Keturi klausimai apie plaukų priežiūrą žiemą

Plaukai yra kiekvienos moters puošmena. Jų priežiūrai reikia skirti ne mažiau dėmesio nei kūno ar veido odai. Jeigu naudojate netinkamą odai kremą, ji iš karto siunčia signalus: peršti, parausta ar išsausėja. Tada suvokiame, kad netenkiname jos poreikių, kad mūsų priežiūra nėra tinkama. Su plaukais yra kitaip. Tik po ilgo laiko netinkamai prižiūrint plaukai prabyla apie save. Be to, daugelis moterų apie plaukų puoselėjimą žino gerokai mažiau nei apie odos priežiūrą. Žiema – metų laikas, kai plaukams reikia skirti itin daug dėmesio.
 

Kokio tipo jūsų plaukai?


„Daugelis moterų nežino, kaip pasirinkti tinkamą šampūną, todėl skundžiasi, kad plaukai išsausėjo, atsirado pleiskanų, išsišakojo plaukų galiukai ar atvirkščiai, plaukai pradėjo labiau riebaluotis. Šiais klausimais geriausia konsultuotis su savo kirpėja“, – patarė grožio salono „Eurija“ savininkė kirpėja Rasa Mikalopienė. Kirpėja aiškino, kad kiekvieno žmogaus plaukas toks pat individualus, kaip ir jo oda, todėl visiems skirtos priemonės gali būti visai netinkamos. Pavyzdžiui, dažytiems plaukams skirtas šampūnas tiks ne visiems dažytiems plaukams.
„Tamsinti plaukai yra mažiau chemiškai pažeisti nei šviesinti, todėl jiems galima naudoti lengvai pažeistiems plaukams skirtus šampūnus. Šviesinti plaukai yra labiau pažeisti, tad ir šampūnus reikia rinktis kitokius. Pavyzdžiui, šampūno sudėtyje galėtų būti drėkinamieji komponentai, nes šviesinti plaukai yra labiau išsausėję nei tamsinti“, – aiškino Rasa Mikalopienė.
 

Kaip dažyti plaukus?


Pastaruoju metu rekomenduojama nedažyti plaukų namuose. Galbūt taip ir pigiau, tačiau tikrai ne sveikiau jūsų plaukui. Perkant dažus parduotuvėje ir dažant namų sąlygomis, niekada negalite būti tikra, kad per rekomenduojamą dažų laikymo laiką dažai įsigers, o gal, atvirkščiai, jūsų plaukams tas periodas bus per ilgas...


„Dažydama namuose moteris nežino, ar peroksidas atitinka jos plauko struktūrą ir pažeistumą. Kirpyklose dažai parenkami atsižvelgiant į plauko būklę. Kai į mano kėdę atsisėda ne salone plaukus dažanti moteris, iš karto galiu tą pasakyti. Plaukai būna matiniai, labai šiurkštūs, sunkiai šukuojami. Ir daugelis moterų pripažįsta, kad jų plaukai yra nualinti nekokybiškų dažų ir netinkamų priežiūros priemonių. Jos puikiai suvokia, kad jų būklei atnaujinti reikės daug laiko ir pastangų bei nemažai lėšų. O reikėjo tiek nedaug – ateiti ir pasikonsultuoti“, – sako grožio salono savininkė.
 

Kaip prižiūrėti plaukus kasdien?


Kad plaukai nebūtų bespalviai ir šiurkštūs, reikia atminti, kad jų priežiūrai nepakanka tik šampūno. Plaukams ne mažiau svarbus yra geras kondicionierius ir, be abejo, plaukų kaukė. Jei nepatingėsite bent kartą per savaitę palepinti plaukus kauke, greitai pamatysite akivaizdžius rezultatus.
Žiemą plaukai, kaip ir visas organizmas, lauke šąla, o patalpose dėl sauso oro ir kondicionierių jaučia sausumą. „Labai veiksminga priemonė yra plaukų fluidas. Jis gaminamas aliejiniu pagrindu, todėl neleidžia plaukui išsausėti, neskilinėja plaukų galiukai, plaukas maitinamas. Fluidas labai tinka žiemos metu. Dirbant sausoje patalpoje, fluidas visada turėtų būti po ranka. Jei naudosite jį bent kartą per dieną, po kelių mėnesių matysite akivaizdų rezultatą. Plaukai bus gražūs ir žvilgės. Jis yra ir puikus antistatikas“, – patarė kirpėja Rasa Mikalopienė.
 

Kaip išvengti elektrinimosi?


Plaukai žiemą dažnai įsielektrina. Kartais moterys, norėdamos to išvengti, nenešioja kepurių. Pasak R. Mikalopienės, žiemą galvos dangalai apsaugo ne tik nuo šalčio, bet ir nuo pražūtingai plaukus veikiančios temperatūros kaitos. „Prekybos centruose ir grožio salonuose galima rasti įvairių priemonių, skirtų įsielektrinimui mažinti. Kai kurios sukurtos tik tam, o kai kurios turi ir papildomų savybių, pavyzdžiui, drėkina ar tiesina plauką. Jeigu jūsų plaukai itin elektrinasi, paieškokite tokios priemonės“, – patarė kirpėja.
Fenai, žnyplės, plaukų lyginimo preparatas – visa tai taip pat skatina plaukus elektrintis. Todėl, ištrinkus galvą, verta išbandyti termoapsaugines priežiūros priemones. Jos saugo plaukus nuo karščio, jų nesausina ir padeda išvengti įsielektrinimo.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai