Nekartokime klaidų. Tinkama plaukų priežiūra

Artėjant žiemos šventėms, kiekviena norime itin gražiai susitvarkyti plaukus. Ir neretai... darome klaidų. Ką kartais darome ne taip ir kaip galime tai ištaisyti? Pataria Kauno „Ąžuolyno“ sporto klubo grožio salono kirpėja modeliuotoja Alma Matusevičienė ir grožio salono „G style“ kirpėja Gitana Kaminskienė.
 

Naudojame per daug šampūno


Alma Matusevičienė: To daryti nereikia. Kuo mažiau naudosite šampūno, tuo geriau jausis plaukai. Jeigu plaunate galvą kasdien, rinkitės šampūną, skirtą kasdieniniam vartojimui, nes jame yra mažiau detergentų.
Gitana Kaminskienė: Nedidelį kiekį šampūno delne atskieskite vandeniu. Trinkite galvą vieną ar du kartus, kol pajusite, kad plaukai ir galva tikrai švari.
 

Perdžioviname plaukus


A.M: Nebijokite leisti plaukams išdžiūti natūraliai. Taip būtų geriausia. Arba išdžiovinkite juos šilta feno srove (laikydamos feną ne arčiau nei 15–20 cm. nuo galvos) iki 70 proc., juolab kad namuose dabar šilta. Pasistenkite, kad plaukų džiovinimas truktų kuo trumpiau.
G.K: Aišku, geriausia plaukams leisti džiūti natūraliai, tačiau reta moteris gali sau leisti netvarkytais plaukais pasirodyti darbe. Reikėtų atkreipti dėmesį ir į feną – jis turėtų būti pakankamai galingas, su šilto ir šalto oro režimu, kad galėtumėte reguliuoti srovės stiprumą ir temperatūrą.
Norime trumpų kirpčiukų
A.M: Kirpčiukai tinka prie įvairių šukuosenų. Svarbu atsižvelgti į veido formą. Kartais trumpučiai kirpčiukai labai gražiai atidengia veido ovalą ir gražius veido bruožus. Kartais ilgesni, beveik iki akių vidurio kirpčiukai, atskleidžia skvarbų paslaptingą žvilgsnį ar nepaprastai žaismingai ir valiūkiškai krinta iki vidurio kaktos. Svarbu individualumas.
Tik vyresnio amžiaus moterys turėtų vengti lygių ant kaktos krintančių kirpčiukų. Taip jos ne paslėps, bet dar labiau išryškins pasirodančias ir jau esamas raukšles.
G.K: Manau, geriausiai nuspręsti kirpčiukų ilgį galite pasitarusios su specialistu, pas kurį lankotės. Tai priklauso nuo bendro įvaizdžio, šukuosenos, veido formos.
Trumpi, tiesūs, tiksliai užbrėžti kirpčiukai platina ir įrėmina veidą. Trumpi, iškarpyti, įstrižai nukirpti kirpčiukai – jaunina, suteikia švelnumo, vizualiai šiek tiek pailgina veidą.
Dažome plaukus juoda spalva
G.K: Mes, lietuviai, esame gana šviesios odos, todėl juoda plaukų spalva labai retai kam tinka. Be to, pašalinti juodą spalvą, nepažeidus plauko, yra labai sunku. Jeigu norite dažyti plaukus namuose, rinkitės tamsiai rudą spalvą – ji atrodys kaip juoda.
A.M: Visada gražiai atrodys 1–2 tonais patamsinti ar pašviesinti plaukai. Keisdamos plaukus, mes keičiame veidą, kuriame harmoniją arba kontrastą. Ir viena, ir kita yra gerai. Svarbiausia, kad tarpusavyje derėtų veido odos, akių ir plaukų spalva.
Tikėdamosi atrodyti jauniau, tampame blondinėmis
A.M: Netiesa, jei manote, kad, nudažiusios plaukus itin šviesia spalva, atrodysite jauniau. Tai lemia odos būklė, geras kirpimas, šukuosenos modelis ir... valiūkiška šypsena.
Bet kuriuo atveju, ar plaukus dažysite geltona, ar ruda, ar šokoladine spalva, svarbiausia sėkmingo dažymo paslaptis – jūsų dažų spalva turi būti artima natūraliai jūsų plaukų spalvai.
G.K: Sendina, jaunina, tinka ar netinka dažniausiai ne plaukų spalva, o plaukų atspalvis. Reta vyresniojo amžiaus moteris nusidažiusi plaukus šviesiai su pilku atspalviu atrodys jaunesnė, nes pilka paryškina raukšles, blukina veidą. Tuo tarpu švelniai gelsva, smėlio, medaus spalva gyvina, jaunina. Šviesesnė plaukų spalva neįrėmina veido, mažiau pastebimi odos nelygumai.
Nedėvime kepurės
A.M: Atvėsus orams, svarbu nuo šalčio, vėjo ar sniego pridengti ir saugoti plaukus. Todėl įpraskite išeidami iš namų ant galvos užsidėti kepurę ar skrybėlaitę. Taip apsaugosite plaukus nuo temperatūros svyravimų ir žalingo jų poveikio.
G.K: Temperatūros svyravimai kenkia tiek galvos odai, tiek plaukams.
Riebiems plaukams renkamės šampūną riebiems plaukams
A.M: Visų pirma, galvos oda būna riebi, todėl 1 kartą per savaitę plaukus ir galvą reikėtų trinkti riebių plaukų priežiūrai skirtu šampūnu. Jei nuolat naudosime tokį šampūną, gali per daug išsausėti oda ir atsirasti pleiskanų. Todėl kasdieniam riebių plaukų trinkimui naudotinas švelnus šampūnas, skirtas normaliems plaukams.
G.K: Riebūs plaukai suteikia diskomforto jausmą, gali atsirasti ir pleiskanų. Šiai problemai išspręsti, jeigu plaukai stipriai riebaluojasi, naudokite ne tik šampūną, bet ir specialų losjoną. Kai plaukų būklė pagerės, naudokite tik šampūną.

Manome, kad lengviau prižiūrėti trumpus plaukus
A.M: Tai netiesa. Trumpus plaukus reikia plauti dažniau nei ilgus, jie greičiau riebaluojasi. Plaukų priežiūrai galima kaitalioti šampūnus: tai pigesnį, tai brangesnį. Apskritai nepatartina ilgą laiką plauti galvą tos pačios rūšies ir to paties gamintojo šampūnu. Juos būtina kartkartėmis pakeisti.
G.K: Iš dalies tai tiesa: reikia mažiau šampūno, plaukai greičiau išdžiūsta. Tačiau lengviausia prižiūrėti sveikus plaukus, kai jie kerpami ir formuojami pagal jų augimo kryptį.
Tikime, kad, dažniau kerpantis, plaukai greičiau auga
G.K: Tai netiesa. Plaukų augimas priklauso nuo genetikos, todėl jo augimo pagreitinti neįmanoma. Laikinai paskatinti galima įvairiais specialiais losjonais.
A.M: Kur kas svarbiau išsaugoti sveikus plaukus. Todėl kas 1,5–2 mėnesius pakirpkite nutriušusius suplonėjusius galiukus. Pasistenkite, kad jūsų mityboje netrūktų vitamino B12 ir geležies.
Dažniau plauname galvą, kad plaukai mažiau riebaluotųsi
A.M: Jei jūsų plaukai riebūs, stenkitės galvą plauti rečiau, nes, plaunant dažnai, yra sujudinamos riebalinės liaukos, kurios išskiria dar daugiau riebalų. Tai tarsi užburtas ratas: kuo dažniau plaunate plaukus, tuo greičiau jie riebaluojasi.
G.K: Dažnai plauti galvą jau tapo daugelio įpročiu, todėl plaukai pradeda greičiau riebaluotis. Vaikščioti riebaluota galva ne tik neestetiška, tai kenkia plaukų struktūrai.
Galvą plaukite švelniu kasdienai skirtu šampūnu arba delne šampūną bent atskieskite vandeniu. Jei jaučiate, kad plaukai pradėjo dažniau riebaluotis (tai atsitinka keičiantis sezonams, įjungus šildymą), naudokite šampūnus, losjonus, riebalavimuisi stabdyti. Visada lengviau spręsti dar neįsisenėjusias problemas.
Suaugusių plaukų priežiūrai naudojame vaikišką šampūną
G.K: Vaikiškas šampūnas nemaitina, neatkuria plaukų. Jei turite natūralius plaukus, nenaudojate jokių fiksavimo priemonių, kartais galite juo plauti plaukus. Jei plaukai dažyti, juos formuojate fenu, tada rinkitės maitinamąjį, drėkinamąjį, atkuriantį šampūną.
Galvą plauname kuo karštesniu vandeniu
G.K: Tai klaida. Karštis nėra gerai nei galvos odai, nei plaukams. Karštas vanduo skatina galvos odos riebalavimąsi. Galvą plaukite maloniai šiltu (kambario temperatūros) vandeniu, o perskalauti galite vėsiu u.
Pleiskanas naikiname stipraus poveikio šampūnu nuo pleiskanų
A. M: Teisingai, tačiau reikėtų pradėti nuo lengvesnio poveikio šampūno. Jei pleiskanos yra nuolatinė problema, reikėtų tokį šampūną turėti savo vonios lentynoje ir retkarčiais naudoti profilaktiškai.
G.K: Jei nedaug pleiskanų atsirado dėl netinkamos plaukų priežiūros priemonių ar temperatūros svyravimų, rinkitės švelnesnį šampūną. Jei tai sena problema (pleiskanų daug, niežti galvą), rinkitės gydomąjį šampūną ir sunaudokite gamintojo siūlomą kursą, nes per kelis plovimus jų neatsikratysite.
Šlapią galvą energingai triname rankšluosčiu
A.M: Taip daryti nereikėtų, nes galite netyčia pažeisti plaukų struktūrą. Lengvai švelniai priglauskite rankšluostį prie galvos ir minutėlę luktelkite, kol rankšluostis pats sugers plaukuose esančią drėgmę.
G.K: Kuo švelniau ir rūpestingiau elgsitės su plaukais (atsargiai plausite, nusausinsite, lepinsite kaukėmis, saugosite nuo karščio, šalčio), tuo jie bus gražesni.
***
 

Įdomybės


Vienas plaukas gyvena 5–7 metus.
Moterys plaukų turi vidutiniškai daugiau negu vyrai
Plaukai greičiau auga, kai miegame, taip pat vasarą
Greičiausiai plaukai auga 16–25-rių metų tarpsnyje.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

samanta
2015-04-18 13:52
noriu paklausti nusikirpau trumpai plaukius nes labia seresi ir reibaliuati visada buna net nezinau kude kas neatitinka jeims(weird)

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai