Trys problemos, trys sprendimai

Savo plaukų išvaizda rūpinasi kiekvienas. Visiems svarbu, kad šukuosena būtų vešli ir spindinti. Deja, ne visi apdovanoti natūralia plaukų sveikata ir spindesiu: jų grožiui kenkia ne tik sveikatos problemos, paveldėjimas, bet ir neigiamas aplinkos poveikis. Štai rudens pradžioje daugumai tenka spręsti per vasarą atsiradusias problemas: nuo saulės, karščio, jūros išsausėjusius, nusilpusius plaukus maitinti, odą drėkinti bei gydyti nuo atsiradusių pleiskanų. Artėjančio rudens ir šalčių perspektyva taip pat nieko gero nežada, todėl šiame „Sveiko žmogaus“ numeryje su „Cutrin“ kosmetikos specialiste Aušra JUČINSKAITE kalbamės apie pagrindines plaukų problemas: pleiskanas, sausą galvos odą bei priešlaikinį plaukų slinkimą.
 

Problema Nr.1: Pleiskanos


Tai baltos, riebaluotos negyvos odos atplaišos, nusėjančios plaukus ir pečius bei sukeliančios galvos niežulį.
Pagrindinė jų atsiradimo priežastis – odos grybelis, moksliškai vadinamas malassezia. Jis randamas beveik visų suaugusių žmonių galvose, tačiau kartais tampa nevaldomas: grybelis pradeda skatinti per didelį riebalų išsiskyrimą iš plaukų folikulų, o tai sukelia odos susierzinimą. Galutinis viso šio proceso rezultatas – suaktyvėjusi odos ląstelių gamyba ir daugybė negyvų odos atplaišų. Šioms susimaišius su plaukų ir odos riebalais, jos tampa ryškiai baltos ir labai matomos.
Kiti veiksniai, galintys prisidėti prie galvos odos pleiskanojimo – pernelyg sausa arba per riebi oda, per dažnas arba per retas galvos plovimas šampūnu, taip pat netinkama ir kenksminga dieta, stresas, per dažnas šukuosenos formavimo priemonių naudojimas, padidėjusi riebalų gamyba, hormonų svyravimai, stresas, ligos, nervų sutrikimai, susilpnėjusi imuninė sistema.

 

Sprendimas Nr. 1: Gydykime pleiskanas


Svarbiausias ir esminis žingsnis pleiskanų išgydymo link – tinkama plaukų ir galvos odos priežiūra.
Šampūną reikia naudoti specialų, nuo pleiskanų. Tik toks naikina pleiskanas ir niežulį, balansuoja galvos odos riebalų perviršį.
Pleiskanoms ir niežuliui naikinti rekomenduojamos specialios kaukės, kurių sudėtyje yra salicilato, rapsų aliejaus, alyvuogių vaško. Salicilatas švelniai valo galvos odos paviršių, rapsų aliejus suminkština pleiskanas ir ramina sudirgusią odą, o alyvuogių vaškas nuvalo sukietėjusius riebalus nuo plauko folikulo.
Kondicinionierius ar losjonas taip pat turi būti specialus. Tik toks naikina niežulį ir paraudimus, stimuliuoja galvos odos kraujotaką, balansuoja galvos odą.
Žmonėms, kenčiantiems nuo pleiskanojimo, kompanija Cutrin yra sukūrusi plaukų priežiūros produktus „BIO +“ ir specialias linijas pleiskanotai odai. Tai šampūnas „Active Shampoo“, kaukė „Active Mask“, losjonas „Active Serum“ ir kiti produktai.


 

Problema Nr. 2: Galvos odos sausėjimas


Galvos odos lupimąsi gali sąlygoti ir kitos priežastys. Smulkios pleiskanos gali atsirasti esant labai išsausėjusiai galvos odai, taip pat sergant seborėjiniu dermatitu. Sergant šia liga oda pasidengia raudonu riebiu, bei baltai – gelsvu sluoksniais. Oda sausėti ir pleiskanoti gali ir dėl netinkamų plaukų priežiūros priemonių naudojimo: šis sutrikimas vadinamas kontaktiniu dermatitu.
Galvos odos sausumas gali atsirasti ir dėl įvairių cheminių procedūrų, atopinės odos, ji gali išsausėti žiemos metu, esant keramidų galvos odoje trūkumui.
 

Sprendimas Nr. 2: Gydykime sausą galvos odą


Sausai ir jautriai galvos odai būtinas drėkinantis šampūnas su ksilitoliu ir laktitolu. Toks šampūnas švelniai plauna, kondicionuoja, ramina, balansuoja ir drėkina galvos odą. Šampūno poveikiui sustiprinti reikalingas drėkinantis kondicionierius su alyvuogių vašku. Jis palengvina plaukų tvarkymą, kondicionuoja plaukus ir galvos odą.
Galvos odos sausumą efektyviai ir greitai mažina balansuojantis drėkiklis specialiai sausai bei jautriai odai,. Jis švelnina galvos odą, neleidžia formuotis sausoms pleiskanoms ir niežuliui. Drėkiklyje esantys ingradientai drėkina, atnaujina galvos odą, atstato odos struktūrą, mažina odos dirglumą, drėkina.
Cutrin ir šiai problemai turi sprendimą: tai šampūnas „Balance Shampoo“ , jo poveikį sustiprinantis drėkinantis kondicionierius „Balance Care“ ir drėkiklis „Balance Moisturizer“
 

Problema Nr. 3: Pavargę plaukai ir jų slinkimas


Ne viena moteris dažnai su nusivylimu nužvelgia savo plaukus veidrodyje: jie atrodo pavargę, praradę gyvybę – tarsi šiaudai, taip pat – slenka. To priežasčių gali būti labai daug: įvairūs stresai, infekcinės bei endokrinologinės, ginekologinės ir inkstų ligos, taip pat – menopauzė ar gimdymas (hormonų pakitimai).
Žinoma, dažniausiai priežastys būna daug paprastesnės: medžiagų apykaitos sutrikimai, vitaminų trūkumas, neigiamas išorės poveikis, pvz. saulė, karštis ar šalti, sausas patalpų oras. Nesveika naudoti ir netinkamas ar per stiprias priežiūros priemonės, cheminius plaukų dažus ir t.t., dažnas plaukų džiovinimas, sukimas ar tiesinimas.
Norint panaikinti ar bent jau sumažinti plaukų išsausėjimo, sukeltą žalą, reikia rinktis kuo tinkamesnius sausų plaukų šampūnus ir balzamus, plaukus šukuoti natūralių šerių šepečiu, gerti kiek įmanoma daugiau vandens.
 

Sprendimas Nr. 3: Suteikime plaukams gyvybingumo ir energijos


Vėlgi, norint sustiprinti plaukus, juos reikia plauti specialiu stiprinančiu ir galvos odą balansuojančiu šampūnu. Papildomai reiktų naudoti specialų galvos odą regeneruojantį serumą. Jis stabdo ir lėtina plaukų slinkimą, palaiko gerą galvos odos būklę, skatina naujų plaukų ataugimą, suteikia plaukams gyvybingumo, stiprina ir tankina plaukus.
Dar vienas reikalingas produktas visiems, kas nori gyvybingesnių plaukų – tai plaukus stiprinantis ir maitinantis kondicionierius. Jis palengvina plaukų tvarkymą, stiprina plaukus ir suteikia žvilgesį.
Priemonių plaukams stiprinti sudėtyje turi būti visų plaukų augimui ir gyvybingumui svarbių vitaminų bei – svarbiausia –vitamino H (biotino). Būtent dėl jo trūkumo dažnai slenka, žyla plaukai bei atsiranda galvos odos ligos. Kita reikalinga medžiaga – kaštonų ekstraktas, kuris stimuliuoja galvos odos kraujotaką.
Kompanija Cutrin moterims, norinčioms atgaivinti savo plaukus, yra sukūrusi specialią priežiūros liniją. Tai šampūnas „Energen Shampoo“, serumas „Energen Serum“, kondicionierius „Energen Care“ ir kiti produktai.

 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai