Gaivi švara jūsų miegamajame

Apie trečdalį savo gyvenimo pramiegame, todėl svarbu taip įsirengti miegamąjį kambarį, kad sveikai išsimiegotumėte. Tinkamai įrengtas miegamasis didina fizinį ir protinį pajėgumą, apsaugo nuo streso, suteikia energijos dienos metu.
 

Pirmiausia tinkamai išsirinkite spalvas. Patartina nedažyti sienų tamsiomis arba ryškiomis raudono spektro spalvomis. Geriausiai padės atsipalaiduoti pastelinių spalvų sienos.
Grindys ir sienos miegamajame turėtų būti lengvai plaunamos – tai padeda išvengti dulkių kaupimosi. Dėl šios priežasties nepatartina uždengti didelio grindų ploto kilimu arba kilimine danga.
Ryškus apšvietimas miegamajame irgi nėra rekomenduojamas. Jeigu mėgstate skaityti lovoje, įrenkite vietinį apšvietimą.
 

Vienas iš svarbiausių miegamojo baldų – lova


Nuo lovos priklauso, kaip išsimiegosite ir kaip jausitės visą dieną. Norėdami gerai pailsėti, išsirinkite lovą, kuri ne mažiau nei 15 cm ilgesnė nei jūsų ūgis.
Pernelyg siaura lova taip pat gali būti nepatogi, todėl pasitikrinkite, ar, kai gulite ant nugaros, jūsų sulenktos per alkūnes rankos neišsikiša už lovos krašto.
Žmonėms, aukštesniems nei 180 cm, čiužinys turėtų būti 155 x 220 cm.
Reikia nepamiršti, kad bet koks, net ir pats geriausias čiužinys negali tarnauti amžinai. Paprastai jis keičiamas kas 6–8 metus, kai kuriems moderniems čiužiniams suteikiama garantija iki 12 metų. Mat kontaktuodamas su žmogaus kūnu čiužinys sugeria negyvas kūno ląsteles ir prakaitą, taip sudaro labai palankią aplinką dulkių erkutėms daugintis. Šie maži plika akimi nematomi mikroorganizmai sukelia niežulį, čiaudulį, slogą, odos įdrėskimus, ir visa tai sutrikdo sveiką miegą. Yra specialių purškiklių čiužiniams, pagalvėms nuo dulkių erkučių. Jie apsaugo patalynę iki metų. Yra ir šiuolaikiškų čiužinių, kuriuose jokie gyviai nesiveisia – to reiktų nepamiršti, ruošiantis senąjį čiužinį pakeisti nauju.
Žmonėms, alergiškiems dulkių erkutėms, renkantis lovos čiužinį reiktų nepamiršti, kad dabar yra tokių, kurie padengti moderniomis medžiagomis, apdorotomis specialiomis technologijomis. Tai padaro juos tinkamus net sergantiesiems alergija.


 

Kaip prižiūrėti čiužinį


Rinkitės čiužinį plaunamu paviršiumi, kurį būtų galima lengvai nuimti ir išplauti. Tik nedarykite to, jei esate įsigiję naujovišką antialerginį ortopedinį čiužinį. Jie būna padengti specialia apsauga nuo įvairiausių mikroorganizmui, kuri plaunant ar lyginant būtų pažeista.
Reguliariai siurbliu valykite dulkes nuo čiužinio paviršiaus.
Jeigu čiužinys purvinas, naudokite specialų šampūną čiužiniams valyti arba švelnų detergentą su vandeniu. Galite valyti kempine. Po to leiskite sudrėkintam čiužinio paviršiui gerai išdžiūti. Saulėtą diena, jį, kaip ir visą patalynę, išneškite pakaitinti saulėje. Kas 6 mėnesius apverskite lovos čiužinį kita puse.
 

Naudingi patarimai


• Jeigu norite jausti psichologinį komfortą, patartina nestatyti lovos tiesiai prieš duris ar veidrodį. Orientuokite ją taip, kad viena lovos pusė liestų sieną, o atsisėdę gerai matytumėte duris.
• Laikykite įjungtus elektrinius prietaisus toliau nuo galvos. Jų skleidžiamas elektromagnetinis laukas trukdo atsipalaiduoti ir sveikai išsimiegoti.
• Sprando raumenų skausmo ryte išvengti padės tinkama pagalvė. Vietoje įprasto dydžio 80 x 80 cm pagalvės rinkitės 40 x 80 cm. Ji patogesnė nugarai. Arba įsigykite ortopedinę specialios formos pagalvę, prisitaikančią prie galvos formos ir žmogaus svorio.
• Jeigu skundžiatės stipriais sprando, nugaros raumenų skausmais, rekomenduojama naudoti specialų priegalvį. Kitaip sakant, po kaklu turi būti atrama, o pečiai gulėti ant čiužinio (ne ant pagalvės).
 

Kaip susikurti optimalias sąlygas miegui?


Jeigu įmanoma, kiekvieną dieną eikite miegoti ir kelkitės tuo pačiu metu. Miegamajame turi būti ramu, kambario temperatūra neturi būti aukštesnė nei 14–18° C.
Jei negalite užmigti, atsikelkite ir užsiimkite įprasta veikla. Eikite miegoti vėliau, kai pavargsite ir užsinorėsite miego. Iki miego likus mažiau nei 2 valandoms, negerkite tonizuojamųjų gėrimų. Neikite miegoti nei tuščiu, nei pilnu skrandžiu. Valgykite ne vėliau kaip 3 val. iki miego. Raminančių savybių turi karšta vonelė kojoms ir karštas pienas su medumi arba kakava.Prieš miegą pasistenkite atsipalaiduoti. Gali būti naudingi atpalaiduojamieji pratimai, pavyzdžiui, joga arba autogeninė treniruotė. Trumpas pasivaikščiojimas vakare lauke (tik ne prieš pat einant miegoti) taip pat gali padėti atsipalaiduoti ir užmigti.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

vip ciuziniai
2012-06-02 12:26
Pritariu Tencel neturi kvapo,kaip vilna. Yra vienas iš geresnių natūralių pluoštų nesipūkuoja ir švelnutis. Odos nesuerzina. O kas svarbiausia yra skalbiamas net 60 laipsnių. O tai užtikrina hiegiena. Pigesnis už šilką. Kaina priklausomai nuo storio, kaip merino atklodžių. Šiuo metu surinkom 3 skirtingų firmų Tencel antklodes į vipciuziniai.lt, nes manau turi žmogus turėti galimybę palyginti. Dar rasite marselli antklode šilką maišyta su medvilne būtent vasaros sezonui arba plonutį tencel.
Neringa
2010-05-29 20:11
o man svara padeda palaikyti tencel patalyne, kuri uzkerta kelia parazitu kaupimuisi lovoje.
zavinta
2010-05-24 13:59
tempur pagalve man irgi labai patinka, svarbiausia tai, kad rytais neskauda sprando, nei miegant ant paprastos pagalves.
ana
2010-05-05 19:43
man ir tempur patinka, ypac pagalve, ryte galva sviesi ir lengva. Geras jausmas
zavinta
2010-04-29 16:22
man uzteko ir tempur ciuzinio, kad pajusciau kas tikrai yra geras miegas ir poilsis. net rytais nesinori atsikelti, nes taip gerai miegu ant jo, kad galeciau guleti ir guleti:)
raimonda
2010-04-12 11:59
kai nusipirkau tencel patalyne, kuri yra ekologiska ir naturali, be jokios sintetikos, tai miegas iskart pagerejo. Dabar miegu kaip angeliukas, be jokiu blaskymosi:)
calibra
2009-03-06 15:26
pritariu simtu procentu. labai svarbu, kad miegas butu ”geram ore”. tarkim as manau, kad reiktu si ta be tavrkingo kambario padaryti - pasirupinti savo mieganciu organizmu. man tarkim svarbu, kad jei miegu, issimiegociau kokybiskai.tai reiskia, kad atsikelus nesijausciau ieguista, nuvargusi, issekusi. todel pasirinkau naudoti tonussan. sias augalines kilmes maisto papildas, duoda stipru atkirti miego sutrikimamas ar kaip cia juos pavadinti. man asmeniskai tikrai labai padeda zvaliai pradedti nauja diena,darbe jaustis ir buti darbingai, dar ir su seima pasiausti vakare. ir visas sis poveikis todel, kad geriai issimiegu.
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai