Kam mylėtis brandžiame amžiuje?

2004 m. Pasaulinėse sveikatos organizacijos rekomendacijose lytinė sveikata įvardijama kaip ne tik ligos, disfunkcijos ar negalios nebuvimas, bet ir fizinės, emocinės, psichinės ir socialinės gerovės pojūtis, susijęs ir su seksualiniu individo funkcionavimu. Gerėjant švietimui, gyvenimo kokybei, medicinos pagalbai, vis daugiau žmonių sulaukia brandos. Deja, daugelis nuvertina seksualinio gyvenimo svarbą ir ignoruoja savo seksualinę sveikatą.
 

Mylimasi dėl psichologinio artumo


„Lytinė funkcija turi ne tik reprodukcinę funkciją, bet ir rekreacinę, t.y. malonumo, saviraiškos, emocinio kontakto realizacijos išraišką,“ – sako Kauno medicinos universiteto klinikų Psichiatrijos klinikos seksualinės medicinos gydytoja psichiatrė Giedrė Jonušienė.
JAV mokslininkų atliktų tyrimų duomenys patvirtina tai, jog lytinis gyvenimas vyksta ir juo domimasi brandžiame amžiuje. Tyrimo metu išaiškėjo, kad:
· 45–59 m. vyrų grupėje sėkmingas lytinis gyvenimas gerai gyvenimo kokybei buvo svarbus 74 proc. respondentų;
· Lytinis gyvenimas svarbus kas antram vyresniam nei 75 m. apklausoje dalyvavusiam vyrui;
Panašiai atsakinėjo ir apklausoje dalyvavusios moterys:
· 45–59 m. moterų grupėje lytinis gyvenimas buvo svarbus gyvenimo kokybei 66 proc. apklausoje dalyvavusiųjų respondenčių;
· Vyresnių nei 75 m. grupėje 44 proc. moterų pažymėjo, kad sėkmingas lytinis gyvenimas daro įtaką jų gyvenimo kokybei.
Apklausa taip pat atskleidė, kad kas antras 45–59 m. dalyvavęs apklausoje mylisi bent kartą per savaitę.
„Ne vienoje apklausoje buvo klausiama, kodėl žmonės mylisi. Vyresnio amžiaus žmonės priežasčių dvidešimtuke išsakė panašias mylėjimosi priežastis – norą palaikyti emocinį ryšį su partneriu. Brandžiame amžiuje keičiantis žmogaus fiziologijai, emocinio ryšio ir bendravimo poreikio lygis tik auga,“ – teigė seksualinės medicinos gydytoja.

 

Mėgautis seksu trukdo mitai


Pasak Giedrės Jonušienės, visaverčiam lytiniam gyvenimui brandžiame amžiuje trukdo dar ir šiandien gyvi mitai. „Klaidingai manoma, kad mylisi tik jauni žmonės, kad tik jie yra gražūs ir patrauklūs. Kartais nesimylima dėl pasireiškiančių, bet negydomų erekcijos sutrikimų, nes manoma, kad erekcijos nepakankamumas yra nepagydomas ar net nebūtinas gydyti. Vyresniame amžiuje pasireiškia ir kiti sveikatos sutrikimai, todėl nusprendžiama, kad yra svarbesnių sveikatos problemų nei lytinės funkcijos sutrikimai,“ – aiškino seksualinės medicinos gydytoja G. Jonušienė.


 

Taip pat lytiniams santykiams gali trukdyti kai kurių ligų simptomai:


· Dėl sąnarių ligų sutrinka judesiai ir atsiranda skausmai,
· Menopauzės ir andropauzės periodu keičiasi hormonų kiekio pusiausvyra, tai sukelia įvairius negalavimus,
· Širdies ir kraujagyslių ligos pasireiškia skausmais krūtinės srityje, dusuliu, kraujospūdžio pokyčiais, vyrams – erekcijos nepakankamumo požymiais.
„Erekcijos nepakankamumas paveikia ne tik vyro, bet ir jo partnerės seksualumą, pasitikėjimą savimi, gyvenimo kokybę. Daugelis porų išsigąsta erekcijos nepakankamumo ir nusprendžia dėl to riboti lytinius santykius,“ – sakė psichiatrė.
 

Porai svarbu išmokti kalbėtis


Pasak psichiatrės, efektyviausia yra kompleksinė pagalba, apimanti psichoterapinį, edukacinį ir medikamentinį gydymą, esant erekcijos nepakankamumui. „Lytiniuose santykiuose svarbūs yra abu partneriai, jų abiejų nuomonė ir susitarimas, kaip toliau elgtis iškilus problemai. Neprotinga būtų atsakomybę perkelti kuriam nors vienam. Kalbėtis ir suformuluoti bendrą nuostatą padeda poros terapija,“ – sakė gydytoja.
Lytinis švietimas turėtų išvaduoti porą iš žalojančios mitų įtakos, suteikti informacijos apie brandžios meilės ypatumus. Juk su sėkminga lytine sueitimi nereikia tapatinti tik vaginalinės sueities. Yra ir alternatyvių sueities būdų, kurie leidžia atlikti lytinį aktą brandžiame amžiuje ar sunkiai sergant. Galimas ir negenitalinis artumas: bučiniai, glamonės, rūpinimasis vienas kitu, dalinantis fantazijomis.
 

Erekcijos nepakankamumas turi būti gydomas


„Šiandien erekcijos nepakankamumui gydyti galima pasiūlyti gerai toleruojamus ir veiksmingus preparatus: Viagrą (sildenafilis), Levitrą (vardenafilis), Cialį (tadalafilis). Vyrai erekcijos pagerėjimą tapatina su spontaniškais, neplanuotais, neapribotais, natūraliais lytiniais santykiais. Brandžios poros tokius santykius vadina kokybiškais,“ – sakė psichiatrė.
70 proc. vyrų teigia, jog jiems svarbu, kad nereikėtų planuoti lytinių santykių. 60 proc. vyrų yra svarbu, kad lytiniai santykiai būtų natūralesni, kad nebūtų laiko apribojimų, kad daugiau laiko būtų galima skirti glamonėms.
Beveik 80 proc. moterų pirmenybę teiktų ilgiau veikiančiam preparatui, nes tuomet seksualinis gyvenimas yra laisvesnis, yra atsipalaidavimas, padidėjęs seksualinis malonumas, leidžiantis būti spontaniškiems, atsinaujina netikėtumo faktorius. Moterys akcentavo, kad tada padidėja intymumas ir romantizmas.
„Kai brandi pora nusprendžia tęsti savo lytinį gyvenimą, esant erekcijos nepakankamumui, siūlyčiau ilgai veikiantį preparatą, kuris 36 valandų laikotarpiu užtikrina natūralius, spontaniškus ir neplanuotus santykius,“ – patarė seksualinės medicinos gydytoja Giedrė Jonušienė.

 

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

nepaminėjau
2015-01-03 14:11
apie tai, kad reikia vengti greipfrutų sulčių, parą prieš vartojant spedra, nors turbūt nedaug kas jas mėgsta.
Žilvinas
2015-01-03 14:03
kaip greitai pradės veikti vaistas priklauso ir nuo to ar jis vartojamas su maistu, ar be jo.Nors šiaip labai didelio skirtumo kaip ir nėra, nes galima vartoti ir vienaip ir kitaip, tačiau vartojant su maistu poveikio gali tekti palaukti truputį ilgiau.
taip pat
2014-12-28 21:48
nereikia galvoti, kad vien šio vaisto išgėrimas sukelia erekciją.Jai atsirasti reikalinga seksualinė stimuliacija.
man
2014-12-28 21:35
spedra suveikia jau po 15 minučių nuo tabletės išgėrimo ir veikia ilgiau nei 6 valandas.
Jonas
2014-12-28 21:31
mane gydytojas įspėjo, kad vaistų poveikis skirtingiems vyrams gali skirtis.Tai priklauso nuo erekcijos sutrikimo laipsnio ir nuo kiekvieno organizmo, todėl ir vaisto veikimo pradžia ir trukmė kiekvienam gali būti skirtinga.
Andrius
2014-12-27 22:57
kiek laiko išsilaiko erekcija pavartojus 100 mg spedros dozę? man 22 metai, bet man dar erekcija kartais būna nors ir nepilna.
Jonas
2014-11-03 12:05
aš vartoju naujesnį vaistą už čia paminėtus Spedra vadinasi. Jis veiksmingas ir gerai toleruojamas, o be to užtikrina natūralius, spontaniškus ir neplanuotus santykius.(super)
bcv
2013-10-16 23:13
man dabar 44, ir mylejimasis suteikia daug daugiau malonumo nei pries 20 metu. Zinau savo kuna, daug meiles budu, nebeturiu kompleksu. Fantastika (super)
ji
2012-10-30 11:11
Matyt esi tikrai per jauna ir per drąsiai reiški savo nuomonę, kad nemalonu pagalvojus, jokio skirtumo nėra, kai man buvo 30 ir kai dabar 50, na, gal skirtumas tas, kad dabar mylėjimasis yra geresnis, nes yra didesnė patirtis, vaikai užauginti, didesnis atsipalaidavimas ir noras mylėtis yra toks pats :)
as
2012-04-25 17:17
gal dar per jauna esu todel nesuprantu kam tiem pagyvenusiems reikia....myletis.kas ten dar gali atrodyti gundanciai...oiii net nemalonu darosi kai pagalvoju..
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai