Ryto dilema: plauti ar neplauti?

Rodos, ko tik nepadarysi dėl visagalio grožio – jam aukojame ir savo laiką, ir pinigus. Pakalbėkime šįkart apie galvos trinkimą kasdien, kas iš tiesų aktualu daugeliui iš mūsų. Norime išlikti gražios ir žavios visuomet, bet ar tai nekenkia mūsų plaukų grožiui?...
 

Įpratimas ar baimė?


Šiaulių grožio centro „Prie saulės“ kirpėja Gitana GASIŪNIENĖ įsitikinusi – pirmiausia reikia sužinoti, kodėl žmogus trenka galvą kiekvieną dieną. Vieni todėl, kad geriau jaustųsi, kiti – iš įpratimo, treti – kad plaukai iš tiesų riebaluojasi.
Dažnas plaukų plovimas neretai būna susijęs su žmogaus psichologija. Su baime būti negražiam, nepatraukliam, atstumiančiam. Dėl to dažnai „užbėgama įvykiams už akių“ – nors dar plaukai atrodo pakankamai gerai, jie vis tiek išplaunami. Iš tiesų daugelis žmonių, išsiplovę galvą jaučiasi geriau, pakyla nuotaika.
Kiti plauna galvą kasdien iš įpratimo. Tiesiog taip jiems diktuoja “pati gamta”. Jie kitaip ir nebeįsivaizduoja savo ryto – palindę po dušu, jie kartu ir išsiplauną galvą. Patogu, greita ir paprasta. Prie šios grupės galima priskirti ir tuos, kurie kasdien pasirodo plačiajai visuomenei – televizijos atstovus, žurnalistus, įmonių vadovus. Jie labiau jaudinasi dėl savo išvaizdos.

 

Nekenkia, jei...


G.Gasiūnienė teigia – pasirinkus tinkamą plaukų plovimo priemonę, kasdienis jų plovimas tikrai nekenkia. Jei žmogui tai nesukelia didesnių problemų ir jei jis geriau jaučiasi išsiplovęs galvą, – kodėl gi ne. Tik, kaip jau minėjome, labai svarbu pasirinkti tinkamą priemonę. Kai renkatės šampūną, atsižvelkite į savo plaukų tipą – ar jie sausi, ar riebūs, ar mišrūs (normalūs). Tinka lengvi šampūnai, skirti kasdieniniam plaukų plovimui. Geriausiai apie tai pasitarkite su savo kirpėja, kuri jau pažįsta jūsų plaukus.
„Jeigu žmogus turi labai plonus trumpus plaukus, juos ir reikia plauti kasdien,“ – teigia Gitana. Nes kitaip atsikėlus ryte plaukai atrodo labai netvarkingai, kad ir kokia įmantriausia šukuosena būtų padaryta. Ir apskritai daugeliui žmonių ryte išsiplovus galvą, vakare plaukai vėl būna riebaluoti. Taip gali nutikti dėl endokrininės sistemos sutrikimų, nuo netinkamo maisto, skydliaukės ar kraujotakos sutrikimų.


Pasak kirpėjos, ypač plaukai riebaluojasi tiems, kuriems yra skydliaukės sutrikimų, kai sutrinka medžiagų apykaita. Tada labai suaktyvėja galvos odos riebalinės liaukos. Taip pat plaukai riebaluojasi mergaitėms brendimo laikotarpiu. Beje, jaunos paauglės mergaitės, 14–16 metų, turi ir kitokią problemą – plaukų prie šaknų pernelyg riebūs, galai pernelyg sausi. Tuomet vėlgi reikia plaukus trinkti kasdien. Anot jos, kas antrą dieną plaukus plauti būtina visoms. Aišku, tai netaikytina toms, kurios turi natūraliai garbanotus plaukus. Jų plaukai visiškai nesiriebaluoja apie dvi savaites.
 

Plaukai reaguoja į viską


Ir sausiems, ir besiriebaluojantiems plaukams, ir skilinėjantiems plaukų galiukams yra įvairių serumų, ampulių, aliejukų. Dabar priemonių yra tokia gausybė, ir kai iš jų reikia pasirinkti sau tinkamą, yra gana nelengva.
Kirpėja perspėja – nereikia perdozuoti plaukams skirtų priemonių! Kaip pavyzdį pateikia turtingas klientes, kurios nusiperka ir šampūną, ir balzamą, ir kaukę, ir ampules, ir serumą, ir aliejuką plaukams, ir viską vienu momentu panaudoja – tai vėlgi skatina plaukų riebalavimąsi. Taip pat ir kenkia plaukui, jį sunkina. Plaukams skirtas priemones reikia naudoti saikingai. Tarkime, kaukę galima naudoti kartą per savaitę. Ampules pati kirpėja teigia esą naudojanti du kartus per metus – po dešimt. Aliejų plaukų galiukams ji naudoja kiekvieną kartą trinkdama galvą.
Plaukai reaguoja į viską – tiek į šaltį, tiek į karštį, tiek į kitus aplinkos dirgiklius. Vasarą plaukai labiau riebaluojasi nuo karščio. Kai žmogus geria daugiau skysčių ir labiau prakaituoja. Tuo tarpu žiemą plaukai riebaluojasi nuo kepurių arba nuo šalčio.
Grožio specialistė pataria pirmiausia savo plaukus pažinti, tada padėti jiems būti gražiems ir sveikiems. Beje, tos, kurių plaukai sausi ir mano, kad jų dažnai nereikia plauti, nes jie nesiriebaluoja, – klysta. Ir sausam plaukui reikia priežiūros. Kad jis neskilinėtų, nelūžinėtų. Ir dar...jei plaukus pripratinsite prie dažno plovimo – to visuomet ir reikės. Taigi pasirinkite pagal galimybes ir poreikį.

 

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

...
2014-11-09 21:25
veju vejai...
.
2011-08-11 21:50
"Jeigu žmogus turi labai plonus trumpus plaukus, juos ir reikia plauti kasdien" - cia tai visiska nesamone kaip tik reikia stengtis plauti kas trecia ar bent kas antra diena.
iii
2010-03-22 20:14
pritariu , daliai, dometis reikia ir maziau leisti pinigu grazioms pakuotems ,balzamams , naturaliomis priemonemis naudotis
dalia
2009-09-26 12:01
kokianesamone.jeigu plaukai riebaluojasi,reiskia kazkas netvarkoje su harmonais .plauti kasdien-tai grynas absurdas.skalaukit su zolelem(ajaru saknim,ramuneles sausina ir dilgeles,berzo lapai).yra begale priemoniu,tik reikia dumetis.pietietes,pavyzdziui,issitrina galva rugpieniu,palaiko gerokai ir isskalauja.jokio sampuno nenaudoja.paziurekitkokie ju plaukai.sekmes

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai