Vaistai iš daržo ir sodo

Agurkai žadina apetitą, skatina tulžies, šlapimo skyrimąsi, švelniai laisvina vidurius. Agurkų sultys (vienos ar su medumi) naudingos sergant viršutinių kvėpavimo takų kataru – jos turi stiprų baktericidinį poveikį.
 

Pomidorai ypač naudingi vaikams, pagyvenusiems žmonėms ir nėščioms moterims, taip pat žmonėms, sergantiems širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis, nes juose daug kalio ir vitamino C. Jie gerina virškinimą. Liaudies medicina šviežių pomidorų odele ir sultimis siūlo gydyti pūliuojančias žaizdas.
Ankštiniuose pipiruose labai daug vitamino C, šiek tiek mažiau vitamino P ir B grupės vitaminų. Ankštinių pipirų ir saulėgrąžų aliejaus mišiniu rekomenduojama trinti skaudamas vietas sergant miozitais ir radikulitais.
Aguročiai švelniai skatina šlapimo skyrimąsi, normalizuoja žarnyno peristaltiką, naudingi esant patinimams, atsiradusiems dėl širdies veiklos sutrikimo.
Baklažanai naudingi sergant ateroskleroze ir kepenų ligomis, nes skatina cholesterino pasišalinimą iš organizmo, mažina jo koncentraciją kraujyje, tirpdo cholesterolio plokšteles. Dėl didelio kalio kiekio šios daržovės gerina širdies darbą, aktyvina inkstų veiklą.
Moliūgai labai naudingi sergant virškinimo organų ligomis. Rekomenduojami ligoniams, kuriems atsiranda tinimų dėl širdies bei inkstų ligų. Šviežių moliūgų košelė skatina žaizdų gijimą. Moliūgo sėklomis nuo seno „varomi“ kirminai.


Burokėliai naudojami hipovitaminozei gydyti. Sultimis sėkmingai gydoma mažakraujystė, jos ypač naudingos kartu su morkų ir ridikų sultimis. Rekomenduojama 2–3 mėnesius kasdien prieš valgį išgerti po 1–2 šaukštus tokio mišinio.
Virti burokėliai (po 100-150 g per dieną) gerina žarnyno peristaltiką, naudingi kepenims. Be to, jie mažina arterinį spaudimą ir slopina galvos smegenų žievės dirglumą.
Obuoliai ir jų antpilai skatina šlapimo išsiskyrimą, švelniai laisvina vidurius, skatina šlapimo rūgšties šalinimą iš organizmo. Jie rekomenduojami esant vidurių užkietėjimui, kolitams, mažakraujystei, podagrai, akmenligei, reumatui. Antaninių obuolių košele nuo seno naikinamos karpos.
Slyvose yra angliavandenių, kalio, kalcio, fosforo, geležies, vitamino C ir B grupės vitaminų, pektino ir įvairių organinių rūgščių. Rekomenduojamos nuo vidurių užkietėjimo.
Nuo vidurių užkietėjimo naudingas ir juodųjų serbentų kisielius. Šviežių juodųjų serbentų sultys gydo gastritą su sumažėjusiu skrandžio rūgštingumu; sumaišytos su medumi – kosulį ir peršalimo ligas. Šių uogų arbatos ir uogienės padeda esant aterosklerozei, hipertoninei ligai, reumatui.
Raudonieji serbentai gerina apetitą, šiek tiek laisvina vidurius, šalina iš organizmo šlapimo rūgšties druskas.
Vyšnių sultys skatina atsikosėjimą.
Lazdyno riešutai nebloga priemonė nuo kai kurių ligų, pirmiausia – nuo inkstų akmenligės. Liaudies medicina riešutais, sutrintais su vandeniu, rekomenduoja gydyti ir plaučių ligas bei karštinę, o su medumi – mažakraujystę ir reumatą. Gydomųjų savybių turi ne tik patys riešutai, bet ir lazdyno žievė. Jos nuoviru gydoma maliarija. Riešutų aliejus skatina plaukų augimą. Susmulkintais riešutais, sumaišytais su kiaušinio baltymu, gydomi nudegimai.
Salierai labiausiai vertinami dėl to, kad juose nepaprastai gausu biologiškai veiklaus organinio natrio junginių. Todėl salierų sultys yra vienos naudingiausių žmonėms, vartojantiems daug koncentruoto cukraus ir krakmolo, t.y. daugumai mūsų. Organinio natrio junginių trūkumas sukelia bronchų ir plaučių ligas, spartina senėjimą. Salierų sulčių mišiniai su kitomis sultimis naudingi sergantiesiems avitaminoze. Nuo nervinių sutrikimų padeda salierų ir morkų sulčių mišinys. Salieruose gausu ir magnio bei geležies, kurių derinys nepaprastai reikalingas kraujo ląstelėms.
Svarainių vaisai pagal biologiškai veiklių medžiagų sudėtį yra vieni vertingiausių, juose daug pektininių junginių, fruktozės, gliukozės, kalio, geležies, kalcio, fosforo, vario druskų. Švieži vaisiai dėl didelio geležies kiekio vartojami anemijai gydyti, jie rekomenduojami po ilgų varginančių ligų, aukštos temperatūros. Didelis pektininių medžiagų kiekis daro svarainius naudingus gydant žarnyno ligas, kurios sukelia viduriavimą. Svarainio minkštimo ar sulčių šutekliai – viena efektyviausių priemonių nuo išeinamosios angos įtrūkimų. Šviežių ar džiovintų vaisių nuoviras nuo seno vartojamas gausaus kraujavimui iš gimdos sustabdyti – reikia 3 dienas gerti arbatą su smulkiai supjaustytais svarainiais.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Irena
2009-02-19 12:55
Naudinga medziaga

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai