Oda bus švelni ir žiemą...

Su paskutiniais krentančiais lapais į mūsų kraštą neskubėdama, vėjų pučiama, atlinguoja baltaskarė žiema. Tačiau kartu su žiemos grožybėmis nesulaikomai artėja ir šalčių metas, kuris nežada nieko gero mūsų jautriai odai. Nors tinkamai ja pasirūpinus... Apie tai, kaip prižiūrėti veido odą žiemą, kalbamės su grožio salono “Maddam” kosmetologe Jolanta VALASEVIČIENE.
 

[klausimas]Kas būdinga veido odai žiemą?[/klausimas]
Žiemą odą stipriai veikia šalčio, vėjo ir temperatūrų kaita. Be to, vėlyvą rudenį prasideda šildymo sezonas, ir dirbtinis šiltas oras ima sausinti odą - iš odos “ištraukiama” drėgmė ir ji išsausėja (įvyksta odos dehidracija). Išsausėti gali tiek sausa, tiek mišri, tiek riebi oda. Dehidracijai būdinga tai, kad oda tampa šiurkšti, nelygi, pleiskanojanti, išryškėja raukšlės.
Prasidėjus dehidracijai, labai svarbu pasirinkti tinkamas odos priežiūros priemones. Pirmiausiai reikėtų atkreipti dėmesį į odai valyti skirtą kosmetiką. Riebiai odai naudojami prausimosi kremai arba žele, o sausai odai - drėkinamieji pieneliai. Tik gerai išvalyta oda pasisavina kitas odos priežiūros priemones.
[klausimas]Kokias priemones reikėtų rinktis žiemą?[/klausimas]
Kiekvienam odos tipui žiemą reikia skirtingų odos priežiūros priemonių. Sausą odą reikia ir maitinti, ir drėkinti. Tik tai reikia daryti atvirkščiai nei vasarą - žiemą maitinamieji kremai tinka dienai, o drėkinamieji - nakčiai. Jei oda mišri, dienai reikėtų rinktis kremus, skirtus mišriai odai, o nakčiai tinka ir paprasčiausias drėkinamasis kremas.
[klausimas]Kaip dar galime apsaugoti odą nuo šalto žiemos oro?[/klausimas]
Vis dar labai atsargiai žiūrima į toninius kremus, kuriuos galima vadinti “mūsų veido odos rūbais”. Toniniai kremai arba kompaktinė pudra yra tas pat kaip pirštinės rankoms. Ji ne tik apsaugo veido odą nuo šalčio ar vėjo, bet ir nuo užterštos aplinkos, kuri, beje, taip pat kenkia veido odai. Todėl šių priemonių nereikėtų atsisakyti, ypač žiemą.
Toninius kremus, taip pat kaip ir dieninį kremą, reikia pasirinkti pagal veido odos tipą. Jei oda labai riebi, galima rinktis kompaktinę pudrą. Tačiau sausai bei mišriai veido odai reikėtų parinkti riebios skystos pudros. Padengus veidą skysta pudra, reikia naudoti birią pudrą. Taip oda bus tikrai apsaugota net ir pačią žvarbiausią žiemos dieną.


[klausimas]Ar žiemą rekomenduojamos veido kaukės?[/klausimas]
Veido kaukės žiemą yra taip pat naudingos kaip ir kitos kosmetinės priemonės. Jei nesilankoma pas kosmetologę, kaukes namų sąlygomis galima dėti du kartus per savaitę - drėkinamąją ir maitinamąją. Tačiau jei lankotės kosmetikos kabinete, pasikonsultuokite su kosmetologe. Jei jums procedūrų metu dedamos giluminį poveikį turinčios kaukės, tuomet namuose tokios dažnos procedūros nereikalingos.
Jei vis tik nesilankote kosmetikos salone, konsultacijos taip pat pravers. Pačiai nusistatyti odos tipą, ar dehidratacijos laipsnį yra be galo sunku, o nuo to priklauso, kokių priemonių jūsų veido odai reikia. Pasirinkusi, kad ir labai brangias, tačiau netinkamas priemones, galite pakenkti savo odai.
 

Tinkamiausios odos priežiūros priemonės žiemą


Žiemą veido ir kūno odai prižiūrėti naudokite “Essex” - odos priežiūros priemonių seriją, skirtą tiek sveikai, tiek pažeistai odai. “Essex” priemonės ypatingos savo sudėtimi ir poveikiu odai. Jos yra vadinamos emoliantais, t.y. odos minkštikliais (drėkikliais ar riebikliais - priklauso nuo sudėties). Emoliantai atitinka griežtus reikalavimus - jų sudėtyje nėra dažomųjų ar kvapiųjų medžiagų, veikliųjų ingredientų.
Įvairių tipų odai prižiūrėti tinka “Essex” hidrolosjonas ir kremas, palaikantys odos drėgnumą, minkštinantys. Naudojant šias priemones patogu prižiūrėti veido, viso kūno odą. Produktai lengvai ir greitai susigeria į odą, ji neblizga ir nelimpa.
Esant sausai odai, taip pat suragėjusioms odos vietoms, jautriai vaikų odai bei nuožvarbų profilaktikai ir gydymui tiks “Essex” bevandenis tepalas, kurio sudėtyje yra 100 proc. lipidų. Šiuo tepalu rekomenduojama tepti veidą, jei ilgesnį laiką tenka būti šaltame ore. Žmonių, kurių oda sudirgusi, jautri, taip pat kūdikių, vaikų, odos ligomis sergančių žmonių odos priežiūrai sėkmingai naudojamas “Essex plus” kremas.
Visi “Essex” preparatai rekomenduojami sergantiesiems atopiniu dermatitu, egzemomis, žvyneline bei ichtioze kaip papildomos gydomosios priemonės, sugrąžinančios odos drėgmę bei elastingumą.
Gyd. dermatovenerologė Daiva SAMULĖNIENĖ, KMUK Odos ir venerinių ligų klinika

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

karolina
2010-03-21 18:48
jus visi cool!!! mano veidas irgi kartais susirksteja bet kai patepu kai kuriu kaip ,,Rasa’’ kremu tai padeda kartais
karolina
2010-03-21 18:48
jus visi cool!!! mano veidas irgi kartais susirksteja bet kai patepu kai kuriu kaip ,,Rasa’’ kremu tai padeda kartais
irena
2010-03-21 18:45
as dar kai kurios kremus tepau nuo ziemos salcio ypac ,,Raasa’’ tai jis man labiausiai ir padejo!:)
irena
2010-03-21 18:39
as dar turiu veidui krema ,,Rasa’’ tai jis man uztat padeda...:)
irena
2010-03-21 18:38
as dar turiu veidui krema ,,Rasa’’ tai jis man uztat padeda...:)
irena
2010-03-21 18:35
as anksciau dariau veido kaukes bet sia ziema buvau nedarius ir susiurkstejo man oda.:(
irena
2010-03-21 18:24
oda turi buti svelni grazi ypac ziema,o vasara reikia tepti nuo saules apsaugini krema nes kitaip gali veida izberti
irena
2010-03-21 18:19
ziema reikia tepti krema nuo salcio nes kitaip siurksti oda
irena
2010-03-21 18:12
ziema reikia tepti krema nuo salcio nes kitaip siurksti oda
irena
2010-03-21 16:19
reikia labai atsargiai elktis su kremais nes gali pakenkti oda
kathy
2007-10-05 11:05
sutinku... vel tik reklama Essex kosmetiniai produkcijai ...
Oxy
2007-02-23 17:55
galima buvo ideti kaukiu pavyzdziu
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai