Vis rečiau pamirštame patepti odą apsauginiu kremu, o kad plaukams taip pat reikalinga apsauga nuo saulės ir gaivus pavėsis, gana dažnai nepagalvojame. Aktyvi saulė – piktas plaukų priešas, ji džiovina, sausina plaukus, taigi jie ima lūžinėti, šakotis, išblunka.
Vasarą nuo kaitrios saulės, vėjo, sūraus vandens poveikio plaukai praranda natūralų grožį ir žvilgesį, sausėja galvos oda. Suteikite plaukams malonų komfortą naudodami apsaugos kremą ar purškalą nuo saulės, pridengdami plaukus skrybėlaite. Įsigykite plaukų priežiūros priemonių, skirtų vasarai, kurių sudėtyje yra keramidų, keratinų, UV filtrų, vitamino E, vaisių rūgščių. Tai suteiks jūsų plaukams gyvybingumo bei ilgalaikio blizgesio.
Būdami atviroje saulėje sode, nepamirškite ir plaukams suteikti malonaus pavėsio – lengvai apriškite juos skarele ar užsidėkite skrybėlaitę. Rinkitės natūralios medžiagos galvos apdangalus, kad galva ir plaukai galėtų kvėpuoti.
„Šiltuoju metų laiku gyvename aktyviau: daugiau keliaujame, leidžiame laiką traukiniuose, autobusuose ir pan., o plaukai sugeria dulkes, labiau riebaluojasi, blogiau sukrenta, todėl juos reikia rūpestingiau prižiūrėti, dažniau plauti.
Galvai trinkti rinkimės maitinamąjį drėkinamąjį šampūną, skirtą vasarai (saulės linija), arba pagal plaukų tipą. Ypač svarbu kruopščiai išsiplauti galvą po maudynių jūroje ar baseine, nes sūrus ar chloruotas vanduo ypač kenkia plaukams – jie blunka, sausėja, praranda patrauklią išvaizdą”, – pataria profesionali kirpėja modeliuotoja Eglė Leonavičienė.
„Jei po maudynių jūroje ar baseine plaukus paliksite likimo valiai, gana greitai pastebėsite nemalonius rezultatus: plaukai taps sausi, nutriušusiais galiukais. Tikėtina, kad atsiras ir pleiskanų. Beje, jų gali atsirasti ir ilgiau pasilepinus saulėje. Tuomet įsigykite specialų šampūną nuo pleiskanų ir plaukite juo galvą tol, kol pleiskanos išnyks”, – pataria kirpėja modeliuotoja p. Julija Gutmanienė.
Vasarą dažniau plaukite plaukus maitinamaisiais šampūnais, nes saulė, vėjas ir vanduo juos negailestingai džiovina. Slenkantiems, sausiems, lūžinėjantiems plaukams reikia naudoti apsaugos nuo saulės priemonių liniją. „Panaudojus tokius šampūnus, balzamus, aliejus bent savaitę keisis jūsų plaukų kokybė – jie lengviau šukuosis, atsinaujins ir sutvirtės. Išplovę galvą šampūnu, vietoje balzamo galite užsidėti kaukę, kurios sudėtyje būtų proteinų, lipidų, gliukozės. Jei norite didesnio plaukų kokybės pokyčio, įsigykite keletą specialių ampulių”, – pataria kirpėja Julija.
Pasak jos, naudotis ampulėmis – labai paprasta: išplovus galvą ampulėje esantį koncentratą lengvais judesiais reikia įmasažuoti į plaukus ir palaikyti apie 5 min. Plaukai atsigaus, bus tarsi pamaitinti. Dar geresnį efektą, ypač sausiems plaukams, suteiktų maitinamoji plaukų kaukė. Ją ant plaukų galima dėti pagal poreikį, nors ir kasdieną arba 1–2 kartus per savaitę.
Nuo karšto oro riebūs plaukai dažniausiai dar greičiau riebaluojasi. Todėl, norime to, ar ne, teks juos trinkti dažniau. Riebių plaukų priežiūrai, ypač jeigu jūsų plaukai yra ilgi, pasirinkite neutralų šampūną ar balzamą, skirtą kasdieninei plaukų priežiūrai. Jei plaukai riebaluojasi, šampūnas turi būti skirtas galvos odai, o kaukė – plaukų ilgiui.
Viena patogi gudrybė: dažant riebius plaukus kas dvi-tris savaites, jie mažiau riebaluosis, nes dažai plaukus sausina. Be to, vasarą plaukų spalva greičiau nusiplauna ir blunka nuo jūros vandens ir aktyvių saulės spindulių – tai antroji priežastis, kodėl juos reikia dažniau dažyti. Tik pasirinkite žinomos firmos kokybiškus dažus.
Gero modelio kirpimas ir skoningai parinkta plaukų spalva suteiks jums jaunatvišką ir stilingą išvaizdą bei puikią nuotaiką ilgai lauktoms atostogoms. Neretai pagalvojame, kokią rinktis spalvą, tiesa? Ji turėtų būti artima jūsų veido odos spalvai, taip pat artima žemės, smėlio spalvoms. Arčiau gamtos.
Ištrinkusios galvą šampūnu, plaukus ištepkite 2 šaukštais majonezo (be priedų). Užsidėkite rankšluostį arba dušo kepuraitę ir palaikykite 40 min. Po to nuskalaukite drungnu tekančiu vandeniu. Išplaukite šampūnu ir balzamu.
1 žalio kiaušinio trynys
1 puodelis pieno
Kiaušinio trynį išplakite ir sumaišykite su pienu. Gautą mišinį tolygiai paskirstykite per visą plaukų ilgį, o ant galiukų užtepkite šiek tiek daugiau. Palaikykite 10–15 min. Tada nuskalaukite drungnu tekančiu vandeniu.
1 indelis natūralaus jogurto
1 šaukštas citrinos sulčių
1 žalio kiaušinio trynys
Sumaišykite jogurtą, citrinų sultis ir kiaušinio trynį. Ištepkite šia mase plaukus ir palaikykite 15–20 min. Po to išplaukite galvą šampūnu bei balzamu.
1 svogūno sultys
1 šaukštas medaus
1 kiaušinis
truputis plaukų balzamo
Viską gerai sumaišykite ir gerai įtrinkite plaukų šaknis. Apsukite galvą rankšluosčiu ar polietilenine plėvele ir palaikykite 1,5–2 val. Po to gerai išskalaukite plaukus, išplaukite tinkamu šampūnu.
Vasarą neretai išbėgę iš paplūdimio turime vos valandėlę-kitą iki vakarėlio, koncerto ar pasimatymo su draugu. Kaip pasigražinti patikimai, kad per skubėjimą nuotaikos nesugadintų nesėkmingai sutvarkyti plaukai?
• Išsiplaukite galvą kasdieniu šampūnu, įmasažuokite balzamą.
• Lengvai nusausinkite plaukus rankšluosčiu.
• Plaukus ištepkite (ar papurkškite) formavimo priemone.
• Išdžiovinkite natūraliai arba ne per karšta feno srove.
• Suformuokite norimą šukuoseną.
• Užfiksuokite ją laku, jei reikia (pavyzdžiui, lietingas vakaras).
Naudingi patarimai
• Karštą dieną prieš išeidami į lauką ant švarių drėgnų plaukų užpurkškite specialaus purškiklio, kuris padengs plaukus apsaugine plėvele (saugos nuo nublukimo, sausėjimo bei lūžinėjimo).
• Eidami maudytis į jūrą ar chloruotą baseiną plaukus būtinai susiriškite.
• Išsimaudę baseine ar jūroje, būtinai išskalaukite galvą, kad neliktų smėlio, chloro, jūros druskų likučių.
• Drėgnus plaukus šukuokite nuo plaukų galiukų.
• Po saulės vonių plaukų struktūros pagerinimui naudokite maitinamuosius aliejus, serumus, kaukes.
Miegas užima trečdalį mūsų gyvenimo, tačiau atnaujina jėgas ir padeda pasiruošti kitai dienai. Žinoma, tik ne tada, kai vartaisi lovoje negalėdamas užmigti. Apie tai, kaip žinoti, ar kelios bemiegės naktys – tik laikina, ar tai jau nemiga, ir kaip pagerinti miego kokybę, kalbėjomės su Vilniaus Sapiegos ligoninės miego sutrikimų laboratorijos konsultantu gydytoju neurologu Olegu ROUDA. ...
Skaityti daugiauPrižiūrėti ausis ne mažiau svarbu nei reguliariai valyti dantis, plauti plaukus ar karpyti nagus. Daugiausia ausų priežiūros sunkumų sukelia joje besikaupiančios tąsios, geltonos išskyros - ausies siera. Šių išskyrų kiekis yra individualus: vieniems jos gaminasi tiek mažai, kad ji niekada nesikaupia, tuo tarpu kitų ausyse kamščiai susidaro kas du trys mėnesiai. Nepamanykite, jog ausies siera tik teikia rūpesčių - ji yra labai svarbi bei naudinga, nes apsaugo ausų landas (nuo būgnelio iki išorinės ausies) nuo dulkių, bakterijų ir kitų nešvarumų. Taigi jos ausyje turi būti, tik, žinoma, ne per daug....
Skaityti daugiauPlaukų struktūros pakeisti negalima, ji yra paveldima, tačiau plaukų kokybė priklauso ir nuo mūsų pačių požiūrio į juos....
Skaityti daugiauGausus prakaitavimas, atrodo, vargina daugelį. Ir ne tik karštą vasarą, kaip būtų galima tikėtis. Ir dabar sulaukiame nerimastingų skaitytojų klausimų – kodėl aš taip gausiai prakaituoju? gal tai kokios nors ligos požymis? kaip sumažinti prakaitavimą? kokia turėtų būti kasdieninė higiena? kokias kosmetikos priemones pasirinkti? Norėdami atsakyti į visus šiuos ir panašius klausimus, kalbėjome su Kauno 2-osios klinikinės ligoninės Odos ir veneros ligų poliklinikos vedėja Daiva STANIENE ir Kauno Dainavos poliklinikos gydytoja endokrinologe Lina RADZEVIČIENE. ...
Skaityti daugiauKalbiname profesionalią kirpėją-modeliuotoją Sigitą BILINSKIENĘ, kad primintų, ką būtina žinoti norint, kad plaukų dažymas būtų sėkmingas....
Skaityti daugiau„Kuo tik negydome spuogų: vaistažolėmis, jūros druskomis, kvapais, akupunktūra, tačiau svarbiausias dalykas buvo ir bus – kruopšti kasdieninė odos priežiūra, kuri užkerta kelią bakterijų plitimui“, – sako kosmetologė Loreta JOVARAUSKIENĖ....
Skaityti daugiauJie turi neįtikėtiną sugebėjimą sugadinti nuotaiką iš pat ryto ir išdygsta visada prieš svarbų susitikimą ir prieš šventes. Be to – jaunatviniai spuogai dažniausiai pradeda pulti pačiu problemiškiausiu periodu – paauglystėje. Bus ir tokių, kurie pasakys, kad su jaunatviniais spuogais nereikia kovoti: savaime atsiradę, po kelerių metų jie savaime ir apleis, tačiau tokia nuomonė neteisinga. Būna atvejų, kai spuogai savaime ir neišnyksta, be to, didėja randų tikimybė. Spuogų liesti negalima (tiesiogine prasme), bet padėti sau ir savo odai – būtina. ...
Skaityti daugiauDidysis keliautojas kapitonas Kukas arbatmedį pirmą kartą pastebėjo 1770 metais, kai išsilaipinęs Botaniko paplūdimyje iš jo kvapnių lapelių išvirė arbatos savo jūreiviams. Pastarieji, išvarginti ilgos kelionės bei ligų, išgėrę arbatos, pajuto, kad sveikata labai pagerėjo. Botanikas J.Bankas tyrė šio augalo gydomąsias savybes. O 1920 metais Australijos chemikas dr. Penfordas, atlikęs klinikinius tyrimus su žmonėmis, įrodė unikalias arbatmedžio aliejaus profilaktines bei gydomąsias savybes. 1930 m. Australijoje arbatmedis pradėtas vartoti klinikinėje praktikoje kaip antiseptinė priemonė. 1937 m. buvo aprašyta nemažai ligų, kurios sėkmingai gydomos arbatmedžio aliejumi....
Skaityti daugiauMūsų šalyje iš šimto tūkstančio gyventojų net 9 proc. nustatomas augimo hormono trūkumas. Kas daro įtaką vaiko augimui? Koks ūgis yra normalus? Kada mažas ūgis informuoja apie ligos priežastį? Daugiau nei trisdešimt metų šiai problemai - žmogaus augimo hormono ištyrimui, gamybai, gydymo metodams paskyrė Kauno medicinos universiteto Endokrinologijos instituto Vaikų endokrinologijos laboratorijos vadovė, profesorė, habilituota daktarė Danutė Lašienė ir Kauno medicinos universiteto Endokrinologijos instituto bei Respublikinio endokrinologijos centro direktorius, Hormonologijos laboratorijos vadovas, profesorius, habilituotas daktaras Liudvikas Lašas. Tad žodis specialistams. ...
Skaityti daugiauDrįsčiau nesuabejoti, kad jūs ir jūsų artimieji norite turėti sveiką ir gražią odą. Daugiau ar mažiau, bet vis dėlto stengiatės pasirūpinti tuo, kad į veidrodį pasižiūrėti būtų malonu. Taigi, kaip žarnyno būklė gali paveikti odos sveikatą ir kokios paprastos priemonės gali padėti?...
Skaityti daugiauĮsipjovėte, patekote į avariją, susižeidėte krisdami, nusideginote ar esate po operacijos – dažniausiai visais šiais atvejais apie traumą primena ne tik atmintyje išlikusi nelaimė, bet ir likęs randas. Ant kūno jis ne visada matomas, slepiame po drabužiais, ant veido jis pastebimas kasdien ir yra didelė kosmetinė problema. Ką daryti? Kaip panaikinti ar bent kiek sumažinti šį odos darinį? Tam yra keletas būdų. ...
Skaityti daugiauKūdikių oda – švelni ir neatspari infekcijoms, labai greitai atsiranda įvairių jos pažeidimų. Todėl labai svarbu nuo pat pirmųjų gyvenimo dienų ją tinkamai prižiūrėti. Apžvelgsime, kokie kūdikių odos pažeidimai dažniausi ir kaip elgtis kiekvienu atveju....
Skaityti daugiauSveiki ir normalūs nagai leidžia rankoms bei kojoms atlikti daugybę funkcijų. Nagai apsaugo pirštus, svarbūs mūsų pojūčiams. Egzistuoja įvairiausios nagų pakitimų formos. Ką rodo nagų pokyčiai klausiame gydytojos dermatovenerologės Eglės AUKŠTUOLIENĖS....
Skaityti daugiauApipjaustymas, arba cirkumcizija (lot. Circumcisio – apskritas pjūvis), – apyvarpės pašalinimas chirurginiu būdu. Išgirdę šį žodį, didžioji dalis vyrų nusipurto, susiraukia, o kartais netgi pradeda tyliai mintyse keiksnoti. Na, šiuo atveju jų storžieviškumu kaltinti nereikėtų, kadangi – sutikime – procedūra ne iš maloniausiųjų. Tačiau, nepaisant jos atgrasumo, apipjaustymas vykdomas visame pasaulyje. Dažniausiai – dėl religinių sumetimų, tačiau yra nemažai atvejų, kai jis grindžiamas higienos ar estetikos sumetimais. Dar visai neseniai JAV apipjaustomi buvo net apie 90 proc. vyrų, kadangi didžiojoje šalyje buvo manoma, kada tai – būtina higienos priemonė. ...
Skaityti daugiauNet jei moteris nesiskundžia stipriais klimakso nulemtais negalavimais ir atlikus tyrimus nenustatyta jokių rimtesnių organizmo sutrikimų, gydytojas gali rekomenduoti išbandyti balneoterapiją, fizioterapiją, nurodyti tam tikrus maisto papildus bei vitaminus. Beje, šios gydymo formos puikiai papildo medikamentinį gydymą. Daugumą jų galima pasirinkti savo nuožiūra, tačiau visuomet pravartu pasitarti su specialistu. Todėl kalbiname gydytoją akušerę-ginekologę Violetą JONAITIENĘ....
Skaityti daugiauArtėjant vasarai, paplūdimių sezonui, prisiminkime, kaip galime šalinti nepageidaujamus plaukelius bikinio srityje namuose. O gal verčiau apsilankyti kosmetikos salone? Kodėl vis populiarėja depiliacija karštu vašku? Kaip apsaugoti odą nuo paraudimo ir sudirginimo po procedūros? Apie tai kalbamės su Grožio instituto “Femina Bona” kosmetike Gerda Gedžiūte....
Skaityti daugiau
Parašykite savo nuomonę