartokite pratimą penkis kartus.
▪ Atsigulkite ant nugaros, keliai sulenkti, tiesios rankos su svarmenimis iškeltos į viršų prieš krūtinę. Lėtai nulenkite tiesias rankas už galvos, taip pat lėtai sugrįžkite į pradinę padėtį. Pakartokite 8–10 kartų.
 

Kuo didesnės krūtys – tuo moteris seksualesnė?


Kartais įsivaizduojama, kad kuo didesnės moters krūtys, tuo ji seksualesnė, tačiau tai klaidinga nuomonė. Kartais moterys mažomis krūtimis lytiškai jautresnės ir aktyvesnės nei didelėmis krūtimis. Ideali, labiausiai vyrus jaudinanti krūtų forma keičiasi pagal epochai būdingą grožio idealą ir madąs. Senovės Egipte grožio idealas buvo didelės, minkštos, žemai nusileidusios krūtys, senovės Graikijoje – apvalios ir standžios, klasicizmo epochoje – aukštai pakeltos, baroko – aukštos ir putlios.
 

Krūtų dydis turi įtakos moters intelektui?


Viena amerikiečių mokslininkė (Ivon Rosdeil) pradėjo tyrinėti ryšį tarp moteriško biusto dydžio ir IQ (intelekto koeficiento). Mokslininkė ištyrė 1200 moterų. Tyrimo metu visas dalyves padalino į penkias kategorijas, į kurias pastarosios buvo paskirtos pagal krūtinės dydį: nuo pačio mažiausio iki pačio didžiausio. Po to, šios moterys turėjo atlikti įprastą IQ nustatymo testą. Rezultatai buvo tokie: moterų, turinčių dideles krūtis, intelekto koeficientas 5–10 punktų didesnis nei vidutinis. Tikėti ar ne, paliekame spręsti jums patiems.
 

Ir dar šis tas...


Norint, kad krūtys kuo ilgiau išliktų sveikos, stangrios ir patrauklios, visuomet reikia dėvėti tinkamą liemenėlę. Krūtų raiščiai neelastingi, todėl jas reikia tinkamai prižiūrėti. Liemenėlę reikėtų rinktis iš natūralių medžiagų, tokią, su kuria ne tik gražiai atrodytumėte, bet ir patogiai jaustumėtės. Mitas, kad sportuojant ar aktyviai leidžiant laisvalaikį nebūtina segėti liemenėlės. Iš tiesų ji būtina krūtims prilaikyti, apsaugoti nuo tempimo ir kitų aktyviai judant metu tykančių traumų.
Ne mažiau svarbu, kad krūtys būtų ne tik gražios, bet ir sveikos. Nepatingėkite pasitikrinti krūtų, nes laiku pastebėti pakitimai gali padėti išvengti nemalonių ligų.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Maryja
2014-11-21 16:12
Pvz.Mano krutinė buvo labai maža pradėdama valgyti daugiau vaisiu ji vis pradėjo didėti.Vaisius valgiau tokiu daugiausiai: Greifruktus, obuolius, vynuoges, citrinas.Taip dabar turiu man patinkančio dydžio krutine:D

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai

Mūsų draugai